vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #960 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 15:02 »
Ιωάννα,
ρίξε μια ματιά εδώ.


http://www.aspirecig.com/products/triton/triton214.html


Αυτό το βαμβάκι που σου ήρθε είναι αυτό που προτείνει η Aspire στους δικούς της επισκευάσιμους. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά σίγουρα κάνει. Κάνε άφοβα δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #961 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 15:53 »
ioanna το ίδιο ακριβώς πήρα πριν κάμποσες μέρες και είναι πολύ καλό

νόμιζα και εγώ κάπου στα 128 πατ αλλά ήρθαν 189 όσα και σε σένα
Το κομάτι που κανει σαν ραφή το πετάω κάνεις μια δοκιμή και βλέπεισ αν δεν σου αρέσει το χρεισιμοποιασ για το μακιγιάζ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #962 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 15:57 »
ευχαριστώ παιδιά για την ανταποκριση σας.Χαλάστηκα αρχικά γιατί άλλο παρήγγηλα και άλλο ήρθε.Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι κατασπρο ρε παιδιά, αλλά μια δοκιμή θα την κάνω αφού το λέτε, ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #963 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:10 »
Τέλειο είναι Ιωάννα, θα το δεις στην πράξη. Είναι μαλακό, πλάθεται πανεύκολα και δείχνει να απορροφάει απίστευτα το υγρό, επίσης δεν βγάζει καθόλου μπαμπακίλα όπως το kgd ας πούμε στις δύο πρώτες τζούρες. Να κόβεις λίγο πιο χοντρές τις λωρίδες σου απ'ότι συνήθως και να αφαιρείς το εξωτερικό σκληρό που έχουν μπρος και πίσω, αφαιρείται πολύ εύκολα και δεν παίρνει μαζί του ίνες απ'το εσωτερικό βαμβάκι, στρίβεις ελαφρά και είσαι έτοιμη!

Αντοχή θα έλεγα πως έχει σαν το kgd μέσα στην αντίσταση, μου φαίνεται όμως πως τα pads φεύγουν πολύ πιο γρήγορα απ'ότι τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει. Μια που είναι μικρότερα σε μέγεθος, μια που αφαιρούμε τις "ραφές" τους, βάλτε και το ότι θέλει λίγο περισσότερο υλικό σε κάθε στήσιμο επειδή είναι από μόνο του πιο αφράτο απ'όσα οργανικά έχω δει μέχρι σήμερα..

Κατά τ'άλλα οκ, 189 φύλλα θα στήνουμε για μήνες.. :D

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #964 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:48 »
Ξέρετε αν παιζει κάποιο κατάστημα με org.cot.Puff στην Ελλάδα? ή πρέπει να γίνει παραγγελία από e-shop εξωτερικού?

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #965 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 22:50 »
τις τελευταιες μερες και μετα την αποτυχια να στησω αντισταση με kohgendo εχοντας κανει καθε ειδους πατεντα και εχοντας δοκιμασει οποιοδηποτε αλλο υλικο βρισκεται γυρω μου (μονο βρωμικες καλτσες δε χρησιμοποιησα ακομα  :)) )
με επιασε μια μανια να δω τι παιζει με τα βαμβακια.αφου ενοιωσα και κοροιδο βλεποντας 4 κομματακια βαμβακι koh gen do που τα αγορασα 3-4 ευρω(δε θυμαμαι) αποφασισα να ψαξω γενικα.σε sites φαρμακειων κ δεν ξερω κ εγω που αλλου, ειδα πολλα.100% φυσικα ανεπεξεργαστα χωρις χημικα χλωρινες κλπ, βιολογικα με ολοκληρες περιγραφες κλπ. ολα μα ολα ακομα και βαμβακια για εξειδικευμενες χρησεις ειναι πολυ πολυ φθηνοτερα.μπορω να δεχτω ως ενος σημειου να πληρωνω και εγω κατι παραπανω για ενα σπορ πιο εξειδικευμενο.αλλα που να με παρει ποσο πιο εξειδικευμενο να ειναι ενα koh gen do η ενα  nakamichi η δεν ξερω κ εγω ποιο αλλο απο ενα οποιοδηποτε βαμβακι σε ενα φαρμακειο?
νομιζω οτι παιζει τρελη εκμεταλλευση της ανασφαλειας που υπαρχει γυρω απο το σπορ.δεν μπορω να φανταστω οτι 4 κομματακια kohgendo κοστιζουν ας πουμε πανω απο 5-10 λεπτα.και στην τελικη ολο αυτο αποσκοπει απλα καθημερινα υλικα με πιστοποιησεις να τα φοβομαστε και να ειμαστε εξαρτημενοι απο αγορες μονο ηλεκτρονικοτσιγραδικων που ουσιαστικα και αυτα δεν δινουν καμια διαβεβαιωση η παραπανισια πιστοποιηση.
ουσιασιτικα δηλαδη τι πρεπει να εχει ενα βαμβακι για να μην ειναι επικινδυνο να το εισπνευσουμε?να μην εχει ασπρισει με χλωρινη αντε και να ειναι βιολογικης καλλιεργειας (αν υφισταται τετοιο πραγμα σε βαμβακι που αμφιβαλλω λογω της φυσης του και της ευαισθησιας του).
γιατι γιαπωνεζικο και γιατι οχι οποιοδηποτε αλλο χωρις χλωρινη?
θα με ενδιεφερε η γνωμη οποιουσηποτε ειτε εμπειρου ατμιστη ειτε δεν ξερω.οποιουδηποτε εχει να προσθεσει γνωση η γνωμη.
μονο εγω ενοιωσα μ@λακας που 4 κομματακια βαμβακι τα χρεωνουν τα εξειδικευμενα καταστηματα 3-4 ευρω?

υγ.ας πουμε δειτε αυτο απο pet shop  και πειτε μου τι παραπανω πρεπει να εγγυαται ενα βαμβακι ως προς την υγεια.αοσμο και υποαλλεργικο για καρδερινες που εχουν κατι πνευμονια σαν σπορια.

http://www.karderines.gr/shop/index.php?route=product/product&path=83_95_103&product_id=1118&ref=bestprice.gr

δε λεω υπερβολικο και εμενα μου φαινεται.αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τι μας κανει τοσο σιγουρους γι'αυτα που πουλανε τα ηλεκτρονικοτσιγαραδικα.δειτε μονο την περιγραφη.αν χρησιμοποιουσε καποιο καταστημα τετοια περιγραφη για το βαμβακι του θα ειχε μονοπωλησει την αγορα.απο πουθενα αλλου δε θα παιρναμε.μονο ευεργετικο για την υγεια δε λεει οτι ειναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2015, 22:58 από paokg4 »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #966 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:01 »
το kohgendo ειναι απο τα φτηνοτερα βαμβακια αλλα πρεπει να το παρεις απο ιαπωνια.0,15 € το κομματακι

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #967 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:03 »
δηλαδη καταλληλοτερο για εισπνοες βαμβακι ειναι ενα που βρισκεται στην ιαπωνια μονο?και κοστιζει 1,5 ευρω τα 5 γραμμαρια (κ αν ειναι 5).
ο αλλος πουλαει φουλ φυσικο αοσμο υποαλλεργικο 7,30 τα 15 λιτρα.ειλικρινα σου λεω δεν το καταλαβαινω.
για τα κραμματα συρματων μπορω να το καταλαβω,για τα υγρα επισης.για τα βαμβακια και πολυ λιγοτερο για τα αρωματα οχι.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #968 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:04 »
το kohendo θελει να του αφαιρεσεις την πανω και κατω πλευρα και να δουλεψεις μονο με το μεσα βαμβακι?λογο του οτι ειναι οι σκληρες πλευρες?

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #969 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:04 »
εγω εβαζα septona παλια μια χαρα ηταν

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #970 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:05 »
φιλε μου τα δοκιμασα ολα.τρελη μποχα φαρμακιλας.αν και το νοημα του τοστ ( :D ) μου δεν ειναι να βρω ακρη με το kgd.αυτο σταθηκε η αφορμη.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #971 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:06 »
το kohendo θελει να του αφαιρεσεις την πανω και κατω πλευρα και να δουλεψεις μονο με το μεσα βαμβακι?λογο του οτι ειναι οι σκληρες πλευρες?
τωρα τελευταια ολοι ετσι κανουν, και καλα εχει καλυτερη απορροφητικότητα

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #972 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:09 »
δηλαδη καταλληλοτερο για εισπνοες βαμβακι ειναι ενα που βρισκεται στην ιαπωνια μονο?και κοστιζει 1,5 ευρω τα 5 γραμμαρια (κ αν ειναι 5).
ο αλλος πουλαει φουλ φυσικο αοσμο υποαλλεργικο 7,30 τα 15 λιτρα.ειλικρινα σου λεω δεν το καταλαβαινω.
για τα κραμματα συρματων μπορω να το καταλαβω,για τα υγρα επισης.για τα βαμβακια και πολυ λιγοτερο για τα αρωματα οχι.


15 λεπτά, όχι 1.5€


Αυτό που παραθέτεις έχει αυτή τη μορφή:





Αν καταφέρεις να κάνεις φυτίλι με αυτό θα σε παραδεχτώ  :))

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #973 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:12 »
 :)) καλα προφανως δεν το προτεινα σαν αξιοπιστη λυση.μονο για την περιγραφη το εβαλα.
αλλα και παλι φιλε μου.15 λεπτα εχει στην ιαπωνια.εδω φτανει με 3-4 ευρω τα 4 κομματακια.
εδω και εκτος ηλεκτρονικοτσιγαραδικων δεν υπαρχει αλλη λυση?κανενα βαμβακι δεν ειναι τοσο ακριβο οσο αυτα.
για εγχειριση ανοιχτης καρδιας να παρεις πιο φτηνο θα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #974 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 23:13 »

εγω δοκιμασα να στριψω με τις σκληρες πλευρες αλλα και με το μεσα και δεν ξερω τι παιζει και πρωτη  φορα με το συγκεκριμενο βαμβακι ειχα σκασιματα..εσυ το αφερεις?
paok δες αν θες το βιντεο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364