vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1125 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:03 »
Και εμενα ετσι μου φαινεται Μακη, απλα στο ενα λεει επανω για RBA & στο αλλο για RDA RTA RBA...

Ωραιος Πανο, απλα ειναι πολλα κομματια τα 80 για εμενα σε περιπτωση που καποια στιγμη θελω να κανω μια αλλαγη & να επιλεξω καποιο αλλο  :)

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1126 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:17 »
Εχω δοκιμασει αρκετα και διαφορα και κατεληξα στο cotton bacon, περιεργο γενικα γιατι μεχρι τωρα προτιμουσα τα pads. ;D

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1127 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:29 »
Και εγω κατεληξα στο cotton bacon.Για εμενα ειναι το καλυτερο και με καλη σχεση ποσοτητας-τιμης για την συσκευασια των 10 γραμμαριων.Δυστυχως ομως πλεον βλεπω να μην φερνουν την συσκευασια των 10γρ αλλα των 2γρ και σου βγαινει διπλασια η τιμη του.Πλεον το βρισκω μονο στο fabvape.


Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1128 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 14:17 »

φίλε μου σε αυτό μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά τη είναι μιας και δουλεύω μέσα σε εκκοκιστήριο βάμβακος .το βαμβάκι όπως το nakamitsi και άλλα pads είναι ανεπεξέργαστο σχεδόν . το βαμβάκι αποτελείται από το τσόφλι-φλούδα βαμβάκι και τον σπόρο που είναι μέσα . μια ειδική μηχανή καθαρίζει-βγάζει όσο μπορεί  από το βαμβάκι το σπόρο και το τσόφλι. ο σπόρος βγαίνει αλλά υπολείμματα από το τσόφλι μένουν που είναι αυτά που βλέπεις πάνω στο pads  . εάν πάρω μια ποσότητα από την τελική επεξεργασία του βαμβακιού είναι σαν να κοιτάω τα pads με ίσος περισσότερα υπολείμματα .απλά η εταιρίες το παίρνουν από το εργοστάσιο και το καθαρίζουν περισσότερο και στο κάνουν pad και στο πουλάνε πάρα μα πάρα πολύ ακριβότερα γιατί το κιλό έχει 0.50 λεπτά πχ εσύ παίρνεις 100 γραμμάρια με 5 ευρό πάνω κάτω  και βγάζουν 1000% κέρδος. και μόλις τώρα μου ήρθε η ιδέα να πάρω μια ποσότητα να την καθαρίσω όσο μπορέσω να την βράσω και να δοκιμάσω να δω τι θα γίνει. και θα ποστάρω εδώ τα αποτελέσματα  :idiot1: πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί αυτό :hmmm: :tongue_smilie: [size=78%]  [/size]


λοιπόν μόλις πήρα μια ποσότητα βαμβάκι από το εργοστάσιο που έλεγα καθάρισα πάρα πολύ καλά μια ποσότητα την έβρασα και είναι έτοιμο για δοκιμή . οπτικά έχει χρώμα σαν τα pads δεν είναι κάτασπρο από μυρωδιές είναι άοσμο . προσπάθησα να το κάνω pads αλλά στο βράσιμο μου χάλασε έγινε σαν το cotton bacon . βάζω κάποιες φώτο  για να δείτε και επανέρχομαι μετά από δοκιμές να γράψω σχόλια . η τρίτη φώτο είναι δίπλα σε cotton bacon

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1129 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 17:54 »
Για φτιάξε μας, φιλαράκι!
Δοκίμασε και πες...
Γιατί αν είναι ΟΚ, πες στο εργοστάσιο να μου ετοιμάσει παραγγελιά κανα κιλό άνετα...  :))

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1130 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 17:59 »
Περιμένουμε εντυπώσεις γρήγοραααα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1131 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:00 »
@sakaplia100 το βαμβάκι που έρχεται στο εκκοκκιστήριο έχει φάει ένα σκασμό χημικά από λιπάσματα και φυτοφάρμακα για να μεγαλώσει στο χωράφι. Ξέρουμε σίγουρα ότι με το βράσιμο απομακρύνονται όλα αυτά τα χημικά? Έχω κάποιους ενδοιασμούς.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1132 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:05 »
η σακούλα που βλέπετε γεμάτη  δεν είναι ούτε 200 γραμμάρια  :tongue_smilie:  επανέρχομαι μετά από δοκιμές

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1133 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:06 »
οποίος ανησυχεί για χημικά και λιπάσματα, μπορεί να βάλει 5-6 σποράκια σε μια γλάστρα στο μπαλκόνι του.
Ποτίζοντάς το με μέτρο, τον Νοέμβρη θα έχει μισό κιλό τουλάχιστον οικολογικό βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1134 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:08 »
@sakaplia100 το βαμβάκι που έρχεται στο εκκοκκιστήριο έχει φάει ένα σκασμό χημικά από λιπάσματα και φυτοφάρμακα για να μεγαλώσει στο χωράφι. Ξέρουμε σίγουρα ότι με το βράσιμο απομακρύνονται όλα αυτά τα χημικά? Έχω κάποιους ενδοιασμούς.


γιατί ξέρεις αυτό που αγοράζεις εάν είναι εντάξει ??? :))

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1135 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:23 »
@ netsplit αυτό που λες είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος για να γλιτώσει το κόστος και να ξέρει πραγματικά ότι το βαμβάκι είναι οργανικό.
Επισήμανα τα χημικά γιατί μεγάλωσα μέσα στα χωράφια κι έχω μαζέψει βαμβάκι με τα χέρια μου. Το τι χημικό πέφτει στα φυτά δεν λέγεται. Δεν γνωρίζω όμως αν με το βρασμό μπορούμε να καθαρίσουμε το βαμβάκι από τις τοξικές ουσίες που έχει δεχθεί στο χωράφι.
Το οργανικό βαμβάκι δεν ψεκάζεται με φυτοφάρμακα και το χωράφι που μεγάλωσε δεν έχει δεχθεί λιπάσματα και χημικά τουλάχιστον για 3 χρόνια.
Ο καθένας βέβαια είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του κι αποφασίζει.  :hmmm:

@sakaplia με τη λογική σου ξέρεις τι ποτό σου σερβίρουν στο μπαρ ή τι τρως στις ταβέρνες?
Ξέρεις τι περιέχουν τα υγρά αναπλήρωσης που αγοράζεις?
Απλά δέχεσαι τη σοβαρότητα του κάθε καταστήματος ότι σου προσφέρει αυτό που υπόσχεται. Έχεις αν θέλεις και τη δυνατότητα να ελέγξεις το οργανικό βαμβάκι που αγοράζεις από τα ατμομάγαζα πηγαίνοντάς τα για μια ανάλυση.
Εγώ σου μιλάω με πραγματικά στοιχεία όχι υποθέσεις. Το βαμβάκι που πήρες από το εργοστάσιο έχει πιει του κόσμου τα φυτοφάρμακα.
Αν θέλεις να το ατμίσεις είναι δικαίωμα σου,   :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1136 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 20:18 »
όπως το είπες φίλε μου δεν ξέρουμε τι μας ταίζουν και τη μας ποτίζουν και τα καταστήματα είναι αδύνατο να γνωρίζουν τι σε πουλάνε είτε σε υγρά είτε οτιδήποτε άλλο ασ πούμε την αλήθεια   . έχει πλάκα το κατάστημα που παίρνεις βαμβάκι να γνωρίζει τον Ιάπονα που είχε το χωράφι . απλά βασίζεσαι σε κάποια λογική όπως  και εγώ . η έχει πλάκα η εταιρίες να ψάχνουν βιολογικές καλιέργιες αλλά μπορεί και να το κάνουν δεν το ξέρεις .καλέ μου φίλε όταν είναι μπροστά το χρήμα  όλοι το συμφέρον κοιτάνε δεν τους ενδιαφέρεις   

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1137 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 20:35 »
Δηλαδή τι μου λες φίλε μου? Ότι επειδή δεν ξέρεις αν το βαμβάκι που αγοράζεις από τα ατμομάγαζα είναι όντως οργανικό προτιμάς να ατμίσεις το βαμβάκι που είναι στάνταρ ποτισμένο με τοξικά δηλητήρια?

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1138 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 21:09 »
ναι φίλε μου δεν υπάρχει καμία πιστοποίηση για το βαμβάκι που αγοράζεις απο κατάστημα οπότε δεν ξέρεις αν και αυτό έχει κάτι, απλά άκουσες η είδες κάπου ότι είναι οργανικό ποιος το λέει ότι πράγματι είναι ?? . οπότε ναι δεν φοβάμαι να το δοκιμάσω . τουλάχιστον έφαγε βράσιμο πολύ ώρα ΄τώρα εάν έχει μίνι κάτι αυτό δεν μπορώ να το ξέρω . εγώ δεν είμαι σίγουρος για τίποτε απο αυτά που κυκλοφορούν  για το Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος Marinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1139 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 21:40 »
Καλησπερα σε ολους, επειδη τυχαινει να ειμαι γεωπονος και γνωριζω πολυ καλα το θεμα , το βαμβακι για να αποδωσει πρεπει να φαει στοπ, αλλιως το φυτο δεν αποδιδει ουτε μιση χουφτα βαμβακι.γι αυτο οι τιμες αυτων που περνουμε ειναι τοσο υψηλες.για να καθαρισει απο το φυτοφαρμακο μπορει να επιτευχθει με απειρες ωρες σε τρεχουμενο νερο και οχι με το βρασιμο.επισης το λιπασμα δεν παιζει κανενα ρολο στον οργανισμο αλλα μονο το φυτοφαρμακο. Πιστευω πως ειναι παρα πολυ δυσκολο να παραχθουν τοσες ποσοτητες οργανικο βαμβακι απο την ιαπωνια για ολους τους ατμοστες του κοσμου. Να προτιματε το αιγυπτιακο που δεν εχουν την δυνατοτητα οι παραγωγη να ριξουν πολλα φαρμακα  8) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364