vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 9 χρήστες
lidbab, dkostas, blalck, pngtszs1976, Lazy Dog, webtool, camber, mfk, zamploutos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #870 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 14:38 »
παιδιά το fiber freaks τα pads το παλιό όταν κόβετε λωρίδα για να την περάσετε στο coil το βάζετε αφράτο ή το πλάθεται να γίνει πιο συμπαγές πυκνό ?? 

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #871 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 18:42 »
Ένα ελαφρύ ρολάρισμα βοηθά ώστε να περάσει πιο εύκολα μέσα απο το πηνίο αλλά και να μην κοπεί λόγω της δομής του.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #872 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 19:13 »
Το ff no2 επειδή είναι σκληρό γενικά δεν μου περνάει καλά μέσα από 2.5mm αντίσταση με ανοιχτές σπείρες και αναγκάζομαι να το ξεφλουδίζω περιπου στη μέση σε πάχος για να χωρέσει. Αλλά μετά σαν να είναι πιό αραιό στο deck. Πώς το κόβετε όσοι το δουλεύετε και πώς το περνάτε γενικά από την αντίσταση;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #873 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 21:15 »
Απ' όποια πλευρά κι αν το κόψεις με το ψαλίδι, το ίδιο είναι και δεν χρειάζεται ξεφλούδισμα. Αν το ρολάρεις όσο γίνεται με τα δάχτυλα και το περάσεις όχι και απολύτως εφαρμοστό, θα φουσκώσει με το υγρό και δεν θα έχεις πρόβλημα. Μόλις περάσει και κόψεις, αφράτεψέ το λίγο με μια βελόνα, μια οδοντογλυφίδα ή κάτι άλλο λεπτό και μυτερό και θα είναι εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #874 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 21:18 »
Τα νέα ff είναι ακόμα καλυτερα απο τα παλιά και σε θέμα ποιότητας αλλά και σε αντοχή και σε θέμα απόδοσης γεύσης  του κάθε υγρού

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #875 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 02:52 »
Ναί, απλά λέω ότι το pad στο πάχος το κόβω στη μέση αλλιώς δεν περνάει μέσα από την αντίσταση. Έκανα ένα στήσιμο έτσι στον eviva και εσταζε γιατί ήθελε περισσότερο το deck του, ή εγώ δεν το αφράτεψα καλά.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #876 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 10:13 »
Τα νέα ff είναι ακόμα καλυτερα απο τα παλιά και σε θέμα ποιότητας αλλά και σε αντοχή και σε θέμα απόδοσης γεύσης  του κάθε υγρού

Πήρα κι εγώ χτες για δοκιμή Γιώργο. Για να πω την αλήθεια, νόμιζα ότι το ff pads θα έφερνε πιο κοντά στο βαμβάκι σαν υλικό αλλά και στην αίσθηση όταν στρίβεις φυτίλι. Αντιθέτως, βρήκα να είναι πολύ κοντινό στο ff2 με τη διαφορά να είναι στις ...ραβδώσεις! Σαν να έχεις πάρει ένα pad ff2, να το βάλεις στην πρέσσα και μ' αυτές τις ραβδώσεις να έχει αποκτήσει μια κυματοειδή μορφή.  Δεν είμαι σίγουρος ότι δουλεύεται πιο εύκολα από το ff2 και σίγουρα δεν μπορείς να το κόψεις όπως θες, παρά μόνο κατά μήκος των ραβδώσεων.

Στο άτμισμα πάντως, αυτό το πρώτο φυτίλι που έφτιαξα, τροφοδοτεί πάρα πολύ καλά το πηνίο των 2mm, στην αντίσταση του 1Ω στο Φαινόμενο και μου έδωσε κατευθείαν πολύ καθαρή γεύση αλλά χωρίς αυτή την κάπως τραχιά αίσθηση που έχει το ff2. Πράγματι, δίνει πολύ καλή γεύση! Σε αντοχή και εικόνα μετά τη χρήση θα το δω στην πορεία, όταν έρθει η στιγμή της αντικατάστασης.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #877 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 10:47 »
To cotton blend  πηρες?προσωπικα εχω εντυπωσιαστει απο το ποσο ευκολα περναει απο το coil ακομα και με λεπτα συρματα(0.25, 0.28)!επισης συμφωνω στην ελλειψη τραχυτητας στον λαιμο!
Απο αντοχη νομιζω οτι ειναι καπως μειωμενη σε σχεση με το προηγουμενο ff αλλα καθε το πολυ 2 τανκ αλλαζω βαμβακι οποτε δεν με απασχολει και ιδιαιτερα!
Τα ετοιμα κομμενα φυτιλια τα εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #878 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 12:13 »
Αυτά πήρα :hmmm:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μαζί πήρα επίσης και cotton bacon αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #879 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 12:17 »
Α οκ!Οι δικες μου παρατηρησεις αφορουν το cotton blend!Θα δοκιμαζα και το original pads αλλα εχω μαζεψει τοσα που μαλλον θα καθυστερησω λιγο(ενα εξαμηνο πιστευω το βγαζω με τα εναπομειναντα kgd, rayon, ff2, cotton blend ff!)!

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #880 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 12:25 »
Χθες τα δοκίμασα κι εγώ πρώτη φορά και μάλιστα να είναι καλά ένα παληκάρι που βρέθηκε στο καταστημα Vapeland αγίου στεφάνου και μου το έστησε με μια αντίσταση νικελίου κι έχω παθει πλάκα!!!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #881 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 21:44 »
Καλησπερα σε ολους.

Επειδη σκεφτομαι για αγορα οργανικο σε pads, υπαρχει καποιο βιντεο που να δειχνει το στησιμο του? Μην καθομαι να ψαχνω τοσες σελιδες παιδια, οχι τιποτε αλλο.

Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #882 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 21:47 »
τι KGD , τι μπαλες οργανικες , τι fiber freaks , ολα μα ολα την ιδια γευση μου δινουνε

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #883 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 22:31 »
@Eizomar
 Στήσιμο με βαμβάκι γενικά; Ή πως να χειριστείς τα pads;


Aν είναι το πρώτο δεν υπάρχει στάνταρ απάντηση. Υπάρχουν ένα σωρό στησίματα. Γράψε στο youtube τον ατμοποιητή που θες να στήσεις και από δίπλα γράψε "build". Πλέον, όλοι σχεδόν ιαπωνικό βαμβάκι χρησιμοποιούν. Εκτός αν πετύχεις κανένα βίντεο του 2013 ξέρω γω.


Όσον αφορά τα pads, αν έχεις μάθει να στήνεις με βαμβάκι, το ίδιο ακριβώς θα κάνεις. Είτε κοψεις με ψαλίδι, είτε με το χέρι, το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να κόβεις παράλληλα με τις ίνες για να μη σου διαλυθεί στην πορεία.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #884 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 22:51 »
ευχαριστω συντεκνε ExMortus ! θα το ψαξω! Γενικα πως χειριζομαστε τα Pads

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364