vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, lounik, takoulas, Sergios, white varadero

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #900 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 11:16 »
Μετά από χρήση μηνών αποκλειστικά με FF1 και KGD έχω καταλήξει πως το KGD είναι πολύ καλύτερο σε γεύση και απορροφητικότητα. Το FF1 υπερτερεί μόνο σε αντοχή αλλά αυτό δεν έχει μεγάλη σημασία καθώς τα βαμβάκια πρέπει να αλλάζονται αρκετά συχνά αν θέλουμε να έχουμε ποιοτικό άτμισμα .

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #901 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 07:55 »
Το ff cotton blend μπορεί να μην έχει την υφή του οργανικού γιαπωνέζικου βαμβακιού αλλά υπέρτερη σε απόδοση στη ποιο μεγάλη αντοχή και οτι όταν αλαζο γεύση στων ίδιο ατμό απο την πρωτη τζουρα αμέσως καταλαβενησ τι διαφορά του κάθε αρώματος που βανησ μέσα χωρίς να χρειάζονται 1 με 2 ακόμα και 3 έμελ υγρού για την ισορροπία στη γεύση που έχεις στων ατμό χωρίς να κάθεσαι ν  αλλάζεισ βαμβάκια και να πλένεισ  ατμοποιητεσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #902 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 11:30 »
τελευταία είπα να δοκιμάσω το cotton bacon  το κακο του είναι ότι στην αρχή έχει έντονη την γεύση της βαμβακίλας αλλα μετά το μισό ml περίπου αρχίζει να αποδίδει σωστά 
νομίζω μετά από δοκιμές με ff cotton v1 ,,nakamichi,, cotton bacon ,, και  KGD  κλείνω υπερ του KGD ο λόγος είναι ότι έχει σχεδόν καθόλου την βαμβακίλα στην αρχή είναι εύκολο στο στήσιμο του και κρατάει την γεύση του για αρκετά ml

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #903 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 00:55 »
@ VOLTEROS...

Βάλε λιγότερο Cotton Bacon... Είναι από τα λίγα βαμβάκια που βγάζουν πεντακάθαρη γεύση από την πρώτη τζούρα... Κάτι δεν κάνεις σωστά... :)
Δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια λόγω μεγαλύτερης ευκολίας του KGD στη χρήση, αλλά όταν θέλω να δοκιμάσω μια νέα γεύση, το Cotton Bacon μπαίνει πρώτο στον ατμοποιητή...

Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα χωρίς να είσαστε σίγουροι για το σετάπ σας...

Το Cotton Bacon φουσκώνει αρκετά μετά την τοποθέτησή του στο coil... Οπότε τοποθετήστε τη ΣΩΣΤΗ ποσότητα, αφήστε το 2-3 ώρες και μετά ξεκινήστε να ατμίζετε με τον ατμοποιητή... ;)

Το Cotton Bacon έχει κι αυτό τα μείον του αλλά σίγουρα δεν είναι η βαμβακίλα στην αρχή, ένα από αυτά...

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #904 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 04:43 »
Sorry βρε demkoni κιόλας, αλλά 2-3 ώρες για να φουσκώσει το βαμβάκι δεν είναι και λίγος χρόνος! :D

Θέλω να στήσω, να ατμίσω! Χωρίς ειρωνία το λέω και χωρίς να έχω εμπειρία από Cotton Bacon, απλά 2-3 ώρες είναι τεράστιος χρόνος, μόνο για 2ο ατμοποιητή που δεν χρησιμοποιώ εκείνη την ώρα π.χ. .

Προσωπικά, με έχει βολέψει σε άριστο βαθμό το Fiber Freaks Cotton Blend no1. Μιξή ανάμεσα σε αρχικό FF no1 και KGD, χωρίς την "αγριάδα" του 1ου και χωρίς την -ελάχιστη και μόνο στην αρχή- βαμβακίλα του 2ου. Εύπλαστο, μπαίνει εύκολα στην αντίσταση, με έχει ικανοποιήσει πλήρως. (το μόνο καλύτερο του original FF είναι η αντοχή στην θερμοκρασία, αλλά well....)

Υ.Γ. Ακόμα και μετά από πολλές δοκιμές, τα KGD εξακολουθούν να είναι πρωταθλητές σε "υγρομεταφερσιμότητα"...πραγματικά άριστα σε αυτόν τον τομέα.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #905 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 07:49 »
Για την βαμβακιλα που λέω και το cotton bacon είναι στην αρχή όπως είπα μετά αποδίδει σωστά.
Για αυτό που λέω με τα δικά μου κριτήρια δεν είναι από  ενα βιαστικό συμπέρασμα .
Ανοίγοντας ένα σακουλάκι cotton bacon Και ένα σακουλάκι με άλλο βαμβάκι και βάζοντας κοντά στην μύτη σας βλέπετε την διαφορά στην μυρωδιά του .προσωπικά μου ερχετε η μυρωδιά από τα πρώτα οργανικά Βαμβακιά που έπαιρνα Πριν από ένα χρονο

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #906 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 08:10 »
στα fiber freaks το Νο2 είναι πολύ κοντά στα κοινά βαμβάκια, στην ευκολία πχ, αλλα πράγματι το Νο1 είναι που κάνει την διαφορά.
Απλά θέλει καλό υπολογισμό στην ποσότητα. Δεν φουσκώνει, οπότε θέλει λίγο παραπάνω και το λίγο είναι λιγότερο απο το ανάλογο οργανικό.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #907 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 08:33 »
Sorry βρε demkoni κιόλας, αλλά 2-3 ώρες για να φουσκώσει το βαμβάκι δεν είναι και λίγος χρόνος! :D

Θέλω να στήσω, να ατμίσω! Χωρίς ειρωνία το λέω και χωρίς να έχω εμπειρία από Cotton Bacon, απλά 2-3 ώρες είναι τεράστιος χρόνος, μόνο για 2ο ατμοποιητή που δεν χρησιμοποιώ εκείνη την ώρα π.χ. .

Προσωπικά, με έχει βολέψει σε άριστο βαθμό το Fiber Freaks Cotton Blend no1. Μιξή ανάμεσα σε αρχικό FF no1 και KGD, χωρίς την "αγριάδα" του 1ου και χωρίς την -ελάχιστη και μόνο στην αρχή- βαμβακίλα του 2ου. Εύπλαστο, μπαίνει εύκολα στην d, με έχει ικανοποιήσει πλήρως. (το μόνο καλύτερο του original FF είναι η αντοχή στην θερμοκρασία, αλλά well....)

Υ.Γ. Ακόμα και μετά από πολλές δοκιμές, τα KGD εξακολουθούν να είναι πρωταθλητές σε "υγρομεταφερσιμότητα"...πραγματικά άριστα σε αυτόν τον τομέα.


Αντε βρε που λες και sorry!!!  :D :laugh1:
Βρε όποιος βιάζεται γεράζει γρήγορα!!!!!


Πέραν την πλάκας... Το Cotton Bacon που έχω, παίζει από την πρώτη τζούρα πεντακάθαρα... Σε 2-3 ώρες αν το αφήσεις, γεμίζει λόγω του ότι φουσκώνει, ωραία το coil, και φτάνει σε κορυφαίο σημείο...
Βέβαια αν δεν είναι λόγω παραπανίσιας ποσότητας βαμβακιού στο coil, αυτό που λέει ο φίλος VOLTEROS με προβληματίζει... Βέβαια υπάρχουν και οι παρτίδες...


VOLTEROS... Δοκίμασε πάντως έτσι ή αλλιώς λιγότερο βαμβάκι... Δινει πιο καθαρή γεύση...


Κι εγώ όμως 8 στα 10 σετάπ τα κάνω με KGD... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #908 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 08:42 »
και εμενα μετα τα πολλα πολλα ...με κερδισε το KGD.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #909 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 20:50 »

Αντε βρε που λες και sorry!!!  :D :laugh1:
Βρε όποιος βιάζεται γεράζει γρήγορα!!!!!


Πέραν την πλάκας... Το Cotton Bacon που έχω, παίζει από την πρώτη τζούρα πεντακάθαρα... Σε 2-3 ώρες αν το αφήσεις, γεμίζει λόγω του ότι φουσκώνει, ωραία το coil, και φτάνει σε κορυφαίο σημείο...
Βέβαια αν δεν είναι λόγω παραπανίσιας ποσότητας βαμβακιού στο coil, αυτό που λέει ο φίλος VOLTEROS με προβληματίζει... Βέβαια υπάρχουν και οι παρτίδες...


VOLTEROS... Δοκίμασε πάντως έτσι ή αλλιώς λιγότερο βαμβάκι... Δινει πιο καθαρή γεύση...


Κι εγώ όμως 8 στα 10 σετάπ τα κάνω με KGD... :tongue_smilie:

Με προβληματικές και έπαιξα με την ποσοτητα του βαμβακιού μέχρι στο όριο της πλημμύρας ..... Εδώ έχεις ένα δίκιο ότι όντος η γεύση της βαμβακιλας μειώθηκε αλλά δεν έφυγε .. Τώρα είναι και το άλλο που είπες αν έχω πέσει στην παρτίδα την καλή .. Μακάρι να βρω κάποιον να του πάρω ένα κομμάτι να δοκιμάσω .. Εσύ πέφτεις λίγο μακριά ... Πάντως όντος και αυτό που έχω Όταν στρώσει πάει καλά
Ευχαριστώ για την συμβουλή

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #910 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 21:39 »
Όσον αφορά το Cotton Bacon είναι εκπληκτικό βαμβάκι και το μοναδικό που συγχωρεί τόσο πολύ, συγκριτικά με τα υπόλοιπα στην αγορά, το καμμένο που θα πάρεις αν τελειώσει το υγρό ατμοποίησης, δεδομένου ότι προειδοποιεί.


Το μόνο πρόβλημα την πρώτη του έκδοση είναι η έντονη βαμβακίλα στην αρχή, το οποίο θεωρητικά διορθώθηκε τελείως στην v.2 την οποία δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.


Επίσης αν χρησιμοποιείται drippers και στήνεται με την μέθοδο "Scottish Roll" εκεί μιλάμε για το καλύτερο βαμβάκι αφού ο τρόπος που είναι στο σακουλάκι του βοηθάει πολύ στο συγκεκριμένο στήσιμο. 20 draws στα 70 Watt  με fused clapton (2x26 x 34) 5 σπείρες σε 3mm τρυπανάκι, έβγαινε νομίζω κοντά στα 0.2 Ohm. Από γεύση δεν το συζητάμε, αραιωμένο Sundae Fundae 1:10 και καταλαβαίνεις σχεδόν τα πάντα από το αρχικό υγρό (50/50 η βάση αραίωσης φυσικά γιατί με σκέτη VG γεύση δεν... ).

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #911 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 22:04 »
το v2 που λες το αναγραφεί κάπου πάνω στην συσκευασία ??
σε αυτό που έχω δεν γράφει κάτι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #912 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 22:22 »
Ναι με μεγάλα γράμματα από ότι είδα μόλις σε μια πρόχειρη αναζήτηση, ακριβώς κάτω από το Cotton Bacon.


Βέβαια και το v.1 είναι φανταστικό απλά έχει αυτό το μικρό μειονέκτημα της βαμβακίλας στις πρώτες τζούρες. Εύκολα ξεπερνιέται με στρώσιμο με σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #913 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 22:40 »
όντως αυτό αναφέρω και ποιο πάνω
έχει στην αρχη μια βαμβακίλα  που σε περίπου μισο ml φευγει και μετα παει καλά

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #914 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 22:46 »
Δεν το ανέφερα ... Συγνώμη... :-[

Το δικό μου είναι V2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364