vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, grag, Ηρακλης

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1200 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:22 »
Αυτό εδω είναι ....
http://www.esmokeguru.com/el/vcc-cotton-de-el.html
Για το σετ απ δες το πρώτο βίντεο ειδικά πως κόβει το βαμβάκι απο την συσκευασία ουσιαστικά το σκίζει. ....
Μόλις τσεκάρω και διάρκειας επανέρχομαι. ... ;)
Λοιπόν μετα απο μια εβδομάδα χρήσης με ημερήσιας κατανάλωση γύρω στα 8μλ η κατάσταση του Vcc είναι αψογη έγινε αλλαγή μόνο για να αλλαχτεί η αντίσταση που είχε πιάσει αρκετη μάκα.Το Vcc ουτε ενα ιχνος καμένου σημείου και όταν το έβγαλα οι ίνες του δεν ειχαν κανενα σημάδι κόπωσης......
Οπότε για εμένα το βαμβάκι αυτό χαρακτηριζεται ως 《THE KING OF COTTON》
Ακόλουθα το Cotton Bacon αλλά αρκετά πιο πίσω τελικά ισχύει και εδώ η φράση 《ότι πλερώσεις παίρνεις》

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1201 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:32 »
Μεχρι στιγμης εκτος απο το vcc εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα βαμβακια νομιζω δηλαδη...καταληγω στο κοτομπεικον αν και θα ηθελα να δοκιμασω και το vcc οχι ακομα ομως λογο αρχαριοτητας.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1202 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:57 »
Το καλύτερο το άφησες για το τελος.....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1203 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 13:34 »
Παιδες καλημερα. Περασα και γω απο Βασιλη και πηρα το vcc. Καλα ενταξει το βαμβακι απλα δεν υπαρχει παιδια οντως the king of cotton εστησα τηλεμαχο v2+  με 317L και vcc εβαλα cuttwood unicon milk και νομιζα οτι εκανα λαθος στο μπουκαλακι και εβαλα αλλο υγρο ??? ??? ??? .

Μιλαμε για αλλο υγρο ετσι προς το καλυτερο ετσι μην μπερδρευτουμε οποιος το παρει και δεν του αρεσει να παει να κοιταχτει :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1204 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:32 »
Αυτο το κουτακι vcc ποσο εχει μεσα ,δλδ ποσα στησιματα θα κανεις με 12 ευρω που εχει?

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1205 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:41 »
Ρε παιδιά, μόνο σε εμένα βγάζει βαμβακίλα το vcc;  :dontknow:


Από το cotton bacon πήρα γεύση από την πρώτη τζούρα, στο vcc θέλω καμιά 10αριά μέχρι να στρώσει.  Πάντως από απορροφητικότητα σκίζει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1206 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:42 »
Θωμά τι να σου πω και γω πρωτη φορα το πηρα αλλα πιστευω πως θα κανεις αρκετα γιατι εχω ακουσει - μου ειπαν- οτι κανει brakeout πολλυ αργα δηλαδη κραταει τις ιδιοτητες του για περισοτερο διαστημα απ οτι τα αλλα βαμβακια αλλα σιγουρα σαν πρωτη εντυπωση τωρα που το ατμιζω απο γευση και αισθηση ατμισματος αξιζει και με το παραπανω τα 12 ευρω ειναι πολλυ μπροστα απ τ αλλα και τα εχω δοκιμασει ολα μα ολα λεμε.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1207 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:50 »
Επειδή θέλω κι εγώ να το δοκιμάσω και προσπαθώ να καταλάβω, πώς σκίζει σε απορροφητικότητα αφού δεν φουσκώνουν οι ίνες του με το υγρό? Πού αποθηκεύεται δηλαδή η παραπάνω ποσότητα σε σχέση με τα άλλα υλικά? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1208 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:58 »
Γιώργο και εγώ την ίδια απορία έχω  :)) .  Όταν το έβαλα στον Apollo και έσταξα πήρε περίπου μισό σταγονόμετρο παραπάνω από το cotton bacon  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1209 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:18 »
Αυτο θα ναι καλο για αυτους που κανουν υγρα με πολυ vg αφου ειναι τοσο απορροφητικο.
Θα το δοκιμασω παντως ,τσαμπα το χουν 12 ευρω  8)

Με 6 ευρω πηρα μια σακουλα muji απεξω...αλλο το ενα αλλο το αλλο θα μου πεις..οκ

Μετα θα βγαλουν καλυτερο με 20 ευρω,30 και παει λεγοντας.

Αυτο ισχυει για ολο τον εξοπλισμο..λεφτα να χουμε να σπρωχνουμε..ψαχνοντας το τελειο setup που μολις το βρουμε ,θα βγει αλλο καλυτερο  :)) :))  και φτου και απτην αρχη!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1210 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:18 »
Αν και έχω Cotton KGD-Muji-Cotton Bacon-Fiber Freaks και άλλα 2-3 από Αγγλία και για 2 χρόνια είμαι γεμάτος,άλλα είμαι περίεργος να το δοκιμάσω.
θέλω να σε ρωτήσω φίλε μου achatzi για τον Apollo επειδή τον έχω,αν το VCC Cotton σου έχει δώσει την καλύτερη γεύση από διάφορα άλλα Cotton,μιας και από απορροφητικότητα λες σκίζει και μάλλον θα είναι ότι καλύτερο έχεις δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1211 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:29 »
Από γεύση, φίλε μου, μου έβγαλε βαμβακίλα που έστρωσε μετά από ~10 τζούρες (το cotton bacon όμως είχε ξεκάθαρη γεύση από την αρχή) και μετά ήταν στα επίπεδα του Cotton Bacon (άντε ένα κλικ πάνω που άνετα μπορώ να το αποδώσω σε Placebo effect).


Δεν ξέρω όμως για τα άλλα του πλεονεκτήματα που αναφέρονται, όπως το ότι δεν καίγεται πχ.  Δεν το έχω δοκιμάσει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1212 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:34 »
Αν έχει την ιδιότητα να τραβάει με γρήγορο ρυθμό, αρκετό υγρό στον πυρήνα του πηνίου, όπου ζεσταίνεται το σύρμα, λογικό μου ακούγεται να καίγεται με δυσκολία κι επομένως να κρατάει για καιρό σε καλή κατάσταση, αλλά τέτοια συμπεριφορά έχει και το rayon :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1213 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:52 »
 Φίλε @BABIS1098 αν σου είναι εύκολο ανέβασε καμία φωτό με στήσιμο vcc στον gem.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1214 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 16:13 »
Οταν λεει στο promotion του VCC Cotton "Οχι πια καμενο βαμβακι", εννοει ατμιζοντας με συρμα χωρις ελεγχο της θερμοκρασιας οτι οταν τελειωσει στο τανκακι μας το υγρο λειτουργει ως TC & δεν το καιει?  O0

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364