vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 3 χρήστες
vougiouklakis, zalaros, camber

Twitter

Furiosa Eliquids

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Furiosa Eliquids
« στις: Μαρτίου 18, 2016, 19:38 »
Ειχα την τυχη να δοκιμασω τα υγρα Furiosa Eliquids γαλλικά υγρά αναπλήρωσης που εδω στην Ελλάδα τα φέρνει η atmosfaira και έδωσα την δίκη μου παρουσίαση για αυτά τα υγρά



Για ότι ερωτήσεις ή απορίες έχετε για αυτά τα υγρά ή για την ερώτηση του βιντεο παρακαλώ γράψτε το κάτω απο τα σχόλια (youtube)









Στα βάθη της ζούγκλας ένας μυθικός δράκος κρύβεται σε μία ομίχλη ατμού.Το μυστικό του?
Το απόλυτο υγρό αναπλήρωσης! F U R I O S A


Σε γυάλινο μπουκάλι 30ml με όλες τις σημάνσεις και καπάκι ασφαλείας.Διάφανη εξωτερική συσκευασία καθώς και αυτοκόλλητο γνησιότητας.
Παρασκευάζεται στη Γαλλία.



καλα ατμισματα !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 19, 2016, 20:50 »
[justify]Υπέροχη παρουσίαση, (υπέροχο και το κανάλι, σταθερά ο πιο συμπαθής ατμιστικός χαρακτήρας στο youtube). Πολύ χορταστικά-απολαυστικά υγρά κατά την άποψή μου, απολαμβάνω και την πλούσια vg, ενώ γενικά έκλεινα προς την ισορροπία του 50/50. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 30, 2016, 02:06 »
Έχω δοκιμάσει μόνο το Dragon Clouds το οποίο είχε απίστευτη απόδοση των γεύσεων των φρούτων! :delicious:
Για το ντουμάνι δεν χρειάζονται περαιτέρω σχόλια, μιας και είναι 90% VG αν δεν απατώμαι. 
Πρέπει κάποια στιγμή να πάρω και το Lava Drops για δοκιμή.  :slourp:

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 30, 2016, 03:21 »
Μηπως η πολυ vg πνιγει τα αρωματα?σκεφτομαι πιο απο τα 2 να παρω μιας κ δε μπορω να τα δοκιμασω σε καποιο μαγαζι.Αλλοι που τα δοκιμασατε κ τα δυο τι γνωμη εχεται?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 30, 2016, 08:20 »
Μην επιχειρήσεις να το πάρεις στα τυφλά.
Πήγα στην ατμόσφαιρα αποφασισμένος να πάρω το δράκο. Τον δοκίμασα και δε με ενθουσίασε καθόλου. Αηδία δεν είναι, αν μου το χάριζες θα το έκανα αλλά για εικοσάευρο δεν...


Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 30, 2016, 11:39 »
 Dragon Clouds  για  20  ευρο  με τιποτα ...μονο  και  μονο  για  να  ατμισω  20%  αρωμα  

γιατι  στην  σιροπι  vg  που  ειναι  εκει  το  βλεπω να εχει  

δεν  ειχε  το  κατι  που  να πω  ουαου  οπως  με  αλλα  στα  ιδια  χρηματα :)

καλα  τα  ωραια  αυτοκολητα  και  τα  εξυπνα  ονοματα  αλλα  εγω  το  υγρο  θα  ατμισω  οχι  τα  αυτοκολητα


σε  αντιθεση  με  ενα  Phillip Rocke Grand Reserve - Creme De La Creme   που  βλεπεις  κατι  αλλο..........πχ  στα  ιδια  λεφτα 

μιας  και  μιλαμε  για  υγρα  απολαυσης και  οχι  καθημερινα  υγρα  ....λογω  κοστους   
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 11:51 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 30, 2016, 11:53 »
τα χαρακτηριστικα και των 2 υγρων ειναι πολυ ιδιαιτερη και ελκυστική .. αν εχετε παρατηρησει πολλα υγρα εχουν κανει στροφη προς max Vg  οποτε αυτο δεν ειναι μονο σε αυτα .. και το καλο με αυτα τα υγρα μπορεις να τα σπάσεις και ακομα και 50% με σκετη  βαση και να μην χασεις γευση αρα εχεις και οικονομία .. δεν μπορεις να πεις οτι ειναι αδιαφορα και αν σκεφτουμαι και το γνώμονα οτι ειναι και ελεγμένα .. νομιζω ειναι καλη επιλογή .. βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .. ο καθενας σκεφτεται διαφορετικά

Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:01 »
κωστα  καλη  σου  μερα  ,  ξεχασα  να πω πως  σε  βλεπω  μου  αρεσουν οι  παρουσιασεις  που  κανεις  [  ασχετο με  το  προιον ]

απο  περιεργεια  μιας  και  το  ειπες και  το  εχω  αγορασει  το  προιον  ..απο  που  εχουν  αναλυσεις  δωσε  μου ενα λινκ 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:38 »
Ρε παιδιά , να τρελαθούμε τελείως εδώ..?? το 30μελο 20 ευρώ είναι ακριβό υγρό..?? 6,6 το 10μελο βγαίνει.. Τα μισά έτοιμα υγρά που κυκλοφορούν περίπου τόσο κάνουν.. Τα δε ποιοτικά υγρά σίγουρα είναι πάνω από 5,5 ευρώ στο 10μελο.. Δεν μπορούμε να το συγκρίνουμε με τα DIY ούτε με την τσέπη του καθενός μας.. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό , δεν νομίζω πως είναι ακριβό..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:00 »
Αυτό φίλε psit, εξαρτάται από το τι θεωρείς ως "βάση" στο θέμα τιμής: υπάρχουν 30μελα με €9, €11, €15, €18, €20, €22, €28, €30, €38. Το αν είναι ακριβό ή όχι, υπάρχουν δύο τρόποι να το θέσει κανείς, και οι δύο υποκειμενικοί:
1) Μου αρέσει ή δεν μου αρέσει η τιμή, ανεξαρτήτως απόδοσης (δεν λέω "ποιότητας")
2) Σε σχέση με την απόδοση. Αυτό χρησιμοποιώ εγώ όταν κρίνω ένα υγρό, το αν αξίζει για μένα τα λεφτά του. Και για να το κάνω πιο ακραίο, σκέφτομαι το εξής: Θα σηκωνόμουν από το σπίτι μου, μια βροχερή ημέρα για να πάω να δώσω €Χ γι αυτό το υγρό? Ε, έχει τύχει να πω και "ναι, θα πήγαινα και γονατιστός".
Ένα Furiosa έχω δοκιμάσει στα πεταχτά, δεν ξέρω καν ποιο, και θα το έβαζα άνετα στην κατηγορία €18-20.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:21 »
Και εγώ αυτό είπα.. Δεν μπορείς να λές είναι ακριβό γενικά ένα υγρό που είναι στην μέση αυτών που κυκλοφορούν.. Δλδ του ανταγωνισμού του.. Μπορείς να πεις είναι ακριβό για εμένα και είναι σεβαστό.. Εγώ δεν κρίνω προσωπικά.. Λεώ βάση ανταγωνισμού είναι μια μέση τιμή..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 30, 2016, 13:34 »
κωστα  καλη  σου  μερα  ,  ξεχασα  να πω πως  σε  βλεπω  μου  αρεσουν οι  παρουσιασεις  που  κανεις  [  ασχετο με  το  προιον ]

απο  περιεργεια  μιας  και  το  ειπες και  το  εχω  αγορασει  το  προιον  ..απο  που  εχουν  αναλυσεις  δωσε  μου ενα λινκ

Απο οτι καταλαβα μιας και ειχα ρωτησει την εταιρεια εδω που τα εμπορευεται  για το θεμα αυτο και μου ειπε οτι εχουν γινει ολες οι αναλυσεις  και στο σαιτ της εταιρειας ( μαμα) απο οτι ειδα γραφει οτι ειναι free  απο τις ουσιες http://www.furiosa.co/en/   και δεν νομιζω να το λενε ετσι χωρις να υφίσταται μιας και εχει επανω στο μπουκαλι ολα τα στοχεια της εταιρειας το μονο που μενει ειναι οποιος ενδιαφερεται να στηλει ενα email στην μαμα εταιρεια  και να το σιγουρευσει  ..

βεβαια για εμενα καλο ειναι να τα ειχαν αναρτημενα και να ηταν ανα πασα στιγμη εμφανη σε ολους


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 30, 2016, 14:36 »
Να πω κι εγώ τη σαχλαμάρα μου:

Το αν είναι ακριβό ή φθηνό κάτι εξαρτάται από το με ποιό πράγμα το συγκρίνεις.
Αυτό ισχύει για όλα τα επίθετα: καλό ή κακό, ψηλό ή κοντό, όμορφο ή άσχημο, κλπ.

Π.χ.
Σε σχέση με τη γυναίκα μου είμαι ψηλός ενώ σε σχέση με τον Φασούλα είμαι κοντός.
Σε σχέση με τον Sean Connery είμαι άσχημος, ενώ σε σχέση με τον Cruiser79 είμαι κούκλος!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 30, 2016, 15:07 »
 :fight_knuppel: :fight_knuppel: :laugh1: :laugh1: :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος jimmys1980

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furiosa Eliquids
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 30, 2016, 15:19 »
Καλησπερα σας ,
Εχω ατμισει μεχρι στιγμης περιπου 40-45 ml furiosa dragon clouds σε driper (royal hunter & apollo) και ετοιμαζομαι να παο να παρω αλλο ενα 30μελο.
Εκει που ατμιζα περιπου 15 ml εβδομαδα ,με αυτο το υγρο εκανα 30 ml.
Πολη καλη παρουσιαση Κώστα ,οπως ολες οι παρουσιασεις που κανεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz