vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Sergios, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #840 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 22:16 »
Γιώργο το fiber freaks  το καινούργιο  ειναι στο ατμισμα απαλό οι ειναι όπως το fiber fraks 2 αυτό που λέμε το άγριο ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #841 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 12:56 »
                          Fiber    Freaks   cotton   blent   
                                 Παρα πολύ καλό

Αυτό είναι το οπτικό αποτέλεσμα μετα απο 15 ml RY69  DIY
Η απόδοση του σε γεύση και ντουμάνι τελείες
και όσο η κατανάλωση αυξάνεται τόσο σου δίνη τα μέγιστα σε γεύση



Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #842 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 19:08 »
 Παίδες το Muji είναι σαν το KGD? έχει δοκιμάσει κάποιος και τα δύο;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #843 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 19:38 »
Σε γεύση είναι πολύ κοντά με μια μικρή προτίμηση στο KGD γιατί μου φάνηκε ότι βγάζει λιγότερη βαμβακίλα. Μετά από πέντε τζουρες φεύγει και από τα δυο.

 Σε υφή, το KGD είναι πολύ πιο μαλακό και αφράτο. Αν η τιμές είναι κοντά, θα προτιμούσα KGD, αλλά και τα δυο μου φάνηκαν μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #844 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 12:33 »

Για δείτε εδώ ενα ενδιαφέρον video. Eδώ η συζήτηση στο reddit


Ο τύπος παίρνει ένα λεπτό κομμάτι από το pad και αφού το αραιώσει τραβώντας το, το τυλίγει. Φαίνεται να δουλεύει πολύ καλά. 15-20 τζούρες απλά βρέχοντας τα βαμβάκια


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #845 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 15:24 »
Το εκανα και το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο, καλυτερο οσων αφορα στην αποροφητικοτητα απο οτι οταν το εκοβα λωριδες!!


Για να καλυπτει τισ δικες μου αναγκες σε μηκος και παχος, διαφοροπιοησα λιγο την διαδικασια. Οταν ανοιξα και μεγαλωσα το παντ αλλη 1,5 φορα στο μηκος του αρχικου, το εκοψα παραλληλα κανοντας το δυο λωριδες. Μετα εστριβα και εκοβα τοσο ωστε να χωρα στο 2,5 μμ που στηνω.   

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #846 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:17 »
Ρε παιδιά φυσικο είναι με τόση ποσότητα βαμβακιού να υπάρχει και η ανάλογη γεύση και το ντουμάνι που βγάζει και η ποσότητα που βανει σε υγρό είναι περιπου μισο έμελ δεν λέω οτι δεν είναι καλό στήσιμο αλλά μου φενεται πιο δαπανηρό σε ποσότητα στα πατ απο οτι σε λουρίδα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #847 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:40 »
Δεν ειναι αν κοψεις οσο χρειαζεσαι, οπως ειπα παραπανω. Ασε που μπορεις για να μην πεταξεις την μια σκληρη πλευρα, να το μοιρασεις απο την αρχη στην μεση.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #848 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:57 »
Το καταλαβα αυτο που κανω εγω στο νακαμιτσι το κοβω σε λουριδα λιγο παραπανω απο οσο θα επρεπε του αφερω ενα ελαχιστο απο την μια πλευρα το τυλιγω οπωσ εδειχνε και στο βιντεο αλλα την σκληρη επιφανια την βανω απο μεσα μερια προσπαθω να ειναι οσο αφρατο γεινεται και με αυτων το τροπο εχω πανω κατω μια απο το ιδιο στρειψημο που ειδα στο βιντεο + οτι το σκληρο κοματι που περισευη δεν το πεταω

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #849 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:35 »
Η μαγκια του τροπου αυτου ειναι οτι το ανοιγει κανοντας το αφρατο και μετα το ρολαρει με ολες τις ινες προς μια κατευθηνση. Το ρολο πλεον που χρησιμοποιεις ειναι και αφρατο και πολυ πιο περιεκτικο σε ινες απο την απλη λωριδα γιαυτο και παιρνει τοσο υγρο. Το φοβηθηκα λιγο γιατι εμπαινε με περισσοτερο ζορι οτι ειχα συνηθησει αλλα το δοκιμασα τοσο σφιχτα οσο το εκανε και αυτος και τελικα οχι μονο δεν ειχα υποτροφοδοσια  αλλα αψογη τροφοδοσια και πολυ καλο αποτελεσμα σε γευση και ατμο. Εχω δε την αισθηση οτι ο κοφτης σε TC δουλευει καλυτερα.
Εγω το δοκιμασα σε τανκ αλλα πιστευω οτι σε dripper θα γλιτωνεις τα μισα σταξιματα!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #850 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:42 »
Ναι την ειδα ολη την διαδικασια αν και δεν καταλαβενα τη ελεγε λογου οτι δεν ξερω ξενεσ γλωσεσ
αλλα κιι τα κοιλ που ειχαι ο τυποσ ηταν συγουρα με 0.50 συρμα γαυτο τα περνουσε με μεγαλη ευκολία
Να των δω να μου περνα σε ν200 0.20 συρμα με συτων των τροπο 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #851 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:58 »
Mε μικρή τροφοδοσία σε έναν rta θες ίνες  συνεχείς για να τραβουν υγρό.
Με πιο ανοιχτή τροφοδοσία και τον "φουρνο" να γεμίζει, θες απλά αρκετό βαμβάκι για να κρατήσει αρκετό υγρό.
Διαβάζεται κι απο την ανάποδη  :laugh1:
Ανάλογα και στους rda . Πόσο γρήγορα θα ξανα-βάλεις υγρό είναι το θέμα εκει. Ετσι την εχω δει εγώ τουλάχιστον
Καλό ήταν το βίντεο, όπως και να έχει οι ίνες θέλουν αέρα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #852 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 19:07 »
Πόσο καιρό το φωνάζω αυτό chillo !!!  ;D

Πόσες φορες συζητήσαμε με αρκετούς στο νήμα για το ότι βγάζουμε το πάνω σκληρό και το κάτω σε μικρότερης δοαμέτρου coils...

Οι ίνες πρέπει να είναι παράλληλες και αφράτες...
Καλό είναι επίσης να αφήνουμε το σετάπ με υγρό 2-3 ώρες ώστε να φουσκώσει το βαμβάκι...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #853 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 19:11 »
chillo φιλε δοκιμασε το.
Η λογικη του μαλλον ειναι οι ινες να μην εxουν πολυ αερα.  Να ειναι πολλες  αλλα λογω συνεχειας και ρολλαρισματος να παιρνουν πολυ υγρο και να μην στεγνωνουν μεσα στο coil.

Και εσυ demkoni...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #854 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 19:58 »
Chzamp... Συμφωνώ με σένα.
 :)

Φυσικά και συμφωνώ με το παλικάρι του βίντεο... Πρόσεξε όμως τί λέει ο chillo για RTA και RDA έχουν διαφορετική λογική...

Μη διαφωνούμε ενώ συμφωνούμε!!! :))

Σε RTA θέλουμε το υγρό που μπαίνει στο θάλαμο ατμοποίησης να φτάνει με ευκολία στο coil και μέχρι το κέντρο του...

Σε ντρίπερς όμως θέλουμε να κρατάει μεγάλη ποσότητα υγρού το βαμβάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364