vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, camber

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:14 »
πήρα σήμερα το 101 απλά τι υγραρα είναι αυτή....!!!! τέτοιο χτύπημα τέτοιος πυκνός ατμός... όλα τόσο ωραία... αλλα με ενοχλεί λιγάκι στο λαιμό.. πολύ βάρη για πνευμονικές που κάνω... νιώθω το υγρό στο λαιμό για πολύ ώρα...  

δεν είναι για απανωτές πνευμονικές σε καμια περίπτωση... είναι ένα ελαφρύ και ιδιαίτερο καπνικό που θα ξετρελάνει ακόμα και άτομα που δεν τους αρέσουνε τα καπνικά...!!

η τιμή του είναι κάτι που θα το σκέφτεστε για πολύ ώρα αλλα μόλις το ατμισετε δεν θα θέλετε να καπνίσετε τσιγάρο ξανά...!!!!!!!  8)

αυτό που με χάλασε είναι ότι δεν είναι το ντουμάνι που περίμενα... πολύ πιο πυκνό ντουμάνι κάνει το eden τις el Greco 

αλλα δεν έχει γεύση... ενώ αντίστοιχα με το odin έχεις τρελό χτύπημα στο λαιμό που όπως είπα μένει για πολύ ώρα...!!!!! 


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:48 »
Πολύ περίεργο αυτό που λες για την έλλειψη ντουμανιού, εγώ θα έλεγα ότι είναι σαν σκέτη VG και μάλιστα με ελάχιστη αραίωση.
Βγάζει ντουμάνια που "τα κόβεις με το μαχαίρι."
Σε τι ατμοποιητή το δοκίμασες και με τι στήσιμο?
Αυτό που λες ότι νοιώθεις υγρό τον ατμό στον λαιμό, μου κάνει για μη σωστή ατμοποίηση, κοινώς αυτό που λέμε υγρή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:38 »
σε subtank με αντίσταση SSOCC 0,5 ohm πάνω σε istick 40w που παίζω στα 24.1W 
σε καμια περίπτωση το ντουμάνι δεν είναι σαν σκέτη VG... επειδή κάνω σκέτη VG 100% και βγάζω σύννεφα... μπορώ και το καταλαβαίνω... 
 δεν είναι υγρή η τζούρα... απλά το προηγούμενο υγρό δεν είχε αυτό το έντονο χτύπημα ... πλημμυρίζει το στόμα με έντονη γεύση αν ήτανε υγρή τζούρα θα το καταλάβαινα άμεσος πιστεύω..  

το δοκίμασα και στο κατάστημα πριν το αγοράσω πάνω σε subtank νάνο με vtc mini στα 27 watt το ίδιο ντουμάνι έβγαζε... 
δεν λέω ότι δεν βγάζει ντουμάνι... φυσικά και βγάζει και θολώνουνε όλα γύρο σου... αλλα όχι σαν αυτό τις σκέτης VG όπως λες... ;) 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 16, 2016, 00:00 »
τι να σου πω, και εγώ κάνω σκέτη vg και δεν βλέπω και μεγάλες διαφορές.
Ατμίζω στον velocity είτε με ss διπλές αντιστάσεις 0.4Ω στα 50-60W, είτε με διπλές kanthal στα ίδια Ω & W περίπου.
Η σκέτη VG σίγουρα δινει κάτι παραπάνω σε ντουμάνι...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 16, 2016, 13:08 »
Κι εγώ για σκέτη VG τα νόμιζα, αλλά τελικά έχουν μόνο 70% (ή μας δουλεύουν)... Το θέμα του υπερβολικού χτυπήματος, λύνεται με μείωση της νικοτίνης, γεγονός που το θεωρώ απαραίτητο για τα συγκεκριμένα, ακόμα και το μηδενικό βαράει στο Θεό... Φίλε akisgr1, ντρέπομαι που το λέω, αλλά τα 24W είναι λίγα γι αυτό το υγρό. Αν πέσει στα χέρια σου κανένας Triton με 0.3 κεφαλή ή Cleito με 0.4, κάπου στα 50+w θα μπορέσεις να καταλάβεις ακριβώς τι θέλουν να μας πουν αυτά τα υγρά. Προσωπική μου επιλογή, Tugboat με διπλή αντίσταση στα 0.4Ω αποδίδει κορυφαία...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 16, 2016, 13:51 »
Μιας και θίξατε το θέμα της νικοτίνης των Odin να επιβεβαιώσω κι εγώ πόσο ισχύει αυτό! :fight_fryingpan:
Γενικότερα κάνω 3άρια υγρά εδώ και σχεδόν 2 μήνες. Ε τα Odin των 3mg με βαράνε στο λαιμό μετά από λίγο. Οπότε δεν τα κάνω ποτέ στα 3mg. Αρχικά κατέληξα ότι σηκώνουν αραίωση 30% οπότε τα 30ml τα αραίωνα με 15ml μηδενικής βάσης (Pink Mule Purple 70/30) και δεν έχαναν πολύ. Όμως επειδή κατέληξα ότι το 101 είναι το "γιατρικό" μου πήρα 1 μπουκαλάκι 3mg κι ένα 0mg και έφτιαξα 60ml 1.5mg και είμαι άρχοντας.   :idiot1: Σηκώνουν αραίωση πάντως με προσοχή πάντα.

Όσον αφορά το ντουμάνι τους επιβεβαιώνω επίσης ότι είναι μπόλικο για 70/30. Εντάξει δεν είναι και σαν την μπλέ σκέτη VG της Pink Mule αλλά δεν συγκρίνεται με άλλα 70/30 υγρά που έχω δοκιμάσει. :thumpup:

Σχετικά με τα watt ατμίσματος δεν τα έχω ποτέ ατμίσει κάτω από 30watt παρά μόνο όταν τα πρωτοδοκίμασα σε μαγαζί που μου είπε ο πωλητής να τα δοκιμάσω στα 12w και μετά στα 20w για να δω τη διαφορά, την οποία πράγματι αντελήφθην. Συνήθως τα προτιμώ γύρω στα 40w και άνω πάντως στον αγαπημένο μου πλέον Griffinάκο.  :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 16, 2016, 15:13 »
Κι εγώ για σκέτη VG τα νόμιζα, αλλά τελικά έχουν μόνο 70% (ή μας δουλεύουν)... Το θέμα του υπερβολικού χτυπήματος, λύνεται με μείωση της νικοτίνης, γεγονός που το θεωρώ απαραίτητο για τα συγκεκριμένα, ακόμα και το μηδενικό βαράει στο Θεό... Φίλε akisgr1, ντρέπομαι που το λέω, αλλά τα 24W είναι λίγα γι αυτό το υγρό. Αν πέσει στα χέρια σου κανένας Triton με 0.3 κεφαλή ή Cleito με 0.4, κάπου στα 50+w θα μπορέσεις να καταλάβεις ακριβώς τι θέλουν να μας πουν αυτά τα υγρά. Προσωπική μου επιλογή, Tugboat με διπλή αντίσταση στα 0.4Ω αποδίδει κορυφαία...

φιλε έχεις δίκιο... το έβαλα πάνω σε vtc mini στα 51.1 watt δίνει μια γεύση σα να καπνίζω πούρο...! και στο τέλος μια αίσθηση γλυκίσματος... απλά τρομερό το αποτέλεσμα...!!!!  το ντουμάνι ok εδώ το βλέπω....!!!    :tongue_smilie:

απλά σε σύγκριση με το eden τις el greko που το δούλευα στα 22.1 Watt έκανα ακόμα περισσότερο ντουμάνι... 


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 16, 2016, 17:45 »
Βάλε τα σε κανένα μεγάλο dripper και εκεί θα δεις τι σημαίνει ντουμάνι :)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 16, 2016, 22:26 »
καλά το υγρό αλλα πιπίλα όλη μέρα... έχω κάνει 15ml 3mg νικοτινη  και έχω ντουμανιάσει το σπίτι... πνευμονικές καθαρά... πολύ δυνατό πραγματικά...!!!! σκέτη αρρώστια είναι το άτιμο...!!

ατμίζω σε subtank mini με 0.5 SSOCC στα 45.2 watt νομίζω πως με καλύπτει απίστευτα εδώ η γεύση... πιο πάνω μου δίνει περισσότερο χτύπημα που με ενοχλεί αρκετά...

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2016, 15:20 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος k.kazantzoglou

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Vape Traveller
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:42 »
Χθές το βράδυ πήγα σε ενα κατάστημα AlterEgo  να πάρω ένα 18αρι tribeka με την συζήτηση μου λένε οι κοπέλες μια και είστε Triton fan δεν δοκιμάζετε κάτι διαφορετικό ένα subtank mini;
Ναι γιατί όχι στην πρώτη ρουφιξιά (δεν πρόλαβα να βγάλω όλο τον ατμό) ρωτάω τι είναι το υγρό που έχει μέσα ρε παιδιά;;;;
Odin 105 μου λένε, ένα 30μελο άμεσα στο ταμείο παρακαλώ λέω...
Απο εκείνη την ώρα έχουν φύγει 15+ml απο το μπουκάλι και δεν το χορταίνω τρελό κόλημα και το κυριότερο αποδεκτό στο γραφείο που δουλεύω απο τον ιδιότροπο συνάδελφο-συνατμιστή.
Αύτο που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το χτύπημα του στα 6mg (είμαι στα 18mg στα υπόλοιπα μου υγρά) αλλά σκέφτομαι οτι αν το πάρω στα 3mg δεν θα μου βγάζει το μπουκάλι την μέρα!!!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 23, 2016, 19:56 »
Μόλις μπλέξω το 105 με το green ice της after 8 θα επανέλθω δριμύτερος στο νήμα. :dance3:

Το 104 είναι απο άλλο πλανήτη υγρό  :baby: :tongue_2:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 23, 2016, 21:47 »
Το 104 είναι απο άλλο πλανήτη υγρό  :baby: :tongue_2:
Την πάτησες κι εσύ με το 104 ε? Να προσέχεις!  :nani:

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 23, 2016, 21:56 »
μα ειμαι ο μονος που δεν τον τρελαινει το 104;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 23, 2016, 22:01 »
Το 104 είναι ένα υγρό με 2 απλές γεύσεις. Η απόδοση τους όμως είναι τόσο ρεαλιστική και ωραία στη γεύση... :tongue_2:
Σε όσους δεν αρέσει η μέντα δεν θα τους αρέσει.
Σε όσους αρέσει η μέντα και η σοκολάτα σαν και μένα, θα αρέσει πάρα πολύ. :idiot1:
 Όσοι τρελαίνονται για μεντουγρά θα το πιούνε!  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 23, 2016, 22:04 »
ισως να μου φερνει κατι λαθος ο ατμοποιητης στο δοκιμαστηριο...
οσο για την μεντα. ε...κοντευει να βαλει την μαπα μου η halo στο malibu..
οκ δεν πηραζει θα στερηθω 12 καφεδες για να το παρω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237668 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12