vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, zamploutos, dkostas, ipomonias, vasilis27p

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1185 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 17:07 »
Καλα ο κυριουλης στο πρωτο video βαζει σε αυτες τις αντιστασεις αποροφητικο υλικο με αυτη την τιμη?Αν ειναι free βεβαια που να αλλαζεις και αντιστασεις τωρα...!
Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις!
Babis εχω πιει πολλες μπυρες στην υγεια σου με magma με κεραμικο!Respect!


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1186 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 17:09 »
Τι να σου πω; δεν τον ξερω τον κυριουλη απλα ετυχε και το ειδα στο search  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1187 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 19:33 »
Ρε παιδια με όλα αυτά τα video, εγω είμαι τσιφούτης ή αυτοί χαλάνε ένα πακέτο στο στήσιμο ??? :wall:

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1188 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 19:34 »
Το Σάββατο πέρασα απο τον Βασίλη(esmokeguru) για να πάρω πυρομαχικά(AMMO) και με την ευκαιρία προμηθεύτηκα και το VCC για να το δοκιμάσω.Καλή γεύση απο την πρώτη τζούρα χωρίς περίεργες άλλες γεύσεις και καλή τροφοδοσία παίρνω και απο άλλα βαμβάκια,το ζητούμενο πλέον για μένα είναι και η διάρκεια με τα υγρά που ατμίζω.
Το απογευματάκι κιόλας έγινε το πρώτο στήσιμο και του έβαλα δύσκολο τεστ με την πρώτη,να δω τι συμπεριφορά έχει αυτό το pima cotton σε υγρό με έντονο άρωμα και 100% VG.
Πρώτα δοκιμάστηκε στην ΣΟΦΙΑ και έπειτα στον Apollo με το ίδιο υγρό.Παρότι μου είπε ο Βασίλης πως είναι το βέλτιστο να το κόψω-με το τράβηγμα,ήθελα να το κόψω με το ψαλίδι και έπειτα να τεντώσω την ποσότητα που ήθελα για να αφρατέψει περισσότερο.Έτσι το έκανα και στα 2 στησίματα,στα επόμενα θα δοκιμάσω και τον άλλο τρόπο.
Χαρακτηριστικό αυτού του βαμβακιού είναι η πολύ καλή απορροφητικότητα που έχει,η υφή του είναι ιδιαίτερα απαλή.Σε ντριπερ ειδικά που το βλέπεις πιο άμεσα πραγματικά απορροφά πολύ υγρό.Η τροφοδοσία στον τανκάτο ατμοποιητή με το VG υγρό που ανέφερα είναι απροβλημάτιστη μέχρι τώρα.
Η γεύση που πήρα στις 2-3 πρώτες τζούρες είχε μια ελαφριά βαμβακίλα πράγμα που εξαφανίστηκε όμως γρήγορα.Δεν έχω εξοικειωθεί ακόμη με την ποσότητα που χρειάζεται.
Το βαμβάκι σε αντίθεση με όσα έχω δοκιμάσει εως τώρα-άλλα λιγότερο άλλα περισσότερο-μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει φουσκώσει σχεδόν καθόλου,κάτι που πρέπει να έχουμε υπόψη για την ποσότητα που θέλουμε μέσα στο πηνίο αλλά και έξω απο αυτό.
Για την διάρκεια,όπως είχα πει και στα παιδιά που κουβεντιάζαμε εκεί,αν αντέξει 3 ολόκληρες μέρες με τα υγρά που κάνω σε ντρίπερ και ribbon σύρμα θα είναι επιτυχία.Για την ώρα δείχνει καλά σημάδια.

Αποσυνδεδεμένος apgsif

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1189 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 23:37 »
Περιμενοντας τον subtank mini, για να αρχισω κ εγω το επισκευασιμο κομματι αρχισα να διαβαζω απο χτες κ για το βαμβακι αφου ηταν το τελευταιο που δεν ειχα ψαξει.. Διαβασα τις περισσοτερες απο τις 80 σελιδες κ μπορω να πω οτι καλυφθηκα σε ολα κ πλεον μενει να δοκιμασω κ εγω αυτα τα 2-3 δημοφιλέστερα για να δω ποιο ταιριάζει σε εμενα..Επειδη οι γονεις μου ηταν αγροτες κ μεγαλωσα κ εγω μεχρι το γυμνασιο στο χωριο , πριν 15 χρονια περιπου που ημουν στο χωριο αν θυμαμαι καλα το πολυ να ριχνανε 1-2 ραντισματα στο βαμβακι, εγω δεν θυμαμαι να ραντιζαμε ποτε (αλλα ετσι κ αλλιως οι δικοι μου δεν ραντιζαν τιποτα, μονο θειαφι στα ζαρζαβατικα).Τα λιπασματα δεν εχουν σχεση με το προιον του φυτου κ δεν νομιζω ουτε θυμαμαι να ραντιζε καποιος οταν το βαμβακι ειχε "σκασει" γιατι δεν υπαρχει λογος, οταν εχει ανοιξει..οποτε τουλαχιστον τοτε η εκθεση σε φυτοφαρμακα ηταν αμελητεα(περιοχη κωπαιδας).Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι στα υβριδια(σπορους) η γενικα οι αγροτες εχουν παρασυρθει απο τους γεωπονους κ ραντιζουν ασυστολα γιατι δεν ασχολουμαι πολλα χρονια πλεον, αλλα το βαμβακι γενικα ηταν μια ευκολη κ ψιλοστανταρ καλλιέργεια που εδινε απο 250-450κ το στρεμμα αναλογα το χωραφι κ την φροντιδα.Ενα μυστικο ηταν τα ποσα νερα θα του ριξουν για να εχει το καταλληλο υψος
(περιπου 1μ κ κατι) κ ποτε θα σταματησουν τα ποτισματα  για να αρχισει να ξεραίνεται κ να σκάσει στον σωστο χρονο..Αυτα οτι δεν ανοιγουν!? δεν ξερω παιδιά αν του εριχνες πολλα νερα μεχρι αργα η ξεκινουσαν οι βροχες νωρις μπορει ενα ποσοστο να μην ανοιγε, αλλα ετσι κ αλλιως ποτε δεν ανοιγε ολο για αυτο κ το μαζευουν 2-3 φορες..Ειναι κριμα να φερνουμε βαμβακι απο την αλλη ακρη του κοσμου κ να πληρωνουμε το βαρος του σε χρυσο οταν η Ελλαδα μπορει να βγαλει φοβερη ποιοτητα στο συγκεκριμενο προιον, απλα πρεπει να καταλαβουν οι αγροτες οτι με μια τετοια βιολογικη καλλιέργεια θα εχουν μεγαλα οφελη..


υ.γ.. Εψαξα λιγο το θεμα κ ειδα οτι οντως ραντιζουν υπερβολικα, 1.για πρασινο σκουληκι(δεν υπηρχε καν τοτε) 2. για αποφυλλωση του βαμβακιου( κ αυτο γινεται με το 60% των καρυδιων σκασμενο! για να ανοιξουν μαλλον ολα ομοιομορφα κ να μην εχουν 1ο-2ο χερι..Ολα για ευκολια, κανεις δεν σκεφτεται το περιβαντολογικο κοστος κ το κοστος σε αυτον που ραντιζει, καταφεραν κ καναν μια απλη καλλιεργεια χημικο οπλοστασιο..)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2016, 23:56 από apgsif »

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1190 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:45 »
Καλημερα παιδια.Muji-Fiber Freaks-Nakamichi-Kgd-Cotton Bacon-Vcc Cotton-Dragon Cotton.Τι προτιματε;Για γευση πανω απο ολα.(kayfun l+,tilemahos v2)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1191 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:50 »
Ξεκίνα με KGD για αρχή και βλέπεις στη πορεία.
Είναι και υποκειμενικό το θέμα.
Το KGD είναι μια πολύ καλή αφετηρία.
Drago δεν θα σου πρότεινα γιατί ενώ έχει κορυφαία απόδοση, είναι πολύ δυσχρηστο.

Sent from Icecrown Citadel


Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1192 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:54 »
VCC>Cotton Bacon>KGD/Muji και μετα το χαος :D (προσωπικα ολα τα υπολοιπα μου δινουν ιδια γευση)

To VCC απο τοτε που το δοκιμασα για πρωτη φορα δεν διανοηθηκα να ξαναλλαξω σε κατι αλλο(κ τα εχω δοκιμασει ολα μεχρι τωρα)

Για αρχη ομως θα σου προτεινα ΚGD που ειναι ευκολοχρηστο :)

Αποσυνδεδεμένος Kwstas.anast

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1193 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:00 »
Το fiber freak τι λέει??? :confused1:

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1194 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 19:56 »
Και εγώ χρησιμοποιώ KGD εδώ και κανένα 8μηνο είναι πολύ εύκολο στη χρήση μετά από 3 -4 τζούρες στρώνει μια χαρά στη γεύση, δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο τελευταία διότι έχω πολύ πράμα ακόμα αν και με βλέπω την Δευτέρα να πάω να δοκιμάσω το VCC από περιέργεια

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1195 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:02 »
Εγω προσωπικα παιδες λογω του οτι δεν μπορεσα να διακρινω καμια διαφορα αναμεσα στο kgd και το muji θα προτεινα muji ως πιο φθηνο...Εμενα μου φαινονται τα ιδια! Στο ebay μπορεις να το παρεις με 5δολλαρια τα 180 pads, μιλαμε βαμβακι για χρονια...

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1196 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:16 »
Παιδιά το βαμβάκι της UD το έχει δοκιμάσει κανένας.
Μου στείλαν δώρο απο FabVape αλλά δεν το άνοιξα ακόμα.
Παντός πάνω γράφει ότι είναι Repack by UD, και ότι είναι import from Japan.


Άμα πρώτα ρωτάς και μετά ψάχνεις απλά στην εταιρία έχεις και την απάντηση  :wall:
στην σελίδα τους (που μόνο εκί δεν σκεφτικα να πάω) γράφει ότι είναι της Muji

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1197 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:22 »
Το βαμβάκι της UD που έχω μπροστά μου είναι Koh Gen Do. Προφανώς χρησιμοποιούν διαφόρων κατασκευαστών. Αλλά δες την συσκευασία σου. Μπορεί και το δικό σου να είναι Koh Gen Do.


Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1199 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 20:31 »
Το μπλε έχω οπότε είναι το muji.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364