vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, dkostas, petr@n, sentinelba, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1215 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 16:34 »
Φίλε @BABIS1098 αν σου είναι εύκολο ανέβασε καμία φωτό με στήσιμο vcc στον gem.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
VCC στον cloud κάνει?

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1216 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:27 »
Μετά απο 10 ημέρες αποκλειστικής χρήσης του VCC μπορώ με βεβαιότητα να το κατατάξω στα καλύτερα βαμβάκια που χρησιμοποιούμε για άτμισμα μέχρι τώρα.Εκεί που προηγείται των άλλων είναι στην ανοχή του στην θερμότητα.Ακολουθεί η απορροφητικότητα και η διάρκεια,χαρακτηριστικό του να μην αλλοιώνει την γεύση ακόμα και σε αντίσταση επιβαρυμένη με πολλά κατάλοιπα.Τέλος η γεύση που μου δίνει είναι στα ίδια επίπεδα με άλλα καλά βαμβάκια επεξεργασμένα ή μη,τίποτα περισσότερο,εκεί επιδέχεται βελτίωση για να έχουμε ένα ακόμη καλύτερο προϊόν.








Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1217 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:46 »
Δοκίμασα κι εγώ VCC και....απογοήτευση. Ναι μεν φαίνεται να αντέχει στη θερμοκρασία περισσότερο, αλλά πολύ θαμπή γεύση....μου πνίγει όλους τους τόνους των υγρών...


FF Νo1 Cotton Blend, KGD και rayon παραμένουν στην κορυφή κατ' εμέ. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1218 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:54 »
Παίζει ενδεχομένως ρόλο και ο ατμοποιητής. Νομίζω ότι το VCC δεν αποδίδει εξ ίσου καλά σε όλους τους ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1219 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 00:13 »
Ίσως...τι να πω. Η δοκιμή πάντως έγινε στα δύο άκρα, και σε Phenomenon me 50-50 υγρό και σε Crius V3 με 70VG υγρό...

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1220 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 06:00 »
Το βαμβάκι το έσκισες στις άκρες όπως το βίντεο  που είχα ποντάρει πιο πίσω. ....?
Γιατί αλλάζει πολύ η συμπεριφορά του με αυτό το τρόπο. ..

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1221 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 08:02 »
Μπάμπη κόβει 4 ίντσες για διπλή


το σκίζει σε 2 κομμάτια από 2 ίντσες το καθένα


και αφαιρεί το 1/3 από το κομμάτι.


Για τι διάμετρο είναι αυτή η ποσότητα?

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1222 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 10:32 »
Οπως το γράφεις μένουν τα 2/3 της ίντσας. .... :hmmm:
Αλλα το μυστικό είναι οχι πόσο θα κοψης.Το μυστικό είναι να δημιουργηθουν νέες ίνες και να φουντώνουν  έτσι η απορροφητικοτητα και η τροφοδοσία ανεβαίνουν πολύ. ...

Φίλε @BABIS1098 αν σου είναι εύκολο ανέβασε καμία φωτό με στήσιμο vcc στον gem.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ορίστε μια καλητεχνικη.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2016, 12:51 από BABIS1098 »

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1223 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 13:04 »
Τελικά το vcc είναι από άλλο πλανήτη , Μπάμπης δεν άντεξα και πήρα ☺ το δοκίμασα με Τηλέμαχο v1 τιτάνιο στα 1.43 vtc mini στα 11w και υγρό ater 8 λεμόνι φράουλα . Θα το δοκιμάσω και σε πιο πολύπλοκα υγρά και θα επανέλθω

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1224 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 09:35 »
Θα κάνω μετά απο αρκετό καιρό εδώ την σύγκριση μου ανάμεσα σε 3 απο τα καλύτερα βαμβάκια που κυκλοφορούν
εκεί έξω.Τα 3 όπου για αρκετό καιρό έχω δοκιμάσει είναι τα Fiber Freaks 1&2,τόσο την παλιά όσο και την καινούργια
έκδοση,το Koh Gen Do (KGD) αλλά και το Cotton Bacon V2.

Με πάρα πολύ λίγα λόγια και όσο πιο απλά μπορώ :

Fiber Freaks No 1: Σε γενικές γραμμές,απο τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει. 8/10
Fiber Freaks No 2: Το θεωρώ απο τα πιο δύσχρηστα. 6/10
Cotton Bacon: Ίσως το πιο ευκολοδούλευτο βαμβάκι που έχει περάσει απο τα χέρια μου.Έχει την ικανότητα
να "φουσκώνει" οπότε κάθεται ίσως καλύτερα απο όλα τα άλλα βαμβάκια στην αντίσταση αλλά με το μείον
του να έχει μικρότερη απορροφητικότητα απο τους αντιπάλους του,ιδίως στα High VG υγρά. 8,8/10
Koh Gen Do: Με το μόνο μείον του να είναι σε μορφή Pad (για μένα) απλά βγάζοντας την φλούδα του,γίνεται
επίσης απο τα σχετικά εύκολα στο να δουλευτεί,με την καλύτερη απορροφητικότητα που έχω δεί και με
καλή διάρκεια σε θέματα γεύσης. 9/10

Όλα τα παραπάνω είναι καθάρα προσωπική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1225 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 11:12 »
Έχει παρατηρήσει κάνεις να εμφανίζονται λιγότερα κατάλοιπα στην αντίσταση με χρήση Fiber Freaks σε σχέση με το οργανικό βαμβάκι τύπου KGD;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1226 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 11:40 »
Ναι, ισχύει αυτό. Κι εμένα μου βγαίνει πιο καθαρή η αντίσταση αλλά τα ff χάνουν πιο γρήγορα την απορροφητικότητά τους. Τα παλιότερα τουλάχιστον, γιατί το blend, αν το λέω σωστά, δεν το έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1227 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 12:39 »
Έχωντας περασει από FBF no.1,2 και το blend , cotton bacon, muji,VCC & drago cotton πλέον έχω καταλήξει τουλάχιστον για μένα πιο είναι το καλύτερο. Να ξεκινήσω με τον νικήτη για μένα που είναι με διαφορά το drago cotton. θες γεύση ,θες αποροφητικότητα, θες αντοχή τα έχει όλα. Επίσης για τη τιμή που έχει η ποσότητα που παίρνεις ειναι αστρονομική ,είναι στα ίδια  λεφτά με το VCC και μόλις παρέλαβα το VCC έβαλα τα γέλια νόμιζα ότι είχα κάνει λάθος. Θα συμφωνήσω ότι το VCC αντέχει τις θερμοκρασίες και είναι σκυλί, μου δίνει την εντύπωση ότι είναι πιο πολυ για dripper με τρελά watt κτλ παρά για τανκ που κάνω μόνο εγώ. Επίσης όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω το VCC μου δίνει και μένα κάπως πιο θαμπές τις γεύσεις σε κάποια υγρά. Για να μην μακρυγορώ για μένα η κατάταξη πάει κάπως έτσι Drago -> Cotton Bacon -> VCC -> Muji -> FBF . Φιλικά πάντα είναι ξεκάθαρα η προσωπική μου άποψη.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επίσης να προσθέσω και κάτι τελευταίο νομίζω οτι το VCC έχει πιο έντονο χτύπημα απο Drago και Bacon. Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1228 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:30 »
Εχοντας δοκιμάσει και εγώ όλα (..μα όλα) τα βαμβάκια, θα συμφωνήσω με τον φίλο συνατμιστή drakmor.

..το μόνο "κακό" στο drago είναι ότι πρέπει να μάθεις το πως να το "φτιάχνεις".

Το αμέσως καλύτερο είναι το cotton bacon ..το οποίο είναι μακράν ποιό ευκολόχρηστο.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1229 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 14:07 »
Όντως το Drago έχει μια καμπύλη εκμάθησης λόγω της υφής του και δομής του. Αλλά μετά απο ελάχιστα στησίματα του παίρνεις τον αέρα για πλάκα. :)

Χαίρομαι που συμφωνείς φίλε Varaderum όντως είναι καταπληκτικό προιον το μόνο που φοβάμαι είναι ότι το Vapors Boutique που το αγόρασα δεν εχει πλέον διαθέσιμο και φοβάμαι όταν τελειώσει που θα το βρώ αλλά μέχρι τότε έχουμε πολύ ακόμα. Το έχω αγοράσει πριν το καλοκαίρι και έχει άπειρο ακόμα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171624 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364