vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 6 χρήστες
sentinelba, stamatisgr, camber, dkostas, Tem, Ηρακλης

Twitter

Kayfun 4 by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 15:47 »
Σε αντιπαραθεση με τον infinite?

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 21:16 »
Αξιζει τα λεφτα του η καποιος κλωνος εχει το value for money, και ποιος ειναι αυτος?


http://www.desire-ecig.com/RBA-RDA/Kayfun-V4-1-1-Clone                                 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 13:13 »
Θα διακινδυνευσω να προβλεψω οτι σε λιγο καιρο οταν θα καταλαγιασει ο ντορος (και οι πωλησεις) του Κ4 θα παρουσιαστει  lite εκδοση, με βαση χωρις τη ρυθμιση ροης υγρου, που τελικα το μονο που προσφερει  ειναι ογκος, βαρος, πολυπλοκοτητα (με τα καμια δεκαρια κομματια που χρειαζονται επιπλεον), πιθανα προβληματα (διαρροες απο το 16, "παιξιμο" των watt με το ξεσφιγμα του παξιμαδιου του πολου με τη χρηση).


Αφου το γεμισμα μπορει να γινει το ιδιο ευκολα (με βελοοειδες ρυγχος βεβαια) απο τις τρυπουλες της καμπανας οταν αυτη ξεβιδωθει απο τη βαση, κρατωντας την αναποδα.

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 17:39 »
Το kayfun 4 ήταν το τελευταίο από την svoemesto. Έχουν ρίξει την πετσέτα στο ring.

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #154 στις: Μαρτίου 02, 2015, 10:07 »
Παιδιά αυτός http://m.smokecentre.gr/υπηρεσίες-/αξεσουάρ/ανταλλακτικά/kayfun-v4-ss/ ειναι αυθεντικός;
Γιατί πολυ καλή μου φαίνεται η τιμή του...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #155 στις: Μαρτίου 03, 2015, 18:34 »
Παρέλαβα σήμερα έναν καινούριο v4 από fabvape (..ευχαριστώ Φώτη και Μαρία για την ειδοποίηση - ενημέρωση - εξυπηρέτηση ...όπως πάντα!!) και παραθέτω τις διαφορές που εντόπισα:

α) ..λίγο καλύτερα σπειρώματα, με καλύτερο της βιδούλας του ρυθμιστή αέρα {..πλέον όπου το βάζεις μένει και είναι πολύ πιό "σφιχτό" από την πρώτη εκδόση (..κάτι βέβαια που και στην πρώτη εκδόση διορθώνεται, με ελάχιστο βαμβάκι γύρω από τα σπειρώματα της βίδας)}.

και β) ..το ελατήριο, που πλέον είναι λίγο πιό παχύ και "χρυσό".

Εστησα λοιπόν αντίσταση (..πάντα μου βγαίνει 1.35 -1.37) ..και έδειξε 1.43.

"Παίζοντας" με ανοιχτά κλειστά τα υγρά, η αντίσταση και πάλι μεταβαλλόταν προς τα πάνω (..μέχρι 1.54 στις λίγες δοκιμές που έκανα).

..έβγαλα το "χρυσό" ελατήριο ..τοποθέτησα το spring update των steamtuners απο έναν από τους άλλους ατμοποιητές μου ..και κατευθείαν είδα το 1.36!

{..οπότε μάλλον, τίποτε δεν διόρθωσε το καινούριο ελατήριο (..τουλάχιστον το "δικό" μου)} ..και χρειάζομαι άλλο ένα spring update (κρίμα, αν και είχα διαβάσει κάτι ανάλογο και σε forum του εξωτερικού).

Υ.Γ. 1 ..ένα "tip" για αυτούς που τους άρεσε - αρέσει πολύ η "γεύση" του lite plus (..όπως και εμένα):
..αυτό που έρχετε ίδιο, η σχεδόν ίδιο σε ατμιστική γεύση και αποτέλεσμα, είναι το κλείσιμο κατά +/- 1.5 στροφής της βίδας αέρα, από το σημείο που το κάτω μέρος της βίδας, είναι στο ίδιο ύψος (από το πλάϊ και με το μάτι), του τελειώματος του κεντρικού πόλου.

Υ.Γ.2 ..και αν κάποιος αναρωτηθεί (..τότε γιατί πήρα v4 και όχι lite plus), θα πώ:

α) ..για την ευκολία της αναπλήρωσης υγρών
β) ..για την λίγο καλύτερη γεύση που δίνει (..ιδίως αν ρυθμιστεί σωστά), ακόμα και με μονή αντίσταση
γ) ..γιατί θέλω να ατμίζω με τα καλύτερα δυνατόν "υλικά και μέταλλα" (.."βλέπε".. ανοξείδωτο χειρουργικό ατσάλι τύπου 316L)
και δ) ..γιατί μου αρέσει καλύτερα στο μάτι (..ιδίως με το diamond tank πάνω)!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #156 στις: Μαρτίου 07, 2015, 12:56 »
Θα ήθελα κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει (καλοστημένο) ΙΑΤΤΥ ή DID να μου απαντήσει αν ο K4 τους χτυπάει στα ίσα. Θα ήθελα δηλαδή συγκεκριμένες πληροφορίες σχετικά με την ποιότητα του ατμού. Βελούδινη υφή, γεύση και πυκνότητα δηλαδή.
Προς θεού ας μη γίνει πεδίο αντιπαράθεσης το ερώτημά μου. Απλή απάντηση θέλω από κάποιον χρήστη ΙΑΤΤΥ και DID που χρησιμοποιεί και K4.

Αναφέρω οτι έχω ήδη στην κατοχή μου έναν Kayfun Lite (οχι plus). Είμαι αρκετά ευχαριστημένος μάλιστα με τα σετάπ που του κάνω.

Αξίζει η αγορά του? Το κυριότερο που μου αερέσει στον Κ4 είναι η άμεση πρόσβαση στην αντίσταση και φυσικά η εμφάνισή του.
Θα μπορούσε τώρα καποιος να μου πει "τί θες και το ψάχνεις?" Τον θεωρώ ιδιαίτερα διαφορετική ατμιστική πρόταση με εξαιρετικές ευκολίες στη φιλοσοφία του. Είναι πολλα τα λεφτά όμως, οπότε και αυτός είναι ο λόγος που επίσης το ψάχνω. Θα είμαι ειλικρινής,  ήδη βλέπω και στο νήμα των κλώνων. Όμως πάντα ήθελα τα γνήσια προϊόντα. Εχω (δυστυχώς ή ευτυχώς) αυτό το μικρόβιο :)).

Σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #157 στις: Μαρτίου 07, 2015, 18:28 »
Κσι εγω, το μικροβιο, αλλα υπαρχει και το value for money.

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #158 στις: Μαρτίου 13, 2015, 11:50 »
Η εμπειρία μου από τον kayfun v4 από την πρώτη μέρα που τον έπιασα στα χέρια μου ήταν μία έκφραση απορίας και έκπληξης..Προσπαθούσα να καταλάβω πως λειτουργεί, έτσι ώστε να τον κάνω να παίξει όσο το δυνατόν καλύτερα,δεν μου πήρε ουτε 3 μέρες για να βρώ αυτό που ήθελα..Όχι απλά δικαιολόγησε τα λεφτά του αυτός ο άτμοποιητής, είχα πρόβλημα γιατί δεν μου άρεσε τίποτα άλλο από όσα έιχα, με τελικό αποτέλεσμα την αγορά ενός δεύτερου. Δεν τον βάζω καν δίπλα σε άλλους φιτιλάτους τανκάτους σε όλα τα στάδια απόδοσης και ποιότητας..Το σύστημα τροφοδοσίας είναι πραγματικά φοβερή σύλληψη ιδέας και η κατανόηση της λειτουργίας της οδηγεί στο σωστό στήσιμο.Κατά την γνώμη μου δεν είναι εύκολος ατμοποιητής και προτείνω να έχει εμπειρία τουλάχιστον από lite,lite plus, ή 3.1 αυτός που θα τον αγοράσει.Αυτά είχα να συμπληρώσω μετά από 3 μήνες χρήσης του kayfun v4 που έχω αυτή την περίοδο.(απαραίτητο το update για το ελατήριο,μιλάω μόνο για γνήσιο προϊόν)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 13, 2015, 12:31 »
Θα ήθελα κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει (καλοστημένο) ΙΑΤΤΥ ή DID να μου απαντήσει αν ο K4 τους χτυπάει στα ίσα. Θα ήθελα δηλαδή συγκεκριμένες πληροφορίες ..
Λίγο δύσκολο να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα


καθώς ο ένα είναι με πλέγμα οπότε σε ντουμάνι και χτύπημα εκ των πραγμάτων υστερεί
ο ΙΑΤΤΥ είναι διαφορετικός σε φιλοσοφία απο τον k4
και λογικά ο DID υπερτερεί σε γεύση και απο τους δυο


όλα αυτά στα λέω χωρίς να δοκιμάσω κανέναν απο αυτούς
τα οποία θα είναι παρεμφερή με αυτά που θα σου πει κάποιος που θα τα έχει δοκιμάσει και τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος Kanivalos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 13, 2015, 23:20 »
Πρώτη μέρα με κλώνο σήμερα (tobeco από zerobacco) και η πρώτη διαφορά είναι εμφανής στη γεύση συγκριτικά με τον Αίολο (v1) του GUS. Απροσδόκητα ο αίολος υπερτερεί μακράν. Ο κλώνος έχει πολύ καλό χτύπημα με πολύ καλή απόδοση της νικοτίνης (με το ίδιο υγρό ζαλίστηκα μετά από 4-5 τζούρες). Στο ντουμάνι είναι πάνω - κάτω ίδιοι. Στα "ηχητικά εφέ" καλύτερος ο κλώνος. Τέλος στη θερμοκρασία ίσως λίγο πιο ζεστός ο ατμός με το κλώνο.


Η δοκιμή έγινε με ίδιο σύρμα, ίδιο βαμβάκι, 1,4Ω στον αίολο, 2,2Ω στον κλώνο. Μόλις φτιάξω ~1,4Ω και στο κλώνο θα ξανα-αναφέρω.\


ΥΓ: Αν είμαι off-topic λόγω χρήσης κλώνου, ζητώ συγνώμη αλλά δε βρήκα το κλώνο και είπα να απαντήσω εδώ.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 13, 2015, 23:23 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24618.0.html


Ποιος ειναι ο Αιολος?


Απο την περιγραφη εγω συμπεραινω υπερ του κλωνου...

Αποσυνδεδεμένος Kanivalos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 14, 2015, 23:14 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12168.0.html ««« Εδώ το θέμα του Αίολου.


Με dual coil στα 0,6Ω ο κλώνος συνεχίζει να αποδίδει καλά τη νικοτίνη. Ακόμα καλύτερα όμως και με καθαρότερη γεύση (τον αίολο δε το πλησιάζει για λίγο) με ένα micro coil στα 1,2Ω. Το κίνητρο της αγοράς ήταν οι διαροές και τα δάκρυα του αίολου. Νομίζω θα τον κρατήσω τελικά :)

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 15, 2015, 01:36 »
Για τους πολύ μερακλήδες. Θα το δοκιμάσω όταν έχω λίγο χρόνο.


[youtube]Jz_xVyCPEug[/youtube]


Από φόρουμ εξωτερικού.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun 4 by SvoёMesto
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 15, 2015, 01:54 »
Πολύ το παιδεύει χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
Δεν λέω πως είναι κακό, ίσα ίσα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μην στουμπωνει το βαμβάκι στο ντεκ. (Ο ατμο στο  video  είναι κλώνος παρεπιπτωντος)

Sent from my LG-D802


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171637 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364