vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Υγρό βανίλια

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Υγρό βανίλια
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 17:07 »
Που το βρίσκουμε αυτο το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:25 »
Φίλε Urahara, 2 σκέτες βανίλιες μου έχουν κάνει εντύπωση. Και όχι, δεν πρέπει να φτάσεις στον Άρη για να τις βρεις!

1. Liqua - Η οποία είναι πολύ έντονη όμως και σίγουρα τη θέλει τη VG της.
2. Innovation - Ωραία, αλλά γλυκιά!

Βλέπεις και κάνεις!

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:32 »
Αν σας ενδιαφέρει πάντως, τα custard τα υγρά είναι αυτά με το διακετύλιο. Απλά το αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:38 »
Όχι όλα, δοκίμασε και το la cremoso της after8,οικονομικο και φοβερή γεύση βανίλιας καραμέλας!

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:27 »
H εμπειρία μου με βανίλιες περιληπτικά:

Liqua - χημική γεύση, δοκίμασα από διάφορα
μπουκάλια με διαφορετικές νικοτίνες, δοκίμασα
να αφήσω το καπάκι ανοιχτό 2 μέρες, δοκίμασα
μετά από μήνες, ό,τι και να 'κανα η χημική γεύση
δεν έφευγε. Αναγούλα.

Innovation - νόστιμη αλλά περισσότερο φέρνει
σε κρέμα για μωράκια και όχι τόσο "καλή" γεύση
όπως Γιώτης πχ (σκέψου πως μπήκες στα αντίστοιχα
LiDL της Βουλγαρίας και τσίμπησες μια οικονομική κρέμα)

Rock'n'Rolla - ΜΑΚΡΙΑ

Επίσης κάτι french vanilla, πχ TPA μόνη της ήταν εμετός,
ήθελε και κανά πορτοκάλι ή φρούτο για να σωθεί.

Τέλος, για μείξη φράουλας με κρέμες, μου 'ρχονται στο μυαλό
τουλάχιστον 6 αξιόλογα υγρά για όλα τα budget, αλλά επειδή
δεν είναι αυτή η βασική σου ερώτηση δε το συνεχίζω. Προσωπικά
επειδή δε μπορούσα να βρω καλή βανίλια το 'ριξα σε φραουλοκρέμες.
(στις οποίες όμως σε καμία δεν επικρατούν οι κρέμες, όλες ακολουθούν)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 01:42 »
Σε έτοιμα βανίλια μου άρεσε η Innovation.
Σε DIY που κάνω μου αρέσει η Classic Vanilla της Flavour Art.
Την δεύτερη τώρα τελευταία δεν την κάνω μόνη της αλλά σε συνδυασμό με φράουλα ή κεράσι της ίδιας εταιρείας γιατί λερώνει πολύ (βαμβάκι - αντίσταση).
Η γεύση της μου θυμίζει βανίλια "υποβρύχιο" που τρώγαμε πιτσιρικάδες (βανίλια σε κουταλάκι μέσα σε κρύο νερό) :))

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 02:28 »
Γενικά, σε βανίλια προτιμώ τα εξής (αν και διαφορετικές εκδοχές)


-La Cremoso από After-8
-Vanilla Custard από T-juice
-Granny's Vanille Custard από Pink Mule


Ναι, μου αρέσουν οι κρέμες  :))

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 04:38 »
-La Cremoso από After-8
-Vanilla Custard από T-juice
-Granny's Vanille Custard από Pink Mule


Αυτά τα 3 ακριβώς, είναι κι εμένα τα βασικά μου "κασταρδοειδή" και δεν τα αλλάζω εύκολα...


Και από έτοιμο, το Spirits από Danlucas...

Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 07:22 »
diy

Capella Vanilla Custard
Granny's Vanille Custard  Pink Mule

ετοιμο

Granny's Vanille Custard  Pink Mule

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:16 »
Πάντα υπάρχουν δύο μπουκαλάκια, ένα Spirits και ένα Honeybrew στο σπιτι  :))

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:46 »
Capella Vanilla Custard


Αδερφέ, το Capella τι λέει σε σχέση με Pink Mule και T-Juice; Είδα έχει η Zerobacco αρώματα Capella και ψήνομαι να δοκιμάσω να φτιάξω αν είναι το Vanilla Custard...
Εσύ ποιο ατμίζεις; To V2; Είδα στη Zerobacco αλλά και στο site της Capella πως το λέει σαν "Vanilla Custard V2"... Αυτό είναι;

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 04:26 »
Thorin δεν ξέρω τα γούστα σου αλλα για τα δικά μου απο diy custard η πρώτη ειναι το granny's vanille custard και μετα το colonel custard. To vanilla custard v2 ειναι μια ελαφριά βανίλια αδιάφορη...δεν την πετάς στο νεροχύτη αλλα δεν ειναι κάτι που θα πεις "ωραία βανίλια" γνώμη μου πάρε της pink mule αν δεν την εχεις δοκιμασει ήδη


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 04:39 »
Vanilla Custard V2

κατα  την  γνωμη  μου παροτι  κολημα  με το   Vanilla Custard  και  το  v2  ειναι  υπεροχο 

**αν πας  v2  σε 13μλ 

granny's   οκ  πολυ καλη  αλλα   η  capella  Vanilla Custard   πιο γεματη   κρεμα 

***   αν  σου  αρεσει  το  granny's   πας  αβλεπη  Vanilla Custard  Capella - οχι  v2 
σου  λεω  οχι v2  μονο για  θεμα  παραπανω χρονου  steep

παντα    στεπαρισμα  20- μερες   κανω στις  κρεμες 

δεν ξερω  ο  φιλος  ποσο το αφησε  και του   εβγαλε  απλα  μια  βανιλια  ? 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 04:51 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 04:51 »
Thorin δεν ξέρω τα γούστα σου αλλα για τα δικά μου απο diy custard η πρώτη ειναι το granny's vanille custard και μετα το colonel custard. To vanilla custard v2 ειναι μια ελαφριά βανίλια αδιάφορη...δεν την πετάς στο νεροχύτη αλλα δεν ειναι κάτι που θα πεις "ωραία βανίλια" γνώμη μου πάρε της pink mule αν δεν την εχεις δοκιμασει ήδη
Η αλήθεια είναι ότι μία φορά έφτιαξα σε DIY το Granny's Vanille Custard με 10% άρωμα όπως μου είχε πεί ο Κώστας (Atmistique) και με την ομόνυμη βάση της "μαμά" εταιρείας (Green Label 50/50 12άρα) και ομολογώ ότι δεν πήρα σχεδόν καθόλου το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό του έτοιμου Granny's που με είχε ξετρελάνει για τα καλά. Βέβαια στο site της Pink Mule αναφέρει μίξη με 17% άρωμα, αλλά ΟΚ. Ο Κώστας μου είπε ότι είναι υπερβολή και ότι με 10% είναι ήδη κομπλέ. Και μάλλον έχει δίκιο γιατί και ο αδερφός μου με 10% είχε φτιάξει κι αυτός το δικό του και βγήκε μια χαρά. Σε εμένα όμως, όχι...
Και γενικά τα DIY υγρά μου, εγώ προσωπικά τα αφήνω να "ωριμάσουν" μίνιμουμ 45 - 50 μέρες και μετά τα δοκιμάζω (ή τα ατμιζω).
Το οποίο το έχω ακόμα το υγρό. Και μάλιστα πριν μερικές μέρες του έριξα περίπου και 1,5 ml άρωμα από Colonel Custard για να δω τι αποτέλεσμα θα βγεί με τις βανίλιες σε mix...  ;D


Vanilla Custard V2
κατα  την  γνωμη  μου παροτι  κολημα  με το   Vanilla Custard  και  το  v2  ειναι  υπεροχο 
granny's   οκ  πολυ καλη  αλλα   η  capella  Vanilla Custard   πιο γεματη   κρεμα 
***   αν  σου  αρεσει  το  granny's   πας  αβλεπη  Vanilla Custard  Capella - οχι  v2 
παντα    στεπαρισμα  20- μερες   κανω στις  κρεμες 
δεν ξερω  ο  φιλος  ποσο το αφησε  και του   εβγαλε  απλα  μια  βανιλια  ? 

Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Όπως είπα πιο πάνω, το V2 είδα το έχει και η Zerobacco. Το απλό (V1) πού το βρίσκουμε; Και μιλάω για καταστήματα στην Αθήνα πάντα...

Εσύ τι προτείνεις να δοκιμάσω καλύτερα; Και βασικά με βάσει τις προτιμήσεις μου, όπως Granny's, Colonel, Spirits και ενδεχομένως και Creme Royale...

Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 05:03 »
αφου  δινεις  χρονο στα  υγρα  πας  σε   V2  capella  :thumpup:   +  και  πιο  καθαρο απο  V1

(V1)  εχει η  fabvape  αλλα  ειναι  Εκτός αποθέματος!

ο  κωστης  εχει  δικιο  εκει  παιζει  καλα  το  Granny's  9-10% 

αλλα  η  Green Label 50/50 12άρα  παροτι  50/50  ειναι  αρκετα  πυχτη
 μπορεις και  13-14%   για  καλυτερα

στην  κατηγορια  Colonel Custard   θα σου  ελεγα  πιο  καλα  εως  πολυ πιο  καλη   Tahitian Vanilla fa



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz