vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Τις προάλλες πειραματιστήκαμε με τον φίλο συμφορουμίτη Μήτσο (jimboo6499), να στήσουμε τον Kraken μου (κλώνο) ::)
δοκιμάζοντας για δύο coils, ενιαίο σύρμα και ενιαίο φυτίλι.

Και μάλιστα με κάθετα τοποθετημένες τις αντιστάσεις.

Το εγχείρημα έγινε στο όμορφο Καστελόριζο (Μεγίστη)........ το φόντο τα λέει όλα....
και το αποτέλεσμα ήταν αρκετά έως πολύ καλό.

Χρησιμοποιήσαμε σύρμα Kanthal A1 32άρι και φυτίλι 2.5mm

Ο Kraken αν και ατμοποιητής τύπου Genesis, μπορεί πολύ εύκολα να στηθεί σαν απλός φυτιλάτος με απόλυτη επιτυχία!!!

Είναι βέβαια και ένας υπέροχος Dripper ..... με Tank!!!
( :hmmm: .... μην σας πω ότι πότε δεν τον έστησα σαν genesis AKOMH!!! :-\ )


 :) :) Στις φώτο που ακολουθούν, φαίνονται όλα τα βήματα, μέχρι το τελικό στήσιμο.




Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 01:33 »
παρομοιο στησιμο ατμιζω τωρα στον κλωνο ζενιθ μου,2 μαικρο κοιλς με ενα συρμα αντι για δυο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 02:04 »
Μάστα...
Ιδού πως μπορεί ο... νέος, μετά από μονοψήφιες συναντήσεις με συναδέλφους του  8) να γίνει...
master...set  :respect:  :respect:  :respect:

Και μιας και μια/από τις πρωτοπορίες ήταν η vertical τοποθέτηση αντιστάσεων, πώς πήγε από γεύση; (άντε, και από κτύπημα/ντουμάνι...)

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 03:16 »
Another one bites the dust. Έβλεπε πολύ μπροστά ο Φρέντι.
Φυτίλι παντού και άσε τους άλλους να οξειδώνουν τα ανοξείδωτα.
Για το Καστελόριζο ρε γ@#ώto. Να μην το θυμόμαστε για την ενεργοποίηση του μηχανισμού.

( :hmmm: .... μην σας πω ότι πότε δεν τον έστησα σαν genesis AKOMH!!! :-\ )
Και πολύ καλά έκανες. Και μπράβο σου!

Αν επιτρέπεται μια ερώτηση, επειδή λόγω ηλικίας δεν βοηθάνε τα ματάκια μου.
Το κοκκινόασπρο κάτω απ' τον πιρτοκαλί αναφτήρα στην έχτη φωτογραφία από κάτω, είναι η νέα σειρά της Umami;

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 03:24 »
Unami?? :hmmm:  για πακέτο τσιγάρα μου κανε έμενα!

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 04:43 »





...
( .... μην σας πω ότι πότε δεν τον έστησα σαν genesis AKOMH!!! )
 ...



πολύ καλό.   Δοκίμασε το ίδιο με mesh  να δείς τι διαφορά.  :thumpup:



...
Και πολύ καλά έκανες. Και μπράβο σου!
...

Μόλις το κάνει με mesh περίμενε το επόμενο post  που θα γράψει  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2015, 05:16 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Στήσιμο διπλών αντιστάσεων με ενιαίο σύρμα/φυτίλι
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 08:48 »
Καλημέρα σε όλους!!!

... ας σας πάρω έναν έναν!!!!

παρομοιο στησιμο ατμιζω τωρα στον κλωνο ζενιθ μου,2 μαικρο κοιλς με ενα συρμα αντι για δυο.

Κωνσταντίνε, δεν τον ξέρω τον zenith αλλά όπως βλέπεις με ένα σύρμα όλα γίνονται πιο εύκολα αρκεί να είναι βολικός και ο άτμο μας!!!

Μάστα...
Ιδού πως μπορεί ο... νέος, μετά από μονοψήφιες συναντήσεις με συναδέλφους του  8) να γίνει...
master...set  :respect: :respect: :respect:

Και μιας και μια/από τις πρωτοπορίες ήταν η vertical τοποθέτηση αντιστάσεων, πώς πήγε από γεύση; (άντε, και από κτύπημα/ντουμάνι...)

 :bye: :bye: Μιχάλη μου, αφού οι συναντήσεις μας είναι σεμινάρια ατμιστών υψηλού επιπέδου!! Θυμάσαι, κάθε φορά μαζευόμαστε και για καμιά ώρα
δεν μας σερβίρουν τίποτα (εκτός ρετσίνας-μπύρας-....  :D ). Τα φαγητά έρχονται μετά τα πρώτα  ..... μαθήματα.  :respect: :respect:

..... όσο για την γεύση, αυτό που θα πω είναι, πως το φιτίλι  δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα  ??? , Ντουμάνια πάντως πολλά, αλλά μάλλον λόγω Kraken.

Φυτίλι παντού και άσε τους άλλους να οξειδώνουν τα ανοξείδωτα.

πολύ καλό.   Δοκίμασε το ίδιο με mesh  να δείς τι διαφορά.  :thumpup:

παιδιά, δεν τον έστησα με mesh ακόμη για λόγους τεχνικούς (έλλειψη φλόγιστρου.....)
πιστεύω ότι οφείλω να το δοκιμάσω έστω και μια φορά!!!

Μόλις το κάνει με mesh περίμενε το επόμενο post  που θα γράψει  :laugh1:

 :yes: :yes: .. σίγουρα θα ποστάρω εντυπώσεις, απλά ο καημένος ο Kraken μου, παρέδωσε πνεύμα...  :angel: ,
...  :( τον ξέχασα αναμμένο κάνα δυο φορές και αποκολλήθηκε ο κεντρικός του πόλος από κάτω :eyesplash: :wall: :wall:
 >:( >:( αν και προσπαθήσαμε να το επαναφέρουμε, στάθηκε αδύνατο σε μόνιμη βάση. 

Οπότε με έρχεται εξ ανατολών νέος και φρέσκος, άρα, θα το στήσω όπως και να'χει μεσάτο.   

Αν επιτρέπεται μια ερώτηση, επειδή λόγω ηλικίας δεν βοηθάνε τα ματάκια μου.
Το κοκκινόασπρο κάτω απ' τον πιρτοκαλί αναφτήρα στην έχτη φωτογραφία από κάτω, είναι η νέα σειρά της Umami;
:fight_knuppel: :fight_knuppel: :fight_knuppel: ΟΧΙ, ποτέ ξανά, ΠΟΤΕ, ..... του διπλανού ήταν τα ρημάδια, αλλά, δεν με κάνουν αίσθηση καμιά πλέον φίλε.
Είμαι τελείως άκαπνος από την πρώτη ώρα που άτμισα, 9 μήνες!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12