vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά 7

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 24, 2015, 16:13 »
Επειδή βλέπω απραξία στο νήμα .... :))  να μεταφέρω την αλλαγή που είδα στο site της replacesmoke ,παρ όλο που μου είναι αδιάφορη η αλλαγή αυτή  ;)  διότι το μόνο υγρό της σειράς που μου κέντρισε το ενδιαφέρον ήταν το 7 sins.  H ανακοίνωση έχει ως εξής :
7 KINGS 30ml NEW                                                           ΝΕΑ ΣΥΝΘΕΣΗ
'Επειτα από τη διαδικτυακή έρευνα και τα σχόλια των πελατών μας,
το 7 Kings έρχεται σε δεύτερη βελτιωμένη έκδοση, με περισσότερη καραμέλα βουτύρου!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 24, 2015, 16:17 »
Άρα από εκεί που δεν το πλησίαζα στα 100 μέτρα, τώρα πρέπει να το κάνω 200! Έχω δηλώσει απέχθεια για οτιδήποτε βουτύρου!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 25, 2015, 11:46 »
Μεγαλη αλλαγη στα 7 kings και ειναι προς το χειροτερο :thumpdown: :wall:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 25, 2015, 12:10 »
Εμένα πάλι, μου φάνηκε προς το καλύτερο. Κολοκυθόπιτα.

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 15:00 »
Ξεθάβω το θέμα μιας και σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα, έψαχνα κάτι με καραμέλα σε 6mg με 50/50 pg/vg και μου έδωσε να δοκιμάσω το 7 kings. Μου φάνηκε πολύ καλό και κατέβαινε πολύ όμορφα και απαλά και έτσι το πήρα.


Όσο πιο πολύ το κάνω (justfog s14, 1.6ohm, 7.5w/3.4v) δεν με τρελαίνει αλλά οκ, ατμίζεται, καλό ντουμάνι, δεν πάει για πέταμα όπως άλλα υγρά που έχω πάρει και μετά από λίγο δεν μπορώ να τα κάνω. Νομίζω πάντως πως δεν θα το ξαναπάρω.


Είμαι εδώ και μισή ώρα και σκέφτομαι... το συνολικό αποτέλεσμα της γεύσης ποίο είναι? Κάτι μου θυμίζει από κάποια καραμέλα από παλία.. καραμέλα που δεν μου άρεσε όταν ήμουν μικρός και την έπαιρνε ο κόσμος μαζί με άλλες..(σε τύπου σακουλάκια, διαφόρων τύπων καραμέλες κλπ)


Ε θυμήθηκα ακριβώς ποιά καραμέλα είναι αυτή και αυτό το υγρό είναι λες και την κάνεις στο ηλεκτρονικό σου (αν και τρώγεται σε άτμισμα, σε φάγωμα με τίποτα). Είτε βγάλεις τον καπνό από τη μύτη, είτε από το στόμα, είτε από τα αυτιά, αυτή η γεύση είναι ακριβώς.


http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/oneman_food/zeledaki-agaph-moy-h-analysh.2167642.html


Είναι αυτή που λέει ''Οι τροχοί από γλυκόρριζα''

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Εdit: Όσο το κάνω το 7 kings, το συνηθίζω και μπορώ να πω ότι μου είναι οκ.


Βασικά μου είναι οκ από γεύση αλλά αυτό που μου αρέσει πολύ σε αυτό το υγρό (και λογικά και τα άλλα της σειράς θα είναι έτσι) είναι ότι το βρίσκω πολύ βελούδινο στο θέμα γεύσης αλλά και τον ατμό (αν μπορώ να τον πω έτσι) καθώς και πολύ ήπιο στο κατέβασμα (6mg νικοτίνη) που εγώ ένα τέτοιο κατέβασμα ζητάω από ένα υγρό. Να μπορώ να κάνω δηλαδή σχετικά μεγάλες τζούρες χωρίς να έχω πολύ χτύπημα.


Θα πάω να δοκιμάσω και το 7 lives μπας και μου αρέσει και εκείνο. Τα υπόλοιπα δεν με τρελαίνουν από τις περιγραφές τους (κάτι λεμόνια, κάτι μέντες κλπ) αλλά ίσως αργότερα τους δώσω μια ευκαιρία.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πήρα λοιπόν και το 7lives και έχω κάνει μέχρι ώρας 2ml.


Θα έλεγα ότι ούτε σε αυτό αλλά ούτε και στο 7 kings εγώ δεν καταλαβαίνω το virginia. Ακόμα, στα 2 υγρά παίρνεις γεύση στην εκπνοή.


Το 7lives μου κάθεται καλύτερα και μου αρέσει αρκετά αν και δεν το περίμενα γιατί δεν τρελαίνομαι για το γαρύφαλλο. Δεν με κουράζει μέχρι ώρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2015, 23:04 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:02 »
Seven arts και sins πιστεύω τα καλύτερα της σειράς! Ειδικά το λεμοντσελο μου άρεσε πολυ.

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 11, 2016, 14:22 »
7sins το λιμοντσέλο... Την πρωτη φορά που μου το χάρισε ένας φίλος ξκαι γεμισα τον ατμο είπα ωχ...ο

Ο λογος η μέντα που περιεχει το υγρό και που δεν είμαι καθόλου φίλος...
Οσο ομως το ατμιζα τόσο πιο πολύ μου άρεσε με αποκορύφωμα μολις ατμισα όλο το 10μλ που μου χάρισαν πήγα κι αγορασα ενα 30μλ
Η γεύση του είναι πολύ ισόρροποιημενη και μαζί με το καθολου εντονο λεμόνι στην εισπνοή μου ερχεται και φλούδα απο μανταρίνι με την μέντα τόσο σωστα υπολογισμένη που σου σκάει στο στόμα και στο φρεσκαρει..οχι παγωματα και αλλά τέτοια της μενθολης..Στην επιγευση αφήνει ενα πολύ ωραίο στυφο της φλούδας εσπεριδοειδών που σε κανει να θες να ατμισεις αμέσως την επόμενη τζουρα καθώς σε καμια περιπτωση δεν είναι έντονο ή μπουχτιστικό...
Ιδανικό για παραλία ή συντροφιά με χυμούς φρούτων ή ακόμα συνοδεία δροσιστικων κοκτέιλ νωρίς το βραδακισε παραθαλάσσιο καφε-μπαρ...

Η τιμή του δεν είναι σε καμία περιπτωση απαγορευτική (10€ τα 30μλ),καθιστώντας το μια πολύ καλή επιλογή για διάλειμμα απο τα καπνικά μου υγρά...

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 11, 2016, 14:42 »
Προτιμώ το Wonders και το Heavens. Καραμέλα σαν τις Baloo το πρώτο, φραουλίτσα με λευκή σοκολάτα το δεύτερο.. Όλη η σειρά είναι καλή αλλά είναι κάπως μονοδιάστατα. Ίσως τα βαριέσαι μετά από λίγο. Και έχει διαφορά να ατμίζω ένα απλό Liqua - Peach που μου αρέσει πολύ αλλά παρόλα αυτά είναι μια απλή γεύση, με το να ατμίζω υγρά που πλασάρονται ως premium...  


Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 11, 2016, 17:26 »
Πήρα ένα 7 sins. Στον justfog q16 (1.6ohm, 3.7v) αποδίδει πολύ όμορφα. Είναι δροσερό και οι γεύσεις όλες είναι σε καλή ένταση.

Κάποιοι λένε ότι δεν καταλαβαίνουν τη μέντα.. ναι, είναι σε χαμηλή ένταση, αλλά για μένα είναι ακριβώς εκεί που πρέπει. Την νοιώθεις θολά στην εκπνοή γιατί ίσως μπερδεύεται με τη δροσιά του λεμονιού αλλά  μετά σου έχει αφήσει τη ''φρεσκάδα'' της στο στόμα και το καταλαβαίνεις μόλις έχεις βγάλει τον ατμό. Στις απανοτές τζούρες πάντως, μένει αυτή η δροσιά της μέντας συνέχεια και στη γλώσσα και στον ουρανίσκο.

Καλό υγρό, θα το ξαναπάρω και ας μην είμαι πολύ φίλος της μέντας.
Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

7sins το λιμοντσέλο... Την πρωτη φορά που μου το χάρισε ένας φίλος ξκαι γεμισα τον ατμο είπα ωχ...ο

με την μέντα τόσο σωστα υπολογισμένη που σου σκάει στο στόμα και στο φρεσκαρει..οχι παγωματα και αλλά τέτοια της μενθολης.

Aυτό ακριβώς!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2016, 17:57 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 12, 2017, 19:34 »
Είχα δοκιμάσει 7 heavens πριν 2 χρόνια και μάρεσε πάρα πολύ. Το έβαλα τώρα να το ατμίσω (καινούργιο μπουκαλάκι) και δεν έχει την ίδια γεύση με τότε, δεν μαρέσει τώρα, η φράουλα έχει περίεργη γεύση και η λευκή σοκολάτα δεν φαίνεται.
Τι έγινε; Αλλάξανε οι γεύσεις;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34426 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556670 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz