vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, antiklitos140, grigri444, ZoeM, Tem

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #690 στις: Μαΐου 18, 2015, 14:57 »
Καιρό άτμιζα με KGD,χωρίς κανένα πρόβλημα,πέραν της πρώτης τζούρας
πράγμα το οποίο θεωρώ αμελητέο.Πρόσφατα είδα σε γνωστό μου είχε FF2,αμέσως πέταξα το στήσιμο
μου για να δοκιμάσω.

Έτσι και αγόρασα FF2 για την διαφορά...για την αγοραστική μας μανία που κουβαλάμε οι περισσότεροι.
Κατα τον ταπεινό μου ουρανίσκο,έχεις πιο άμεση σωστή γεύση,αν και μιλάμε για πολύ μικρή διαφορά μιας
και το KGD είναι θεωρώ απο τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει.Όσο για την "αγριάδα" που λέτε,τώρα που το
διάβασα,ίσως το "χτύπημα" να είναι αν όχι παραπάνω,κάπως διαφορετικό.


Και τα 2 όμως είναι απο τις κορυφές,βάζοντας παραπάνω το KGD και αυτό λόγω ευκολίας στησίματος.Δεν ξέρω
τι γίνεται με το FF1.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #691 στις: Μαΐου 18, 2015, 16:49 »
Θα σου έλεγα να παραμείνεις μερικές μέρες στο ff2 και μετά να το γυρίσεις πάλι στο kgd έτσι για τη δοκιμή, πιστεύω ότι έτσι θα αισθανθείς πιο άμεσα και έντονα τη διαφορά στην "αγριάδα" του ff2 που περιγράφω τόσο καιρό!
Όντως η διαφορά από kgd σε ff2 δεν είναι τόσο ορατή, το ανάποδο όμως και αφού έχεις συνηθίσει λίγο στο άτμισμα με ff2 πιστεύω ότι είναι αρκετά μεγάλη, κι ας συνηθίζεται μετά από λίγο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #692 στις: Μαΐου 18, 2015, 19:40 »
Άτμιζα νομίζω 5 μέρα τώρα το FF2 και σήμερα μόλις διάβασα αυτό,έστισα (πριν περίπου 1 ώρα)
με KGD και ήδη κατάλαβα την διαφορά.


Δεν ξέρω αν το χαρακτηρίσω όπως πρέπει,αλλά στο KGD μου έρχεται πιο βελούδινο αλλά με πιο
πνιγμένη ίσως την γέύση,ενώ στο FF2 πιθο καθαρή γεύση αλλά χωρίς το "βελούδινο" με την νικοτίνη
στα 6mg να μου γρατζουνάει ελάχιστα τον φάρυγγα.


Κατα την δική μου άποψη,έχεις απόλυτο δίκιο Μάκη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #693 στις: Μαΐου 18, 2015, 19:43 »
Και μάλλον το περιέγραψες καλύτερα εσύ! :)

Αποσυνδεδεμένος dagalis1

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #694 στις: Μαΐου 18, 2015, 21:37 »
καλησπερα..... βρε παιδια οι κωδικοι    FF2  KGD   ποιοι ειναι ....σιγουρα ειναι cotton αλλα ποιοι ακριβως.....


Διόρθωση μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2015, 21:43 από camber »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #695 στις: Μαΐου 18, 2015, 21:41 »
ff2 = fiber freaks 2 (το "2" είναι σε μορφή pads ενώ υπάρχει και το fiber freaks 1 το οποίο έρχεται όπως το κανονικό βαμβάκι ) ;)
Kgd = koh gen do (μάρκα οργανικού βαμβακιού )
ΚΚΕ = Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (άσχετο )

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #696 στις: Μαΐου 18, 2015, 21:43 »
Αααχχααα Ααααααχχχχαααααα
Κλαιω με το ΚΚΕ

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #697 στις: Μαΐου 19, 2015, 13:20 »
Στην εμπειρία μου με το fiber freaks που έχω σημειώσει μερικές σελίδες πίσω ανέφερα πως:
α)το υλικό αυτό δεν αφήνει καμία γεύση ή επίγευση πάνω στο υγρό ή έστω και κάποια αίσθηση βάρους -στο άρωμα- που καμιά φορά και εν ολίγοις  παίρνεις απο βαμβάκια με έλαια, επεξεργασμένα ή μη. Σε αυτό συμφωνούν πολλοί
β)έκανα το τεστ του καψίματος. Το υλικό δεν έχει ενδιάμεση μορφή κατά το κάψιμο και όταν καίγεται γίνεται στάχτη. Οπότε οταν καιγεται επιφανειακά στα κόιλς, απλά "ελαττώνεται " -για να το σχηματίσω γραφικά- και η στάχτη προφανώς καταλήγει στο υγρό και οι αναθυμιάσεις στα πλεμόνια. Εϊναι υλικό που μπορεί να χρησιμοποιείται στην παρασκευή τσιγαρόχαρτου, αλλα το 100% ασφαλές για τα πνευμόνια μας να θυμηθούμε πως δεν υπάρχει  σε τίποτα εκτος του καθαρου οξυγόνου!
 Απο την άλλη το κοινό βαμβάκι κατά την καύση δεν γίνεται ολοσχερώς στάχτη αλλα διασπάται και στις πρωτεΐνες του -τα έλαια- και στο τέλος μένει μια λαδιά και μια χλαπάτσα, συν την στάχτη. Για κίνδυνο απο τις  πρωτεΐνες αυτές υπάρχουν αναφορές στο βου-βου-βου, aka world wide web, οπότε δεν μπαίνω στην διαδικασία αναφοράς.
γ) το fiber freaks μεν έχει υπερδιπλάσιο σημείο καύσης απο το βαμβάκι, αλλα έχει και μεγαλύτερη ροή θερμότητας, heat flux. 
Τα παραπάνω βοηθητικά. Με με λίγα λόγια, θα πρότεινα να προσέξετε μήπως το καίτε

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
μιλώντας για στάχτη απο ποσότητα ενός φιτίλιου, μιλάμε για μια ποσότητα μερικών/κάμποσων κόκκων ή όπως αλλιως χαρακτηρίζονται να σημειώσουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2015, 13:27 από chillo »

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #698 στις: Μαΐου 20, 2015, 19:46 »
Παιδιά λέω να δοκιμάσω το KGD. Ψάχνοντας έπεσα πάνω σε αυτό http://cdn3.volusion.com/jkmep.bsedj/v/vspfiles/photos/SE-WICK-KOGENDO-2.jpg και http://www.cigatec-ireland.com/372-thickbox_default/koh-gen-do-japanese-cotton.jpg είναι τα ίδια και απλά τα συσκευάζει άλλη εταιρία ή υπάρχει διαφορά;

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #699 στις: Μαΐου 20, 2015, 20:47 »
Έτσι λένε στο site αλλά είναι πανάκριβα με 4.6€ για 5 τεμάχια. Θα βρεις πολύ πιο φθηνά στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #700 στις: Μαΐου 20, 2015, 20:48 »
παιδια το muji ειναι καλο?το εχει καποιος ?



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
αυτο ειναι Cotton, 60*50mm, 140-Pack (Muji) / SKU: 2080201
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2015, 20:55 από aenaos »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #701 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:34 »
δεν είχα ποτε φιτίλι silica και με αφορμή τη νέα έρευνα του Φαρσαλινού ρωτάω:


η απορροφησιμότητα του υλικού silica σε σχέση με το βαμβάκι που βρίσκεται, ρουφάει λιγότερο  :confused1: [size=78%]? [/size]





Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #702 στις: Μαΐου 21, 2015, 22:43 »
Παιδιά λέω να δοκιμάσω το KGD. Ψάχνοντας έπεσα πάνω σε αυτό http://cdn3.volusion.com/jkmep.bsedj/v/vspfiles/photos/SE-WICK-KOGENDO-2.jpg και http://www.cigatec-ireland.com/372-thickbox_default/koh-gen-do-japanese-cotton.jpg είναι τα ίδια και απλά τα συσκευάζει άλλη εταιρία ή υπάρχει διαφορά;
Έτσι λένε στο site αλλά είναι πανάκριβα με 4.6€ για 5 τεμάχια. Θα βρεις πολύ πιο φθηνά στην Ελλάδα.
Και στο ebay θα βρεις 80 pads με €13. Αν δεν σου πάει στη γεύση (σπάνιο) είναι εξαιρετικά για την αφαίρεση του makeup για τις γυναίκες ;)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #703 στις: Μαΐου 22, 2015, 02:49 »
Μετά από πολύχρονη χρήση απλού βαμβακιού και αποστειρωμένης γάζας, δοκίμασα το Cotton Bacon.
Καλό, άοσμο και βγάζει σωστά το άρωμα από την αρχή, σε αντίθεση με το απλό βαμβάκι ή τη γάζα που θέλουν λίγο "στρώσιμο"
Κατα τα άλλα δεν παρατήρησα καμμιά άλλη "μαγική" ιδιότητα.
Το περίμενα λίγο πιο πυκνό ενώ αυτό είναι σχεδόν στην ίδια πυκνότητα με το απλό βαμβάκι. Οι ίνες του βαμβακιού έχουν μια σχεδόν προσανατολισμένη κατεύθυνση που μοιάζει με στρώσεις χωρίς όμως αυτό να το κάνει συνεκτικό.
Γενικά όμως έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και θα το χρησιμοποιώ (έτσι κι αλλιώς η συσκευασία έχει τόσο πολύ που πρόκειται να κρατήσει αρκετά χρόνια, αν δεν βρωμίσει μέχρι τότε)

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #704 στις: Μαΐου 23, 2015, 00:46 »
Αλλαγή σήμερα από Youde Technology σε Fiber Freaks 2, απλά δεν έχω λόγια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364