vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge, athmichalop, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:25 »
Είναι γνώρισμα των υγρών το συγκεκριμένο. Μέχρι και τα 50W που τα δούλεψα στον Τρίτωνα, όταν έσκαγε ο ατμός στο στόμα ήταν όντως τόσο υγρός και έντονος που νόμιζες ότι σου αδειάζουν το μπουκαλάκι στο στόμα!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:28 »
Αχ εσείς οι γευσιγνώστες, το απολαμβάνετε αλλιώς το πράγμα :)
Τρύφωνα, έχεις καμιά εκτίμηση τι ποσοστό αρώματος μπορεί να περιέχουν τα συγκεκριμένα υγρά?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:43 »
Θεωρητικά, πρέπει να έχει πολύ πράμα καθώς το υγρό από ότι λέει έχει 70%VG και η ένταση του αρώματος είναι απόλυτα ικανοποιητική.

Τώρα μην περιμένεις να σου πω και ποσοστό, κάτι γεύσεις παραπάνω πιάνω, όχι να κάνω και φασματογραφία!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:10 »
Το 101 το έχω απολαύσει πραγματικά εκτός από τους dripper μου και στον k4. Στα 16-18W με 1.6Ω microcoil, 0.28mm, 2.5mm διατομή, δίνει τρομερή γεύση, απίστευτα ντουμάνια και είναι και οικονομικό σε κατανάλωση σε σχέση πάντα με τους μεγάλους dripper.

Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:30 »
Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω εχω το 101,104,105 κ 113 πραγματικα εχω παθει πλακα με τα υγρα! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 01:40 »
Μιας και απ'ότι διαβάζω πρέπει να έχουν μεγάλο ποσοστό αρώματος έχει δοκιμάσει κανείς να τα αραιώσει 50/50 με σκέτη βάση; Αν ναι, χάνουν πολύ σε γεύση ένταση ή είναι ικανοποιητικά τα πράγματα; 

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 16:45 »
καλησπερα στη παρεα...Πηγα σημερα και δοκιμασα το 101....το ειχε στο δοκιμαστηριο σε subtank nano 0.5Ω + evic vtc mini
το ρυθμισε η υπαλληλος στα 20watt και μου το εδωσε .....μετα απο 4-6 τζουρες ρωτησα να ανεβασουμε τα watt για να καταλαβω τις διαφορες και μου λεει ο υπευθυνος του καταστηματος να μην το ανεβασω αλλο γιατι θα καψω την αντισταση  :confused1:

μου λεει παιξε με τα watt προς τα κατω εως 10watt....πρωτη τζουρα στα 10W χαλια δεν καταλαβα τιποτα - ατμος ανεπεστατος - γευση καθολου τιποτα.

1) Η ερωτηση ειναι τελικα με αντισταση 0,5Ω μεχρι τα 20w παιζει ?

2) Σε τριτωνα 2 με 1,8Ω θα αποδοση το υγρο η πρεπει να βαλω την 0,5Ω ?
και ποσο ειναι το ανωτερω οριο σε watt για καλη λειτουργεια τις αντιστασεις ?

ευχαριστω πολυ


Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 21:41 »
Καλησπέρα και από μένα,
πήρα πρόσφατα το 101 με 0mg και γέμισα το kayfun4 με 1.3Ω στα 14watt. Παρόλο που τα αρώματα του μου φαίνονταν πολύ φυσικά, δεν έδειχνε και πολύ πετυχημένο σαν σύνολο. Αναζήτησα γνώμες εδώ στο φόρουμ και βρέθηκα σ΄άυτό το νήμα.

Πρίν δω αυτή την παρουσίαση, δεν γνώριζα οτι αυτά τα υγρά απευθύνονται κυρίως για χρήση με χαμηλές αντιστάσεις και πολλά watt. Κάτα σύμπτωση ειχα αγοράσει μαζί με το υγρό και δύο κεφαλές Atlantis για έναν Melo που είχα παρατήσει γιατί δεν γούσταρα τις χαμηλές αντιστάσεις του. Ετσι είχα πάρει λοιπόν την 1.8Ω αλλά και μία 0.5 clapton επιδή ήμουν περίεργος γι' αυτή τη τεχνική.

Ξεκίνησα να δώσω λοιπόν μια δέυτερη ευκαιρία στο 101 αλλά και στον Melo που είχε πιάσει αράχνες. Νέα δοκιμή λοιπόν στα 35watt με την clapton. Δεν ηθέλα να πάω παραπάνω γιατί μετά τα 40 μου έρχεται πολύ ζεστός ο ατμός. Στα 35 πάντως αυτό το υγρό μου δίνει πολύ περισσότερα. Ιδιαίτερα οι γλυκές νότες έχουν ενισχυθεί αρκετά. Παρόλα αυτά όμως δεν με κουράζει καθόλου. Αν και πρέπει να ομολογήσω ότι μ' αρέσουν οι γλυκές γέυσεις.

Θα ήθελα επίσεις να αναφέρω ότι αφού πλέον είχα γεμίσει δύο φορές τον ατμοποιητή με σκέτη βάση, αυτός συνέχιζε να αποδίδει γέυση. Απ' αυτό συμπέρανα ότι κάνει και για αραίωμα. Εγώ βέβαια το αραιώνω μεσα στο τανκ, ώστε να μη χαλάσω το μπουκαλάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 01:52 από Mad Robot »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 00:07 »
Χαίρετε κι από εμένα. Πήγα σήμερα για 1η φορά σε ένα κατάστημα να δοκιμάσω τα υγρά της Odin. Μέχρι σήμερα είχα δοκιμάσει ελάχιστα μονάχα το 101 το οποίο μου είχε φανεί αρκετά καλό. Τα δοκίμασα όλα (μερικές τζούρες σε μαγαζί μη φαντάζεστε). Από όλα ξεχώρισα το 113 (1η επαφή με φρουτώδη υγρά). Έχασα τον κόσμο μπορώ να πω. Τι γεύση έχουν καταφέρει να βάλουν μέσα στο μπουκαλάκι οι άτιμοι!!! 70VG και όμως το υγρό είναι δύναμη! Άξιος ο ντόρος για την BW.  :respect: Το έχω στον ατμοποιητή εδώ και 3-4 ώρες και έχω ήδη πλησιάσει τα 3ml (0.3mg νικοτίνη). Φανταστείτε ότι κάνω 4-5ml τη μέρα συνήθως. Γενικότερα κάνω 6mg αλλά επειδή το πήρα για πνευμονικές χαμήλωσα τη νικοτίνη και μου έκατσε τέλεια. Καλά για τσιγαρίσιες τζούρες πάει εύκολα πιπίλα!  :baby:
Προσοχή όμως γιατί είναι και ακριβό το άτιμο! Θεωρεί κανείς ότι αξίζει να το αραιώσω για να κάνω λιγότερα mg στις πνευμονικές? Δεν έχω και μεγάλη γνώση πάνω στο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 12:37 »
Μετά από 4 μέρες κατανάλωσης του 113 μπορώ να πω πως γενικότερα είναι γεύση που για όσους αρέσουν τα φρούτα πάει πιπίλα μέχρι θανάτου! Χτες το βράδυ ξυπνάω μες τη νύχτα, πάω wc, και πριν ξαπλώσω λέω ας κάνω μια τζούρα για το καλό. Πιάνω τον cleito και κατέληξα να στέκομαι όρθιος μες στα σκοτάδια για 3-4 λεπτά κάνοντας τη μια τζούρα μετά την άλλη. :baby:




Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 21:07 »
Το γνωστό sleepvaping ή υπνοατμίζω...  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 21:42 »
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Ασε με και τελειώνει το μπουκαλάκι του 113 και μετά θα μείνω εγώ κι ο πόνος μου!  :'(

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:22 »
Τώρα κάνω τα τελευταία ml από το 113 που μου έχουν μείνει. Τι υγράρα είναι αυτή ρε παιδιά??? Έχω πάθει κολούμπρα! :sign_kiallo:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 15:25 »
Πρώτο και σημαντικό... Δοκίμασα το 101 σε triton 2 0.5Ω 40-45W, πωπωπω!!! Είχα κόψει και ξεκόψει τα καπνικά εδώ και ένα μήνα σχεδόν αλλά τώρα αλλαξοπίστησα!!!
Παίρνεις τζούρα και σου έρχεται κυρίως το καπνικό κομμάτι και στην εκπνοή έρχονται και τα φρούτα ισορροπημμένα και δένει η γεύση... Εκεί μου έρχεται και το εγκεφαλικό, σε κάθε τζούρα παρακαλώ. Ακριβό όμως το άτιμο (τα αξίζει βέβαια και με το παραπάνω, κατ´εμέ). Θα δοκιμάσω και αραίωση αν και γενικότερα τα Odin δεν νομίζω ότι τη σηκώνουν μιας και έχοντας δοκιμάσει ήδη το 113 και το 104 (επίσης κολασμένο για όποιον αρέσκεται στα μεντοσοκολατοειδή) τα αρώματα τους είναι όσο έντονα χρειάζεται που μάλλον η αραίωση θα τα ατονίσει αρκετά...

 :yahoo:


Δεύτερο και σημαντικότερο, ξέρει κανείς κάποιο άρωμα που να θυμίζει το καπνικό κομμάτι του 101??? :idiot1: :idiot1:


ΥΓ. Αν κάποιος νομίζει ότι μπορεί να με βοηθήσει με την ερώτησή μου ας μου στείλει pm που να μην τρολλάρουμε το συγκεκριμένο νήμα με άσχετα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος drnick33

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 12, 2016, 21:43 »
Την ιδια ερωτηση ηθελα να κανω εγω. Επειδη εχω παθει πλακα με το 101 κ κυριως με το καπνικο του κομματι, ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο υγρο που να μοιαζει με το καπνικο του κομματι. Υπαρχει;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12