vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Milarepa, Olga68, Tem, Doubt, Blackwolf, Aoratix, sakissalonika, kon95

Twitter

Υγρά 7

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά 7
« στις: Απριλίου 19, 2015, 10:39 »
Αν και νεό μέλος, παίρνω το θάρρος να ανοίξω αυτό το νήμα και προσκαλώ και τους παλαιότερους και εμπειρότερους να καταθέσουν τις απόψεις και τις εντυπώσεις τους.


Πρόκειται για τα υγρά 7, μία σειρά από επτά γεύσεις, μεταξύ των οποίων και δύο καπνικές. Δεν είδα να αναφέρονται κάπου (και λογικό μιας και είναι πολύ νέα στην αγορά) γι' αυτό και ξεκινώ το θέμα. Είναι Ελληνική πρωτοβουλία και παρασκευάζονται στην Αγγλία. Οι βάσεις είναι μοιρασμένες 50/50 και δεν περιέχουν αλκοόλες.


Όπως τα περιγράφουν και  οι δημιουργοί τους, είναι πράγματι το αποτέλεσμα έρευνας που διεξήγαγαν οι ίδιοι προσπαθώντας βασιζόμενοι στις προτιμήσεις και τις επιθυμίες ατμιστών να δημιουργήσουν κάτι που έλλειπε, κάτι που βασίστηκε απόλυτα στις επιθυμίες του κοινού.


Ως λάτρης των καπνικών, αγόρασα τα seven kings & seven lives για να τα δοκιμάσω, αφού πρώτα πήρα μια γεύση εντός του καταστήματος και μπορώ να πω ότι έμεινα άφωνος με το πόσο μου άρεσαν και τα δύο από την πρώτη κιόλας τζούρα. Δεν μπορούσα να βρω τίποτα να με χαλάει, τίποτα να τους λείπει. Σκέφτηκα ότι ύστερα από παρατεταμένο άτμισμα ίσως θα έβρισκα κάποιο κουσούρι. Κι όμως. Σήμερα είναι δεύτερη μέρα που ατμίζω το 7 kings και μ' αρέσει όλο και περισσότερο. Βασίζεται στην σταθερή αξία του virginia αφήνοντας στην επίγευση απαλές νότες από βανίλια και βούτυρο σε τέλεια ισορροπία. Είναι ακριβώς όσο πρέπει (πάντα με βάση το δικό μου γούστο). Είναι ένα υγρό ιδανικό για όλες τις ώρες αλλά ταιριάζει ιδιαίτερα με τον καφέ. Είναι πραγματικά κάτι που έλλειπε από τα καπνικά μιας και ιακνοποιεί τους fan του είδους δίνοντας και κάτι παραπάνω, κάτι διαφορετικό.


Για το 7 lives θα επανέλθω μετά το άτμισμα. Όσον αφορά τις υπόλοιπες γεύσεις, θα το αφήσω το θέμα σε πιο έμπειρους του είδους και ξανά σας παροτρύνω και σας συστύνω ανεπιφύλακτα να κάνετε τη δοκιμή και να καταθέσετε απόψεις. Το εγχείρημα κατά τη γνώμη μου ήταν πραγματικά πετυχημένο.


Τα βρίσκετε στο replacesmoke.com που τα παρασκευάζει κιόλας.


Να σημειωθεί πως δεν έχω κανένα όφελος από την πώληση των ανωτέρω υγρών, δεν σχετίζομαι με κανέναν τρόπο με το συγκεκριμένο μαγαζί και ούτε καν ψωνίζω αποκλειστικά από κει. Απλά εντόπισα κάτι που αξίζει, με ενθουσίασε και το μοιράζομαι.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 19, 2015, 11:30 »
Kαλημερα,καλοδεχουμενη καθε νεα προσπαθεια προτασης νεων γευσεων απο οποιονδηποτε,αλλα επειδη στο σαιτ της η replacesmoke γραφει οτι δεν κατασκευαζει η ιδια υγρα αλλα εμπορευεται μονο γνωστων οικων και αναρτει μαλιστα και τις αναλυσεις ,σου ειπαν κατι παραπανω για τις μεθοδους κατασκευης,προελευση υλικων και αναλυσεις;
Καθε πληροφορια τους θα βοηθουσε νομιζω τον χωρο μας. :dontknow:
Ευχαριστω και για την θεματοθετηση σου. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 19, 2015, 11:51 »
Παντως στο σαιτ η Replace Smoke αναφερει οτι κατα σκευαζονται στην Αγγλια αλλα


τα υγρα ειναι δικης της εμπνευσης αφου τα δοκιμαζε επι 1.5 χρονο με δικους της δοκιμαστες


επομενως απο οτι καταλαβαινω ειναι μια Ελληνικη προσπαθεια που εγω προσωπικα θα υποστηριξω  :thumpup: :thumpup:







Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 19, 2015, 12:09 »
πάντως οι γεύσεις φαίνονται πολύ ενδιαφέρουσες και υπάρχει και προσφορά sample pack με όλες τις γεύσεις σε δεκάμελα με 25 ευρώ για συγκεκριμένη ημερομηνία :)

Αποσυνδεδεμένος Manos13

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 19, 2015, 15:42 »
Παιδια τα δοκιμασα ολα σημερα
Απ τις 7 γευσεις οι 5 ειναι γλυκιες (ας το πουμε) κ οι αλλες 2 καπνικες

Εχουμε κ λεμε λοιπον (θα τα πω απλα οπως μου φανηκαν εμενα)

Το 7 seas ειναι ροδακινο με καποια αλλα φρουτα και θυμιζει για οσους ξερουν τις καραμελες-ζελε τις μπλε με το ροδακινο :P
Το 7 sins (το οποιο κ αγορασα) ειναι λεμονι κ μεντα με μανταρινι εμενα μ αφησε στην εισπνοη μια φρεσκαδα κ στην εκπνοη την γευση του λεμονιου
Το 7 kings ειναι καπνικο (virginia) με μια επιγευση καραμελας βουτυρου π εγω δεν καταλαβα τοσο
Το 7 lives ειναι κ αυτο καπνικο (virginia παλι) με μυρωδικα βοτανα κ μελι,το οποιο καταλαβαινεις (ειν λιγο σαν τις καραμελες για τον βηχα με μελι)
Το 7 heaven ειναι ενα μειγμα φραουλας κ λευκης σοκολατας θυμιζει απιστευτα την lila pause χωρις να λιγωνει ομως
Το 7 arts ειναι το κλασσικο limoncello  εντονη γευση που δεν ξεχνας αμα δοκιμασεις σ σχεση με τον ανταγωνισμο σε αυτη την γευση
Τελος το 7 wonders ειναι διαφορες καραμελες εμενα μου θυμισε σε μεγαλο βαθμο κρεμα καραμελε

Αυτα απ μενα ελπιζω να βοηθησα να καταλαβετε λιγο τις γευσεις

Υ.Γ εγω αγορασα το 7 sins το 7 heaven κ το 7 seas

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 19, 2015, 16:12 »
Οι συσκευασίες των υγρών πως είναι? Σε γυάλινο μπουκαλάκι ή σε πλαστικό? Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία μιας και τα αγοράσες?

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 19, 2015, 20:23 »
Kαλημερα,καλοδεχουμενη καθε νεα προσπαθεια προτασης νεων γευσεων απο οποιονδηποτε,αλλα επειδη στο σαιτ της η replacesmoke γραφει οτι δεν κατασκευαζει η ιδια υγρα αλλα εμπορευεται μονο γνωστων οικων και αναρτει μαλιστα και τις αναλυσεις ,σου ειπαν κατι παραπανω για τις μεθοδους κατασκευης,προελευση υλικων και αναλυσεις;
Καθε πληροφορια τους θα βοηθουσε νομιζω τον χωρο μας. :dontknow:
Ευχαριστω και για την θεματοθετηση σου. :bye:


Καλησπέρα, όχι δεν μου είπαν κάτι μιας και όταν πήγα δεν μίλησα με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού αλλά με μια πωλήτρια που δεν γνώριζε τόσες πληροφορίες. Απ' ότι είδα πάντως αναλύσεις έχουν ανεβάσει στο site τους. Η προέλευση παραμένει ακόμη άγνωστη σ εμένα τουλάχιστον

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τα μπουκαλάκια είναι πλαστικά με ενσωματωμένο σταγονόμετρο στην δοκιμαστική συσκευασία των 10ml τουλάχιστον. Νομίζω όπωςπως και τα μεγάλα έτσι θα είναι. Όχι το δυνατόττερο σημείο. Μειώνει όμως το κόστος
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2015, 20:35 από bobos »

Αποσυνδεδεμένος Manos13

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 19, 2015, 20:36 »
Οι συσκευασίες των υγρών πως είναι? Σε γυάλινο μπουκαλάκι ή σε πλαστικό? Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία μιας και τα αγοράσες?


H συσκευασια των 10ml τουλαχιστον που πηρα εγω ειναι σε πλαστικο μπουκαλακι





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλησπέρα, όχι δεν μου είπαν κάτι μιας και όταν πήγα δεν μίλησα με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού αλλά με μια πωλήτρια που δεν γνώριζε τόσες πληροφορίες. Απ' ότι είδα πάντως αναλύσεις έχουν ανεβάσει στο site τους. Η προέλευση παραμένει ακόμη άγνωστη σ εμένα τουλάχιστον

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Τα μπουκαλάκια είναι πλαστικά με ενσωματωμένο σταγονόμετρο στην δοκιμαστική συσκευασία των 10ml τουλάχιστον. Νομίζω όπωςπως και τα μεγάλα έτσι θα είναι. Όχι το δυνατόττερο σημείο. Μειώνει όμως το κόστος


Με προλαβες  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 19, 2015, 20:40 »
Δεν πειράζει, η δική σου ήταν πιο διαφωτιστική 8)

Αποσυνδεδεμένος Manos13

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 19, 2015, 21:19 »
Aααααα ξεχασα να αναφερω οτι ταα υγρα τα δοκιμασα στ 6mg νοκοτινης αν κ τελικα εγω πηρα τα πηρα με 0mg

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 19, 2015, 21:26 »
Ετσι ειναι σε ολα τα δοκιμαστηρια σε βαζουν να δοκιμαζεις 6αρια εγω που κανω μηδενικα


μεχρι να δοκιμασω ολα τα υγρα λεω το Δεσποτη Παναγιωτη :)) :)) :)) :))











Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 19, 2015, 22:06 »
Ορίστε και το 30μελο !!! Εμένα το 7sins και το 7 heaven με εντυπωσίασαν περισσότερο .Για το 7sins ,απ το οποίο έχω κάνει 15 ml σε 2 μέρες  :eyesplash:  ,εχω να παρατηρήσω ότι δεν είναι το κλασικό πικρό λεμόνι ,αλλα ένα σχετικα ουδέτερο προς γλυκό λεμόνι σε συνδυασμό με μέντα(η αισθηση της μέντας ειναι ελαφρία και απαλή) και μια μικρη δόση προς ελάχιστη απο μανταρίνι.Περιμένουμε τους επίκουρους liquidολόγους για περαιτέρω πληροφορίες  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 19, 2015, 22:41 »
Και τα δύο καπνικά που έχει η σειρά είναι virginia? Κάπως περίεργη επιλογή...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:49 »
Γιαννη ακριβως ειχα και εγω αυτη την απορια .. ειναι δυσκολο υγρο ...(αρωμα)  ή θα το αγαπησεις ή θα το μισησεις ... εγω δεν θελω ουτε να το μυρισω .. και οποτε προσπαθω να το φτοιαξω .. δεν αντεχετε .. αλλοι τρελενονται και το κανω πασα ...

εδω βλεπουμε οτι η εταιρεια διαλεξε να κανει και τα δυο καπνικα της με virginia ..  :hmmm: αλλα ισως ειναι εκπληξη και να μην ειναι τοσο μπουχτιστικο

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:55 »
Γιάννη και Κώστα, δοκιμάστε τα, θα σας εκπλήξουν  :thumpup:


Εγώ πήρα και τα 4 από τα 7 γιατί δεν είχα άλλα λεφτά πάνω μου  ;D  και αύριο πάω να πάρω τα άλλα 3.  Μου άρεσαν όλα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 257 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556764 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1037 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz