vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, gfilip, petr@n, sentinelba

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1140 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:01 »
πολύ σωστά φίλε μου είναι αδύνατο να παραχθούν τόσες ποσότητες οργανικό γιατί πολύ απλά το φυτό για να βγάλει κουκούτσι και μετά να σκάση και να βγει το βαμβάκι θέλει στοπ και μετά αποφυλοτηκό .αλιώς θα κάνει ένα χρόνο να βγάλει παραγωγή και ελάχιστη όπως είπες οπότε η εταιρίες κάτι άλλο κάνουν η δεν κάνουν τίποτα 0αχ0α0χ0α :hmmm: :confused1:   

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1141 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:02 »
Δηλ. αν ριξω μερικους σπορους (που θα βρω σπορους βαμβακιού?) σε μια γλαστρα και την ποτιζω που και που θα μου βγαλει αρκετη ποσοτητα για το ατμισμα μου?

Αποσυνδεδεμένος Marinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1142 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:24 »
Πολύ δύσκολο να το καλλιεργήσεις σε γλάστρα φίλε.ασε που το ένα φυτό αν δεν το ραντισεις με αυτά που είπαμε πριν αν καταφ[size=78%]ερει και βγαλει άνθος και χτένια θα σου δώσει βαμβάκι για 3 το πολύ 4 αντιστάσεις . Με λίγα λόγια θέλεις ένα μικρό χωραφάκι για να βγάλεις τις αντιστάσεις ενός χρόνου [/size] :D

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1143 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:47 »

ακριβός οπότε σίγουρα μας πουλάνε επεξεργασμένα βαμβάκια και όχι οργανικά

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1144 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:55 »
Μας πουλανε κανονικα βαμβακι  που το μονο που του λειπει  και διαφερει απο του φαρμακειου είναι η χλωρινη???????

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1145 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 23:29 »
  Αυτό που έγραψα δεν το είπα στην τύχη.
Μια χαρά χτένια θα βγάλει και θα κάνει και καρύδια.
Αν δεν το ποτίσουμε πολύ, δεν θα γίνει 1,5 μέτρο και θα είναι διαχειρίσιμο.
Το κάθε καρύδι του δίνει περίπου ένα φακελάκι FF.
οπότε με 10 καρύδια στην χειρότερη βγάζουμε χρονιά και δίνουμε και σε φίλο.
Αυτός που είπε πως θέλουμε πολλά στρέμματα για να έχουμε βαμβάκι μιας χρονιάς να ξέρει πως η κατώτερη στρεμματική απόδοση είναι 250 κιλά ανά στρέμμα.
Ένα πάκο με 80 pads KGD, με το ζόρι είναι 100 γραμμάρια.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1146 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 23:47 »
Είστε απίστευτοι :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1147 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 23:56 »

οπότε με 10 καρύδια στην χειρότερη βγάζουμε χρονιά και δίνουμε και σε φίλο.



Αυτό μην το ξεχάσεις όταν μαζέψεις την παραγωγή  :))

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1148 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:13 »
Πολύ δύσκολο να το καλλιεργήσεις σε γλάστρα φίλε.ασε που το ένα φυτό αν δεν το ραντισεις με αυτά που είπαμε πριν αν καταφ[size=78%]ερει και βγαλει άνθος και χτένια θα σου δώσει βαμβάκι για 3 το πολύ 4 αντιστάσεις . Με λίγα λόγια θέλεις ένα μικρό χωραφάκι για να βγάλεις τις αντιστάσεις ενός χρόνου [/size] :D

Μάλλον έχεις άγνοια από παραγωγή βαμβακιού φίλε μου Με ένα χωραφάκι, ατμίζει όλη η Ελληνική Κοινότητα ατμιστών για κάνα πεντάρι χρόνια τουλάχιστον!

Αποσυνδεδεμένος Marinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1149 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:16 »
250 κιλά το στρέμμα ειναι το συςπορο βαμβάκι φίλε.καντω δια έξι να βγάλεις τις ίνες. Επειδή ακούς στα χωριά ότι βγαζουν250 κιλά το στρέμμα δε σημαίνει ότι θα βάλεις δεν θα το ποτίζεις και θα μείνει κοντό και θα σου δώσει 250 κιλά το στρέμμα.αν ήταν έτσι εγώ τώρα θα πουλούσα οργανικ κοττον κριαριτσι στους Ιάπωνες.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μάλλον έχεις άγνοια από παραγωγή βαμβακιού φίλε μου Με ένα χωραφάκι, ατμίζει όλη η Ελληνική Κοινότητα ατμιστών για κάνα πεντάρι χρόνια τουλάχιστον!
Μιλάμε για οργανικό βαμβάκι χωρίς στοπ και αποφυλλωτικα. Καλλιεργείς βαμβάκι;




Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1150 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:31 »
  Φίλε Μαρίνο η Λάρισα εκτός από τυρί, είναι πρωταθλήτρια και στην παραγωγή βάμβακος.
Οπότε ίσως ξέρω κάτι παραπάνω.
Στην τελική το πείραμα που πρότεινα δεν κοστίζει τίποτε και απορώ με τον τρόπο που αντιδράς.
Τι θα χάσεις εσύ ;
Μήπως είσαι αντιπρόσωπος οργανικού βαμβακιού ;
 Ότι και να πούμε εδώ μέσα τελικά, πάντα θα βρεθεί κάποιος με εισαγγελικό ύφος να μας επαναφέρει στην τάξη.
 Έλεος.



Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1151 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:41 »
Παίδες, αντί να κάθεστε και να έχετε διαπληκτισμούς και λοιπά, δεν ρωτάμε τον φίλο sakaplias να μας πεί εντυπώσεις τελικά;;;


Φίλε sakaplias, ΠΕΣ ΜΑΣ!  :)
Το βαμβάκι σου αυτό τελικά, έχει ΙΔΙΑ (ή σχεδόν ίδια τουλάχιστον) γεύση και απόδοση όπως και το οργανικό Ιαπωνίας; Είτε λέγεται Muji, είτε Koh Gen Do, είτε Nakamichi, εγώ προσωπικά θέλω να ξέρω αν έρχεται κοντά τους ή (το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ) αν αλλοιώνει καθόλου τη γεύση.
Την βγάζει καθαρή τη γεύση των υγρών/αρωμάτων σου;;;


Αν "ΝΑΙ σε ΟΛΑ" (όπως οι κυβερνησάρες μας), τότε ΘΕΛΩ τα στοιχεία (τηλ.) του εργοστασίου αυτού. Και ΑΜΕΣΑ κιόλας!
Είτε εδώ δημοσία, είτε σε pm. Thanks...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1152 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:46 »
  Πανεύκολο !
Βάλε στο google " εκκοκκιστήρια" και θα σου βγάλει καμία 500αρία  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1153 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:48 »
Πολύ πατριωτικά ο πήρες ρε συ Μαρίνο...
Ναι κάτι ξερω απο χωράφια και παραγωγές πολλών, μεταξύ αυτών και βαμβάκια....
Τόνισα τη δική σου υπερβολή .... πως χρειάζεται κάποιος ένα χωράφι για να ατμίσει ένα μήνα...
Δεν θα ξαναασχοληθώ...

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1154 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:58 »
Τόσο καιρό που κάπνιζα δεν με  ένοιαξε ποτέ  τα φίλτρα από τι φτιάχνονται, δεν ξέρω για σας.  Νομίζω ότι καμιά φορά διυλίζουμε τον κώνωπα, sorry για το off-topic.


{φανυ μοντ ον}
Mπορώ να αναλάβω τις μακέτες, είμαι καλός στο paint των windows :





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364