vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

365 επισκέπτες, 3 χρήστες
2Fdeal, bloodlessz, Jorge

Twitter

IPV mini Box Mod 30W

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 12:02 »
Ανταλακτικα που μπορουμε να βρουμε ξερει κανεις?


Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 13:26 »
Μέχρι τώρα έχω μείνει ευχαριστημένος από το modάκι αλλά έχω φάει ξενέρωμα με το χρώμα που αρχίζει να φεύγει παρόλο που το προσέχω πάρα πολλή και το βάζω σε τσέπη που δεν εχει άλλα αντικείμενα.ελπίζω να βρεθούν τίποτα αυτοκόλλητα γιατί αλλιώς θα το ξυσω :wall:
Αν κάποιος ήθελε το ipv mini και ζητούσε την συμβουλή θα του έλεγα να πάρει εκείνο με το ασημένιο χρώμα...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 13:30 »
Για αυτοκολλητα ριξε μια ματια εδω http://www.jwraps.com/All_Jwrap_Designs_s/2186.htm.
Εχει δεκαδες σχεδια για παρα πολλα modακια και προφανως και το Ipv mini.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 21:56 »
Μέχρι τώρα έχω μείνει ευχαριστημένος από το modάκι αλλά έχω φάει ξενέρωμα με το χρώμα που αρχίζει να φεύγει παρόλο που το προσέχω πάρα πολλή και το βάζω σε τσέπη που δεν εχει άλλα αντικείμενα.ελπίζω να βρεθούν τίποτα αυτοκόλλητα γιατί αλλιώς θα το ξυσω :wall:
Αν κάποιος ήθελε το ipv mini και ζητούσε την συμβουλή θα του έλεγα να πάρει εκείνο με το ασημένιο χρώμα...
To μεγαλυτερο θεμα και για μενα ηταν αυτο, γιατι απο το λιγο που μπορεσα να το πιασω στα χερια μου προχτες,το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν αυτο και γι αυτο και δεν το αγορασα κατ' ευθειαν :hmmm: .Αλλα αμα λυνεται το θεμα με αυτοκολητο θα το χτυπησω ανελεητα :yes: :yes: .
 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 01:51 »
To IPV Mini 2 φοραει την SX330 V2C που ειναι η αναβαθμισμενη εκδοση της SX330 V2 που φοραει το IPV 2S...

Απο τα IPV,μονο το IPV Mini 1 φοραει την SX130 και απο την Sigelei το Mini επισης..Δεν ξερω αλλα μοντακια να χρησιμοποιουν την SX130 καθως ειναι σχετικα νεα πλακετα και χρησιμοποιηθηκε αρχικα σε αυτα τα μοντ...Η SX 330V2C που θα φοραει το IPV Mini 2,ειναι 3 σκαλες πανω απο την SX 130 που φοραει το IPV Mini 1 συμφωνα με αυτα που δηλωνουν οι χρηστες...

Θα ειναι 2 οι εκδοσεις του IPV Mini 2..Η μια θα εχει πανω μαζι με το λογοτυπο της Pioneer4you και ενα κεφαλι τραγου και η αλλη μονο το λογοτυπο της Pioneer4you..Προφανως η αναφορα για τα περιορισμενα 9999 κομματια θα ισχυει φανταζομαι για την εκδοση που εχει πανω τον τραγο και η οποια δεν μου αρεσει  :thumpdown: ..Εδω και η διαφορα στις 2 εκδοσεις:

στη βερσιον 2 ειναι φιμε και το τζαμι και οχι καθρευτιζομενο οπως στην πρωτη.

και απο'τι παρατηρησα ολα τα pioner ξεβαφουν.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Για αυτοκολλητα ριξε μια ματια εδω http://www.jwraps.com/All_Jwrap_Designs_s/2186.htm.
Εχει δεκαδες σχεδια για παρα πολλα modακια και προφανως και το Ipv mini.
πανακριβα!!! ελεος. κανα αλλο site? κανα τετοιο μας κανει ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2015, 03:22 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 04:40 »
Nemesis,ευχαριστώ πολύ ρε φιλε!!θα το κοιτάξω αύριο!!

To μεγαλυτερο θεμα και για μενα ηταν αυτο, γιατι απο το λιγο που μπορεσα να το πιασω στα χερια μου προχτες,το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν αυτο και γι αυτο και δεν το αγορασα κατ' ευθειαν :hmmm: .Αλλα αμα λυνεται το θεμα με αυτοκολητο θα το χτυπησω ανελεητα :yes: :yes: .

μπορείς να κοιτάξεις και το SMOK Xpro M50 που είναι στην ίδια κατηγορια!!αν θέλεις παρα πολύ να πάρεις το IPV mini μπορείς να το πάρεις σε ασημένιο χρώμα και δεν θα φαίνεται μέχρι να βρείς κανένα αυτοκόλλητο!προσωπικά πιστεύω ότι μας δουλεύουν και λίγο γιατί δεν νομίζω να μην το καταλάβανε ότι έχει θέμα με το βάψιμο!πάρε παράδειγμα το istick 20w...είναι δυνατόν να μην σκέφτηκαν να βάλουν ρυθμιζόμενο πόλο όταν όλοι εμείς οι "ατμιστες" είναι ένα από τα κυρια πράγματα που ζητάμε?βγάλανε ένα τόσο φθηνό mod και τράβηξαν όλη την αγορά πάνω τους!έλα όμως που στην αναβάθμιση έβαλαν ρυθμιζόμενο πόλο και δεν έβαλαν το να μπορείς να αλλάξεις εσύ την μπαταρία,κάτι που αλλα mod στην κατηγορια του το προσφέρουν...γιαυτο και θεωρώ ότι έχει μείνει πίσω!πιστεύω ότι αφήνουν μερικά μειονεκτήματα για να διορθώσουν ένα στην επομενη version και αργότερα να διορθώσουν και τα αλλα στις επόμενες version...όμως πλέον και τα mod βγαίνουν σαν τα κινητά,δηλαδή καμια 20 τον χρόνο και πλέον ο αγοραστής έχει επιλογές!!
πάντως,πέρα από την γκρίνια  :)) ,εγώ θα το πρότεινα σαν επιλογή αλλα θα έλεγα ότι έχει θέμα με την βαφή και θα άφηνα στην κρίση του ενδιαφερομενου αν θέλει να το αγοράσει η όχι γιατί λειτουργικά μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει θέμα και το θεωρώ το πιο σημαντικό απ όλα!!

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 09:54 »
Ξέρει κανείς τι τσιπάκι φοράει το συγκεκριμένο μοντάκι;

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 10:19 »
Την πλακετα της hiyi sx 130  :) :) :) :)





Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 11:10 »
Να κάνω μια προσπαθεία να δοκιμάσω να βάλω το DNS 40 ? το καινούργιο ???

Εντομεταξυ ξεβάφη λες και θελει κάθε μήνα καινούργιο.. Με αερογραφο θα γίνει η δουλειά μας ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 11:43 »
Δηλ.σου μενει το χρωμα στα χερια??? το DNA 40 δεν ξερω αν το χωραει

ισως ξερουν αλλοι να σου απαντησουν  :) :) :) :)





Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 14:05 »
Παρουσίαση IPV Mini 30 Watt by BasilsL for UrbanVapers


[youtube]HUoiKdDgoTs[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος geozero

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 15:57 »
Για τον λογο οτι ειμαι ανησυχος ανθρωπος εχθες ανοιξα το modακι.
Λογω οτι δεν εχω καλη φωτογραφικη δεν τραβηξα φωτο.
Παρατηρησεις:
1. Το μονωτικο υλικο του πολου δεν ειναι αξιοπιστο.αν ο ατμοποιητης σας τρεχει απο κατω τον νου σας γιατι περναει πολυ λιγο υγρο μεσα.το δοκιμασα επιτηδες και περασε.
2.μπρουτζινα μερη, δηλαδη ο πολος,το ελατηριο της μπαταριας κτλ.
3.ψευτικο πλαστικο η θηκη της μπαταριας,η βαση του ελατηριου της μπαταριας και το μεταλλικο μερος που ειναι ενωμενο με τη θηκη της μπαταριας και βιδωνει το καπακι. Τον νου σας.
4.χοντρα καλωδια και πολυ καλες ενωσεις αυτων με τα διαφορα σωματα.
5.το βαρος του προερχεται απο τα μεταλλικα καπακια.κατα τα αλλα ειναι φθηνη κατασκευη.

Αυτα απο εμενα που το εχω 3 βδομαδες περιπου.

Οταν το εχω στο παλμικο μου κανει εναν ηχο σαν χρονομετρο ενα πραγμα.δεν εχω καταλαβει απο που ειναι και γιατι.

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 17:11 »
δεν την τραβηξα εγω, δανεισμενη απο τον κυβερνοχωρο .

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 17:29 »
Ο Bassilis στο βιντεο λεει λαθος πολλα πραγματα καταρχην κλειδωνει το κουμπι και τα 3 κουμπια κλειδωνουν.
Επισης ο πολος δεν ειναι ρυθμιζομενος ειναι απλα με ελατυριο..


Εγω απλα ρωτησα αμα υπαρχει καποιο αυτοκολητο γιατι με εχει κανει σημαδια λες και βγαινει το χρωμα και με το νυχι. Σε τετοιο σταδιο εχει φτασει !

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 17:33 »
Επίσης δείτε εδώ πέρα για τι πράγμα μιλάω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364