vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 11 χρήστες
Olga68, kon95, dkostas, Aoratix, Doubt, Tem, Jorge, ramon, white varadero, lounik, Milarepa

Twitter

Υγρό βανίλια

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Υγρό βανίλια
« στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 21:58 »
Έχω πολύ καιρό να ψάξω για υγρά μιας και από τότε που βρήκαμε τον Εβραίο (yaeliq) κάνω μόνο morning vape. Ψάχνομαι όμως και για μια αλλαγή..

Ένα απωθημένο που είχα πάντα είναι ότι ήθελα υγρό βανίλια αλλά ποτέ δεν πέτυχα κάτι καλό και φθηνό.

Από ότι χαζεύω στο φόρουμ έχουν βγει πολλές πλέον εταιρείες με πολλά νέα υγρά. Δύσκολο να βγάλω άποψη από σκορπια ριβιους διαφόρων νήματος, οπότε πείτε μου εδώ αν έχετε δοκιμάσει/βρει..

Έτοιμο υγρό (18αρια κανω) με κυρίαρχη την βανίλια..  που να σας αρέσει πολύ και να είναι οικονομικό και για όλη την μέρα.

Κάποιες καλές κριτικές για βανίλια /φράουλα έχω δει.. Αλλά την ψιλό φοβάμαι την φράουλα στο όλη μέρα ατμισμα.

Δεν κολλάω στο να είναι σκέτη η βανίλια.. Απλά στο να κυριαρχεί στην γεύση.

Για πείτε/προτείνετε ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2016, 02:21 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 22:32 »
Δεν κάνω βανίλια σκέτη. Αν θες για custards, έχω ανακαλύψει πολλά και ενδιαφέροντα αλλά όχι πολύ φτηνά.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2016, 02:23 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 22:42 »
no problem ;)
αυτα τα custards δεν τα εχω δοκιμασει, οποτε μπορεις να πεις την αποψη σου..
αλλα.. μιας και το θελω για ολη μερα, χωρις να το λυπαμαι.. ναι ψαχνω για κατι (εστω σχετικα) φθηνο..

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 22:44 »
Προ αμνημονεύτων χρόνων που άτμιζα αρωματισμένα υγρά, μου είχε κάνει εντύπωση η Vanilla της Liqua.
Έντονη και όμορφη, χωρίς να παρουσιάσω σημάδια κόπωσης.
Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο σε βανίλια.
Απ' ότι είδα υπάρχει ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:05 »
Εκτός από τα έτοιμα υγρά custard, μου άρεσε και το DIY custard της FA. Και λέω άρεσε γιατί δεν κυκλοφορεί πια. Όλες όμως οι άλλες εταιρίες με DIY αρώματα έχουν custards και μάλιστα vanilla custards που ίσως θα σε ενδιέφεραν. Μόλις χθες μου έδωσε ένας φίλος το TPA Vanilla Custard Flavour, το έφτιαξα και τώρα ωριμάζει στο ντουλάπι...
Αυτό που μου αρέσει στα custards (τουλάχιστον σ' αυτά που έχω δοκιμάσει) είναι το ότι είναι ήπια γλυκά χωρίς ιδιαίτερη ένταση. Μπορείς επίσης να τα ανακατέψεις άνετα και με καπνικά και με φρουτένια.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:15 »
Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ο Yaeliq έχει αρκετά υγρά βανίλια από όσο βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:25 »
Υπάρχει FA custard άρωμα. Απλά είναι διαφορετική από τις άλλες, είναι ιταλική custard, οπότε είναι λεμονάτη.  :)) Πολύ καλή, όπως τα περισσότερα της FA. Απλά, όπως πάλι τα περισσότερα της FA, είναι καλύτερα να μπει σε κάποια συνταγή, όχι σκέτη. Γούστα βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:53 »
Εγω παντως ρε παιδια ενα custard που εχω ειναι καπως δεν ξερω ναι μεν βανιλια αλλα στο ποιο ανοστο να πω? ολα ετσι ειναι?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:08 »
@ urahara
Πω-πω, στην σκότωσα την ερώτηση. Όλοι για custard απαντάνε. Σόρρυ...
  :wall:


Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:22 »
Κάποιες φιλότιμες επιλογές και κλασσικές είναι το grannys vanille custard της pink-mule και το colonel custard απο t-juice .Και τα δύο όμως είναι diy.
Kάτι αξιόλογο σε βανίλια ,και λιγάκι ιδιαίτερο, είναι και το spirits της DanLucas.
Mετά τα μπάτζετ αυξάνονται αρκετά..

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:27 »
Το colonel και το grannys κυκλοφορουν και τα 2 και σε έτοιμο υγρό από όσο ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:58 »
@ urahara
Πω-πω, στην σκότωσα την ερώτηση. Όλοι για custard απαντάνε. Σόρρυ...
  :wall:
:))

Δεν πειράζει... Έτσι γίνεται στα φόρουμ.. .  κάποιος θα το γυρίσει πίσω αργότερα...

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 10:16 »
Κάνε μια δοκιμή το Vanilla της Innovation πιστεύω θα σε εντυπωσιάσει.
Έψαχνα καιρό και εγω μια Τιμια βανίλλια και εδώ έχω βρει αυτό που έψαχνα.
Την προμηθεύομαι απο εδώ http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=77_100&product_id=552
Σίγουρα υπάρχει και αλλού.

Αποσυνδεδεμένος DryEyed

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 10:25 »
Καλημέρες!
 Έχω ένα θεματάκι κυνηγάω και 'γώ υγρά που να σου αφήνουν την ευχάριστη επίγευση της βανίλιας!
 Κάτι σε οικονομικό δεν έχω...
 Μπορώ να πώ όμως ότι έχω μείνει άκρως ευχαριστημένος με το καπνικό,αν μπορείς να το εντάξεις στα καπνικά,  Nobacco - Mystique - Intenso. Υπάρχει σε συσκευασία τον 10ml, οπότε παίρνεις ένα και κρίνεις.
 Ένα ακόμα που υπάρχει στον ντουλάπι είναι το RY4 της Flavourtec, το οποίο είναι σφραγισμένο και δυστυχώς δεν  μπορώ να εκφέρω άποψη ακόμα. Το βρήκα σε προσφορά σε 50άρα συσκευασία στα 12 ευρό.


 Ελπίζω να βοήθησα κάπως καλά ατμίσματα!

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρό βανίλια
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:19 »
Η πιο πίστη συνταγή σε βανιλια απο κάμποσες που εχω δοκιμάσει κατα την ταπεινή μου γνώμη.δοκιμασε την κ δεν θα χάσεις !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 253 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556760 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538059 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz