vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

390 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, lagoudakis, kon95, Bobbiger, camber, Jorge, apostolisd

Twitter

Υγρά 7

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 24, 2015, 00:59 »
Πηρα προχθες τα Sins και Wonders το πρωτο πιπιλα ολη μερα ηδη το τελειωνω


και το δευτερο τωρα το αρχιζω πολυ καλο υγρο και αυτο ..... θα τα παρω ολα τελικα  :)) :)) :))









Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 24, 2015, 19:28 »
Μια πολύ καλή κίνηση και σε πολύ καλή τιμή για όσους δεν μπορούν να δοκιμάσουν τα υγρά σε  κάποιο κοντινό κατάστημα, λόγω μεγάλων χιλιομετρηκών αποστάσεων και πρέπει αναγκαστικά να γίνει η αγορά αυτών των υγρών για κάποια δοκιμή ή χρήση.

Κάτοχος κι εγώ της σειράς υγρών seven με την αγορά του sample pack.

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάση μόνο τα καπνικά   7 LIVES  και  7 KINGS και μπορώ να πω ότι αν και δεν είμαι λάτρης των virginia, μ'άρεσαν αρκετά και είναι πιο ήπια σε γεύση με άλλα virginia υγρα που έχω δοκιμάση κατά καιρούς.

Αποσυνδεδεμένος ALEXANDROS-

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλη είσαι εδώ!!!!!....Χρήστο είσαι εδώ!!!!!
    • www.facebook.com/alexandros.nterpoulis?ref=tn_tnmn
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 26, 2015, 15:24 »
Μια από της καλύτερες σειρες που έχω δοκιμασει με πολύ γευστικά υγρά και καλό ντουμάνι για ολα τα γούστα και προτιμήσεις με κορυφή για εμένα το Wonders χωρις να μειονεκτουν τα υπολοιπα υγρά ειναι θαυμασια ολα αν δεν με διακατέχει ο ενθουσιασμος που επιτέλους βρήκα κάτι καλό και σε διάφορες γεύσεις

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2015, 02:36 από ALEXANDROS- »

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 28, 2015, 00:04 »
Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση παιδιά σε εσας που τα δοκιμάσατε, κανω προς το παρών Golden Margy της Nobacco αλλα επειδη βγαίνει σε 10αράκια μπουκαλάκια δουλειά δεν κανουμε, καποιο απο αυτα τα υγρα που δοκιμάσατε πλησιάζει σε γευση ή μοιάζει με το παραπάνω ; :)


Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:22 »
Εγω που τα δοκιμασα ολα εκτος απο τα καπνικα δεν εντυπωσιαστικα..Ωραιες γευσεις αλλα μου φαινονται υποτονικες..Προσωπικη αποψη παντα..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 28, 2015, 19:59 »
Οχι που δεν θα τα δοκίμαζα. Σήμερα παραγγελία για το sample pack  :))

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 28, 2015, 20:56 »
Πήρα κι εγώ το Sample pack. Η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα.
Κατά την γνώμη μου, μέτρια.



Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 28, 2015, 21:10 »
Και εγώ πείρα το Sample pack και τα περιμένω αύριο. Για να δούμε αν θα κατασταλάξω σε γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 28, 2015, 22:35 »
Σήμερα τα παρέλαβα κι εγώ και τα έκανα μια γύρα στον appolo για δοκιμή. Πολύ ενδιαφέροντα υγρά, σαν πρώτη εντύπωση μου θυμίζουν πολύ παραδοσιακά γλυκά και λικέρ. Περισσότερες εντυπώσεις μόλις τα εμπεδώσω.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 29, 2015, 12:35 »
Αδιάφορα τα υγρά.Δεν έχουν κάτι που θα σε κάνει να τα ακολουθήσεις ουτε κάτι ξεχωριστό το οποιο ένας διαβασμένος (μεταφορικά) ατμιστής δεν θα έχει ξαναγευθεί.

Αποσυνδεδεμένος kosurol

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 29, 2015, 20:38 »
Πηρα το sample σημερα.Τα δοκιμασα σε Magma dripper με 1.6Ω αντισταση στα 12W. Οχι κατι το ιδιαιτερο.Αρκετα υποτονικα ολα τους.

Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 29, 2015, 22:31 »
Έχω και εγώ τα υγρά 4μερες και τα έχω δοκιμάσει όλα,για εμένα είναι αρκετά καλά,υπάρχουν βέβαια και καλύτερα αλλά για τα λεφτά τους είναι ΟΚ. Πάντως πρέπει να πούμε και ένα μπράβο στους δημιουργός πού αν δεν κάνω λάθος είναι Έλληνες Αν το κυνηγήσουν λίγο ακόμα νομίζω θα φτιάξουν πολύ καλά υγρά
ΥΓ δεν έχω καμία σχέση με τους δημιουργους προς αποφυγή παρεξηγήσεων


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 29, 2015, 23:14 »
Λοιπόν, τα δοκίμασα όλα και προσπερνώ με τη μία:
α) το sins λόγο μενθόλης που με κουράζει. Αν και η ιδέα λεμόνι με μανταρίνη είναι πολύ καλή, την κάνω εδώ και πολύ καιρό σε diy υγρά μου με πολύ καλό αποτέλεσμα.
β) το Kings το οποίο βρήκα πολύ ξηρό και υποτονικό, ενώ τη βουτυροκαραμέλα την αναζητώ ακόμα.
γ)το seas δεν μου άρεσε σαν συνδυασμός.
 
Το arts μου άρεσε αλλά το βρήκα πολύ απλοϊκό, είναι όμως δροσερό κι ευχάριστο
Το Wonders επίσης μου άρεσε, ωραία καραμέλα, επίσης όμως απλοϊκό υγρό κι επίσης ευχάριστο.


Αυτά που ξεχώρισα είναι:
 το 7 Lives, κυρίως μου άρεσε ο συνδυασμός μελιού και γαρίφαλου, και μια αψάδα που αφήνει στο τέλος στο στόμα. Το virginia βέβαια δεν το καταλαβαίνω καθόλου, όμως σίγουρα θα το ξανααγοράσω.
 το Heavens που είναι φράουλα για πολύ πιπίλα σε λάτρεις του είδους. Δεν ξέρω όμως αν θα το ξαναπάρω, γιατί φτιάχνω κι εγώ φράουλα και μ αρέσει εξίσου.
 
Σαν γενικό συμπέρασμα θα έλεγα ότι περίμενα κάτι παραπάνω, κάτι πιο ιδιαίτερο, από τη στιγμή που διαφημίστηκε ως επιστέγασμα χρονοβόρας προσπάθειας, έρευνας και πολλών δοκιμών. Αν δεν το ήξερα αυτό, θα έλεγα ότι είναι μια χαρά υγρά για κάποιον που δεν ασχολείται με diy και σε καλή τιμή το 30μελο.

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 29, 2015, 23:27 »
Συμφωνω σε γενικες γραμμες με τον alexis36 στα μεχρι τωρα υγρα που εχω δοκιμασει,το arts "τρωγεται",το Κings αδιαφορο εως κακο,το seas κακη επιγευση που δεν ταιριαζει με το ροδακινο και απο που και ως που βαζεις ροδακινο σε κατι που το ον ομαζεις 7 θαλασσες,το 7lives καλυτερο  απο τα υπολοιπα,θα δοκιμασω και τα αλλα τρια και θα επανελθω...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2015, 23:39 από FINIX »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 29, 2015, 23:47 »
Με κάλυψε και μένα ο alexis36 πάνω-κάτω.  (και αρκετοί άλλοι μη-ενθουσιασμένοι)

Άμα θα 'παιρνα ένα, θα ήταν το Heavens (χωρίς να είμαι fan της φράουλας), αλλά
και πάλι το σκέφτομαι γιατί θα 'θελα να είναι πιο έντονη η γεύση της λευκής σοκολάτας.
Μετά από ένα (μικρό) διάστημα, σχεδόν δεν την καταλάβαινα.



Και ένα άχτι για το packaging. Καταλαβαίνω το πως και το γιατί,
αλλά γιατί (μόνο) dafont γραμματοσειρές βρε παιδιά, με πήγατε
ούτε και 'γω ξέρω πόσα χρόνια πίσω. Garamond ή Bodoni ή
ακόμη και Times σε μικρά μεγέθη με μεγάλο letter-spacing
να βάζατε, "καλύτερα" θα 'ταν...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 280 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34510 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556829 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz