vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 4 χρήστες
antiklitos140, dkostas, camber, Stelan Patra

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1350 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 16:17 »
Λοιπόν δοκίμασα και το cotton bacon v2 και είναι πάρα πολύ καλό. Καθόλου βαμβακίλα, ποτέ σε όσα στησίματα δοκίμασα, καλή τροφοδοσία και καλή τιμή για αγορά από Ελλάδα, τουλάχιστον σε σύγκριση με koh gen do που αγόραζα. Νομίζω πως το πακετάκι των 2.5€ θα βγάλει πολύ περισσότερα στησίματα από 2-3 pads koh gen do.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1351 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 16:50 »
Και εγώ αυτό με τα 2.5€ πήρα cotton bacon και το θεωρώ πολύ καλή τιμή δείχνει να είναι αρκετό. Σαν νέος που είμαι στο χώρο και ακόμα κοιτάζω να δω ποσό βαμβάκι θα βάλω ότι και να έχω φτιάξει δεν μου δίνει βαμβακιλα. Respect. Έχω μάθει σιγά σιγά να το δουλεύω κιόλας και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1352 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 16:58 »
Και για μένα, το cotton bacon, ασχέτως 1 ή 2 είναι μακράν το καλύτερο βαμβάκι και σε μηδενική σχεδόν βαμβακίλα και σε αίσθηση στησίματος και είναι πολύ βολικό να ξεβγάλεις όσο κομμάτι θέλεις. 
Τα έχω βάλει όλα στην άκρη γι'αυτό. 

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1353 στις: Μαρτίου 01, 2016, 18:21 »
Σήμερα πήρα cotton bacon και έστησα μια αντίσαση με κανθαλ 1ohm.Μου βγάζει πιο απαλή και στρωτή γεύση απ`οτι πριν με muji που ήταν  πιο όξινη αλλα σαν να μου χάθηκε το άρωμα kollada που πριν ήταν πιο έντονο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1354 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:05 »
Χτες έπεσαν στα χέρια μου VCC και Drago Cotton. Κατ' αρχάς, οι συσκευασίες μπορεί να φαίνονται μικρές, αλλά έχουν μέσα πολύ πράμα. Έβαλα Drago στον κλώνο KF4 σε στήσιμο με 2,5mm coil Kanthal D 0.28mm και στον κλώνο 3.1ES σε στήσιμο με 2.5mm Coil Kanthal D 0.32mm. Άψογη τροφοδοσία ακόμα και με βάση 90%VG, παρόλο που μου έβγαλε το λάδι μέχρι να ποτίσει μετά από στάξιμο. Όσον αφορά τη γεύση, το βρίσκω λίγο πιο "βελούδινο" από το Nakamitchi σε ίδια στησίματα και το ίδιο υγρό. Το VCC το έριξα στο φαινόμενο, στημένο με Clapton στα 0.59Ω (2mm Coil, 4 σπείρες). Θα δοκιμάσω VCC και στους άλλους δύο αλλά μέχρι στιγμής, η ελάχιστη διαφορά που έχει προς τα πάνω το Drago σε σχέση με το VCC, υπερκαλύπτεται από την ευκολία χρήσης του δεύτερου...

Με αυτά και μ' αυτά, είπα σε ένα φίλο χασάπη να βρει κανένα τομάρι από προβατίνα να κάνουμε καμιά δοκιμή να στήσουμε με μαλί, μπας και ανακαλύψουμε το next big thing όσον αφορά τα υλικά τροφοδοσίας στο άτμισμα... Και φυσικά, και τα παϊδάκια της, μην πάει χαμένο το τσιτσί... :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1355 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:18 »
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ Τρύφωνα. Κι όχι μόνο πιο βελούδινο από τα γνωστά βαμβάκια αλλά κρατάει και μεγαλύτερη ποσότητα υγρού και αντέχει περισσότερο στο χρόνο, θα το δεις. Λίγο εξοικείωση χρειάζεται, να μπαίνει στριφογυριστό και μετά το στρίβεις λίγο αντιθέτως απ' ότι μπήκε, το στρώνεις και κάθεται όπου το βάλεις.
Το vcc θέλει και την κομμωτική του εδώ που τα λέμε για να μην πετάνε οι τρίχες του εδώ κι εκεί. Πάντως σίγουρα είναι από τα καλύτερα υλικά μαζί με το cotton bacon v2.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1356 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:24 »
Με αυτά και μ' αυτά, είπα σε ένα φίλο χασάπη να βρει κανένα τομάρι από προβατίνα να κάνουμε καμιά δοκιμή να στήσουμε με μαλί, μπας και ανακαλύψουμε το next big thing όσον αφορά τα υλικά τροφοδοσίας στο άτμισμα... Και φυσικά, και τα παϊδάκια της, μην πάει χαμένο το τσιτσί... :))

Και το οποίο φυσικά θα ονομασθεί VEE, εξαιτίας του ήχου της φωνής των συγκεκριμένων ζωντανών.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1357 στις: Μαρτίου 02, 2016, 12:07 »
Πρόβλημα στο χειρισμό δεν βρήκα προσωπικά, αλλά αυτό δεν το κάνω θέμα καθώς έχω και μια κάποια εμπειρία.

Όσο για το VEE, το βάχω στα υπ' όψιν το όνομα...

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1358 στις: Μαρτίου 02, 2016, 12:26 »
Drago χρησιμοποιώ αποκλειστικά στον Phenomenon λόγω της μικρής ποσότητας που χρειάζεται.
Αντίθετα στον Eviva και στον KFL+ που η ποσότητα βαμβακιού είναι μεγαλύτερη με δυσκολεύει αρκετά μιας και σε μεγάλο μήκος έχει τη τάση να διαλύεται κατα το πέρασμα από το coil, οπότε σε αυτούς τους δύο προτιμώ KGD.
Σίγουρα θέλει καλό δούλεμα και μεγαλύτερη προσοχή σε σχέση με το  KGD, μπορεί να κάνω και εγώ κάτι λάθος στο δούλεμα και να μου κόβεται αν και όπως και να το κάνουμε δεν είναι και το τόσο user friendly ως υλικό όπως τα ιαπωνικά βαμβάκια σε pads.
VCC δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά είναι στα υπόψιν. 

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1359 στις: Μαρτίου 02, 2016, 20:22 »
απο φαστεκ τι βαμβακι να παρω ?  :confused1:


Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1361 στις: Μαρτίου 02, 2016, 23:14 »
μια χαρα παιζει και αυτο χωρις βαθυστοχαστες αναλυσεις και υπερβολες. ολα ειναι θεμα στησιματος. σιγα τη πολυπλοκη μαθηματικη εξισωση. ολα τα βαμβακια λιγο πολυ ιδια ειναι. αυτο δουλευω αυτες τις μερες και παιζει μια χαρα
https://www.fasttech.com/products/0/10011538/3350900-ltq-vaper-japanese-organic-cotton-for-rda-rta-rba

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1362 στις: Μαρτίου 04, 2016, 07:17 »
Drago,Vcc και cotton Bacon φουσκώνουν 
όταν βραχούν?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1363 στις: Μαρτίου 04, 2016, 07:22 »
Ναι, φουσκώνουν.

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1364 στις: Μαρτίου 04, 2016, 16:39 »
Το VCC δεν φουσκώνει και πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364