vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 4 χρήστες
Chris66, dkostas, Doubt, bloodlessz

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1935 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 02:42 »
Το Φαινό παίζει μπάλα και με λίγο βαμβάκι...
Ακόμη και το ελάχιστο που χρειάζεται ένα coil 1,5 mm διάμετρο ...

Δοκιμάστε αυτόν τον τρόπο τοποθέτησης βαμβακιού...







Αρκεί να είναι απλωμένο από άκρη σε άκρη στο κάτω σκαλοπάτι του deck...

Εδώ και σε άλλη βάση...





Και δεν είναι ούτε δύσκολο ούτε πολύπλοκο...

Με 1-2 δοκιμές θα βρείτε το μήκος που θέλει κόψιμο το βαμβάκι και είναι περίπου αυτό...



Αρκεί τα στριψίματα του Ζ του βαμβακιού να γίνουν ωστε να ακολουθούν τα ποδαράκια του coil και να ακουμπάνε πάνω τους για να μην έχετε hot spot...

Ο συγκεκριμένος τρόπος εννοείται οτι δουλεύει και με 2 mm διάμετρο, απλά ψαλιδίζετε λίγο παραπάνω το βαμβάκι...

Γενικά αν το βαμβάκι τοποθετηθεί από άκρη σε άκρη στο κάτω σκαλοπάτι δεν έχουμε προβλήματα και μας δίνει εξαιρετική γεύση...

Πχ εδώ...



Σε γενικές γραμμές τη γεύση την χαλάει η όχι σωστή ποσότητα βαμβακιού μέσα στο coil... Ανάλογα με το βαμβάκι μας μαθαίνουμε με την επανάληψη και με τη δοκιμές τη σωστή ποσότητα...

Σε γενικές γραμμές ...

Όταν περνάμε βαμβακι σε ένα coil από δεξιά και αριστερά δημιουργούνται "φτερά" που δίνουν το σχήμα "παπιγιόν" στο βαμβάκι... Όσο πιο μεγάλα τα "φτερά" πάνω και κάτω του coil, τόσο πιο πολύ είναι πιεσμένο το βαμβάκι μας... Οπότε θέλουμε λιγότερο... Κάντε την εξής δοκιμή... Κόψτε μια ευθεία βαμβακιού... Τοποθετήστε τα δάχτυλά σας στο κέντρο του (δυο δάχτυλα πάνω κάτω) όσο απλά το κρατάτε παραμένει αφράτο... Σε αυτή τη φάση το τριχοειδές φαινόμενο δουλεύει σωστά... Αν αρχίσετε και πιέζετε τα δάχτυλα θα δείτε οτι πλέον το σχήμα του βαμβακιού γίνεται "παπιγιόν" στις άκρες των δαχτύλων δεξιά και αριστερά... Όσο περισσότερο πιέζετε τόσο πιο έντονο και το σχήμα "παπιγιόν"... Το τριχοειδές φαινόμενο δεν δουλεύει σωστά και δεν θα έχουμε σωστή ποσότητα υγρού μέσα στο coil...

Εδώ φαίνεται αριστερά και δεξιά του coil μια περίπου σωστή ποσότητα βαμβακιού...



Αν βάλουμε λιγότερο βαμβάκι τότε πάλι δεν θα έχουμε καλό αποτέλεσμα, γιατί θα δημιουργηθούν hot spot στο coil γιατί δεν θα έχουμε σωστή επαφή του βαμβακιού στο σύρμα... Δεν θα μπορούμε να ανέβουμε σε watts και θα έχουμε μεταλλική γεύση... Αν βάλουμε περισσότερο μεσα στο coil δεν θα κυκλοφορεί σωστά το υγρό μέσα στο coil και ενώ θα έχουμε 2-3 σωστές τζούρες πολύ γρήγορα θα παίρνουμε γεύση καμμένου και "βαμβακίλα"...

Με συγχωρείτε για την κακοτεχνία αλλά δεν μπορούσα να το δείξω αλλιώς...



Το πάνω coil έχει υπερβολική ποσότητα βαμβακιού. Βέβαια την υπερβολική ποσότητα βαμβακιού την καταλαβαίνουμε γιατί το βαμβάκι περνάει πολύ δύσκολα μέσα από το coil.
Το μεσαίο coil έχει μικρή ποσότητα βαμβακιού. Περνάει υπερβολικά χαλαρά χωρίς καμία αντίσταση.
Το κάτω coil έχει σωστή ποσότητα βαμβακιού. Περνάει με ελάχιστη αντίσταση, χωρίς να είναι υπερβολικά χαλαρό.

Πρέπει να λαμβάνεται όμως υπόψιν και το πόσο "φουσκώνει" το βαμβάκι ανάλογα με τη "μάρκα" και τον τύπο του, πράγμα διαφορετικό σε κάθε βαμβάκι...

Καλό είναι επίσης  μετά την τοποθέτηση του βαμβακιού στο coil να το διαβρέχουμε με το υγρό και να το αφήνουμε 5-10 λεπτά, πριν το πρώτο πάτημα...

Σε όλες τις περιπτώσεις... Έχουμε να κάνουμε με επισκευάσιμους ατμοποιητές... Εξάσκηση, εξάσκηση, εξάσκηση...

Edit :

Και ΥΠΟΜΟΝΗ  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2015, 03:07 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1936 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 09:56 »
Το ribbon και το round σύρμα που έχεις στις φωτογραφίες είναι ni200 ή kanthal?
Ρωτάω γιατί βλέπω σε όλα λίγες σπείρες, εκτός κι αν είναι kanthal και το δουλεύεις σε μηχανικό μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1937 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 10:01 »
αγαπητε DEM ,
ξερουμε πολυ καλα οι περισσοτεροι οτι εχεις κανει διατριβη στον φαινομενο,,δεν θεωρω τον εαυτο μου ουτε εντελως εμπειρο αλλα ουτε και ασχετο,εχω καιρο στον χωρο του ηλεκτρονικου απλα ειναι φωτογραφιες ,δυστηχως δεν υπαρχει καποιος στα γιαννενα με φαινο ,τοσο γκαντεμης ειμαι,
οπως ειπες πρπει να πειραματιστεις ,το εχω κανει ,εχουνε υπαρξει και μερες που εχω αλαξει βαμβακι κοντα στις 10 φορες ,,παιρνω γευση,παιρνω χτυπημα ,αλλα παιρνω και πλυμηρα την αφηνω κλειστη ,μια χαρα αλλα μετα απο λιγες τζουρες υποτροφοδοσια ,την αφηνω ανοιχτη εστω και μισο της μισης μετα απο λιγο υπερτροφ,,δοκιμασα την βενταλια ,,ναι μεν δεν εχει δακρυα αλλα δεν εχει και αυτο που παιρνω σε ερκλο style στησιμο ,,,μετα απο καποιο υψος του υγρου μπορει και να μου τα αδειασει ασυναισθητα ,,
ισως εγω αγορασα την christine χαχαχαχ,το καλο ειναι οτι δεν απογοητευομαι ,
γιατι οταν βλεπω καποια ατομα που δεν παραδεχονται την ανωτεροτητα του φαινο ,ειδικα μεσακηδες ,να ατμιζουνε απο το δικο μου και να μου λενε δεν μπορω ,τρελο χτυπημα η παιζει καλα και τι γευση ειναι αυτη ,απλα χαιρομαι ,,ενας δεν με πιστευε οταν σε καποιο υγρο εβαλα 2 τις εκατο ,αυτος νομιζε οτι ειχα βαλει πανω απο 5 τις εκατο ,και ητανε το παιδι που πουλουσε το συγκεκριμενο αρωμα ,,τον αγαπω το φαινο ,αλλα δεν μπορω να κουβαλαω και χαρτοπετσετα μαζι μου (ασχετα που παντα την εχω),,,

αυτα με εκτιμηση ενα παντα ταπεινος λατρης του φαινομενου .... :angel:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1938 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 10:57 »
Αυτά που έγραψα σχετικά με την ποσότητα του βαμβακιού φίλε nassios δεν τα έγραψα για εσένα... Τα εγραψα ως γενικές παρατηρήσεις για να υπάρχουν στο νήμα...

Έχω δει σετάπ σου και δεν είσαι αρχάριος!! :yes:

Θα με τρελλάνει ο ατμοποιητής σου... Αν δεν είναι θέμα τεχνικής σετάπ δοκίμασε με άλλο βαμβάκι πχ...

Επίσης... Άλλαξε όρινγκ... Δεν ξέρω τι άλλο να πω...

Κάτι ακόμη... Δεν είσαι ο μόνος με διαρροή!!! Εγώ νομίζεις οτι δεν το έχω πάρει ποτέ το υγρό πλυμμήρα στο χέρι? και βέβαια... Αλλά μόνο 2-3 φορές στην αρχή και 5-6 φορές που ανέβηκα υψόμετρο, αλλά το δεύτερο είναι φυσιολογικό...

Μήπως κάνεις πολύ αεράτες και δυνατές τζούρες?

Έχω διαβάσει για ακόμη μια τέτοια περίπτωση Φαινό... Ο χρήστης πήγε τελικά στον GUS κι εκεί λύθηκαν όλα... Δυστυχώς ο χρήστης δεν μας είπε λεπτομέρειες για το τί έγινε εκεί... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1939 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 11:32 »
Πρωί πρωί αλλαγή μόνο στο βαμβάκι, μετά από dry burn. Cotton bacon ν1, 0.28mm σύρμα, 2mm διάμετρος, 0.98Ω.Εδώ και 2 ώρες δουλεύει εξαιρετικά, με φρεσκοφορτισμένη μπαταρία πάνω σε μηχανικό και 2 τρύπες αέρα ανοιχτές.
Μόλις τώρα τον ξάπλωσα και περιμένω να δω τι θα συμβεί.
Βλέπετε κάτι λάθος στο στήσιμο? Είναι κάτι που δεν σας αρέσει? :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1940 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 11:40 »
Mια χαρα φαινεται το βαμβακι, και εγω ετσι ακριβως το τοποθετω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1941 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 11:45 »
Ορίστε, δεν χρειάστηκε και πολύ να μείνει ξάπλα, μόλις 10 λεπτά. Τον σηκώνω να ατμίσω και μπουρμπουλήθρα. Φυσάω στις τρύπες να φύγουν τα περίσσια υγρά, κλείνω εντελώς την καμπάνα, που την είχα περίπου στο 1/4 της στροφής ανοιχτή και συνεχίζω το άτμισμα κανονικά και μια χαρά.
Δεν είναι δουλειά όμως αυτή. Ε δε γίνεται όλη την ώρα να είσαι πάνω από έναν ατμοποιητή, γιατί κάτι θα θέλει κι αντί να χαλαρώνεις, να είσαι με το άγχος :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1942 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 11:52 »
 :thumpup:  τα καλά κόποις κτώνται :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1943 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 11:57 »
Και εγώ κάπως έτσι στήνω, μια χαρά μου φάνηκε το στήσιμο σου. Και επειδή δεν έχω διαρροές, αφού έχεις δηλαδή καλύψει όλα τα μέρη του deck που πρέπει να καλυφθούν, ίσως φταίει κάτι άλλο ...


Δηλαδή, λέμε τώρα, θεωρητικά τουλάχιστον, βεβαιώνομαι ότι όταν στήνω ..


1. τοποθετώντας/βιδώνοντας/προσαρμόζοντας την βάση με το τοποθετημένο φυτίλι μου στην καμπάνα, δεν θα μου κουνηθεί απο τη θέση του έστω και λίγο το βαμβάκι, και δευτερευόντως οτι

2. έχω καθαρίσει καλά την καμπάνα πάνω κάτω διότι τα υπολλείματα υγρού που μένουν μέσα, παρά το καλό στήσιμο μπορεί να φαίνονται σαν διαρροή όταν πλαγιάσω τον άτμο ..  :dontknow:


3. έχω την ιδια λογική καθαριότητας και στην περιοχή της βάσης που βρίσκονται οι τρύπες αέρα και τα orings που συγκρατούν το τανκ ...  :dontknow:


Δεν ξέρω αν βοηθάω ..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1944 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:29 »
 μετα 2 εβδομαδες περιπου αποκλειστικης χρησης το μονο θεμα που αντιμετωπισα ηταν οτι η lite βαση μου φανηκε καπως σφιχτη για τα γουστα μου το οποιο διορθωθηκε μετα απο επισκεψη στον Gus (ανοιγμα μεγαλυτερης διαμετρου στις τρυπες εισαγωγης στο deck).

Την ποσοτητα του βαμβακιου πιστευω οτι υπαρχει δυνατοτητα να την βελτιστοποιησω σιγα σιγα για να πετυχω ακομη καλυτερα αποτελεσματα γευσης αλλα δεν εχω αλλα θεματα.

Ισως οσοι αντιμετωπιζουν προβλημα μια επισκεψη στον κατασκευαστη να το ελυνε .
 


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1945 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:53 »
Zarathustra,
1) το κάνω, βιδώνω τη βάση στην καμπάνα εντελώς και μετά την ξεβιδώνω πλήρως για να δω ότι το βαμβάκι είναι έτσι όπως ακριβώς το έχω τοποθετήσει αρχικά. Αν τώρα στο δεύτερο αυτό βίδωμα χαλάσει, τι να πω? Δεν είμαι και μέσα να το δω, αλλά κι από την άλλη αυτό το παλατζάρισμα που κάνει η καμπάνα στο βίδωμα, δεν σου δίνει και την απόλυτη ασφάλεια.

2) το δεύτερο το κάνω συνήθως αλλά όχι πάντα, αν δω με το μάτι ότι είναι καθαρά μέσα και δεν έχει υπολείμματα. Αυτό πάντως το θεωρώ μια ασήμαντη λεπτομέρεια ή έτσι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον.

3) η περιοχή καθαρίζεται με απαλό χαρτομάντηλο, αλλά ούτε κι αυτό θεωρώ ότι είναι τόσο σημαντικό.

Κι ένα τελευταίο, ναι υπάρχει η λύση, για μένα, να πάω στον Gus και να του ρίξει μια ματιά. Για κάποιον που είναι εκτός Αθηνών όμως δεν είναι και δεν πρέπει να είναι λύση. Δηλαδή αν μιλάγαμε για τον kayfun θα έπρεπε να κανονίσουμε ταξιδάκι στη Ρωσία? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1946 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:25 »
Πρωί πρωί αλλαγή μόνο στο βαμβάκι, μετά από dry burn. Cotton bacon ν1, 0.28mm σύρμα, 2mm διάμετρος, 0.98Ω.Εδώ και 2 ώρες δουλεύει εξαιρετικά, με φρεσκοφορτισμένη μπαταρία πάνω σε μηχανικό και 2 τρύπες αέρα ανοιχτές.
Μόλις τώρα τον ξάπλωσα και περιμένω να δω τι θα συμβεί.
Βλέπετε κάτι λάθος στο στήσιμο? Είναι κάτι που δεν σας αρέσει? :dontknow:

Ribot φιλε δανείζομαι την φωτο σου για περαιτέρω προβληματισμο..
Συνήθως έτσι στηνω και εγώ (ή καλύτερα έτσι καταλήγει μετα από λιγο). Αυτό το στησιμο είναι ασταθες και μπορει ανα πασα στιγμη να δωσει διαρροη. Ο λογος είναι το πολύ βαμβάκι που ακουμπά στο πανω ντεκ εκει που βρίσκονται και οι τρυπες του αερα. κάποια στιγμη υγρο θα γλύψει εκει θα μπει στις τρύπες και θα σου 'ρθει στο χερι. Τροποι για να το αποφύγεις είναι να προσπαθήσεις να μην γλύφει το βαμβάκι σου στο πανω ντεκ (τυπου πι η να ερχεται κυκλικα και να ακουμπά στο κατω ντεκ) ή να γίνουν από τον κατασκευαστή υπερυψωμένες οι τρύπες του αερα (αν θυμαμαι σε μια από τις φωτο του demkoni εχω δει κατι τετοιο σε ζεστ βαση)...

η ζωγραφικη μου είναι παιδική αλλά μάλλον θα καταλάβεις τι εννοώ...
την βρηκα και ελπιζω να μην εχει θεμα ο κωστας που την δειχνω..
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:31 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1947 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:45 »
Ναι βρε Χρηστάκο, αλλά το βαμβάκι περνάει άνετα, χωρίς να ζορίζεται, όπως υποδεικνύει κι ο demkoni στο δικό του σκίτσο.
Αν βάλω λιγότερο, περνάει πολύ χαλαρό από το πηνίο και θα έχω hot spot, ενώ δε θα είναι και αρκετό για να απλωθεί ομοιόμορφα στο ντεκ. Έτσι νομίζω τουλάχιστον γιατί το έχω δοκιμάσει κι αυτό.
Το Π μου φαίνεται λογικό στην εξήγηση που δίνεις αλλά αυτό απαιτεί να μετράς και να κόβεις τρίχα τρίχα το βαμβάκι ώστε να έρθει εκεί που θέλουμε. Παλιότερα που το είχα επιχειρήσει, με όση μεγαλύτερα ακρίβεια μπορούσα, χώνοντας και τις μύτες του φυτιλιού στα αυλάκια ώστε να είναι σταθερό το Π στο βίδωμα της καμπάνας, δεν είδα λύση του προβλήματος, μάλλον χειρότερα ήταν :dontknow:

Κατάλαβα πάντως που εστιάζεις την παρατήρησή σου και θα το δοκιμάσω άλλη μια φορά.
Πάντως όλα όσα λέμε, αυτό που αποδεικνύουν είναι ότι δεν "παίζει με όποιο τρόπο κι αν τον στήσουμε" που συχνά πυκνά αναφέρεται εδώ. Εκτός κι αν μιλάμε να παίζει για 2-3 ώρες και μετά ν' αλλάζουμε σεταπ για να περνάει η ώρα. Εγώ θέλω ένα σεταπ να περνάω όλη μέρα και να έχω μόνο το γέμισμα στο κεφάλι μου. Αν του κάνω 2-3 σεταπ την ημέρα, όλα είναι τέλεια και για μένα.

Αυτή βάση στη 2η φωτό είναι τροποποιημένη? :confused1:
 

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1948 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:47 »
Αυτά που έγραψα σχετικά με την ποσότητα του βαμβακιού φίλε nassios δεν τα έγραψα για εσένα... Τα εγραψα ως γενικές παρατηρήσεις για να υπάρχουν στο νήμα...

Έχω δει σετάπ σου και δεν είσαι αρχάριος!! :yes:

Θα με τρελλάνει ο ατμοποιητής σου... Αν δεν είναι θέμα τεχνικής σετάπ δοκίμασε με άλλο βαμβάκι πχ...

Επίσης... Άλλαξε όρινγκ... Δεν ξέρω τι άλλο να πω...

Κάτι ακόμη... Δεν είσαι ο μόνος με διαρροή!!! Εγώ νομίζεις οτι δεν το έχω πάρει ποτέ το υγρό πλυμμήρα στο χέρι? και βέβαια... Αλλά μόνο 2-3 φορές στην αρχή και 5-6 φορές που ανέβηκα υψόμετρο, αλλά το δεύτερο είναι φυσιολογικό...

Μήπως κάνεις πολύ αεράτες και δυνατές τζούρες?

Έχω διαβάσει για ακόμη μια τέτοια περίπτωση Φαινό... Ο χρήστης πήγε τελικά στον GUS κι εκεί λύθηκαν όλα... Δυστυχώς ο χρήστης δεν μας είπε λεπτομέρειες για το τί έγινε εκεί... :dontknow:



αερατες οχι ,εχω την βαση ζεστ και στο δουλευω στις 2 απο εδω και 2 απο κει ..μα δεν μιλαω για πλυμμηρα ,μιλαω οτι σε καποιο συγκεριμενο υψος του υγρου στην καμπανα ,οχι ατμοσφαιρας υψομετρο που να διμιουργησει διαφορα πιεσης ,κανω μακροσυρτες και απαλες τζουρες ,απλα σε καποια σταθμη αρχιζει η υπερτροφοδοσια ,δεν νομιζω να χρειαζεται να μπω στην διαδικασια του γκας ,δεν εχει κατι ο ατμο ,εμενα κατι συμβαινει στο στησιμο,δοκιμαζω κατι που μνου εγραψε ενας συμφορητης εχτες σε pm ,και τον ευχαριστω ,,εστεισα με κατευτειαν βαμβακια στα λουκια στυλ ερλκο ,απλα εκανα κατι που μου ειπε σε διαφορετικο τομεα ,,μεχρι στιγμης δουλευει ,,αλλα δεν μπορω να διανοηθω σε θεμα φυσικης γιατι συμβαινει αυτο που μου ειπε ,ενω θα επρπε το αντιθετο ,,,θα παιξω ενα τανκακι ετσι ,,θα δοκιμασω αλλα 2 πραγματα και σε αναμονη τα αποτελεσματα για οποιον ενδιαφερεται βεβαια να μαθει ,,,

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1949 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:50 »
Δεν ειπα να αλλαξεις την ποσοτητα του βάμβακος George... Όπως το εχεις τωρα βαλε ένα κατσαβιδακι και σπρωξε το βαμβάκι στις δυο ακρες της αντίστασης ώστε να μην ακουμπάνε στο πανω ντεκ. Βρεμένο διαμορφώνεται. (στα δυο ελλειπτικά της φωτο αναφέρομαι)

Με αυτόν τον τροπο εχω ελαχιστοποιήσει τα "ατυχήματα" και με τακτοποίηση του βαμβακιού ανα δυο γεμίσματα κρατάω αρκετα το σεταπ.

Για την δευτερη φωτο μάλλον είναι τροποποιημένη, δεν ξερω εχω χασει την μπαλα. Καλύτερα να απαντήσει ο Κωνσταντίνος... Α και εχει το κόψιμο της μομεντους
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2015, 14:00 από chzamp »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12691 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos