vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, GeorgeGTS, Sergios, Buliwyf, Giannis.B

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1155 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 01:06 »
Παει τελειωσε,εγινα αγροτης μπαλκονιού!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Marinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1156 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 01:10 »
Ρε παιδιά ξέρετε να διαβάζετε; Είπα πω ειναι δύσκολο να παράξεις οργανικό βαμβάκι σε γλάστρα στον φίλο που ρώτησε και χαριτολογώντας του είπα ότι θέλει ένα μικρο χωραφάκι για ένα χρόνο. εμφανιστήκαμε και με λέτε άσχετο.ο ένας γράφει ότι οποίος είπε ότι θέλεις πολλά στρέμματα ειναι άσχετος, ο άλλος λέει ότι είπα για ένα μήνα.μιλαω στον φύλλο με κιλά και παραγόμενο βάρος ίνας και μου λέει ότι ξέρει επειδή ειναι απο την Λάρισα. Σε προηγούμενο μήνυμα είπα πως είμαι γεωπόνος. Έχω μαγαζί με γεωργικά εφόδια και όλη μέρα ασχολούμε με καλαμπόκια και βαμβάκια.εχωεργαστει δυο χρόνια τεχνικός στα βαμβάκια στη χελλαφαρμ.και με βγάζετε άσχετο ενώ δεν διαβάσατε και τι είπα απο ότι βλέπω. Αν θέλετε να συνεχίσουμε την συζήτηση τεκμηριωμένα και με στοιχεία να σας δώσω το email γιατί άδικα κουράζουμε τα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1157 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 01:47 »
Μπορεί να είσαι σχετικός με την γεωργία, αλλά μάλλον δεν γνωρίζεις πόσο βαμβάκι χρειάζεται ένας ατμιστής κάθε χρόνο.
  Από τα 4 μηνύματά σου στο φόρουμ τα 3 είναι επιθετικά και παντογνωστικά.
Για να σώνει η κουβέντα σε ενημερώνω πως ο κόσμος να χαλάσει 30 γραμμάρια βαμβάκι θα καταφέρω να παράξω, είτε στο μπαλκόνι μου, είτε στην αυλή μου είτε όπου νάναι.
  Δεν απαιτείται δα και διδακτορικό.
Με αυτά τα 30 γραμμάρια θα βγάλω την χρονιά μου και για του χρόνου έχει ο Θεός.
  Ίσως σπείρω cottonμπεϊκονιά  :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1158 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 01:54 »
και εγώ εδώ στα Σέρρας αγρότης είμαι και ξέρω πολύ καλά από βαμβάκι δεν έχει σημασία πόσα κιλά θα πάρει ένα βαμβάκι παραγωγής γιατί πολύ απλά μπορεί να πάρει και 500 κιλά το στρέμμα αλλά με χίλια δύο φάρμακα όπως είπε και το παλικάρι που είναι γεωπόνος αλλά φάρμακα για να μην το τρώνε τα ζωίφια άλλα για να σκάση το κουκούτσι και άλλα πολλά  φάρμακα  για να μην το πιάνουν αρώστιες κτλ  .    έχεις δει βαμβάκι σε χωράφι χωρίς λίπασμα και φάρμακα? πολύ για κάποιο λόγο τα παρατάνε έτσι .  αυτό με τα φάρμακα είναι γεμάτο κάτασπρο το χωράφι . τα παρατημένα δεν έχει ούτε 10% βαμβάκι πάνω είτε γιατί το έπιασε αρώστια είτε γιατί δεν έσκασε και δεν πρόκειται να σκάση το κουκούτσι και πολλά άλλα που πρέπει να είσαι αγρότης για να γνωρίζεις οπότε μην λέτε βλακίες . μια ρίζα (οργανικό) δεν θα βγάλει ούτε 1 γραμμάριο καθαρό. εδώ καλά βαμβάκια με φάρμακα και λιπάσματα στην ρίζα μπορεί να έχει μέχρι και 40-45 κουκούτσια αυτά τα 40-45 κουκούτσια το καθαρό βαμβάκι που θα πάρεις χωρίς τον σπόρο μέσα και το τσόφλι θα είναι 300-500 γραμμάρια το πολύ . από μια οργανική ρίζα με 5 το πολύ 10 κουκούτσια πόσο θές να πάρεις??  είναι μετά και η επεξεργασία που και εκεί σίγουρα θα υπάρχουν απόλιες μέχρι να φτάσει να γίνει pads.   

Αποσυνδεδεμένος Marinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1159 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 01:59 »
Σάκαπλιας κι εγώ απο Σερρες είμαι φίλε! Σερρες μέσα;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Netsplit δεν συμβαδίζουμε φίλε! Εγώ έδωσα μια απάντηση με βάση την εμπειρία μου σε κάτι στο valsam και εσύ προσβληθηκες επειδή πέντε μυνηματα πριν είπες να βάλεις 5-6 σπόρια σε γλάστρα για να πάρεις μισό κιλό.δλδ 80-100 γρ απο κάθε φυτό.αυτο το αφήνω ασχολίαστο. Τέλος πάντων βγάλε όσο βαμβάκι θέλεις και καλοατμιστο.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1160 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:08 »
  Αυτό που έγραψα δεν το είπα στην τύχη.
Μια χαρά χτένια θα βγάλει και θα κάνει και καρύδια.
Αν δεν το ποτίσουμε πολύ, δεν θα γίνει 1,5 μέτρο και θα είναι διαχειρίσιμο.
Το κάθε καρύδι του δίνει περίπου ένα φακελάκι FF.
οπότε με 10 καρύδια στην χειρότερη βγάζουμε χρονιά και δίνουμε και σε φίλο.
Αυτός που είπε πως θέλουμε πολλά στρέμματα για να έχουμε βαμβάκι μιας χρονιάς να ξέρει πως η κατώτερη στρεμματική απόδοση είναι 250 κιλά ανά στρέμμα.
Ένα πάκο με 80 pads KGD, με το ζόρι είναι 100 γραμμάρια.


το βαμβάκι όσο το ποτίζεις τόσο μεγαλώνει δεν σταματάει όταν φτάσει σε κάποιο ύψος πρέπει με το σταματήσεις την ανάπτυξη με κάποιο τρόπο αλιός δεν θα βγάλει κουκούτσια και εδώ έρχεται το φάρμακο και κάνει την δουλειά αυτή . μετά θέλει να ξεραθεί για να σκάσουν τα κουκούτσια και εδώ πάλι θέλει φάρμακο . μια οργανική ρίζα μπορεί και να μήν βγάλει ποτέ κουκούτσια εάν δεν γίνουν τα παραπάνω .     

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1161 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:09 »
Σας διαβαζω κανα δυο σελιδες τωρα και νομιζω οτι βρισκομαι σε φορουμ γεωργων.
Δεν πατε καλά..

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1162 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:10 »
Σάκαπλιας κι εγώ απο Σερρες είμαι φίλε! Σερρες μέσα;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Netsplit δεν συμβαδίζουμε φίλε! Εγώ έδωσα μια απάντηση με βάση την εμπειρία μου σε κάτι στο valsam και εσύ προσβληθηκες επειδή πέντε μυνηματα πριν είπες να βάλεις 5-6 σπόρια σε γλάστρα για να πάρεις μισό κιλό.δλδ 80-100 γρ απο κάθε φυτό.αυτο το αφήνω ασχολίαστο. Τέλος πάντων βγάλε όσο βαμβάκι θέλεις και καλοατμιστο.


από χωριό είμαι φίλε μου .

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1163 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:17 »
Σας διαβαζω κανα δυο σελιδες τωρα και νομιζω οτι βρισκομαι σε φορουμ γεωργων.
Δεν πατε καλά..

Φόρουμ γεωργών...Μαγικό! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1164 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:21 »
[youtube]tkHbni6l6BU[/youtube]


 Με αυτό πάντως (από μία ρίζα) εγώ βγάζω 3 χρόνια.
Πουθενά δεν έγραψα για κιλά και τόνους.
Συνεχώς αναφέρομαι σε γραμμάρια.



Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1165 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:25 »
ξεφύγαμε λίγο το ερώτημα σας αφού βρέθηκε και ένας γεωπόνος μέσα εδώ έπρεπε να είναι το πως θα καλιεργίσετε ένα οργανικό στο σπίτι σας και όχι να τον πουλάτε εξυπνάδα. γιατί το παλικάρι ξέρει και θα σας πει εάν είναι εφικτό.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

[youtube]tkHbni6l6BU[/youtube]


 Με αυτό πάντως (από μία ρίζα) εγώ βγάζω 3 χρόνια.
Πουθενά δεν έγραψα για κιλά και τόνους.
Συνεχώς αναφέρομαι σε γραμμάρια.


άμα μπορούσαμε να πάρουμε αυτή τη ποσότητα φίλε μου απο μία ρίζα τότε στο στρέμμα θα βγάζαμε 1000 κιλά 0α0χ0αχ0α0χ είσαι τρελός  :idiot1: [size=78%]  [/size]

μην ξεχνάς οτί μιλάμε για οργανικό βαμβάκι και θα το ξαναπώ το οργάνικο δεν θα έχει τόσα καρίδια .απο ένα οργανικό εάν μπορέσουμε να το κάνουμε να αποδώσει δεν θα έχει ούτε το 1/4 αυτής της ποσότητας βγάλε μετα και τον σπόρο και τι μένει ??
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:32 από sakaplias100 »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1166 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:35 »
Μετά από 2 μηνύματά μου, εξακολουθώ να μην έχω πάρει απάντηση...


3η και φαρμακερή λοιπόν! Για να δούμε...


Φίλε sakaplias100, το δοκίμασες ή όχι ακόμα;;; Εντυπώσεις; Αξίζει να ασχοληθούμε ή να μείνουμε σταθερά στα επώνυμα pads και μη;

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1167 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:44 »
φίλε θα το δοκιμάσω αύριο και θα γράψω αλλά θέλω λίγο χρόνο μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1168 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:45 »
Έγινε, αγόρι!


Αναμένουμε...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1169 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 02:47 »
σας βλέπω μετά να ψάχνετε κανένα χωράφι να μαζέψετε αποθέματα η να καλιεργίτε στα σπίτια σας οργανικά  :)) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364