vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Furiosa Eliquids

Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 30, 2016, 14:10 »
εμπειρικα  φιλε  σε  υγρο  σε  vg  σιροπι  οπως  ειναι  τωρα  η  νεα  ταση  για  βγει  αρωμα  πρεπει  να  εχει  υψηλα  ποσοστα  αρωματος  

αυτη  ειναι  η  αποψη  μου  συμφωνα  με  την  εμπειρια  μου  σαν  ατμιστης  -  το  ενοεις  απο  που  προκυπτει ;  δλδ  πρεπει  να  κανουμε  αναλυση  σε  ενα  υγρο  για  πουμε  την  γνωμη μας  δεν  καταλαβα  ;

εκτος  και  αν  ο  τυπος  εχει  καταφερει  με  2-3-4%  να  πετυχει  υγρο [ εμποριου ]  με  85% vg  τοτε  πεσαμε   σε  περιπτωση  ..και  παω πασο


οσο  για  το  τι  λενε  οι  αναλυσεις  σε  εμενα  ειναι αδιαφορο  [  το εχω  πει  πολλες  φορες ]

επισης  δεν   γραφει  στις  αναλυσεις  ποσο  αρωμα  εχει -γραφει  μονο  περι  δικετυλιου  ;)

δεν  ειπα  οτι  το  υγρο  δεν  ειναι  καλο -  ειπα  οτι [ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ  ΜΟΥ  ΑΡΕΣΕ ]

αν  αρεσει  σε  εσενα  εμενα  μου  περισευει  ...απλο  το  θεμα  



αυτα  


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2016, 14:35 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:30 »
το dragon clouds πάντως είναι λες και κάνω σκέτη βάση... πολύ ελαφριά γεύση καθόλου χτύπημα...  ακόμα και με πνευμονικές δεν το καταλαβαίνεις... 
το δοκίμασα και σε dripper γιαυτο και το αναφέρω με αλλα υγρά δεν έχω κανένα θέμα...  

προσωπικά νομίζω πως για 20 euro δεν θα τα έδινα ξανά... 


Αποσυνδεδεμένος veduracell

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 30, 2016, 17:39 »
στον apollo με kanthal  στα 1,5ohm πάντως παίρνω πολύ καλή γεύση !! το χτύπημα υποτονικό αλλά μη ξεχνάς οτι έχει 90% VG

Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 30, 2016, 18:15 »
εμπειρικα  φιλε  σε  υγρο  σε  vg  σιροπι  οπως  ειναι  τωρα  η  νεα  ταση  για  βγει  αρωμα  πρεπει  να  εχει  υψηλα  ποσοστα  αρωματος  

αυτη  ειναι  η  αποψη  μου  συμφωνα  με  την  εμπειρια  μου  σαν  ατμιστης  -  το  ενοεις  απο  που  προκυπτει ;  δλδ  πρεπει  να  κανουμε  αναλυση  σε  ενα  υγρο  για  πουμε  την  γνωμη μας  δεν  καταλαβα  ;

εκτος  και  αν  ο  τυπος  εχει  καταφερει  με  2-3-4%  να  πετυχει  υγρο [ εμποριου ]  με  85% vg  τοτε  πεσαμε   σε  περιπτωση  ..και  παω πασο


οσο  για  το  τι  λενε  οι  αναλυσεις  σε  εμενα  ειναι αδιαφορο  [  το εχω  πει  πολλες  φορες ]

επισης  δεν   γραφει  στις  αναλυσεις  ποσο  αρωμα  εχει -γραφει  μονο  περι  δικετυλιου  ;)

δεν  ειπα  οτι  το  υγρο  δεν  ειναι  καλο -  ειπα  οτι [ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ  ΜΟΥ  ΑΡΕΣΕ ]

αν  αρεσει  σε  εσενα  εμενα  μου  περισευει  ...απλο  το  θεμα  



αυτα  

Νομίζω ότι παρεξήγησες την απάντηση μου... Δεν έκρινα την απάντηση - άποψη σου, απλά ρώτησα αν είχες δει κάπου γραπτώς το 20% το οποίο μου ακούγεται λίγο τρομακτικό και επικίνδυνο αν ισχύει. Επίσης καλό υγρό εγώ χαρακτηρίζω οποιοδήποτε υγρό δεν είναι επικίνδυνο για την υγεία μας. Ακόμα και αν δεν μου αρέσει. Κακό χαρακτηρίζω ένα υγρό με 20% άρωμα, ή άπειρα επικίνδυνα χημικά.

Όπως και να έχει, συγγνώμη αν σε έθιξα με τα λεγόμενα μου τα οποία ειλικρινά ήταν από απλή περιέργεια και ενδιαφέρον και όχι κακοπροαίρετα.

Καλή Ανάσταση να έχουμε εύχομαι!

Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 30, 2016, 18:30 »
για  εμενα  ΜΟΝΟ οταν  θα  υπαρχει  ενας  ανεξαρτητος  φορεας  που  θα  μπαινει  σ  ενα  μαγαζι  σαν πελατης  θα  τσιμπαει ενα  υγρο  και  θα  του κανει αναλυση  ΜΟΝΟ  τοτε  θα  πω  ΟΚ  αυτο  το  υγρο ειναι  καθαρο  
ειναι  καθαρα  δικη  μου  αποψη  ΔΕΝ εχω  εμπιστοσυνη  ΣΕ  ΚΑΝΕΝΑ   καποιοι  δειχνουν  οτι  ειναι  καπως  οκ    το  δεχομαι 
γιαυτο  δεν  διαβαζω  ουτε  ακουω  αναλυσεις  
και  απο  εμενα ΣΥΓΝΩΜΗ αν  σου  απαντησα  αποτομα  η  με  αγενεια  

ευχομαι  καλη ανασταση :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 12, 2016, 20:48 »
Lava drops πολύ έντονο για πρώτη φορά σε πνίγει αλλά πολύ ιδιαίτερο

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 12, 2016, 22:08 »
στον apollo με kanthal  στα 1,5ohm πάντως παίρνω πολύ καλή γεύση !! το χτύπημα υποτονικό αλλά μη ξεχνάς οτι έχει 90% VG

Που το είδες αυτό ;;;
Το μπουκαλάκι γράφει VG>70%.
Με 20% αρώματα (που έχει σίγουρα) maximum VG= 80%.

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 12, 2016, 22:59 »
Παιδιά μια ερώτηση το lava μου είναι πολύ έντονο πόσο αραίωση παίρνει

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 23, 2016, 23:17 »
Που το είδες αυτό ;;;
Το μπουκαλάκι γράφει VG>70%.
Με 20% αρώματα (που έχει σίγουρα) maximum VG= 80%.

Το μπουκαλάκι γράφει 10/90... 

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 01:37 »
αγόρασα σήμερα το lava drops το ατμίζω σε ijust S με 0.18ohm  φοβερό υγρό έντονο και τέλειο αρωμα στο χώρο.

το χτύπημα πολύ απαλό με 3mg νικοτίνη που για μένα είναι οκ για πνευμονικές...

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 11:19 »
το dragon clouds πάντως είναι λες και κάνω σκέτη βάση... πολύ ελαφριά γεύση καθόλου χτύπημα...  ακόμα και με πνευμονικές δεν το καταλαβαίνεις...
το δοκίμασα και σε dripper γιαυτο και το αναφέρω με αλλα υγρά δεν έχω κανένα θέμα...  

προσωπικά νομίζω πως για 20 euro δεν θα τα έδινα ξανά...

Ποιούς ατμοποιητές χρησιμοποιείς;

Στο λέω γιατί το Dragon Clouds ανήκει στα αγαπημένα μου υγρά και αποδίδει εξαιρετικά και σε tank και σε dripper.
Μάλιστα έχει το ιδιαίτερο γνώρισμα να μην κουράζει την γεύση μου. Δηλαδή, να μην χρειάζεται να αλλάξω υγρό ή να ατμίσω σκέτη βάση, ώστε να επανέλθει η γεύση μου στα ίσια της και να αντιληφθώ πάλι την γεύση του Dragon Clouds.

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 16:55 »
Το Dragon Clouds είναι από τα αγαπημένα μου υγρά. Γλυκό σίγουρα, ίσως λίγο παραπάνω από ότι ήθελα, αλλά δεν ξέρω έχει τον τρόπο του να με κερδίζει! Με το που το μυρίσω απλά, τρελένομαι.

Κανένα νέο από Furiosa έχουμε? Θα τα βγάλει σε 10μελα ή ... "τώρα πια, είσαι ανάμνηση παλιά, κίτρινο γράμμα στο συρτάρι..."

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 03, 2017, 14:55 »
εδω εισαι  http://www.atmosfaira.com/furiosa-dragon-clouds-10ml.html

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 22:54 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556676 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz