vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, yorgoss, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Mariner13

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #705 στις: Μαΐου 28, 2015, 00:43 »
Πρώτη μέρα με FF no1 εξαιρετικό πολύ καλή γεύση αλλα ο λαιμός μου έχει γίνει λίγο τσαρούχι . δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι είμαι νέος με kayfun lite plus η μήπως με πείραξε η νικοτίνη. 6 έκανα στον ναυτίλο mini 6 και σε αυτό . με το βαμβάκι μου φαινόταν λίγο πιο απαλό . Ίσος να με πείραξε που τον έχω κάνει πιπίλα  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #706 στις: Μαΐου 28, 2015, 01:00 »
Μάλλον το ff ευθύνεται, αν διαβάσεις μερικά ποστς πιο πίσω θα δεις κι άλλες αναφορές σε αυτό. Αν έρθει κάποια στιγμή να δοκιμάσεις με απλό οργανικό στον kayfun θα διαπιστώσεις ότι υπάρχει διαφορά στην "απαλότητα" του ατμού. Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτείς, αν θες τα προτερήματα του ff τότε να σου αναφέρω την πολύ καλή απόδοση στην μεταφορά των γεύσεων του υγρού που δίνει και την μεγαλύτερη αντοχή του σαν "βαμβάκι" σε σύγκριση με τα οργανικά, θα το διαπιστώσεις κι ο ίδιος αν έχεις ήδη δοκιμάσει οργανικό. ;)

Ο ναυτίλος επίσης δίνει απίστευτα απαλό ατμό, δύσκολα θα επιτύχεις τέτοιο αποτέλεσμα με οποιονδήποτε επισκευάσιμο πιστεύω αν και δεν έχω δοκιμάσει και πολλούς για να μιλήσω με απόλυτη βεβαιότητα. Μην τους συγκρίνεις πάντως, άλλη ιστορία αυτοί οι ατμοποιητές μεταξύ τους.. :)

Αποσυνδεδεμένος Mariner13

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #707 στις: Μαΐου 28, 2015, 01:05 »
το επόμενο που θα αγοράσω θα είναι το nakamichi έχω διαβάσει πολλά καλά σχόλια . Ελπίζω να αξίζει το hype  :D

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #708 στις: Μαΐου 28, 2015, 01:11 »
Ανάμεσα σε Νakamichi και Koh Gen Do προτιμώ το δεύτερο.
Kαλύτερα όμως αν μπορείς δοκίμασε τα και τα 2 για να σχηματίσεις καλύτερη άποψη μιας και ο καθένας έχει
διαφορετικά γούστα ακόμα και στα wicking materials.



Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #709 στις: Μαΐου 28, 2015, 01:25 »
Ποιες οι διάφορες του nacamichi με το kgd? χρησιμοποιώ το  πρωτο αλλα θα θελα να δοκιμάσω κ το kgd,βλεπω οτι το προτιμάει πολύς κόσμος

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #710 στις: Μαΐου 28, 2015, 04:30 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί μιας και βαριέμαι να ψάξω 50 σελίδες σχόλια, εδώ πάντως βρήκα το φθηνότερο KGD εντός Ελλάδας!
http://www.dotshop.gr/koh-gen-do-pads.html   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #711 στις: Μαΐου 28, 2015, 04:54 »
Δεν κάνουμε και εδώ μία ψηφοφορία να δούμε ποιο είναι το προτιμότερο απορροφητικό υλικό στι τάξεις των ατμιστών;;;


Γνώμη μου απλά...


ExMortus, ρίξε και εδώ μια ματιά αν θες για κάτι άλλο...
Εγώ πάντως, παρήγγειλα ένα σακκούλι!  ;D

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #712 στις: Μαΐου 28, 2015, 05:10 »
Έχω δηλαδή και KGD και Nakamichi, που με βγάζουν άνετα μεχρι τέλος καλοκαιριού, και μου ανεβάζεις Muji σε τέτοια τιμή. Θα έχω αρκετό να δίνω και στην κοπέλα μου να βγάζει το make-up σε λίγο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #713 στις: Μαΐου 28, 2015, 05:25 »
Είδες πώς φροντίζω για τους φίλους συν-μεταλλάδες;;;  :innocent:   :))  \m/

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #714 στις: Μαΐου 28, 2015, 08:54 »
Παιδιά μια ερώτηση....
Ξέρετε τι υλικό είναι αυτο , που αγκάλιαζε τη παλια εργοστασιακη BVC , (vertical)του ναφτιλακου του μινι ...?
Αυτό που λένε σε διαφορα βιντεο , οτι είναι ενα ειδικο μειγμα πυριμαχου βαμβακιου

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #715 στις: Μαΐου 28, 2015, 08:58 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί μιας και βαριέμαι να ψάξω 50 σελίδες σχόλια, εδώ πάντως βρήκα το φθηνότερο KGD εντός Ελλάδας!
http://www.dotshop.gr/koh-gen-do-pads.html   :thumpup:
Πανάκριβα αν σκεφτείς ότι τα 80 pads βγαίνουν 39 ευρώ τη στιγμή που στο ebay βρίσκεις την 80άδα στα 12.. ;)

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #716 στις: Μαΐου 28, 2015, 09:29 »
Ειπε εντός Ελλάδας , το eBay που λες φιλε δυστυχως δεν ειναι ελληνικό !
Και λεω δυστυχως γιατι θα του πετάγαμε 2-3 φόρους να λύναμε το οικονομικό προβλημα της χώρας

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #717 στις: Μαΐου 28, 2015, 09:35 »
Ποιες οι διάφορες του nacamichi με το kgd? χρησιμοποιώ το  πρωτο αλλα θα θελα να δοκιμάσω κ το kgd,βλεπω οτι το προτιμάει πολύς κόσμος
Έχω ατμίσει πάρα πολύ και με τα δύο βαμβάκια, για εμένα δεν υπάρχει κάποια διαφορά άξια λόγου μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #718 στις: Μαΐου 28, 2015, 09:47 »
Αν πετύχει το σετάπ και έχει τη σωστή ποσότητα απορροφητικού υλικού και μουλινέ DMC να έχει, όπως αυτό που κεντάει η μανούλα μου τα κεντήματα πάλι σωστά θα αποδίδει το σετάπ! :))  Λίγο πάνω λίγο κάτω, αλλά σωστά...


(Αυτό πως δεν το σκέφτηκα να το δοκιμάσω ακόμη?!?! :hmmm: :idiot2:
 :))  DMC εννοώ)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #719 στις: Μαΐου 28, 2015, 11:25 »
Και του Πεταλούδα να δοκιμάσεις όταν βρεις χρόνο  :laugh1:


Εγώ δοκίμασα και κάτι άλλο, επειδή μερικές φορές έβγαζα το "σκληρό" πάνω κομμάτι από το pad, έμεινα με καμιά 10αριά τέτοιες λωρίδες.
Για δοκιμή, τις πέρασα μέσα από την αντίσταση σαν πλεξούδα και μια χαρά ατμίζω με αυτό το στήσιμο. Σαν να έχεις πολλά μικρά φυτιλοβαμβάκια να τροφοδοτούν την αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364