vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 10 χρήστες
Xxristos, dkostas, dvelev, lounik, Jorge, bloodlessz, vasilis27p, chara22, Sergios, athmichalop

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Πολιτική συζήτηση δεν παίζει, Γιώργη. Αν σου αρέσει ψήφισέ τον, αλλά συζήτηση ας μην κάνουμε. 

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Τραβάμε το θέμα πραγματικά χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο.Θα μπορούσε κάλλιστα να ενοχλεί το οτι καπνίζει σε δημόσιους χώρους όπου με νόμο(του υπουργείου του αν δεν κάνω λάθος) απαγορεύεται,αλλά....δεν πάμε καλύτερα για νάνι;Είμαστε οφ τόπιτς ούτως ή άλλως.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Ανάποδα τα λες.
Δηλαδή πιστεύετε ότι το πρόβλημα είναι ο Πολάκης? Επειδή είναι καπνιστής?
Φυσικά και τό πρόβλημα ΔΕΝ ειναι Ο Πολάκης ,και ό κάθε καπνιστής,αλλά ό τρόπος τοποθέτησης ,ό τρόπος συμπεριφοράς ,και η αντιμετώπιση σέ Επιστημονικά δεδομένα του Ανθρώπου πού ειναι στήν Κορυφή τού Υπουργείου Υγείας.

Η λέξη κομψότητα και Τακτ ,ειναι παντελώς άγνωστη σέ κάποιους.
Και φυσικά ΔΕΝ ειμαι νομίζω τόσο βλάκας να πιστεύω ότι αν ήταν κάποιος άλλος στήν θέση του ,θα είχαμε κάποιο διαφορετικό αποτέλεσμα ,αλλά βρε φίλε ................

Το Ντροπή Ο Ευρωπαίος επίτροπος τό είπε όχι εγώ.....


Εγώ ντούκου και τα βλέπω...

...ΟΚΚΚΚ ταπί και ψύχραιμος...
Καλό βράδυ ...........
Αφήνω τήν καρέκλα για τόν επόμενο............ :bye:

Υ/Γ
Τραβάμε το θέμα πραγματικά χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο.Θα μπορούσε κάλλιστα να ενοχλεί το οτι καπνίζει σε δημόσιους χώρους όπου με νόμο(του υπουργείου του αν δεν κάνω λάθος) απαγορεύεται,αλλά....δεν πάμε καλύτερα για νάνι;Είμαστε οφ τόπιτς ούτως ή άλλως.

Ακριβώς.............. :thumpup:
Αντε να πείς μετά στόν άλλο ,ρε μάγκα ΜΗΝ φουμάρεις στά μούτρα μου.
ΡΕΕΕΕΕΕ αι θά σου πεί εδώ ο Υπουργός τό ντουμανιάζει αβέρτα κουβέρτα και φάτσα κάρτα σέ όλους,,
ΑΙΙΙΙΙ..θα πεί...
Άδικα? :dontknow:  
.........Και Ώρα για νάνι... :yes:

Και φυσικά Ξεκαθαρίζω ότι καμία σχέση ΔΕΝ έχω με πολιτική Πολιτικούς Κλπ κλπ΄
Απολύτως καμία ΔΕΝ θέλω να έχω..
Και η Μάνα μου να ήταν τα ίδια θά τής έλεγα..για όσους με ξέρουν,,,
Αυτά..
:party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Πολιτική συζήτηση δεν παίζει, Γιώργη. Αν σου αρέσει ψήφισέ τον, αλλά συζήτηση ας μην κάνουμε.
Δεν μου αρέσει, δε θα τον ψηφίσω και δεν πολιτικολογώ. Προσπαθούσα απλά να καταλάβω για ποιο πράγμα μιλούσε ο Ατο. Σημείωσα μόνο ότι το δικό μας πρόβλημα με το υπ. υγείας ελάχιστα εξαρτάται από τους Πολάκηδες και αν καπνίζουν ή όχι, γιατί δε φαντάζομαι ότι αν στη θέση του Πολάκη ήταν ο Ψαριανός με διμπάταρο σε νυχτερινό κέντρο θα του έλεγε και μπράβο ο επίτροπος ή θα μας έλυνε τα προβλήματα. Αυτό θα ήταν πολύ αφελές πιστεύω.

...και η αντιμετώπιση σέ Επιστημονικά δεδομένα του Ανθρώπου πού ειναι στήν Κορυφή τού Υπουργείου Υγείας.

Η λέξη κομψότητα και Τακτ ,ειναι παντελώς άγνωστη σέ κάποιους.
Δεν είναι αυτός στην κορυφή αλλά ο Ξανθός και με αυτόν έχει έρθει σε επαφή η ατμιστική κοινότητα. Ο Πολάκης δεν έχει ασχοληθεί με το θέμα. ο Ξανθός λοιπόν είναι ένας ευγενέστατος και αξιόλογος συνομιλητής, με τακτ, κομψότητα και καλούς τρόπους. Αυτούς φοβάμαι περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Σαφέστατα. Σε όλα τα υπουργεία υπάρχουν δυνάμεις ανώτερες του υπουργού, αλλά και του πρωθυπουργού. Αφελές το να πιστεύουμε κάτι διαφορετικό. Εδώ μπορεί και σουλατσάρει ο κάθε περιπτεράς, προκαταβάλλοντας και επιβάλλοντας καταστάσεις.

Εγώ επενέβησα για να συνεννοηθείτε τι εννοεί ο Άτο  :laugh1: Μέχρι και λεξικό σας παρείχα, αμάν πχιά!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Σωστά Γιώργη ότι αναφέρεις ,και ατόπημα δικό μου.
Αναπληρωτής υπουργός ειναι The Polak,και ο Ξανθός είναι ό "Πρέσβης"

Αυτόν πώς τόν λέμε?
Αντιπρέσβη? :WhatHeMeans:

Τό έκαψα.. :argh:

...................Οκ όμορφη συζήτηση ,χιούμορ ,χαλαρά ,η αγάπη μεταξύ μας δεδομένη ,τό off topic χμμμ σέ κάποια , τέλος τού θέματος από εμένα , και Όνειρα γλυκά με υγεία ΣΕ ΟΛΟΥΣ τούς φίλους ....
Στήν τελική όλοι τα ίδια λέμε... ;)

:respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
....σιγά να μη συνεννοηθούν οι Γιώργηδες.  :tongue_smilie:

:lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Καλα ολα αυτα περι του Πολακη, του κρητικαρου, που λεει και ο Κραουνακης αλλα παντως για το οτι εμεις, με την εννοια της ευρυτερης κοινοτητας, δεν ασχολουμαστε να αντικρουσουμε τα εκαστοτε συκοφαντικα ή παραπλανητικα ή ελλειπη δημοσιευματα με δελτια τυπου στα μμε ή οποιοδηποτε αλλο τροπο δεν βλεπω να σχολιαζετε...
Η αυτοαναφορικοτητα και η εσωστρεφια δεν μας κανει καλο ως κοινοτητα απο τη στιγμη που θελουμε να διεκδικισουμε πραγματα.
Δεν γινεται να ποιωμεθα την νησσαν! Οσα χρονια ατμιζω καθε περυσι και καλυτερα και κυριως φθηνοτερα ηταν..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ω ναι, θα τρολάρω και δεν το κάνω συχνά!


Φυσικότατα και το υπουργείο υγείας είναι υπέρ του τσιγάρου. Αφού δεν έχει απαγορεύσει τελείως το ηλεκτρονικό (το οποίο ως γνωστόν είναι πύλη εισόδου/Δούρειος Ίππος για το τσιγάρο), δείχνει μια σαφέστατη τάση υπέρ του τσιγάρου!

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Καλα ολα αυτα περι του Πολακη, του κρητικαρου, που λεει και ο Κραουνακης αλλα παντως για το οτι εμεις, με την εννοια της ευρυτερης κοινοτητας, δεν ασχολουμαστε να αντικρουσουμε τα εκαστοτε συκοφαντικα ή παραπλανητικα ή ελλειπη δημοσιευματα με δελτια τυπου στα μμε ή οποιοδηποτε αλλο τροπο δεν βλεπω να σχολιαζετε...
Η αυτοαναφορικοτητα και η εσωστρεφια δεν μας κανει καλο ως κοινοτητα απο τη στιγμη που θελουμε να διεκδικισουμε πραγματα.
Δεν γινεται να ποιωμεθα την νησσαν! Οσα χρονια ατμιζω καθε περυσι και καλυτερα και κυριως φθηνοτερα ηταν..
Η Philip Morris έχει ένα στρατό από επιστήμονες, έχει επενδύσει πάνω από μισό δις σε έρευνα για το προϊόν της και όταν βγαίνει να μιλήσει προφανώς θα έχει κάτι να πει, πράγματα που τα ετοιμάζουν οι ειδικοί μέσα στην εταιρία. Δεν βγήκε ο πρόεδρος-manager της Philip Morris να αντικρουσει επιστημονική δημοσίευση. Στο ηλεκτρονικο τσιγάρο, ποιος να βγει να μιλήσει για επιστημονική δημοσίευση? Ο ιδιοκτήτης μιας εταιρίας? Κάποιος που ρυθμίζει τα μηχανήματα ή γεμίζει χειροκίνητα τα μπουκαλακια με υγρό? Κάποιος που φτιάχνει χειροποίητες αντιστάσεις?
Ολόκληρη Juul, με αξία 36 δις δολάρια και δεν έχει δημοσιεύσει ούτε μια μελέτη του 5χιλιαρου να μας πει τι βγάζει στον ατμό...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2019, 17:44 από Dr Farsalinos »

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Έτσι Ακριβώς όπως τα λές ειναι Dr. :thumpup:
Αλλά εγώ λέω αντε και βγάλαμε 100 δελτία τύπου ,υπάρχει άνθρωπος στήν σημερινή εποχή ,πού πιστεύει ότι θά ακουγόντουσαν πουθενά?
Εδώ "Εξαφανίζονται " δηλώσεις από ανθρώπους και ομάδες ανθρώπων με τεράστιο μέγεθος,και μούγκα στήν στρούγκα από τα ΜΟΥ μΟΥ ΕΕΕΕ δέν σάς ακούω ξαναπάρτε τόν αριθμό  ,και νομίζετε ότι θά βγει έστω και γράμμα από τίς δικές μας..

Άστο καλό μου .. :heat:
Φτού να μην με ματιάσω ,είχα καιρό να γελάσω.....

Καλό απόγευμα με υγεία φίλοι συνατμιστές......

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Δυστυχως, εχετε απολυτο δικιο, γιατρε.
Κατα τη γνωμη μου, θα επρεπε να υπηρχε ενα ενιαιο σωμα, ενας φορεας, στο επιπεδο της βιομηχανιας του ΗΤ, οχι των καταναλωτων, που να χρηματοδοτει τετοιες ερευνες, μετα-αναλυσεις αλλων ερευνων, καθως και εκστρατιες ενημερωσης του κοινου.
Δεν μπορουμε να περιμενουμε απο συλλογους ιδιωτων, που ουτε το χρονο αλλα ουτε και το χρημα εχουν,  να προβουν σε τετοιες ενεργειες.
Αλλωστε οι μεγαλοι κερδισμενοι οικονομικα του ατμιζειν αυτοι ειναι, οι κατασκευαστες συσκευων και υγρων και οι μεταπωλητες τους.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Όταν διαβάζεις το ποστ κάποιου Έλληνα να ξεκινάει με την φράση ¨...θα έπρεπε..." ξέρεις καλά τι θα επακολουθήσει. Και φυσικά ακολουθεί το τι θα έπρεπε να κάνουν κάποιοι άλλοι, ποτέ ο γράφων το ποστ ο οποίος και θα αρκεστεί να περιμένει τα καλά νέα στον καναπέ της οικίας του. Καταλαβαίνω απολύτως κάποιον που δεν θέλει ο ίδιος να συμβάλει ούτε στο ελάχιστο στην βελτίωση της δικής του ζωής. Το σηκωμένο όμως δακτυλάκι που δείχνει κάποιους άλλους που "...θα έπρεπε..." να κάνουν και δεν κάνουν, όχι, δεν το καταλαβαίνω... :nope:

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Όταν έχεις οργανωμένο τμήμα δημοσίων σχέσεων ή έχεις προσλάβει εταιρία δημοσίων σχέσεων για την επικοινωνία με τα μέσα, όλα ακούγονται. Αν ξυπνήσω εγώ ένα πρωί και στείλω ένα κείμενο μόνος μου με μαιλ δεξιά και αριστερά, τίποτα δεν θα ακουστεί. Αυτά είναι βασικά και πάρα πολύ απλά πράγματα. 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Νομίζω πως δεν υπάρχει άσπρο-μαύρο σε τέτοια θέματα.
Από τη μια είναι λογικό να περιμένεις να αναλαμβάνουν και κάποια δράση οι ίδιοι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι.
Από την άλλη ο βαθμός οργάνωσής τους και τα μέσα τους είναι αναπόφευκτα πολύ λιγότερα των μεγάλων παικτών -αλλά και η πρόσβαση που έχουν σε ΜΜΕ και κέντρα λήψης αποφάσεων πολύ μικρότερη.

Η δύναμη του κόσμου μπορεί -θεωρητικά- να είναι μεγάλη αλλά είναι αποκεντρωμένη και μικρής αποτελεσματικότητας.
Αυτό δεν είναι παραδοχή ήττας, αλλά σημαίνει πως η προσπάθεια που πρέπει να καταβάλουν για να έχουν έστω και μικρό αποτέλεσμα είναι δυσανάλογα μεγάλη.
Όταν όμως δεν σε προστατεύουν αυτοί που θα όφειλαν, γίνεται μονόδρομος τουλάχιστον το να προσπαθήσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92517 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex