vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, Sergios, athmichalop, Lazy Dog, Milarepa

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος frantic

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1065 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 23:27 »
koh gen do σταθερα εδω και μηνες

καλυτερη δομη-handling στο χερι-texture απο muji, puff

μεγαλυτερη απορροφητικοτητα,απ οτι βλεπω στους drippers περισσοτερο - αργει να λασπωσει μετα απο πολυ χρηση-refills

δε μου "μυριζει" βαμβακιλα ουτε με καθαρη βαση


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1066 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 01:48 »
Εμένα μου έκατσε το Muji. To χρησιμοποιώ περίπου 9 μήνες.
Είμαι της γνώμης ότι όταν με κάτι είσαι ευχαριστημένος δεν το αλλάζεις.
Έχω δοκιμάσει και άλλα στις αρχές, αλλά τελικά κατέληξα στο Muji. Σταθερή αξία. ;)

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1067 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 11:07 »
Ήρθε και το βαμβάκι με δώρο τσάι χεχεχε


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1068 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 12:59 »
απο τον ιδιο εχουμε παρει steve!!και εγω το ειχα το δωρο τσαγακι μου!πολυ καλος πωλητης!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1069 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:18 »
Μην ξεχνατε και το χειροποιητο Οριγκαμι!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1070 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:25 »
Αν και ικανοποιημένος απο το Koh Gen Do εδώ και ένα χρόνο περίπου που το χρησιμοποιώ, και παρόλα τα περάσματα μου από Fiber Freaks (1 & 2) και Νakamichi τα οποία τα βρήκα υποδεέστερα, μετά τα καλά λόγια που διάβασα για το Drago, το παρήγγειλα χθες και εδώ και λίγη ώρα είναι στα χέρια μου.


Οι πρώτες εντυπώσεις μου μέχρι τώρα:


Θετικά:


- Tελείως ουδέτερη γεύση, η πιο ουδέτερη γεύση που έχω πάρει από οποιοδήποτε βαμβάκι και μάλιστα από τη πρώτη τζούρα. Ακόμα και το Koh Gen Do έβγαζε μια πολύ ελαφρά βαμβακίλα που έφευγε μετά από λίγες τζούρες.


- Πολύ καλή απορροφητικότητα, εφάμιλη του Koh Gen Do, στα 2 στησίματα που έκανα σε KFL+ και Phenomenon. Θα δω και πως θα συμπεριφερθεί βέβαια και στις επόμενες μέρες.

- Αρκετά ικανοποιητική ποσότητα, που επαρκεί για πολλά στησίματα. Έρχεται σε ρολό και ενώ εξωτερικά η συσκευασία φαίνεται κάπως μικρή, με το που την ανοίξεις και απλώσεις το ρολό καταλαβαίνεις πως τα 12 ευρώ το δικαιολογούν (εν μέρη βέβαια μιας και να μην ξεχνάμε πως μιλάμε για βαμβάκι.)

Aρνητικά:

- Λίγο πιο δύσχρηστο σε σχέση με τα βαμβάκια που είναι σε pads για να το δουλέψεις.

Συνοψίζοντας, θεωρώ πως τα αξίζει τα χρήματα του και λόγω της απόδοσης του και λόγω της ποσότητας του. Όμως συνεχίζω και θεωρώ το Koh Gen Do ως το απόλυτο value for money ιαπωνικό βαμβάκι, μιας και στη συσκευασία των 80 pads από e-bay σε αυτή τη τιμή (και ποσότητα) δεν έχει αντίπαλο, για όποιον βέβαια μπορεί να κάνει αγορές από το εξωτερικό. Για τη τιμή που έχει στα εγχώρια καταστήματα φυσικά αυτό δεν ισχύει.
Για όποιον λοιπόν ψάχνει την απόλυτη γεύση από τη 1η τζούρα, χωρίς τη γνωστή βαμβακίλα, το Drago δεν θα τον απογοητεύσει.  Ίσα ίσα μάλιστα που ξεπερνά σε απόδοση το εδώ και πολύ καιρό αγαπημένο μου Koh Gen Do.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1071 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:25 »
σωστοτατος chzamp το ξεχασα..με το ψυχεδελικο χρωματακι του!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1072 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:52 »
Φιλε Knight77. Ταυτίζομαι απόλυτα με τις πρώτες εντυπώσεις σου. Είναι πάρα πολύ κοντά στην δική μου εντύπωση γραμμένη πριν από κάτι μήνες στην σελίδα 21, αν θυμαμαι καλα, αυτού του νήματος.
Τώρα επειδή το συγκεκριμένο βαμβάκι το χρησιμοποιώ από τον Γεναρη θα προσθέσω οτι ακόμη και τώρα που του έχω πάρει τον αέρα, δεν σταματά να μου σπάει τα νεύρα το πόσο δύσχρηστο είναι, πάντα σε σχέση με τα άλλα. Η γεύση του είναι πολύ καλή αλλά και χωρίς να το κάνω συνειδητά, είναι η τελευταία μου επιλογή όταν στήνω.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1073 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:55 »
Μόλις παράγγειλα τα 80 Pads, γουστάρω και εγώ ψυχεδέλεια  :tongue_smilie: 

Αποσυνδεδεμένος fiouman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1074 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 14:45 »
Εχω μισο pad ΚGD και λιγο FF1 το θεμα ειναι οτι ψηνομαι να παρω Drago Cotton.Πηρα μολις τωρα crazyvaper και μου πε οτι του εφυγε μολις τωρα και οτι θα ξαναπαραγγειλει.Mαλλον θα παω προς ebay πλευρα.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1075 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:01 »
Το τελευταίο του κομμάτι του το πήρα εγώ  :)) :)) :))
(και ήμουν και τυχερός μιας και είχε ακύρωση παραγγελίας από ότι μου είπε ο Κυριάκος)

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1076 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:43 »
Που άλλου μπορούμε να βρούμε αυτό το drago ρε παιδιά; Αν και παρήγγειλα 180  pads muji μ'εφαγε ή περιέργεια! Να δω τι θα το κάνω τόσο πράγμα...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1077 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 21:53 »
Δώσε και στους κολλητούς σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1078 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 01:48 »
Ευχαριστω πολυ φιλε..απλα ρωτησα γιατι τα δικα μου εχουν κατι μαυρακια πανω σαν σκουπιδακια και με παρεξενεψε..


φίλε μου σε αυτό μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά τη είναι μιας και δουλεύω μέσα σε εκκοκιστήριο βάμβακος .το βαμβάκι όπως το nakamitsi και άλλα pads είναι ανεπεξέργαστο σχεδόν . το βαμβάκι αποτελείται από το τσόφλι-φλούδα βαμβάκι και τον σπόρο που είναι μέσα . μια ειδική μηχανή καθαρίζει-βγάζει όσο μπορεί  από το βαμβάκι το σπόρο και το τσόφλι. ο σπόρος βγαίνει αλλά υπολείμματα από το τσόφλι μένουν που είναι αυτά που βλέπεις πάνω στο pads  . εάν πάρω μια ποσότητα από την τελική επεξεργασία του βαμβακιού είναι σαν να κοιτάω τα pads με ίσος περισσότερα υπολείμματα .απλά η εταιρίες το παίρνουν από το εργοστάσιο και το καθαρίζουν περισσότερο και στο κάνουν pad και στο πουλάνε πάρα μα πάρα πολύ ακριβότερα γιατί το κιλό έχει 0.50 λεπτά πχ εσύ παίρνεις 100 γραμμάρια με 5 ευρό πάνω κάτω  και βγάζουν 1000% κέρδος. και μόλις τώρα μου ήρθε η ιδέα να πάρω μια ποσότητα να την καθαρίσω όσο μπορέσω να την βράσω και να δοκιμάσω να δω τι θα γίνει. και θα ποστάρω εδώ τα αποτελέσματα  :idiot1: πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί αυτό[size=78%] [/size] :hmmm: :tongue_smilie: [/size][size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1079 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 02:11 »
Για κανε την καλη! Μετα θα γινεις προμηθευτης μας  :tongue_smilie:  ή εστω δωσε ιδεα στο αφεντικο. Ολοι οι ελληνες ατμιστες απο αυτον θα αγοραζουν!




Rayon που βρισκουμε; Θελω να το δοκιμασω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364