vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 1 χρήστης
panos61

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 14, 2013, 18:11 »
Εγώ από την άλλη σκέφτομαι και το θέμα του error..Δουλεύω vamo, και πριν lava. Και το γεγονός ότι λόγω amp limit δε μου έδινε το ρεύμα που του ζητούσα αλλά λιγότερο με ικανοποιούσε, γιατί βρίσκω πολύ σπαστικό να ανεβάσεις volts για "φτιαχτείς", κι εκεί που έχει μπει στο mood τώρα θα την πάρω τη τζούρα μου θα βγούνε ατμοί από τα αυτιά κάτι να λάμπει στο μοντάκι σου γιατί το πίεσες πολύ. Φυσικά τώρα αν μπω σε ευκολία χρήσης και δυο μπαταρίες που στέλνουν το amp limit στο θεό θα με φάνε οι προβαρομανείς, αλλά έστω αυτό που ότι και να του βιδώσεις πάνω από 1.2, αν έχεις μπαταρία, όπου και να του ζητήσεις θα ατμίσεις κάτι, το θεωρώ μεγάλο ατού..


Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 14, 2013, 20:11 »
Εάν δεν έχεις provari, τότε συνήθως σκέφτεσαι το provari.
Εάν έχεις provari, τότε σκέφτεσαι μόνο το provari.
Μην παιρνεις ορκο υπαρχουν εξαιρεσεις! :laugh1: :laugh1:

Διαβαζω συνεχεια τα σχολια για την τιμη του προβατου,ειναι λαθος οτι ειναι ακριβο...
Ολοι τα εχετε χρονια χωρις προβληματα
παιζουν τα παντα πανω του,ακομα και οι πιο χαμηλες αντιστασεις
δεν κλωτσανε τα σπειρωματα,ουτε ξεβαφει το χρωμα ευκολα
εχει εγγυηση που φτανει τα 2 χρονια
υποστηριξη απο την αντιπροσωπεια
και χιλιαδες ευχαριστημενους αγοραστες....

με ολα αυτα τα πλεονεκτηματα ειναι φτηνο...
Αν τα βαλουμε κατω,το αγοραζεις μια φορα και δεν εχεις αλλο μαζι σου για back ουτε εισαι με το αγχος αν θα ξαναδουλεψει.
Ολα τα αλλα στοιχιζουν πιο ακριβα στην πορεια...(αχρηστευουν μπαταριες,και χαλανε πλακετες,σπειρωματα κτλπ)
Απο εκει και μετα ομως....το νερο πρεπει να τρεχει απο βρυση και με πιεση... ;)
Αυτες τις κλωτσιες που δινουν τα παλμικα δεν τις δινει το προβαρι,ειναι ψοφιο..και αυτοι που ζηταν αυτην την ''κλωτσια'' καταδικασμενοι με τα δηθεν ''φτηνα''μοντ των κινεζων.


Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 14, 2013, 20:17 »
Πολύ πιθανόν να μην διάβασες όλα τα παραπάνω , όπου θα βλεπες ή και αν ανατρέξεις παλιότερα,
όλοι όσοι έχουν provari ή τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό έχουν κάνει θητεία σε αυτά που τα
ονομάζεις και πολύ σωστά

καταδικασμενοι με τα δηθεν ''φτηνα''μοντ των κινεζων.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 14, 2013, 20:38 »
Και ευτυχως που υπαρχουν πλεον μοντ οπως το Vamo που μπορουν να προσφερουν πολυ περισσοτερα απ'οσα περιμενει καποιος ή πολυ περισσοτερα απο αντιστοιχα "περσινα" μοντελα και με πολυ λιγοτερα χρηματα.
Αλλα απο εκει μεχρι να χαρακτηρισουμε το προβαρι ψοφιο
...
Αυτες τις κλωτσιες που δινουν τα παλμικα δεν τις δινει το προβαρι,ειναι ψοφιο..και αυτοι που ζηταν αυτην την ''κλωτσια'' καταδικασμενοι με τα δηθεν ''φτηνα''μοντ των κινεζων....
επειδη καποιοι οταν εβγαζαν μοντ αλλα ελεγαν και αλλα εβγαζαν στην εξοδο απεχει πολυ...

Θελω πολυ να διαβασω για διαφορες αναμεσα σ'ενα παλμικο μ'ενα γραμμικο στον ιδιο ατμοποιητη και υγρο αλλα και στα ιδια πραγματικα Volt (τουτεστιν rms για τα παλμικα και οχι rs mares...)
Οποια κι αν ειναι η διαφορα αποκλειεται να περιγραφεται σαν κλωτσια...

Τωρα αν καποιος μετραει το βαρος με κιλα κι αλλος με οκαδες...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 14, 2013, 21:09 »
Δεν διαφωνω σε καμμια περιπτωση οτι το βαμο ειναι κακο σε σχεση με την τιμη του,ουτε μπορω να το συγκρινω με παλιοτερα μοντελα αφου η τεχνολογια παει μπροστα.(αυτο μαλιστα θα επαιρνα απο τα τρια που συγκρινωνται στην ερωτηση)
Το αν θεωρω το προβαρι ''ψοφιο'' ειναι η προσωπικη μου αποψη και δεν αλλαζει,ουτε και θα την επιβαλω.
Το εχω,το δουλεψα και το χαζευω στο συρταρι...για τα γουστα τι να πω,εγω οδηγω πολυμορφικο και σε αλλους αρεσουν τα διθεσια καμπριο... :thumpup:
Για την εξοδο των κινεζων δυστηχως δεν μπορω να αποδειξω οτι ο ελεφαντας δεν πεταει.
Αν μπορουσα να συγκρινω την πραγμτικη εξοδο του προβαρι με ενος παλμικου θα ημουν ηλεκτρονικος οχι σκαλωσιατζης,αλλα η αποδοση που παιρνω με το παλμικο ειναι πολυ πιο δυνατη και αποτομη στην αισθηση του ατμισματος ακομα και με 1 δηθεν βολτ κατω στην οθονη.

Πολύ πιθανόν να μην διάβασες όλα τα παραπάνω , όπου θα βλεπες ή και αν ανατρέξεις παλιότερα,
όλοι όσοι έχουν provari ή τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό έχουν κάνει θητεία σε αυτά που τα
ονομάζεις και πολύ σωστά

προσπαθω να διαβαζω οσο περισσοτερα μου επιτρεπει ο χρονος μου,και ομολογω πως εχω ριξει πολυυυυ διαβασμα.
τουλαχιστων στην αρχη ειναι υποχρεωτικη η θητεια...

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 14, 2013, 21:13 »
Παράθεση
Δεν διαφωνω σε καμμια περιπτωση οτι το βαμο ειναι κακο σε σχεση με την τιμη του
Ουτε κατα διαννοια δεν ισχυει αυτο...Μην τρελαθουμε κιολας οτι το βαμο δεν αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω....(κατα την δικη μου αποψη)
Απο τις πιο αξιολογες συσκευες .

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 14, 2013, 21:34 »
Δεν διαφωνω σε καμμια περιπτωση οτι το βαμο ειναι κακο σε σχεση με την τιμη του,ουτε μπορω να το συγκρινω με παλιοτερα μοντελα αφου η τεχνολογια παει μπροστα.(αυτο μαλιστα θα επαιρνα απο τα τρια που συγκρινωνται στην ερωτηση)
Το αν θεωρω το προβαρι ''ψοφιο'' ειναι η προσωπικη μου αποψη και δεν αλλαζει,ουτε και θα την επιβαλω.
Το εχω,το δουλεψα και το χαζευω στο συρταρι...για τα γουστα τι να πω,εγω οδηγω πολυμορφικο και σε αλλους αρεσουν τα διθεσια καμπριο... :thumpup:
Για την εξοδο των κινεζων δυστηχως δεν μπορω να αποδειξω οτι ο ελεφαντας δεν πεταει.
Αν μπορουσα να συγκρινω την πραγμτικη εξοδο του προβαρι με ενος παλμικου θα ημουν ηλεκτρονικος οχι σκαλωσιατζης,αλλα η αποδοση που παιρνω με το παλμικο ειναι πολυ πιο δυνατη και αποτομη στην αισθηση του ατμισματος ακομα και με 1 δηθεν βολτ κατω στην οθονη.
προσπαθω να διαβαζω οσο περισσοτερα μου επιτρεπει ο χρονος μου,και ομολογω πως εχω ριξει πολυυυυ διαβασμα.
τουλαχιστων στην αρχη ειναι υποχρεωτικη η θητεια...
Κι αυτο συμβαινει γιατι η διαφορα μπορει να ειναι ακομα μεγαλυτερη απο 1 Volt.
Στο νετ κυκλοφορουν μετρησεις των παλμικων μοντ (ειδικα ενα γερμανικο blog κανει καλη δουλεια, δεν θυμαμαι το λινκ... ).
Οποιος θελει βρισκει τις μετρησεις, βλεπει στα αναλογα βολτ και αντισταση σε τι πραγματικα αντιστοιχη η ταση που βαζει στο παλμικο και συγκρινει.
Αντικειμενικα.
Στα υποκειμενικα περι ορεξεως για τον καθενα μας.
Αλλα οι μετρησεις δεν ειναι υποκειμενικο θεμα.
Και το προβατο δεν μπορει να χαρακτηριστει ψοφιο. Ισως το V1, αλλα οχι το V2.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 14, 2013, 21:48 »
ουτε καν το v1...
ενα χρονο εβγαλα μαζι του και ποτε δεν μου χρειαστηκε να το δουλεψω στα ορια του.. αυτο που του ζητουσα παντα μου το εδινε... και δεν θα το αλλαζα για το v2, αλλα ζηλεψα το μινι.. ;D

Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 14, 2013, 21:53 »
Το εχω,το δουλεψα και το χαζευω στο συρταρι...για τα γουστα τι να πω,εγω οδηγω πολυμορφικο και σε αλλους αρεσουν τα διθεσια καμπριο... :thumpup:

Κρίμα να κάθεται στο συρτάρι δεν είναι ? στείλ' το σε μένα να σου στείλω Vamo  ;)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 14, 2013, 21:59 »
Μου φαίνεται κάπως... Η μπαταριοθήκη είναι μπαταριοθήκη. Είναι αυτό που σου δίνει ρεύμα, και με τα πλέον κινέζικα μοντάκια, αυτό που δίνει ρεύμα είναι και ασφαλές και όμορφο, και δίνει κι όσο ρεύμα θες. Δε λέω πως δε θα έπαιρνα ποτέ προβατάκι, αλλά σκέφτομαι πόσο δύσκολα θα έδινα το διακοσάρικο εκεί κι όχι σε δυο καινούργιους επισκευάσιμους, που κάνουν (κατ'εμέ τουλάχιστον) πολύ μεγαλύτερη διαφορά στην εμπειρία, μαζί με 20 καινούργια αρώματα που αυτά κι αν αλλάζουν εντελώς την εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 14, 2013, 22:10 »
Μαζι σου. Κι εγω εναμιση χρονο ατμιστης, μολις ενα μηνα ειναι που το εχω κινουμενος με την ιδια περιπου λογικη.

Ευτυχως που πλεον υπαρχουν καλα και φτηνα μοντ οπως το Vamo.
Δυστυχως που περισσοτερες ειναι οι εξαγγελιες και οι προσδοκιες (κατα τη γνωμη μου) οπως το evic.
Ευτυχως που υπαρχει και το προβαρι για να σηματοδοτει την αναφορα στην κατηγορια.
Δυστυχως για πολλους λογους που ακομα κανενα δεν ξεπερασε το προβαρι. (σε ολους τους τους τομεις και οχι μονο σε καποιον)


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #371 στις: Μαρτίου 14, 2013, 22:15 »
Φιλε thodouris πρεπει να είσαι ο μόνος που έχω ακούσει που έχει το provari στο συρτάρι εκτός απο κάποιους τρελαμένους με τα μηχανικα που όμως συνήθως πάντα έχουν και ένα provari δίπλα. Εχω και vamo και lava και περασε και το evic απο τα χέρια μου αλλά ένα εχω να πω.
''Provari... το μόνο που θυμάμαι''

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #372 στις: Μαρτίου 14, 2013, 22:21 »

Ευτυχως που υπαρχει και το προβαρι για να σηματοδοτει την αναφορα στην κατηγορια.

με κάλυψε ο σύντροφος!
Ομιλεί, ενας διστακτικός κάτοχος προβάρι, που του τη σπάει η αισθητική του, το κουμπί του, και το μέγεθός του.
Αλλα επειδή πέραν όλων των αλλων, ξέρω οτι, ό,τι πέφτει στα χέρια μου ΔΕΝ το φροντίζω και του βγάζω τα μάτια, (το αντίθετο απο το Βαραντέρο ενα πράμα ας πούμε... :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: ) το πρόβατο ήτο μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #373 στις: Μαρτίου 14, 2013, 22:43 »
Το provari ειναι οτι καλητερο εχω δοκιμασει μεχρη τωρα.Δεν εχουν περασει πολλα μοντακια απο τα χερια μου και δεν γνωριζω και πολλα.Αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι το provari οσο καιρο το εχω δουλευει σταθερα και απροβληματιστα.Δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα και ειδικα για μενα που δεν γνωριζω και πολλα πιστευω οτι ειναι καλη επιλογη χωρης δυσαρεστες εκπληξεις.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #374 στις: Μαρτίου 14, 2013, 22:45 »
Όπως θα θυμούνται και οι λίγο πιο παλιοί, το νήμα του vmax, το είχα πάρει επ' ώμου. Αν έλεγε κάτι κάποιος για το vmax ήταν σαν να μου έβριζε το σπίτι (ειδικά αν είχε και provari!).
Έχουν περάσει 2 vmax, από τα χέρια μου (παλμικα και αυτά και δυνατα οπως το vamo), το πρώτο πουλήθηκε, και το 2ο είναι στο συρτάρι, γιατί πήρα provari, και σταμάτησα να δινω πια λεφτά για mod.
Το νήμα του vmax έχει πιάσει αράχνες, ενώ μιλάμε ακόμα για το provari.

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12683 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem