vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, manoslykos, giorgos1999, lagoudakis, I.P, Stedorian93, Tem, Blackwolf, Milarepa, Jorge

Twitter

Υγρά 7

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:57 »
Από την άλλη για εμάς που αγαπάμε virginia είναι ευχάριστη έκπληξη να βρίσκουμε 2 νέες παραλλαγές καθώς τελευταία έβρισκες πανομοιότυπες εκδόσεις. Τα περιμένω αύριο με ανυπομονησία

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 20, 2015, 00:29 »
Η προέλευση παραμένει ακόμη άγνωστη σ εμένα τουλάχιστον

Απο το site της replacesmoke

Παράθεση
*Παράγονται στην Αγγλία από την Cuts Ice Ltd

http://www.cutsice.com/

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 20, 2015, 00:51 »
Bρε παιδια που στο καλο ειναι οι αναλυσεις,δεν τις βρισκω.

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 20, 2015, 01:16 »
Στην περιγραφή κάθε υγρού, στο κάτω μέρος της σελίδας.


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 20, 2015, 07:44 »
@ Bobos, νέο - ξενέο μέλος ..χαίρομαι να βλέπω άτομα να παρουσιάζουν - αναλύουν - εξηγούν κάτι, νέο η παλιό (..ιδίως όταν γίνεται με την μορφή ενημέρωσης και όχι "φανατισμού", η "προβολής").

..φυσικά και θέλω {όπως και οι περισσότεροι πιστεύω εδώ μέσα (..ιδίως όσον αφορά υγρά αναπλήρωσης)}, μιά εκτενέστερη "παρουσίαση", από τον μέτρ του είδους (.."μαντέψτε" ποιόν..)!!

Ηδη κάποιες θετικές περιγραφές που έγιναν, με "δελέασαν" ..οπότε θα περάσω οπως και δήποτε μιά βολτούλα από replace (..μιά γευστική δοκιμή, "επιβάλλεται"..).

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 20, 2015, 08:32 »
Γιάννη και Κώστα, δοκιμάστε τα, θα σας εκπλήξουν  :thumpup:
Εγώ πήρα και τα 4 από τα 7 γιατί δεν είχα άλλα λεφτά πάνω μου  ;D  και αύριο πάω να πάρω τα άλλα 3.  Μου άρεσαν όλα!


Θα περάσω από replacesmoke να τα δοκιμάσω, αν και τα virginia δεν τα πάω με τίποτα.
Μόνο το into the wild της vaponaute μου ήταν ανεκτό από τα virginia που έχω δοκιμάσει, και πάλι όμως το 10μελο που αγόρασα το παλεύω 2 μήνες τώρα :)
Η προσφορά για online αγορά sample pack με όλα τα υγρά (7 χ 10ml) με 25 ευρώ, όπως έγραψε και η Ιωάννα, καλή κίνηση για όποιους δεν μπορούν να πάνε σε κάποιο κατάστημα για δοκιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2015, 08:39 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 20, 2015, 11:04 »
@ Bobos, νέο - ξενέο μέλος ..χαίρομαι να βλέπω άτομα να παρουσιάζουν - αναλύουν - εξηγούν κάτι, νέο η παλιό (..ιδίως όταν γίνεται με την μορφή ενημέρωσης και όχι "φανατισμού", η "προβολής").

..φυσικά και θέλω {όπως και οι περισσότεροι πιστεύω εδώ μέσα (..ιδίως όσον αφορά υγρά αναπλήρωσης)}, μιά εκτενέστερη "παρουσίαση", από τον μέτρ του είδους (.."μαντέψτε" ποιόν..)!!

Ηδη κάποιες θετικές περιγραφές που έγιναν, με "δελέασαν" ..οπότε θα περάσω οπως και δήποτε μιά βολτούλα από replace (..μιά γευστική δοκιμή, "επιβάλλεται"..).

Ποτέ φανατισμός. Τώρα, όσο για την προβολή, έστω και ακούσια έγινε λιγάκι αλλά χαλάλι. Και μενα ο στόχος μου ήταν ακριβώς αυτός: να το γνωστοποιήσω γιατί πιστεύω ότι θα δώσουν λύσεις σε πολλούς.

Τα καπνικά είναι όντως διαφορετικά και με ενδιαφέρον. Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν έχω ιδέα από τέτοιες γεύσεις. Που θα πάει όμως, θα στήσω έναν ατμοποιητή με κάτι φρουτώδες ή γλυκό μεσα και θα τον βάλω στην άκρη για ιδιέταιρες περιπτώσεις  ;)

Για τον μετρ του είδους, νομίζω όλοι καταλάβαμε και ήθελα μάλιστα να το γράψω κι εγώ και να τον παροτρύνω να δοκιμάσει ώστε να διαβάσουμε μια ολκληρωμένη "επαγγελματική" περιγραφή  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:56 »
Γευστική δοκιμή ..done.

Ατμισα μόνο τα μη καπνικά (..καθώς έχω ξεκόψει πλήρως από οτιδήποτε θυμίζει τσιγάρο) ..και αυτό που μου άρεσε περισσότερο, ήταν το sins.

Ωραία υγρά ...που πιστεύω ότι αξίζουν, "τουλάχιστον" να τα δοκιμάσετε..!!


Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 20, 2015, 21:41 »
Εγώ σήμερα ατμίζω όλη μέρα το Lives. Τελικά νομίζω μου άρεσε καλύτερα από το Kings, αλλά δεν είμαι και σίγουρος, μπερδεύτηκα οπότε θα τα ξαναπάρω απ' την αρχή. Είναι απαλό, αφήνει τη γεύση του μελιού (ειδικά στην εκπνοή από τη μύτη) μαζί με κάτι άλλο που στην αρχή δεν μπορούσα να καταλάβω. Ήταν ένα άρωμα οξύ αλλά σε διακριτική ποσότητα. Τελικά το βρήκα τώρα προς το βραδάκι: γαρύφαλλο! Η όλη φάση μοιάζει ίγο με μπακλαβά  :))  Πολύ καλό πάντως, πολύ ευχάριστο και παρά τα αρώματα καθόλου κουραστικό  :bye:

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 20, 2015, 21:51 »
Όσοι πάρετε το ΑRTS (limoncello), να αποφύγετε να το βάλετε σε ατμοποιητή με ακρυλικό τζαμάκι, του Kayfun το έκανε φιμέ με μόνο ένα γέμισμα.
Παρ'όλα αυτά, έντονη γεύση limoncello , ίσως πολύ έντονη.. το επόμενο θα είναι το SINS!!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 20, 2015, 22:52 »
Δοκίμασα ολες τις γεύσεις με έμφαση στα μη καπνικά. Μου αρεσαν με την ακόλουθη σειρα τα heavens, sins and wonders. Αξιοσημείωτο για μενα είναι ότι οι επιλογές είναι τέτοιες που θα άτμιζα ευχάριστα ολη την σειρα, κατι που δεν το εχω συναντήσει ξανα...

Αποσυνδεδεμένος ALEXANDROS-

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλη είσαι εδώ!!!!!....Χρήστο είσαι εδώ!!!!!
    • www.facebook.com/alexandros.nterpoulis?ref=tn_tnmn
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 20, 2015, 23:40 »



Αρχίζω την δοκιμή  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 23, 2015, 23:37 »
Εκτος απο το arts ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ καλα εως εξαιρετικα, ακομη και τα καπνικα (που δεν τα συμπαθω).Για καθημερινα υγρα ειναι εξαιρετικα,τα καλυτερα που εχω δοκιμασε,ι μετα απο τα παρακατω αναφερομενα, ευκαιρια να γλυτωσω κανα ευρω απο τα vaponaute & five pawns

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 24, 2015, 00:20 »
εγω πάλι δεν καταλαβαίνω γιατι το sample pack ειναι διαθέσιμο μονο online.Οκ θα πας στο μαγαζι θα πάρεις μια ιδέα με τους εκεί ατμοποιητές,οι οποίοι,δε συμβαδιζουν πάντα με τα εκάστοτε γούστα.Αν δεν ατμίσεις ένα υγρο 2-3 ml δε μπορεις να έχεις πλήρη άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 24, 2015, 00:52 »
Δεν συμφέρει κανένα μαγαζί να φερει sample pack θα δοκίμαζαν όλοι και θα έλεγαν εγώ θέλω αυτά που είναι πιο μικρά..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34424 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 95 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz