vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, Lazy Dog, white varadero

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #585 στις: Απριλίου 05, 2015, 02:01 »
παρε καμια προκα και τα υπολοιπα για σουβλακι :P

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #586 στις: Απριλίου 05, 2015, 02:38 »
προσωπικά δεν ξέρω γιατί να το παλεύεις και δεν κρατάς το kgd
 :)
ίσως να δοκίμαζες να ρωτήσεις στο νήμα του καυφουν τι κάνεις λάθος

Αποσυνδεδεμένος milogreen

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping is a crime... I killed tobacco...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #587 στις: Απριλίου 05, 2015, 04:09 »
Για μένα το Nakamichi ηταν κορυφαιο μεχρι που δοκιμασα το Fiber Freaks. Πηρα το No.2 και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος. Πιστευω οτι τροφοδοτει καλυτερα την αντισταση με υγρο και δινει μια νοτα παραπανω στην γευση. Ισως δεν θα αγορασω οργανικο βαμβακι ξανα. :)) Οσο για το Biowick δεν με βολεψε καθολου στο στησιμο γιατι ειναι πολυ μαλακο και οι ινες του ξετυλιγονται ευκολα. Δεν μου φανηκε και πολυ καλο στην τροφοδοσια. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #588 στις: Απριλίου 05, 2015, 05:37 »
Μου εστειλε η fabvape με την παραγγελία μου sample cotton bacon 2...
Ειπα σημερα να το δοκιμάσω. ..

Λοιπον πολυ ευκολο στην διαχείριση και στο να το κοψεις,περασεις στην αντίσταση και στο να το στρωσεις οπως θες...
Φαίνεται καλο υλικό...
Γευση μου εδωσε με την πρωτη τζουρα και καλη,δεν μπορω να το συγκρινω με το νακαμιτσι καθως δεν εχω τοση εμπειρία αλλα αν μου φανηκε καλυτερο το μπεικον (φυσικα αυτο θα ελεγα αφού ειμαι λαυρης οτιδηποτε περιεχει την λεξη μπεικον.χαχα)
Αλλα μου φανηκε λιγο καλυτερη γευση...

Εχω και την εντυπωση οτι αλλαξε λιγο η τζουρα και εγινε πιο αερατη;παιζει ή μου φανηκε ;

Αποσυνδεδεμένος milogreen

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping is a crime... I killed tobacco...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #589 στις: Απριλίου 05, 2015, 06:25 »
Δε νομιζω να παιζει ρολο στην τζουρα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #590 στις: Απριλίου 05, 2015, 09:22 »


Μακη για να μην ταλαιπωρείσαι http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/sec05fbd8ad2a/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/KAYFIL Αδελφέ κορυφή το εργαλειάκι.

Το έχω δει κι έλεγα να το παραγγείλω κάποια στιγμή αλλά τελευταία έχω κολλήσει με το tiny clear tank των steam tuners κι εκεί δεν μου κάνει, αναγκαστικά πρέπει να αδειάζω.. ευχαριστώ πάντως που μου το θύμησες, θα το χρειαστώ σίγουρα μελλοντικά. :)


Δε νομιζω να παιζει ρολο στην τζουρα... :thumpup:

Έχεις δίκιο, δεν το διατύπωσα σωστά. Λογικά λόγω του γουργουρητού ένιωσα τον λαιμό μου να ταλαιπωρείται μετά από τόσες ώρες προσπάθειας κι όχι απ'το ff2 αποκλειστικά. Μόλις όμως μπήκε το kgd και σταμάτησε εντελώς το "γρ γρ γρ" άρχισα να αισθάνομαι και τον ατμό πιο απαλό.

Μετά από τη νυχτερινή "ξεκούραση" του ατμοποιητή πάντως όλα εξακολουθούν να λειτουργούν άψογα με το τελευταίο στήσιμο.. :)


Αποσυνδεδεμένος milogreen

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping is a crime... I killed tobacco...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #591 στις: Απριλίου 05, 2015, 14:31 »

Έχεις δίκιο, δεν το διατύπωσα σωστά. Λογικά λόγω του γουργουρητού ένιωσα τον λαιμό μου να ταλαιπωρείται μετά από τόσες ώρες προσπάθειας κι όχι απ'το ff2 αποκλειστικά. Μόλις όμως μπήκε το kgd και σταμάτησε εντελώς το "γρ γρ γρ" άρχισα να αισθάνομαι και τον ατμό πιο απαλό.

Μετά από τη νυχτερινή "ξεκούραση" του ατμοποιητή πάντως όλα εξακολουθούν να λειτουργούν άψογα με το τελευταίο στήσιμο.. :)



Αφου σου λειτουργει καλα, αυτο εχει σημασια.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #592 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:02 »
μηπως εβαλες εσυ το βαμβακι σωστα και δεν παιζει ρολο το kdfdsds πω διαολο το λενε ?


μα πως ειναι δυνατον να πιστευτε οτι υπαρχουν καλυτερα και χειροτερα βαμβακια ?


ακουο συνεχως , το ενα μου ξεχωριζει καλυτερα τα συστατικα του υγρου , στο αλλο καταλαβαινω καλυτερα το φυστικοβουτιρο, στο αλλο μου δινει πιο εντονη τη γευση του καψαλισμενου ξηρου καρπου  :o :o :o :o :o :o


βαλτε ενα βαμβακι για ατμισμα μεσα και σε λιγοτερο απο 1 μλ θα στρωσει και θα παρετε γευση ,αν αυτο δε γινει αμεσως  ..


οργανικα βαμβακια με 3.5 ευρω τα 100 γραμμαρια και περνατε  1 χρονο και βαλε ... πατε και δινετε 5 ευρω για 2χαλακια βαμβακι ? ελεος απλα  :hmmm: :hmmm: :hmmm:  σε λιγο θα γραφουν  και welcome  επανω
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 19:08 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #593 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:26 »
Αυτό λέω ρε'συ Απόστολε κι εγώ κι αναρωτιέμαι, αν φυσικά αναφέρεσαι σε εμένα. Με το ένα βαμβάκι είχα γουργουρητό ενώ με το άλλο δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα, τι στο καλό; Με το ένα ξέρω να στήνω και με το άλλο μου φεύγει η εμπειρία;

Για γεύσεις δεν συζητάω καν, στα τρία βαμβάκια που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα δεν εντόπισα κάποια διαφορά προσωπικά. Όμως το γουργουρητό δεν είναι κάτι που σου διαφεύγει εύκολα, κι αν θέλω να το σταματήσω τότε σίγουρα πρέπει να βρω άλλον τρόπο στησίματος για το συγκεκριμένο μόνο βαμβάκι.
Άρα; Έχουμε κάποια διαφορά εδώ.. ;)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #594 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:33 »
ολη η δουλεια  ειναι στο πως θα τοποθετησεις το βαμβακι , ειτε πας και παρεις 2 μπαλες απο το χωραφι και βαλεις μεσα , ειτε παρεις βαμβακι με 100 ευρω τη μπαλα , αν δε το βαλεις  σωστα και στη σωστη ποσοτητα. το γουργουριτο θα το εχεις

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #595 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:41 »
και λεω ο αποστολος δεν θα απαντησει και οπα το εγραψες (πλακα κανω  :tongue_smilie: )

λοιπον ναι υπαρχουν διαφορες στα βαμβακια και αυτες μπορει να ειναι στην διαφορα αποροφητικοτητας στο πιο αντεχει περισσοτερο στην χ ή ψ θερμοκρασια ... στον τροπο επεξεργασιας του και ακομα και αλλα ... αν ηταν ετσι τοσο απλα .. θα παιρναμε το απλο βαμβακι απο το σουπερ μαρκετ και ειμαστε κομπλε ... το πρωτο τανκ θα ηταν στην υγεια του... :tongue_smilie:

δεν ειμαι του να ψαχνω συνεχεια πιο ειναι πιο καλο απο το αλλο .. βρισκω αυτο που μου κανει και μενω ... το εχω πει αυτο αλλωστε .. αλλα δεν θα βαλω και οτι μου κατσει στο χερι... το ιδιο ισχυει και συρματα  mesh .......κτλ...

αν καποιοι γουσταρουν να ψαχνουν ... ε εε και αυτο καλο ειναι ειναι χομπι και ετσι το κανουν ... δεν θα τους κατηγορησω .. ισα ισα ./..

θα κατηγογορησω ομως οσους θα γραψουν κατι που δεν ισχυει και ειναι τελειως λαθος και παραπληροφορουν .. επειδη απλα ηθελαν κατι να πουν ...

ναι αναμεσα στο KGD  και FF  υπαρχουν διαφορες ... τωρα ποιες ειναι ,, δεν θα τα ξαναπουμε .... αλλα υπαρχουν ..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #596 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:42 »

ολη η δουλεια  ειναι στο πως θα τοποθετησεις το βαμβακι , ειτε πας και παρεις 2 μπαλες απο το χωραφι και βαλεις μεσα , ειτε παρεις βαμβακι με 100 ευρω τη μπαλα , αν δε το βαλεις  σωστα και στη σωστη ποσοτητα. το γουργουριτο θα το εχεις
Το ίδιο πράγμα λέμε αλλά κάτι σου διαφεύγει, "σωστός τρόπος" ναι, αλλά για το "εκάστοτε βαμβάκι".!
Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι όλα τα βαμβάκια ίδια, δεν γίνεται δηλαδή με απλό οργανικό σε μπάλες αλλά και με το kgd σε pads (ξέχασα και το οργανικό που συνόδευε τον subtank mini οπότε τα βαμβάκια που έστησα μέχρι σήμερα είναι 4 και όχι 3 ), να το βάζω με παρόμοιο τρόπο και σε παρόμοιο μέγεθος μέσα στους ατμοποιητές μου και να δουλεύουν πάντα υποδειγματικά κι απροβλημάτιστα, κι απ'την άλλη να βάζω το ff2 (και μάλιστα σε 3 στησίματα ) με τον ίδιο τρόπο και με το ίδιο περίπου μέγεθος κι αυτό να γουργουρίζει. Σύμφωνοι, θέλει άλλο τρόπο κι άλλο μέγεθος το συγκεκριμένο, μόνο το συγκεκριμένο όμως κι αυτό επειδή για κάποιο λόγο διαφέρει από τα υπόλοιπα.!
Πιο απλά δεν γίνεται.. :)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #597 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:44 »

kdfdsds πω διαολο το λενε

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! Δάκρυσα.

Απόστολε, όντως πολλές φορές υπάρχει το στοιχείο της υπερβολής.
Η αλήθεια όμως είναι οτι τα βαμβάκια έχουν διαφορά, κυρίως στην τροφοδοσία.
Κι εγώ μεταξύ των 2 γνωστών γιαπωνέζικων δεν έχω δει καμία διαφορά.
Διαφορά μεταξύ βαμβακιών γενικά, υπάρχει όμως και στη γεύση. Κι αυτό εξαρτάται απο το υγρό που ατμίζεις.
Αν για παράδειγμα ατμίζεις κανένα prime που ζέχνει απο χιλιόμετρα και σε βετέξ να το βάλεις δε θα δεις διαφορά.
Οπότε παίρνεις ένα ρολό απο το Σκλαβενίτη και καθάρισες για 5 χρόνια.
Είναι όμως και μερικά υγρά που η διαφορά στα βαμβάκια είναι χαώδης.
Πχ στο gambit έτσι και βάλεις αυτό το χύμα βαμβάκι που λες και ατμίσεις νομίζεις οτι έκανες βουτιά στα άπλυτα του Ευαγγελισμού ρε φίλε.

Τώρα στο θέμα του Μάκη συμφωνώ απόλυτα με τον Απόστολο.
Είναι 100% θέμα στησίματος.
Κι εμένα μου έχει κάτσει στην ίδια αντίσταση να αλλάξω βαμβάκι και να βάλω το ίδιο που είχα πριν και να κάνει κάτι σκασίματα που τα ένιωθα στη γνάθο.
Σε σημείο που πάταγα το κουμπί, άκουγα το μπαμ και μετά το έβαζα στο στόμα γιατί δεν άντεχα πλέον.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #598 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:57 »
μακη φιλε μου δεν ειναι επιστημη ... αναλογα τη κοιλ εχεις φτιαξει βαζεις και τηη σωστη ποσοτητα βαβακι ... εμενα παντως δε μου ετυχε μεχρι τωρα μιας και εχω διαφορα βαμβακια για να φτιαξω στρωμα ολοκληρο, να μου φουσκωσει καποιο περισσοτερο απο το αλλο και να χρειαστει λιγοτερη ποσοτητα ...


τη να πω , ισως ειμαι τοσο γατος που τα κανω ολα μηχανικα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #599 στις: Απριλίου 05, 2015, 20:02 »


Τώρα στο θέμα του Μάκη συμφωνώ απόλυτα με τον Απόστολο.
Είναι 100% θέμα στησίματος.

Σύμφωνοι κι από μένα σε αυτό, δεν μπορώ να μην πω όμως ότι με τα υπόλοιπα βαμβάκια που δοκίμασα μέχρι σήμερα οι ανοχές στο κάθε στήσιμο αποδείχτηκαν μεγαλύτερες.. θα πρέπει δηλαδή να γίνει κάποιος υπερβολικός σε κάποιο σημείο του στησίματος για να φτάσει να δει τον ατμοποιητή του να κάνει διάφορα παλαβά.. το ff2 απ'την άλλη θέλει πιο "χειρουργικές" κινήσεις και τη βοήθεια της θεάς τύχης όπως φαίνεται, τουλάχιστον στον kayfun lite που την πάτησα εγώ γιατί ξαναλέω, σε subtank mini και magma δεν είχα κανένα θέμα μέχρι στιγμής. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9157 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364