vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Doubt, dallaskdp, Jorge, ramon, lounik, Olga68, Milarepa, Tem

Twitter

Thenancara E-Liquid (from France)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Thenancara E-Liquid (from France)
« στις: Μαρτίου 15, 2016, 15:53 »

[justify]Thenancara E-Liquid (from France)[/justify]

[justify]Γαλλικά υγρά αναπλήρωσης, λοιπόν. Πιστεύω πως είναι μία σειρά υγρών που αξίζει να έχει παρουσία στο φόρουμ. Επίσης, το νήμα θα το αφήσω στα κατάλληλα χέρια, στους έμπειρους γευσιγνώστες-ατμιστές, και σαν νεοεισερχόμενος ατμιστής δεν θα πλατειάσω σε λεπτομέρειες.[/justify]

[justify]Εβδομάδες πίσω, άκουγα συνέχεια το όνομα Thenancara και με πιο γνωστή γεύση το Paradisio, (το οποίο στη συνέχεια δεν επέλεξα σαν πρώτη δοκιμή). Γαλλική εταιρεία και 5 υγρά (Selene, Benedicte, Paradisio, Antarctica, Shinshiro).[/justify]

[justify]Η πρώτη μου επαφή με τα συγκεκριμένα υγρά έγινε σε κατάστημα Atmosfaira, και πρέπει να ομολογήσω για άλλη μια φορά την άριστη εξυπηρέτηση και το άρτιο δοκιμαστήριο υγρών που διαθέτουν. Τα υγρά που εγώ ξεχώρισα ήταν: 1. Shinshiro, 2. Benedicte. Και τα 5 υγρά, έρχονται σφραγισμένα σε μαύρα γυάλινα μπουκάλια των 30ml με πιπέτα, σε όμορφο μαύρο βελούδινο πουγκί. Επίσης, έχουν πολύ όμορφη ετικέτα με τις κατάλληλες ενδείξεις και με ημερομηνία λήξης. Έρχονται σε περιεκτικότητα νικοτίνης 0mg, 6mg και 12mg. Αυτό που πρόσεξα ως παράλειψη είναι τα ποσοστά pg, vg (στην επίσημη σελίδα τής εταιρείας υπάρχουν όλα τα στοιχεία).[/justify]

[justify]Οι δοκιμές μου έγιναν με τον ατμοποιητή Eviva (Atmistique), με kanthal 0,28mm σε πυρήνα 1,8mm, αντίσταση 1,9Ω στα 7 και 8W.[/justify]


[justify]Shinshiro[/justify]

[justify]Στο συγκεκριμένο υγρό έχουμε vg 55% και pg 45%. Διαβάζω: Ο πλούτος της Ταϊλάνδης σε μπαχαρικά, παντρεμένος με τον αυθορμητισμό των κόκκινων φρούτων και της Bourbon βανίλιας.
[/justify]
[justify]Περίεργο και υπέροχο υγρό. Πικάντικο, γλυκό, βανίλια, δροσερό, κι από πίσω κάποιο λικέρ. Καμία ένταση σε κάτι και το είχα πιπίλα. Ο Eviva με απογείωσε και το υγρό βγάζει κάθε ώρα και κάτι άλλο. Πυκνός ατμός και αφήνει τρελό άρωμα στον χώρο. Για τα δεδομένα του (pg, vg) είχα υπέροχο χτύπημα στα 12mg. Γενικά: υπέροχο σε όλα του, και σίγουρα για όλη τη μέρα. [/justify]

[justify]Benedicte[/justify]

[justify]Και σε αυτό υγρό έχουμε vg 55% και pg 45%. Διαβάζω: Καραμελωμένα citrus συνδυασμένα με εκχύλισμα πιπερόριζας. Περίεργο υγρό κι αυτό. Εσπεριδοειδή, ξινόγλυκο και μεγάλη σύγχυση στον ουρανίσκο. Πυκνότατος ατμός, ωραίο χτύπημα και η μυρωδιά που απλώνεται είναι καταπληκτική και χωρίς υπερβολές σε άρωμα. Πιπίλα κι αυτό. [/justify]




[justify](εάν επιλέξει κάποιος φίλος να τα δοκιμάσει, ας αφήσει τελευταίο το Antarctica. Είναι παραπάνω δροσερό και ίσως μπερδέψει λίγο για τα υπόλοιπα υγρά).
[/justify]




[justify]Αν υπάρχει σχετικό νήμα, δεν θα το πρόσεξα και ζητάω συγγνώμη. [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 15:58 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 15, 2016, 16:50 »
Εκπληκτικά υγρά! Μέσα στο Top-5 των προτιμήσεών μου.

To Paradisio είναι η προσωπική μου πιπίλα  :baby:
Φρεσκοκομμένα φουντούκια σε συνδυασμό με κακάο σε μία (πολύ ελαφρώς) καπνική γεύση.

Το Selene είναι ένας συνδυασμός σταφίδας με βύσσινο και κεράσι.
Εξαιρετικό φρουτένιο υγρό, δροσερό (χωρίς μενθόλη ή κάτι άλλο παρόμοιο) για όλη τη μέρα χωρίς να κουράζει (εμένα).

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 16, 2016, 13:33 »
Έτσι! Βάζετέ μου φωτιές! Λες και δεν έχω αρκετά να δοκιμάσω στο προσεχές διάστημα :angry_orange: :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 16, 2016, 13:35 »
Ελα να σε παρηγορησω .... Τρ  δεν ειναι για σενα αυτα τα υγρα ... ;D  ... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Raf

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 16, 2016, 14:11 »
Τα υγρά αυτά υπάρχουν εδώ και αρκετό καιρό στην atmosfaira.Το paradisio είναι ένα από τα καπνικά που πολλοί από μας ψάχνουν καπνικό με ξηροκάρπι και κακάο. Όποιος τα ψάχνει αυτά του είδος τα καπνικά πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 16, 2016, 15:45 »
Το Paradisio είναι έρωταααςςς  :-[

Είδα ένα review του Ρένου πριν από λίγο καιρό για τα υγρά αυτά και παρήγγειλα το συγκεκριμένο στα τυφλά. Όχι απλώς δικαιώθηκα που το παρήγγειλα, αλλά πραγματικά αυτό το υγρό έχει κάτι το ιδιαίτερο.

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 16, 2016, 16:10 »
Είναι ωραίο το Paradisio αλλά με κουράζει γρήγορα. Έχω δύο μπουκάλια απο πέρσι και κάθε φορά μετά απο 5-10 ml το σταματάω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 22, 2016, 01:37 »
[justify]Επιστρέφω στο νήμα γιατί θέλω να είμαι ειλικρινής. Τα υγρά είναι τόσο περίεργα που ήρθε η κόπωση. Με κούρασαν και πλέον αφήνω τον χρόνο να δουλέψει. [/justify]


[justify]Συμφωνώ επίσης με τον αγαπητό φίλο e-spy, το Paradisio συνέχισε πιο ευχάριστα τις επόμενες μέρες. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 22, 2016, 01:42 »
Το paradisio ακούγεται πολυ ενδιαφέρον και αν σας κουράζει κιόλας παει να πει οτι ειναι έντονο οποτε super....αλλα η ατμόσφαιρα δεν μας γουστάρει εμάς που μένουμε σε περιοχές κοντα στο κέντρο  :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 22, 2016, 01:50 »
Γιατί; Δεν στέλνει με courier;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 22, 2016, 01:51 »
Αγαπητέ φίλε steve35, είναι περίεργα υγρά, και το λέω με απόλυτη βεβαιότητα. Χωρίς δοκιμή μην γίνει καμία αγορά.  

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 22, 2016, 00:12 »
Δοκίμασα το paradisio και το shinshiro σε κατάστημα και έφυγα με το shinshiro.
1)Από τα πιο περίεργα υγρά που έχω δοκιμάσει ίσως και το πιο περίεργο,δε μου θυμιζει στο παραμικρό κάτι που να έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.
2)Η μυρωδιά από το μπουκάλι είναι έπος!Γαρύφαλλο(το μπαχαρικό) κατά βάση με βανίλια και κάτι που μου θυμίζει vix για το κρύωμα.Πολύ καλύτερο από ότι ακούγεται!
3)Γεύση?Άντε βγάλε άκρη!Σίγουρα γαρύφαλλο,σίγουρα κάτι σαν μούρα,λίγο βανίλια και κάτι μου φέρνει στη γεύση σαν να έχει λίγο δυόσμο!
4)Δεν είναι υγρό για πολλά watt,αν τουλάχιστον θες να απολαύσεις αυτό το υγρο στο έπακρο.Ένας άτμο με νορμάλ τσιγαρίσια τζούρα και 10-12watt νομίζω είναι ότι πρέπει.
5)Δεν είναι για συνέχεια,μετά από κανα 2 μέρες με κουρασε(καλό αυτό γιατί είναι και ακριβό) αλλά με κόβω σε κανα 2 μέρες να το ψαχνω.
6)Για την αναλογία του σε pg/vg χτύπημα και ντουμάνια είναι πάνω κάτω τα αναμενόμενα,και από κατάλοιπα είναι οκ.Εγώ που στα περισσότερα υγρά που κάνω αλλάζω σχεδόν κάθε 1 τανκ βαμβάκι (άμα δω έστω και λίγη μαυρίλα τρώω φρίκη) με αυτό κράτησα 2 τανκ.
7)Επιτέλους κάτι πρωτότυπο και συχρόνως πολύ καλό,γεμίσαμε φραουλοκρεμες και μπανανοφυστικοβουτυρα

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 03:12 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος nikdag

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 23, 2016, 16:08 »
Καλησπερα..πηρα απο ατμόσφαιρα με 50 τοις εκατό έκπτωση γιατ , θα σταματήσουν να τ φέρνουν,, , τα φέρνει καποιο άλλο καταστημα?

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 23, 2016, 16:13 »

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Thenancara E-Liquid (from France)
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 23, 2016, 18:00 »
Αν γίνεται θα μας δώσεις καμμιά πληροφορία για το 50% έκπτωση απο atmosfaira?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 259 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34489 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556777 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181525 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139080 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz