vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Mimhsdr, Tem, camber, treloneritis

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 21:41 »





Από τον Καναδά καταφθάνει στην Ελλάδα άλλη μία σειρά εκλεκτών υγρών αναπλήρωσης. Οι "δώδεκα πίθηκοι" υπόσχονται να μας χαρίσουν μοναδικές στιγμές απόλαυσης ενώ παράλληλα φροντίζουν να μας παρέχουν αναλύσεις για το κάθε υγρό που παρασκευάζεται.

Η ιστορία: "Twelve Monkeys Vapor Co. was conceived be to a premium e-liquid line at a reasonable price. We strived to hit the balance between quality ingredients and artisanal production processes while offering the consumer a reasonable price. We curated high quality flavouring ingredients and base materials into the development of our e-liquids. Our e-liquids undergo the strictest of user acceptance testing which we hope you will agree with us is a line of liquids that tastes great in tanks as well as in rebuildables.
After going through hundreds of iterations and concepts of flavour profiles, only 3 made the cut for launch. All of our flavours are high in VG; with a minimum of 70% VG; each flavour has a different VG/PG ratio tailored specifically for the flavour components used.
All our liquids are made in Canada, in a laboratory setting utilizing laboratory equipment and processes. Every flavour is pre-steeped for 2 weeks prior to bottling and put on sale. As result, the e-liquid produced will have a more consistent flavour but limits the availability of the product due the process we have adopted. At Twelve Monkeys Vapor Co. we believe in quality over quantity."
Εισαγωγή: Η εταιρία διαθέτει προς το παρών 2 σειρές υγρών αναπλήρωσης, τη σειρά Discovery (2 υγρά) και τη σειρά Intelligence (3 υγρά). Σύντομα αναμένεται μία καινούργια σειρά η "Triumph"η οποία θα αποτελείται από τρία ολοκαίνουργια υγρά, ενώ επίσης αναμένεται και μία προσθήκη στην ήδη υπάρχουσα σειρά Discovery. Εγώ έχω στην κατοχή μου ολόκληρη τη γκάμα (5 υγρά) των υγρών αναπλήρωσης σε συσκευασίες των 30 ml και περιεκτικότητες νικοτίνης 3 mg/ml. Οι δοκιμές πραγματοποιήθηκαν σε Cloud One με μονή αντίσταση Kanthal A1 0,35 mm, 3 mm διάμετρο στο 1 ohm και 14 watt και σε Sapor με διπλή αντίσταση Kanthal A1 0,35 mm, 2,5 mm διάμετρο στα 0,6 ohm και στα 30 watt. Στο τέλος θα προσθέσω και μία βαθμολογία η οποία θα βασίζεται στην ατμιστική εμπειρία που μου χάρισε το κάθε υγρό.



Συσκευασία: Τα υγρά έρχονται σε γυάλινα μπουκαλάκια των 30 και 100 ml με child proof καπάκι και σταγονόμετρο. Αναγραφόμενα στη συσκευασία μπορεί να εντοπίσει κανείς τα εξής: α) την περιεκτικότητα της νικοτίνης β) Τη σύσταση σε VG/PG του υγρού γ) τον αριθμό της παρτίδας (batch number) δ) την ημερομηνία λήξης ε) οδηγίες για το πως ανοίγει και κλείνει το μπουκαλάκι στ) σήμανση αναφορικά με τον ηλικιακό περιορισμό και ζ) σημάνσεις σχετικά με το ότι απαγορεύεται η κατάποση, η επαφή με τα μάτια και το δέρμα όπως επίσης και ότι πρέπει να φυλάσσεται μακριά από παιδιά και κατοικίδια. Οι παραπάνω πληροφορίες αναγράφονται σε δύο γλώσσες, τα αγγλικά και τα γαλλικά.
Περιεκτικότητες σε νικοτίνη: Είναι διαθέσιμα σε 0, 3, 6 και 12 mg νικοτίνης.
Σύσταση: Η σύσταση διαφέρει για το κάθε υγρό και για αυτόν τον λόγο θα αναγράφεται μεμονωμένα στην παρουσίαση του κάθε υγρού.
Αποτελέσματα αναλύσεων για επιβλαβείς ουσίες: Η εταιρία διαθέτει αναρτημένες αναλύσεις για κάθε υγρό που παρασκευάζει και βρίσκονται διαθέσιμες στο site. Μπορείτε να δείτε τις αναλύσεις ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο http://www.12monkeysvapor.com/#!lab-test/c13zh.
Θα παραθέσω ενδεικτικά μία ανάλυση.



Τιμή: Η τιμή τους είναι 22 ευρώ για τα 30 ml (αγορά από Ελλάδα) και 54,95$ για τα 100 ml (αγορά από Αμερική).
Site: http://www.12monkeysvapor.com
Διάθεση στην Ελλάδα: http://www.queen-ecigs.gr/

Ακολουθεί φωτογραφία στην οποία περιέχεται μία σύντομη περιγραφή των υγρών αναπλήρωσης από τον παρασκευαστή.



Ας ξεκινήσουμε να βλέπουμε τα υγρά ένα ένα...



Kanzi (Intelligence line, 70% VG/ 30% PG)
Το πρώτο υγρό περιγράφεται ως εξής: "A Primate with a sweet tooth; Kanzi has a taste for only the best candy flavours. This fusion of strawberries, watermelon and a hint of kiwi is sure to please the most disconcerting candy connoisseur. Kanzi is a mouthwatering candy concoction that is sure to salivate any palate. Perfect accompaniment to Kanzi while winning a game of Pac-Man." Ξεκινάω να ετοιμάζω τον εξοπλισμό μου, γεμίζω τον ατμοποιητή και παίρνω μερικές αναγνωριστικές τζούρες. Η πρώτη αίσθηση που μου χαρίζει το συγκεκριμένο υγρό είναι αυτή ενός ευχάριστου φρουτώδους συνδυασμού. Στις επόμενες τζούρες τα αρώματα ξετυλίγονται με έναν υπέροχο τρόπο. Στην εισπνοή το στόμα γεμίζει με γευστικές φράουλες, οι οποίες παραμένουν και κατά τη διάρκεια της τζούρας και αναμιγνύονται με ζουμερό καρπούζι δημιουργώντας ένα πολύ ευχάριστο αποτέλεσμα. Κατά την εκπνοή, παραμένουν τα ήδη υπάρχοντα αρώματα και προστίθενται κάποιες νότες από ακτινίδιο χαρίζοντας έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα στο υγρό. Κυρίαρχα στοιχεία στο παρών υγρό είναι η φράουλα και το καρπούζι τα οποία εμφανίζονται με ισορροπημένη ένταση μεταξύ τους, ενώ το ακτινίδιο εμφανίζεται στην εκπνοή  (και γίνεται πιο αισθητό στην ρινική εκπνοή) απλά για να δώσει κάποιες πινελιές στο υγρό. Τα αρώματα προσομοιάζουν εκπληκτικά στα πραγματικά φρούτα και ενώ έχουν μία γλυκιά υπόσταση δεν έχουν χάσει τον φρουτένιο τους χαρακτήρα. Έτσι, ο συνολικός χαρακτήρας του υγρού γέρνει ελαφρά προς το γλυκό χωρίς όμως να είναι έντονη η ανισορροπία ανάμεσα σε γλυκό και ξινό- φρουτένιο. Πρόκειται για έναν πολύ γευστικό συνδυασμό φρούτων και για ένα ιδιαίτερα ευκολοάτμιστο υγρό που θα λατρέψουν οι λάτρεις των φρούτων αλλά και οι λάτρεις των γλυκών υγρών.
Βαθμολογία: 92/100

Mangabeys (Intelligence line, 80% VG/ 20% PG)
Ο σεφ περιγράφει το υγρό ως εξής: "Tropika’s Caribbean cousin has arrived! Mangabeys is related in concept yet distinctive in flavour. Mangabeys will transport you to the sunny carefree shores of the Caribbean islands. This bright and fresh blend of Pineapple, Guava and Mango is accented by a myriad of Caribbean fruits and  is the perfect companion for a day basking in the warm tropical sun. Let Mangabeys’ Caribbean specific fruits give you a taste of the island lifestyle!". Αρκετά ευχαριστημένος από την δοκιμή του πρώτου υγρού, γεμίζω ανυπόμονα τον ατμοποιητή και ξεκινάω να ατμίζω. Από τις πρώτες τζούρες ιδιαίτερα αισθητή είναι η παρουσία του μάνγκο. Συνεχίζοντας, τα πράγματα γίνονται αρκετά πιο ξεκάθαρα. Στην εισπνοή, αντιλαμβάνεται κανείς την έντονη παρουσία του μάνγκο μέσω ενός εξαιρετικά ρεαλιστικού αρώματος.Κατά τη διάρκεια της τζούρας, το μάνγκο περνάει στο παρασκήνιο και κάνουν την εμφάνισή τους ο ανανάς και κάτι που πλησιάζει γευστικά το κυδώνι (μάλλον είναι το γκουάβα που αναφέρει ο σεφ στην περιγραφή), διεγείροντας ακόμη περισσότερο τους γευστικούς κάλυκες. Τέλος στην εκπνοή, τα προηγούμενα αρώματα αποσύρονται, το μάνγκο ισχυροποιεί ελαφρώς και πάλι την παρουσία του και επιτίθεται στον ουρανίσκο ένας συνδυασμός τροπικών φρούτων με πρωταγωνιστή το ροδάκινο! Στο παρών υγρό είναι ξεκάθαρη η υπεροχή του μάνγκο ως κυρίαρχο άρωμα, ενώ τα υπόλοιπα φρουτώδη αρώματα το πλαισιώνουν ώστε να δημιουργήσουν αυτό το εξαιρετικό αποτέλεσμα. Η προσομοίωση των φρουτένιων αρωμάτων εμφανίζεται και εδώ εξαιρετικά ρεαλιστική και σημείο αναφοράς αποτελεί το άρωμα του γκουάβα που για πρώτη φορά συναντώ σε υγρό αναπλήρωσης και αποτελεί μια ευχάριστη έκπληξη. Ο χαρακτήρας του υγρού, παρά την ύπαρξη φρουτένιων αρωμάτων, είναι ελαφρώς γλυκός δημιουργώντας μία ωραία αντίθεση κατά τη διάρκεια του ατμίσματος. Γενικά πρόκειται για ένα πολύ ξεχωριστό υγρό που βασίζεται σε έναν μοναδικό συνδυασμό φρούτων που δύσκολα συναντάς σε άλλα υγρά και άλλη μία γευστική προταση για το ατμιστικό κοινό.
Βαθμολογία: 90/100

O-RangZ (Intelligence line, 80% VG/ 20% PG)
Η περιγραφή της παρασκευάστριας εταιρίας έχει ως εξής: "Tired of foraging for food during the drowsy morning dew, Twelve Monkeys developed the perfect breakfast to ease the morning blues. A careful marriage of lemony fruits accented by wheaty cereal and finished with creamy milk. The perfect vape to start off your day AND vape all day. O-RangZ brings back memories of our most beloved cereal from childhood. *Twelve Monkeys Vapor Co. still recommends a healthy, nutritional breakfast. Not to be used as a meal replacement." Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα υγρό με βάση τα δημητριακά και αυτή είναι και η πρώτη αίσθηση που αποκομμίζει κανείς ατμίζοντας το συγκεκριμένο υγρό. Συνεχίζοντας το άτμισμα, το υγρό αποκαλύπτεται με έναν εξαίσιο τρόπο. Στην εισπνοή αντιλαμβάνεται κανείς έντονη την παρουσία των δημητριακών με υποψία λεμονιού και πιθανόν πολύ ήπιου πορτοκαλιού (τα πολύ γνωστά στους κατοίκους των Η.Π.Α. ως "fruit loops"). Κατά τη διάρκεια της τζούρας, στα δημητριακά προστίθενται ζαχαρωμένες νιφάδες βρώμης ενώ κατά την εκπνοή "σκάει" και γεμίζει το στόμα το άρωμα του κρεμώδους γάλακτος εμπλουτίζοντας τα δημητριακά και τη βρώμη. Το συνολικό αποτέλεσμα προσεγγίζει απίστευτα την πραγματικότητα, δίνοντας στον ατμιστή την αίσθηση ότι απολαμβάνει ένα χορταστικό πρωινό με γάλα, βρώμη και δημητριακά. Το άρωμα του κρεμώδους γάλακτος βρίσκεται παρών καθ' όλη τη διάρκεια του ατμίσματος παρασκηνιακά, πιθανόν για να στρογγυλεύει το αποτέλεσμα και να χαρίζει έναν γλυκό τόνο στο υγρό και αναδεικνύει το άρωμά του στην εκπνοή. Το παρών υγρό έχει καθαρά γλυκό χαρακτήρα, χωρίς όμως να γίνεται μπουχτιστικό. Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα υγρά δημητριακών που είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω και σίγουρα αξίζει μια δοκιμή. Προσοχή, σε ντρίπερ είναι εξαιρετικά εθιστικό!
Βαθμολογία: 96/100



Tropika (Discovery line, 90% VG/ 10% PG)
Εδώ η περιγραφή είναι η εξής: "Inspired by their primal cousins to the south, Twelve Monkeys has crafted a perfect balance of exotic tropical fruits combined carefully to result in one of the most palate pleasing juice blends known to man. This pleasing, but not overpowering concoction of tropical fruits is the perfect complement for any daydreaming, beach vacationing aficionado. Sit back and give your taste buds an exotic vacation while they attempt to identify what the fruits are!" Όντας ενθουσιασμένος από το προηγούμενο υγρό, στήνω με ανυπομονησία τον ατμοποιητή και τον γεμίζω με υγρό περιμένοντας να ανακαλύψω τα μυστικά που κρύβονται στο γυάλινο μπουκαλάκι του Tropika. Σαν πρώτη αίσθηση αποκομμίζω αυτή του συνδυασμού των τροπικών φρούτων. Συνεχίζω το άτμισμα και στην προσπάθειά μου να διακρίνω ολόκληρό το φάσμα των αρωμάτων επιστρατεύω και τον ντρίπερ. Ομολογώ πως ο ακριβής διαχωρισμός των αρωμάτων δεν είναι εφικτός. Καθ' ολες τις φάσεις του ατμίσματος (εισπνοή- ενδιάμεση διάρκεια- εκπνοή) παρουσιάζεται ένα συνοθύλευμα γεύσεων από τροπικά φρούτα που είναι πραγματικά μαγικό. Η ένταση των αρωμάτων είναι ιδιαίτερα μεγάλη και το άτμισμα σε ντρίπερ είναι ιδιαίτερα απολαυστικό. Αξιοσημείωτο είναι πως υπάρχει μία τέλεια ισορροπία ανάμεσα σε γλυκό- ξινό, χωρίς να υπερτερεί κάποιο από τα δύο. Το άτμισμα του συγκεκριμένου υγρού προσομοιάζει απίστευτα σε ένα κοκτέιλ τροπικών φρούτων με ανανά! Μία πολύ ξεχωριστή πρόταση από τους "Δώδεκα πίθηκους" που πιθανόν να γίνει ανάρπαστο από τους λάτρεις των φρουτωδών γεύσεων.
Βαθμολογία: 92/100

Congo Custard (Discovery line, 70% VG, 30% PG)
Το τελευταίο υγρό της σειράς περιγράφεται ως εξής: " Deep within the luscious forests of the Congo evolved our take on the popular Strawberry Custard. By carefully layering each ingredient, this tantalizing recipe also incorporates two distinctly different vanillas to elevate the flavour of handpicked, fresh strawberries. Experience the taste of this sophisticated custard that has evolved to become a unique treasure". Απ' ότι φαίνεται από την περιγραφή, το συγκεκριμένο υγρό είναι δομημένο πάνω στο κλασσικό πλέον μοτίβο της κρεμώδους φράουλας και αποτελεί έναν επίδοξο ανταγωνιστή των "Unicorn milk" και "Mother's milk". Ως λάτρης των γλυκών υγρών και δη των κρεμών, παίρνω λαίμαργα μερικές πρώτες τζούρες και νιώθω την κρεμώδη φράουλα να διεγείρει τους γευστικούς μου κάλυκες. Μέσα στα επόμενα λεπτά και αφού έχω καταναλώσει μια ικανή ποσότητα υγρού στο τανκ και τον ντρίπερ τα αρώματα ξεδιπλώνονται και αποκαλύπτονται. Στην εισπνοή, αντιλαμβάνεται κανείς το πλούσιο άρωμα της κρεμώδους βανίλιας να ξετυλίγεται και να δεσμεύει κάθε γευστικό κάλυκα του στόματος. Κατά τη διάρκεια της τζούρας, μία ακόμη κρέμα έρχεται να προστεθεί στην κρεμώδη βανίλια, ενισχύοντας την ένταση του αρώματος και κάνοντας ακόμη πιο γευστικό το αποτέλεσμα. Ενώ κατά την εκπνοή το μείγμα της κρεμώδους βανίλιας υποχωρεί και αναδεικνύεται μια γλυκιά ώριμη φράουλα. Η φράουλα εμφανίζεται εξαιρετικά "πλησίον" της φυσικής φράουλας και χωρίς ίχνος τεχνητού στοιχείου, κάτι που την κάνει ιδιαίτερα απολαυστική, Τα αρώματα βομβαρδίζουν τον ουρανίσκο του ατμιστή κατά ώσεις και εμφανίζουν μία ιδιαίτερη αρμονία μεταξύ τους, στοιχεία που υποδηλώνουν πως το συγκεκριμένο υγρό είναι αρκετά καλοδουλεμένο ώστε να εξαχθεί αυτό το ωραίο αποτέλεσμα. Προσωπικά το θεωρώ μία από τις καλύτερες προτάσεις στην κατηγορία του και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε κάθε λάτρη των γλυκών υγρών.
Βαθμολογία: 97/100

Επίλογος
Η αίσθηση του χτυπήματος στο λαιμό αλλά και η παραγωγή ατμού βρίσκεται σε φυσιολογικά επίπεδα αναλογικά με τη σύσταση του υγρού. Γενικότερα πρόκειται για μία πολύ αξιόλογη προσπάθεια των Καναδών να δημιουργήσουν ένα πολύ ενδιαφέρον προφίλ γεύσεων και να μας προσφέρουν μία μεγάλη γκάμα υγρών που συνεχώς ανανεώνεται. Επίσης, αξιοσημείωτος είναι και ο σεβασμός που φαίνεται να δείχνουν στον ατμιστή κάτι που υποδηλώνεται από τις αναλύσεις που αναρτώνται κάθε τόσο στο site και είναι προσβάσιμες στο κοινό οποιαδήποτε στιγμή. Σίγουρα αξίζουν μία δοκιμή! Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω τα καταστήματα Queen που μου χάρισαν την ευκαιρία πρωτίστως να δοκιμάσω τη συγκεκριμένη σειρά υγρών και δευτερευόντως να εκπονήσω και να μοιραστώ μαζί σας αυτή την παρουσίαση.


Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 22:32 »
Υπεροχη παρουσιαση και μπραβο.Για μερικους οπτικοακουστικους το παρακατω βιντεο.


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 14:59 »
Πήρα το Congo custard, επέλεξα να πάρω αυτό από τα δύο reviews που έχουμε εδώ και χωρίς να έχω δοκιμάσει τα υπόλοιπα με τον ίδιο συνδυασμό (unicorn Milk, mother's milk) μπορώ να πω ότι δεν με απογοήτευσε καθόλου. Είναι λίγο έντονο στη γεύση με ισορροπία στη κρέμα και τη φραουλα, ίσως σε δεύτερο ρόλο η φραουλα και ελαφρώς γλυκό. Αυτά στον expromizer τουλάχιστον με ni200 και αντίσταση 0,15. Περιμένω από Δευτέρα να το δοκιμάσω στον eviva και εκεί πιστεύω θα δείξει ακόμα καλύτερα. Πάντως θα το αγόραζα ξανά!! Μετά από δοκιμή στα famous, unicorn και mother's βέβαια :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:10 »
Παιδια το unicorn milk μου φανηκε λιγο υποτονικο για τα γουστα μου,το konkgo ειναι πιο εντονο σε γευση?

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:05 »
Δεν το εχω δοκιμασει το unicorn  αλλα το congo για μένα που δεν αντιλαμβάνομαι τα πιο ελαφριά υγρά τοσο καλα ειναι εντάξει. Τα αξίζει τα λεφτά του. Πάντως απο τα review του Dallas σαν να κατάλαβα οτι το congo ειναι πιο έντονο γι αυτο και προτίμησα αυτο. Μου έκανε Τοσο καλή εντύπωση το υγρο που σκέφτομαι οταν τελειώσει να πάρω τα 100μλ


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 15:25 »
Πολυ ωραία υγρά Τελικα μετα το Congo custard που ειναι τέλειο orangz και kanzi παρα πολυ καλα εξίσου!! νομίζω απο τα πιο ενδιαφέροντα φρουτενια που εχω δοκιμασει!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 01, 2016, 12:14 »
Μιας και εχει πιάσει αράχνες το topic ας ανεβάσω μια φωτογραφία


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 01, 2016, 21:11 »
Τα εσπεριδοειδή στο o-rangz είναι έντονα;

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 01, 2016, 22:19 »
Δεν ειναι κλασικό υγρο με εσπεριδοειδή. Καμια σχεςη με το cobra oil ας πούμε....δεν ειναι φρουτένιο απλα, ειναι συνδυασμός με γάλα και δημητριακά και απο φρουτα βγάζει πορτοκαλί-μανταρίνι με εμφαςη στο λεμόνι και το αποτέλεσμα ειναι πολυ ωραίο. Ειναι έντονο υγρο σηκώνει και αραίωση, εγω περνω τα 100 ml και ερχεται κάπως πιο οικονομικό σε αναλογία απ οτι Αν επερνα τα 30.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2016, 09:21 από steve35 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 18, 2016, 09:14 »
Μετά από μεγάλη περιέργεια δοκίμασα κι εγώ το O-ranz. πολύ ωραίο το υγράκι. Έντονα τα εσπεριδοειδή και ακολουθούν τα δημητριακά. Ποιοτικά επίσης, φαίνεται από τη γεύση, ότι είναι πάρα πολύ καλό.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fear22

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • To Be - To Know - To Understand
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 20, 2016, 14:39 »
Τι απολαυστικό υγρό που είναι το Ο-rangz!!! :dance2:
Το ατμίζω τώρα και μου δίνει τόσο πλούσια τις γεύσεις που υπόσχεται. Μου φαίνεται πολύ πιο απολαύστικό και ισορροπημένο σε σχέση με το Looper της Αnml. Τα δημητριακά και το γάλα πλούσια με νότες λεμονιού και πορτοκαλιού και η επίγευση που αφήνει πολύ γεμάτη στο στόμα με διάρκεια! Ως γλυκατζής μπορώ να πω οτι ειναι το πιο νόστιμο υγρό που έχω δοκιμάσει απο τα preimium του είδους του.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 20, 2016, 14:45 »
Φοβερο το O-Rangz και δεν εχω καταφερει να κορεστω με τπτ..
Το κακο ειναι οτι τα 100ml ειναι αφαντα...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος J1mmys13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης 12 Monkeys
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 12:35 »
Βρήκα το MATATA απο Seven Monkeys στο Αμβούργο που ήρθα και το τσιμπησα στα 20ευρω! Το άρωμα του με τρέλανε και μου θυμίζει εξωτικά φρούτα με κοκταιλ! Περιμένω πως και πως να γεμισω το Guardian και να το ατμισω! Θα επιστρέψω με εντυπώσεις!

Sent from my Z1 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz