vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 10 χρήστες
karga, white varadero, Blackwolf, john67, lagoudakis, dkostas, Tem, Jorge, lounik, Aoratix

Twitter

Ύγρα Vapros Vision by Hexocell

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« στις: Ιουλίου 11, 2015, 14:48 »
 Τα συνάντησα τυχαία, νεοεισερχόμενα σε τοπικό κατάστημα. Σύσταση 100% VG, συσκευασία 30ml πλαστικό μπουκαλάκι με λεπτή μύτη και βίδωμα ασφαλείας, ακριβώς ίδιο με τα Natura, αφού προέρχονται απο την ίδια εταιρεία την Hexocell. Tιμή 12€

 Δεν είχα χρόνο, οπότε έβαλα ένα μικρό δείγμα στον Ναυτίλο και έφυγα, να το δοκιμάσω και με την ησυχία μου..



 Sin City (γεύση κρέμας καραμελέ  και πολλές νότες καπνού, μια  απίθανη γεύση για τους λάτρεις των γλυκών γεύσεων)

 Το δοκίμασα πριν διαβάσω την περιγραφή, χωρίς να ξέρω τί είναι, αφού ήμουν έξω για καφέ. Η μυρωδιά του μου έφερε γλυκό αρωματικό καπνό, κάτι σε RY4 με πολύ πιο έντονη την βανίλια. Στις πρώτες τζούρες έψαχνα να εντοπίσω το καπνικό στοιχείο που είχα στην μυρωδιά. Μετά απο επιμονή μάλλον θα άλλαζα την περιγραφή του υγρού σε "ελάχιστες νότες καπνού" αφού πρέπει να προσπαθήσεις για να εντοπίσεις καπνικό. Η πρώτη αντίδρασή μου προσπαθώντας να το χαρακτηρίσω ήταν "καραμελωμένα ποπ κορν", αυτό μου θύμισε η γεύση και η ελαφρά αλμυρή επίγευση, Επειδή όμως υπήρχε και η βανίλια στο σύνολο έπρεπε να ψάξω περισσότερο στην γευστική μου μνήμη για να βρω έναν ιδανικότερο χαρακτηρισμό, όταν τελικά αναφώνησα κρέμα καραμελέ, ναι αυτό είναι! Τελικά δεν έπεσα έξω, γυρίζοντας σπίτι και αναζητώντας την περιγραφή του υγρού είχα πέσει διάνα! Θα έλεγα οτι έχει πετύχει ακριβώς αυτό που πλασάρει με την ένστασή μου ως προς το καπνικό στοιχείο.

 Στα 'τεχνικά' του υγρού:  η ρευστότητά του σε σχέση με την σύστασή του (100VG) είναι ικανοποιητική-αποδοτική χωρίς κανένα πρόβλημα τροφοδοσίας. Νικοτίνη και χτύπημα είναι υποτονικά και θα το ήθελα αρκετά κλίκ πιο πάνω σε σχέση με τα 9mg που περιέχει και είναι και το ποσοστό που συνηθίζω να ατμίζω. Για αραίωση το αποκλείω καθώς είναι ελαφρύ σε γεύση, είναι νόστιμο και ευχάριστο υγρό-με μικρή επίγευση- που δεν σε μπουχτίζει.

 Επόμενες δοκιμές θα γίνουν στα Grandma's Delight & Faxing Berlin γιατί είχαν πολύ ευχάριστο άρωμα..

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 12, 2015, 10:19 »
Έχω βάλει στο μάτι εδώ και μέρες το Abe's Exoddus...
Πολύ με ιντριγκάρει η περιγραφή του. Για καπνά λέει, για παστέλι λέει, μπανάνα, βανίλια, φουντούκι, μπαχαρικά και τι δε λέει γενικότερα...!
Τώρα βέβαια κι αυτό με την κρέμα καραμελέ, κάτι μου έκανε...  :hmmm: Ωχχχ, πάλι σε έξοδα με βλέπω να μπαίνω :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 14, 2015, 20:57 »
 Abe's Exodus     (Ευρωπαϊκή ποικιλία καπνού πασπαλισμένου με μπανάνα, παστέλι, καραμελωμένη ζάχαρη, βανίλια, φουντούκι καβουρδισμένο και διάφορα μπαχαρικά)

 Στην μυρωδιά επικρατεί η μπανάνα με την βανίλια, κάτι σαν παιδική τσιχλόφουσκα. Και σε αυτό το υγρό προσπάθησα να εντοπίσω το καπνικό στοιχείο, μάταια.. Στην εισπνοή επικρατεί ο ξηρός καρπός που σε συνδυασμό με μία ελαφρά πικάντικη αίσθηση μου έφερε περισσότερο σε καρύδι παρά φουντούκι. Στην εκπνοή τα σκεπάζει σχεδόν όλα η μπανάνα με μία γλύκα. Βανίλια εντόπισα μόνο σαν άρωμα, στην γεύση δεν ξεχωρίζει ενώ το καραμελωμένο-παστέλι-σουσάμι-μέλι δεν μπορώ να πω οτι το "βρήκα" και αυτό κάπου. Στην αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρον αυτό το παιχνίδι άλλο στην εισπνοή-άλλο στην εκπνοή, αλλά σύντομα μετά απο αρκετές τζούρες αυτό που μου άφησε-θα το μεταφέρω ακριβώς όπως είναι στο μυαλό μου-ειναι μια μίξη απο διάφορα υγρά που είχα στο σπίτι και έφτιαξα κάτι "οτι βγει". Επιφυλλάσομαι οτι ίσως σε έναν επισκευάσιμο που μπορεί να αποδώσει πιο ξεχωριστά πολλές μαζί γεύσεις να βγει κάτι άλλο αλλά σε γενικές γραμμές δεν μου άρεσε αυτός ο "αχταρμάς".

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 15:46 »
Quake
Ένα δυνατό άρωμα με πλούσιο χαρμάνι καπνού, αυθεντικό άρωμα και με μια νότα καραμέλας και στο τελείωμα μια ελαφριά πινελιά φουντουκιού οπου το φέρνει στην απόλυτη αρμονία της γεύσης τού τσιγάρου..

Τσιγαρίσια η μυρωδιά του, θύμισε λίγο τασάκι.. Στην εισπνοή πήρα τσιγαρίσια γεύση και αίσθηση και στην εκπνοή μία ελάχιστη γλυκάδα, καραμέλας όπως λέει(?). Φουντούκι ίσως και να υπάρχει αλλά στο πολύ βάθος της γεύσης, αναιπαίσθητο καθώς το χαρμάνι καπνού του είναι αρκετά δυνατό. Δεν επέμεινα γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση του υγρού. Μου θύμισε καπνό Drum, αν τον θυμάμαι σωστά. Περισσότερο τσιγαρίσιο απο όσο θα το ήθελα, για αυτούς που ψάχνουν τσιγαρίσιες γεύσεις θα τους αρέσει και μάλιστα τολμώ να το προτείνω και σε νεοεισερχόμενους στο άτμισμα. Δίκαιη η περιγραφή του υγρού περί γεύσης τσιγάρου..

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:23 »
Bronx
αποτελει ενα γλυκο και νοστιμο μειγμα καπνου και ζαχαρης.

Γλυκή μυρωδιά ζάχαρης. Η γεύση του λιγότερο γλυκή απο την μυρωδιά του αλλά με αρκετή ζάχαρη. Γλυκό καπνικό με ζάχαρη λοιπόν, άσπρη ζάχαρη και όχι καμμένη. Ίσως κάποιο ξηρό καρπό μέσα-καλαμπόκι μου έφερε εμένα. Το καπνικό στοιχείο εντοπίζεται στην εκπνοή απο την μύτη καθώς η γλυκάδα υπερισχύει. Νόστιμο είναι αλλά μετά απο αρκετή ώρα με λίγωσε.

(με 2 σταγόνες πυραζίνη που έσπασε την γλυκάδα ήρθε περισσότερο στα μέτρα μου)


*Όι δοκιμές των υγρών έγιναν σε Aeolus RDA clone και σε KFL+ clone/tiny tank..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Faxing Berlin
Milkshake Φράουλας

Πολύ ωραία μυρωδιά απο το μπουκάλι, γλυκιά κρεμώδες φράουλα. Δυστυχώς στη γεύση με προσγείωσε. Ξινισμένο εβαπορέ με χημική την αίσθηση της φράουλας. Στην εισπνοή κάτι γίνεται μαζί με μια γλυκάδα που παίρνω αλλά στην εκπνοή δύσκολα τα πράγματα εαν συνυπολογίσω και το αυξημένο για τα επίπεδα νικοτίνης χτύπημα.. Η συγκεκριμένη φράουλα δεν ειναι καθόλου καλή..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 18:15 από GiorgosRab »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 00:00 »
passion apple

Δοκιμασμένο με εργοστασιακό - Ναυτίλο στα 10 ως 10,5 βατ.

Ξεκινώ τις εντυπώσεις από αυτή την οικογένεια υγρών.
Το επέλεξα για πρώτο και διότι το χρώμα είναι δελεαστικό... κόκκινο.
Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν αν θα γευτώ κόκκινο ή πράσινο μήλο και δεν το συνδύασα με το χρώμα...

Κι όμως, η υπεροχή του κόκκινου μήλου (ευτυχώς για μένα) είναι αισθητή. Πάντως, πάθος δεν αισθάνθηκα.

Χτύπημα: Ναι, αντίστοιχο με τα 18mg/ml. Ψιλοπιάνω, όχι πάντα,  νότες που προδίδουν "κάτι σαν μενθόλη" αλλά δεν είμαι σίγουρος, πάντως νιώθω την παρουσία κάποιου "χτυπητικού".
Ντουμάνι: σχετικά καλό.

Σε σχέση με τα diy μου, 4 χρόνια τώρα και αποκλειστικά, έχω την αίσθηση ότι "σπαταλιέται" πιο γρήγορα.

Χροιά: "χροιά" είναι αυτό το κάτι  ;D που μόνο εσύ νομίζεις ότι καταλαβαίνεις και κανένας άλλος. Ε, λοιπόν, το "φρουτένιο" αυτό είναι ντελικάτο και αριστοκρατικό. Δεν μοιάζει με τα κανονικά φρούτα που βρίσκουμε στον μανάβη, που τα μυρίζεις και προσπαθείς να καταλάβεις αν είναι ΟΚ ή σε επηρεάζει το καυσαέριο από το ΙΧ που πέρασε δίπλα και έχει να περάσει ΚΤΕΟ από...
Με λίγα λόγια, είναι μια αίσθηση φρούτου που πρωταγωνιστεί μεν, ξέρει να είναι διακριτική δε. Γι αυτό το λόγο δεν σε μπουχτίζει για αρκετές ώρες.
Σε αντίθεση με άλλα φρούτα, μπορεί να συνοδεύσει καφέ ή ποτό, πρωί ή βράδυ.
Υποκειμενικά πάλι, αισθάνομαι την παρουσία κανέλας στην εκπνοή  :dontknow:

Πρώτη εντύπωση θετική :yes:

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι μετά από 6 ml η αντίσταση βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2015, 00:19 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 19:14 »
Αφου παρελαβα κι εγω απο openprotocol το πρωτο υγρο που δοκιμασα ηταν το Abe's Exodus. Εστησα τον κλωνο kfl με 0,32 kanthal σε 2 mm τρυπανακι και τιμη αντιστασης 1,3 ohm πανω στο coolfire iv στα 14 watt. Θα συμφωνησω απολυτα με τον GiorgoRab στις γευσεις και τα αρωματα του υγρου. Αρχικα γευεσαι μια τσιχλοφουσκα μπανανας-βανιλιας. Η γευση φευγει γρηγορα κι ενω στο βαθος νιωθεις μια ανεπαισθητη γλυκα, πιθανον απο το μελι, ερχεται το φουντουκι και τα εξαφανιζει ολα. Στην εκπνοη υπαρχει μονο το φουντουκι σε πολυ καλη αποδοση γευσης αλλα κι εντονης ταυτοχρονα, σε σημειο να στεγνωνει τον ουρανισκο. Ατυχης συνδοιασμος αρωματων (για τα γουστα μου) που περισσοτερο μπερδευουν παρα δινουν χαρακτηρα στο υγρο. Αν το φουντουκι ειχε λιγοτερη ενταση με εμφαση στο μελι τα πραγματα θα ηταν καλυτερα. Το μονο στοιχειο που θυμιζει καπνικο ειναι το φουντουκι.
Στα θετικα του υγρου
1) τα λιγα καταλοιπα που αφηνει στην αντισταση
2) η περιγραφη του υγρου συναδει με τη γευση του. Δηλαδη οτι υποσχεται το υγρο αυτο θα γευτει ο ατμιστης που θα το προτιμησει.
Το κυριοτερο αρνητικο του ειναι το παντρεμα της εντασης των αρωματων. Ισως κι ενα αλλο ξηροκαρπιο να εδενε καλυτερα με τη μπανανα.
 Το σιγουρο ειναι οτι εχει προοπτικες αυτο το υγρο.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 22:25 »
Vapros "Bronx" 0,9   νικοτινη

Δοκιμη  σε κλωνο kfl, kanthal Α1 0,25mm με τρυπανακι 2 mm, βαμβακι nacamichi, 1,8 ohm στα 9 watt.

Απο το ανοιγμα του μπουκαλιου νιωθεις το αρωμα της ζαχαρης και σε προδιαθετει για ενα γλυκο υγρο. Στην εισπνοη ομως η γευση υποτονικη σε σχεση με το αρωμα. Η γευση φερνει σε μπισκοτα-κρακερακια με υποτυπωδη γλυκα. Το καπνικο στοιχειο βρισκεται σε 2η μοιρα. Στην εκπνοη το μονο που αλλαζει ειναι η θεση των γευσεων. Μπροστα βγαινει το καπνικο και ακολουθει μια υπογλυκη αισθηση. Νιωθω στη μυτη καποιο ιχνος αλκοολης που παραμπεμπει σε "Tribeca". Ισως και να ναι παιχνιδισμα του μυαλου.
Προκειται για ενα καπνικο υγρο, ηπιας εντασης που δεν κουραζει. Εχει καλο χτυπημα και μετρια παραγωγη ατμου. Μια πολυ καλη επιλογη για νεοεισερχομενους στο Η.Τ. και για οσους ψαχνουν ενα καπνικο που δεν μπουχτιζει με επιπροσθετες γευσεις.
Προσωπικα το βρηκα λιγο ατονο. Ενα κλικ περισσοτερης εντασης στη ζαχαρη θα προσεδιδε στον χαρακτηρα του υγρου.

Και συνεχιζω απο χθες το βραδυ συμπληρωνοντας πως η γευση ειναι πιο γεματη. Εχει στρογγυλεψει και γλυκανει. Προστεθηκε αυτο το κλικ στην ενταση της ζαχαρης. Μαλλον το συγκεκριμενο υγρο ειναι απο αυτα που θελουν ωριμανση, οπως ανεφερε και η openprotocol.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:34 από e-akapnos »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 19:19 »
Vapros Vision "Sin City"
Δοκιμή σε Phenomenon Lite με kanthal A1 0,25mm αντίσταση στο 1,0Ω με kgd στα 10W.


Το συγκεκριμένο υγρό μου ήρθε στα 18mg νικοτίνη (δεν υπήρχε διαθέσιμο στα 9mg) οπότε το αραίωσα 65% με μηδενική βάση PG-VG (50%-50%) για να το φέρω στα 6mg και να μπορώ να το ατμίσω.
Το υγρό απευθύνεται σίγουρα σε "γλυκατζήδες" και παρότι το αραίωσα, η γεύση του εξακολουθεί να είναι έντονη. Θα έλεγα μάλιστα ότι σηκώνει άνετα την αραίωση.
Πάμε τώρα στην περιγραφή (ο Θεός να την κάνει): Μου έδωσε έντονη γεύση γλυκιάς γαλακτώδους κρέμας με τόνους από καραμέλα μάλλον καμμένη. Αυτό δηλαδή που περιγράφει και ο κατασκευαστής. Για τα δικά μου γούστα είναι πολύ καλό και προσφέρει αυτό που υπόσχεται. Το συστήνω σε "γλυκατζήδες" και πιστεύω πως είναι ότι πρέπει για συνοδεία καφέ. Για εμένα άνετα μπορεί να γίνει και ολοήμερο αν και σε αρκετούς μπορεί να φανεί μπουχτιστικό για ολοήμερο.       

Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 19:43 »
Έχω κάνει κάμποσα ml από το maxxx blend της vapros. Μοιάζει με της fa απλά είναι λίγο πιό γλυκό ας πούμε. Και για να διευκρινίσω, της fa εμένα δεν μου φαίνεται γλυκό, διότι διάβασα κάπου ότι φέρνει πρός μέλι, αυτό εδώ ίσα ίσα. Χτύπημα στον eviva σαν 50-50.

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 21:57 »
Faxing Berlin
Milkshake Φράουλας

Πολύ ωραία μυρωδιά απο το μπουκάλι, γλυκιά κρεμώδες φράουλα. Δυστυχώς στη γεύση με προσγείωσε. Ξινισμένο εβαπορέ με χημική την αίσθηση της φράουλας. Στην εισπνοή κάτι γίνεται μαζί με μια γλυκάδα που παίρνω αλλά στην εκπνοή δύσκολα τα πράγματα εαν συνυπολογίσω και το αυξημένο για τα επίπεδα νικοτίνης χτύπημα.. Η συγκεκριμένη φράουλα δεν ειναι καθόλου καλή..
Θα ξεθάψω το θέμα για να επιβεβαιώσω το ξινόγαλο. Τι στο καλό, δεν τα δοκιμάζουν πριν τα βγάλουν στην αγορά;  :wall:
Η φράουλα μου φάνηκε καλή παραδόξως...

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύγρα Vapros Vision by Hexocell
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:30 »
Δοκίμασα το the bronx.
Αρκετά καλό μου φάνηκε και σε καλή τιμή το πήρα 10 ευρώ τα 30 ml απο ενα καταστημα εδω στο αγρινιο.
Δέν το ανέφερε κανείς νομίζω ότι φέρνει λίγο σε τριμπεκοειδή.
Δύσκολα θα το ξαναέπαιρνα πάντως δέν είναι και τίποτα το ιδιέταιρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556742 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 103 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz