vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, gfilip, petr@n, sentinelba, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1230 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 19:25 »
Με αυτά που γράφετε για το drago με κάνατε να το βγάλω από το συρτάρι για να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία. Το έχω κάνα 10μηνο παρατημένο αφού δεν με βόλεψε στο στήσιμο. Το λοιπόν.
Πρώτη δοκιμή στον Φαινόμενο με 2αρι coil 0.3ss 0.75ωμ σε μηχανικό με φρέσκια μπαταρία. Τζίφος. Δεν τράβαγε υγρό με τίποτα.
Άσε που για να το περάσω στο coil χωρίς να διαλυθεί μου έβγαλε τη ψυχή. Όμως ας ειναι καλά ο γουγλής και ο γιουτουμπης βρήκα βιντεάκι που έδειχνε πως να του ξηγηθείς για να το φέρεις στα μέτρα σου. Δεύτερη απόπειρα λοιπόν με τις οδηγειες απο το βιντεάκι και βουαλά.

Μετά από μισό τανκ.
Καλή γεύση από την αρχή. Μένει να δω την αντοχή του στο χρόνο.
Ευχαριστω τα παιδιά για την ακούσια παρακίνηση τους.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1231 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 20:14 »
Φίλε, το drago είναι απίθανο πραγματικά, αλλά στο Φαινόμενο, με το μικρό ντεκ και την "ευαισθησία" του στην ποσότητα του βαμβακιού, θα έλεγα ότι είναι κάπως παρακινδυνευμένη η χρήση του. Το βαμβάκι αυτό φουσκώνει πολύ με το υγρό κι εκεί που παίζει άψογα όταν πρωτοστήσεις, μετά από μερικές ώρες μπορεί να σου κάνει διαρροή ή φουσκωμένο όπως θα είναι, να παρασύρεται από την καμπάνα και να χαλάει το στήσιμο. Θέλει οπωσδήποτε μικρότερη ποσότητα από τα άλλα βαμβάκια. Γεύση με την πρώτη και αντοχή θα την έχεις σίγουρα.
Έτσι λοιπόν, εγώ στο φαινό, προτιμώ cotton bacon v2 ή rayon που αποδίδουν επίσης καθαρή γεύση με την πρώτη και έχουν αντοχή, ειδικά το rayon. Τα KGD, nacamitchi κ.λπ. τα έχω παροπλίσει εδώ και καιρό.
Άντε κάποια στιγμή να δοκιμάσω και το vcc, μιας και ακούγονται τόσο καλά λόγια :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1232 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 20:35 »
Γιώργο (ribot) το cottobacon το δοκίμασα πριν στον Φαινόμενο και δεν μπόρεσα να πάρω συνεχόμενες τζούρες χωρίς αίσθηση υποτροφοδοσίας και ας άνοιγα την καμπάνα όσο πήγαινε. Βέβαια διάβασα πως θέλει τον χρόνο του για να φουσκώσει μέσα στην αντίσταση και εγώ δεν του έδωσα ούτε λεπτό.
Με το KGD είμαι εδώ και πολύ καιρό και είμαι ευχαριστημένος από γεύση όχι όμως και από αντοχή. Χωρίς να φαίνεται αλοίωση στην εμφάνιση του βαμβακιού μετά από 2-3 τανκ αρχίζει και δεν τραβάει καλά λες και χάνει την αποροφητικότητα του. Μικρό το κακό λόγω αμελητέου κόστους αλλά δεν παύει να ενοχλεί.
Το rayon (εχω μπόλικο και από αυτό) το θεωρώ πιο αποροφητικό από το cotton bacon αλλά σαν είναι πιο άγριο στο λαιμό.
Προσωπικές εκτιμήσεις βέβαια όλα αυτά και σε άμεση συνάρτηση με τα στησίματα μου.
Το vcc θέλω να το δοκιμάσω και εγώ
Με αυτά και μ'αυτά έχω βαμβάκια για καμιά 10ετία...
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1233 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 20:45 »
Συμφωνώ μαζί σου για το rayon, είναι πράγματι κάπως πιο άγριο (αν είναι η κατάλληλη λέξη αυτή) στο λαιμό, αλλά έχει πεντακάθαρη γεύση, αντοχή και αβίαστη ροή του υγρού και θέλει λίγο παραπάνω ποσότητα από τ' αλλα.
Με το c.b. δεν έχει τύχει να αισθανθώ υποτροφοδοσία, αλλά στήνω σε 2,5mm και παρά το ότι δίνει κατευθείαν γεύση, χωρίς βαμβακίλα, όντως θέλει λίγο παραπάνω χρόνο να ποτίσει καλά γιατί δεν φουσκώνει ιδιαίτερα.
Το drago πάντως με έχει κερδίσει, μέχρι να δούμε κι αυτό το vcc :D

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1234 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:25 »
Μιας και εχετε δοκιμασει τοσα πολλα βαμβακια ,το muji το εχει δοκιμασει κανεις ?
Εγω μονο αυτο εχω ,οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη και να το συγκρινω γιαυτο θα θελα μια γνωμη για το muji αν ειναι καλο ,μετριο η μαπα σε σχεση με τα υπολοιπα  :)

Επισης το προβλημα ειναι οτι επειδη εχω παρει βαση pink mule 50-50 ειναι πολυ πηχτη και πολλες φορες μου βγαζει καμμενο βαμβακι απο υποτροφοδοσια, λιγο ομως ,οχι τελειως καμμενο και πρεπει να την αραιωσω ,το κανω με 50-50 απο atmos που ειναι νεροζουμι μπροστα στην pink mule.
Φταιει το βαμβακι γιαυτο? το βαζω οσο αφρατο μπορω παντως...

 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:42 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1235 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:31 »
Εμένα μου φαίνεται σχεδον ιδιο με το KGD .Αξιολογότατο δηλαδή .

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1236 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 21:39 »
Eμενα μου φαινεται οχι σχεδον αλλα ακριβως το ιδιο με το kgd.... :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1237 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 02:06 »
Το Muji είναι ΟΛΟΪΔΙΟ με το Koh Gen Do και πιο φθηνό (!!!) και το έχω πάρει (και ακόμα το παίρνω) από ebay με €5,50 - €6,00 μαζί με τα μεταφορικά (ή και δωρεάν μες στην τιμή)... :)


http://www.ebay.com/itm/Japanese-Japan-Organic-Daily-Facial-Cotton-180-sheets-60-50mm-MUJI-mujirushi-F-S-/151969957518?hash=item23621d868e:g:7SsAAOSwU~FWC~Yz

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1238 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 02:14 »
Κι εγω το muji το χρησιμοποιω κατα κορον. Μπορει να μην ειναι το καλυτερο αλλα σαφως ειναι ανω του μετριου. Δεν απαιτει καμια ιδιαιτερη προσπαθεια, πολυ ευκολο στο χειρισμο και τη σωστη τοποθετηση. Η τιμη του οντως αξεπεραστη. Pads για μια δεκαετια (χωρις υπερβολη!).

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1239 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 02:30 »
Στο KGD αφαιρείτε την πάνω και κάτω στρώση ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1240 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 02:42 »
Εγώ ναι, τα αφαιρώ και στο KGD και στο Nakamichi...έχω διαπιστώσει ότι έτσι και πιο αφράτο μπαίνει και δεν παιρνω βαμβακίλα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 02:48 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1241 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 09:24 »
Οντως . Γινεται δε και εξαιρετικα αφρατο και δουλευεται καλυτερα χωρις να ταλαιπωρει τις σπειρες του πηνίου

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1242 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 10:42 »
Εχω δοκιμάσει και το koh gen do και το muji, αλλά έμεινα στο πρώτο. Το muji, μου έβγαζε λίγο πιο έντονα την βαμβακίλα, και ένιωθα οτι είχε λιγότερη αποροφητικότητα.
Βέβαια, και τα δύο βαμβάκια, τα δυσκόλεψα αρκετά, γιατί τα δοκίμασα με bebeca.

Το koh gen doh, μου φα΄νηκε επίσης λίγο πιο ευκολοδούλευτο, και πιο ικανοποιητικό σε ποσότητα ανάμεσα στα καλύματά του.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1243 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:05 »
Φίλε ribbot στον φαινο παίζω αποκλειστικά Drago χωρίς να έχω τα θέματα που λες. Όλα είναι θέμα ποσότητας  :) και συνήθειας.Στον Φαίνο θέλει πραγματικά ελάχιστο.

Αποσυνδεδεμένος abe

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1244 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 11:34 »
Απο οταν πηρα το φαινομενο μου προτεινε ο Κυριακος (crazy vaper) να παρω το drago και θα τον θυμηθω!Απο τοτε δεν τον εχω ξεχασει :tongue_smilie: !!! Περα απο την πλακα το προιον ειναι απιστευτο και το εχω για 10 μηνες και μου βγαζει σιγουρα αλλο τοσο με 2 περιπου στησιματα την εβδομαδα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364