vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, gfilip, Sergios, tony1976

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1380 στις: Μαρτίου 11, 2016, 00:30 »
Στον kayfun τοποθετείς το βαμβάκι πάνω στα αυλάκια ή τα αφήνεις ελεύθερα;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1381 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:19 »
Ελευθερα και δεν τα πιεζω πολυ προς τα κατω για να μην κλεινω τα αυλακια, τωρα ατμιζω με αλλο βαμβακι και δεν εχω πρόβλημα 

Αποσυνδεδεμένος kostasjo

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1382 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:49 »
Επειδη μου εβγαλε αρκετο καιρο το nakamichi και δεν εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καινουρια βαμβακια, εχετε καποιο να μου προτεινετε για πιο καθαρη και πιο εντονη γευση? Αν το χετε δοκιμασει  και σε γλυκες γευσεις ακομα καλυτερα γιατι εχω κολλησει ασχημα με το μπισκοτο της atmos (diy) και επειδη γενικα ειναι και λιγο υποτονικο αρωμα, θελω να παρω οση περισσοτερη γευση μπορει να δωσει...επισης αυτα που διαβαζω για βαμβακια που φουσκωνουν οταν βραχουν κλπ δεν τα ηξερα και μου φανηκε πολυ καλο σαν λυση, ωστε να μην χρειαζεται να το στριμώχνουνμε πολυ και χαλαμε τις σπειρες...εκτος αν καταλαβα κατι λαθος

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1383 στις: Μαρτίου 11, 2016, 20:21 »
Συντοπίτη και κοντοχωριανέ :)) με τη μικρή μου εμπειρία μπορώ να πω ότι 2 είδη wicking δοκίμασα, το κλασικό οργανικό γιαπωνέζικο βαμβάκι και fiber freaks. Θεωρώ ότι το βαμβάκι έχει λίγο πιό απαλή γεύση, το fiber freaks λίγο πιό απόλυτη. Σε ευκολία διαχείρησης το fiber freaks 2 λίγο πιό δύσκολο από το βαμβάκι. Σε αντοχή το fiber freaks ανώτερο από το βαμβάκι.

Το κόστος είναι μικρό, διαλέγεις ότι σου γυαλίσει και δοκιμάζεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1384 στις: Μαρτίου 11, 2016, 20:24 »
Εγώ θα ξαναέλεγα, Cotton Bacon και ξέχνα όλα τα άλλα. 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 11, 2016, 20:39 »
Επειδη μου εβγαλε αρκετο καιρο το nakamichi και δεν εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καινουρια βαμβακια, εχετε καποιο να μου προτεινετε για πιο καθαρη και πιο εντονη γευση? Αν το χετε δοκιμασει  και σε γλυκες γευσεις ακομα καλυτερα γιατι εχω κολλησει ασχημα με το μπισκοτο της atmos (diy) και επειδη γενικα ειναι και λιγο υποτονικο αρωμα, θελω να παρω οση περισσοτερη γευση μπορει να δωσει...επισης αυτα που διαβαζω για βαμβακια που φουσκωνουν οταν βραχουν κλπ δεν τα ηξερα και μου φανηκε πολυ καλο σαν λυση, ωστε να μην χρειαζεται να το στριμώχνουνμε πολυ και χαλαμε τις σπειρες...εκτος αν καταλαβα κατι λαθος


Εγώ θα σου προτείνω το MUJI, πολύ οικονομικό και το χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο.


http://www.ebay.com/itm/MUJI-MUJIRUSHI-Organic-Daily-Facial-Cut-Cotton-180-sheets-60-50mm-Japan/111929918006?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%



Δεν μου βγάζει βαμβακίλα και αποδίδει καλά όλες τις γεύσεις (υποκειμενικά βέβαια όλα αυτά).


Αν θέλεις έρχεσαι μέχρι το σπίτι μου να σου δώσω λίγα παντς να δοκιμάσεις.


Μένουμε πολύ κοντά. ;D

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1386 στις: Μαρτίου 11, 2016, 21:24 »
Ελευθερα και δεν τα πιεζω πολυ προς τα κατω για να μην κλεινω τα αυλακια, τωρα ατμιζω με αλλο βαμβακι και δεν εχω πρόβλημα

Φαντάζομαι ότι κόβεις το βαμβάκι με ψαλίδι και το περνάς από την αντίσταση χωρίς επεξεργασία. Σε κάτι κλωνοkayfun που έχουν διαρροή με ελεύθερα τα λούκια, μου συμβαίνει το ίδιο με το kgd. Σε αυτούς απλώνω το βαμβάκι και το τυλίγω όπως το  scottish roll, αλλά με πολύ λιγότερο βαμβάκι από αυτό που βλέπω στα βίντεο (αλήθεια πως στριμώχνουν τόσο πολύ βαμβάκι σε μια αντίσταση 2-3mm;) και διαρροή τέλος.


Αποσυνδεδεμένος kostasjo

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1387 στις: Μαρτίου 11, 2016, 22:51 »
Απ οτι βλεπω κανενα απο αυτα που μου προτεινατε δεν ξεφευγει σε τιμη οποτε αξιζει μια δοκιμη!!! Ξεκιναω με αγορα cotton bacon και muji που διαβαζω και τα καλυτερα λογια απο πολλους εδω μεσα...οσο για το fiber, κατα τυχη αγορασε σημερα ενας φιλος οποτε θα πεσει αμεση δοκιμη...αντε να δουμε...ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις!!! περιμενω να δω και τι σόι ειναι αυτο το φούσκωμα στο cotton bacon που λενε ολοι γιατι στο nakamichi το αντιθετο γινοταν

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1388 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:50 »
Φαντάζομαι ότι κόβεις το βαμβάκι με ψαλίδι και το περνάς από την αντίσταση χωρίς επεξεργασία. Σε κάτι κλωνοkayfun που έχουν διαρροή με ελεύθερα τα λούκια, μου συμβαίνει το ίδιο με το kgd. Σε αυτούς απλώνω το βαμβάκι και το τυλίγω όπως το scottish roll, αλλά με πολύ λιγότερο βαμβάκι από αυτό που βλέπω στα βίντεο (αλήθεια πως στριμώχνουν τόσο πολύ βαμβάκι σε μια αντίσταση 2-3mm;) και διαρροή τέλος.
Καταλαβα, το συνηθιζω και αυτον τον τροπο, ναι κοβω με ψαλιδι οπως το ειπες

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Απ οτι βλεπω κανενα απο αυτα που μου προτεινατε δεν ξεφευγει σε τιμη οποτε αξιζει μια δοκιμη!!! Ξεκιναω με αγορα cotton bacon και muji που διαβαζω και τα καλυτερα λογια απο πολλους εδω μεσα...οσο για το fiber, κατα τυχη αγορασε σημερα ενας φιλος οποτε θα πεσει αμεση δοκιμη...αντε να δουμε...ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις!!! περιμενω να δω και τι σόι ειναι αυτο το φούσκωμα στο cotton bacon που λενε ολοι γιατι στο nakamichi το αντιθετο γινοταν
Οπως αναφερθηκε και πριν να ξερεις το fiber freaks εχει μεγαλη αντοχη, εγω χρησιμοποιώ το 1

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικα ειχαν δικιο ολοι οι φιλοι,δεν εφταιγε το βαμβακι αλλα το στησιμο μου,κανενα προβλημα τελικα με το βαμβακι, απλα ηθελαν προσοχη καποιες λεπτομέρειες, ευχαριστω ολους. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2016, 12:54 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1389 στις: Μαρτίου 13, 2016, 04:00 »
Τι γνώμη έχετε για το Drago Cotton σύγκριση με τα Iαπωνικά, MUJI  και τις fiber freaks?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2016, 04:19 από silver_21 »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1390 στις: Μαρτίου 13, 2016, 08:43 »
Κάνε το κόπο και δες τις απαντήσεις λίγες σελίδες πριν  ;)

Αποσυνδεδεμένος marios kon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1391 στις: Μαρτίου 21, 2016, 04:08 »
Να γραψω και εγω την μικρη εμπειρια που ειχα με τα βαμβακια.
Εχω δοκιμασει fiber freaks original no1 και koh gen do σε subtank mini
Απο γευση μου φανηκαν ιδια ισως λιγο καλυτερο το fiber freak απο αντοχη το fiber freak ηταν ανώτερο με μεγαλη διαφορα δεν αλλαζε ευκολα το χρωμα του επισης οσο ατσαλα και να το εβαζα τροφοδοτουσε κανονικοτατα και δεν ειχα καμια διαροη.Το koh gen do  μου φανηκε λιγο δυσκολο στο δουλεμα λογο αυτου του σκληρου στρωματος που εχει απο εξω μολις το εβγαλα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:28 »
Πολυ καλη πρωτη εντυπωση μου εκανε το fiber freaks cotton blend No1
Noμιζω ειναι κατα πολυ ανωτερο του muji που κυριως χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα! Πιο αποροφητικο με μεγαλυτερη αντοχη, το muji σε συγκριση με το συγκεκριμενο ειναι σαν μια τουφα με γουρουνοτριχες  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:39 »
Αντιπαθώ το FF, αλλά η παρομοίωση είναι τέλεια! :))

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:47 »
Σοβαρα αυτη ηταν η πρωτη μου σκεψη οταν εβγαλα απ το σακουλακι το ff kαι το αγγιξα...Αμεσως επιασα και ενα pad muji για να συγκρινω την υφη τους και ηταν μεγαλη η διαφορα τους... :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171709 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364