vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #495 στις: Μαρτίου 30, 2015, 23:20 »
@drgt
Συμφωνώ απόλυτα. Είχα πάρει βαμβάκι Hansaplast από φαρμακείο και με πείραζε στο λαιμό (δεν έχει όμως νομίζω πιστοποίηση από ΕΟΦ).

Απλά κάθε αμερικανάκι έχει βρει τον τρόπο να μας πιάνει κορόιδα πιστεύω. Όλοι έχουν το ιδανικό βαμβάκι. Άλλος αιγυπτιακό, άλλος δική του παραγωγή, άλλος φαρμακευτικό και τα μέλη που τα δοκιμάζουν τα βρίσκουν όλα σχεδόν ίδια. Το μόνο κοινό που έχουν είναι η εξωφρενική τιμή, χωρίς όμως να έχουν εξωφρενικό κόστος παραγωγής.

Αν κάποιος είχε κάνει αναλύσεις, τι κατάλοιπα αφήνουν, πως επηρεάζουν τον ατμό κλπ θα το καταλάβαινα. Και θα έχωνα ευχαρίστως τα τριπλά χρήματα από αυτά που ζητάνε. Αρπαχτές κάνουν όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2015, 23:25 από camber »

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #496 στις: Μαρτίου 30, 2015, 23:26 »
Να βαλω κανα δυο πακετα καβαντζα πριν παρουν την ανηφορα!


EDIT: KGD εννοω.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #497 στις: Μαρτίου 30, 2015, 23:27 »
τι να τα κανεις φιλε μου ... ηδη το ενα πακετο ειναι για χρονια .. πολλα χρονια  :laugh1: :tongue_smilie: ...

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #498 στις: Μαρτίου 30, 2015, 23:31 »
Καλα, αμα τα βρει η γυναικα, κλαφτα!

@camber
22 χρονια στο αμερικα, επιβεβαιωνω: Το 'χουν ρε παιδι μου με τη ...μπιζνα!
Οπως οι μαυροι τον χορο!


EDIT: Αν το 'χεις λεγεσαι entrepreneur!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #499 στις: Μαρτίου 30, 2015, 23:37 »

πήρα ένα πακέτο 140 pads muji από ft και καθάρισα για αυτή τι ζωή στην επομενη ζωή βλέπουμε
τώρα που τα λέμε δεν ξέρω αν προλάβω και αυτό να το ανοίξω σε αυτή τι ζωή γιατί είχα πάρει 10 pads από εδώ και μετά από 4 μήνες στους επισκευάσιμους δεν φαίνεται να του λείπουν pads

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #500 στις: Μαρτίου 31, 2015, 02:40 »
Cotton bacon  που το βρίσκουμε; Το 2 εννοω... Ή ολα ειναι 2 πλέον; Ηταν να  μου φέρουν πριν λιγο καιρο και θελω  σιγουρα να δοκιμασω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #501 στις: Μαρτίου 31, 2015, 03:32 »
Τα περισσότερα ελληνικά καταστήματα απ' ότι βλέπω έχω την δεύτερη έκδοση οπότε μπορείς να το προμηθευτείς από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #502 στις: Μαρτίου 31, 2015, 03:33 »
Cotton bacon  που το βρίσκουμε; Το 2 εννοω... Ή ολα ειναι 2 πλέον; Ηταν να  μου φέρουν πριν λιγο καιρο και θελω  σιγουρα να δοκιμασω


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=1075

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #503 στις: Μαρτίου 31, 2015, 11:28 »
Από εχθές το μεσημέρι που χρησιμοποιώ το cotton bacon 2, μόνο καλά έχω να προσθέσω σε αυτά που ήδη είπα!
 
Καταρχήν με 6.5 ευρώ (θεωρώ ότι) παίρνω ένα από τα πιό καθαρά βαμβάκια που υπάρχουν (είπαμε κόψαμε το τσιγάρο ..ας βάζουμε τουλάχιστον στα πνευμόνια μας ότι "καθαρότερο")!!
 
Με δέκα τεμάχια σε λουρίδες που έχει μέσα ..φτάνει για περίπου 80 στησίματα (..αρκετά νομίζω σε σχέση και σε αντιπαράθεση με άλλα παρόμοιας "καθαρότητας" και αξίας βαμβάκια).
 
..γεύση, από την πρώτη (κυριολεκτικά) τζούρα.
 
..σταθερή ποιότητα ατμίσματος και μεγάλη αντοχή στο "μαύρισμα" {έχω κάνει 15 ml με ni200, 8 σπείρες, 0,11 ohm στα 15 watt} και ανοίγοντας και κοιτώντας την αντίσταση είναι ακόμη άψογη (..πρίν στις ίδιες συνθήκες με nakamichi, είχε ήδη μαυρίσει το βαμβάκι):
 

 
{..η αντίσταση είχε χρησιμοποιηθεί για άλλα 40 περίπου ml (..προηγούμενα στησίματα με nakamichi) και απλά καθαρίστηκε και μπήκε το cotton bacon (..οπότε λογικό να είναι λίγο μαυρισμένες κάποιες σπείρες ..αλλά όχι το νέο βαμβάκι!!}.
 
Και ένα video που βρήκα στο internet που "δείχνει" την αντοχή του συγκεκριμένου βαμβακιού στις θερμοκρασίες καθώς επίσης επιβεβαιώνει και τα λεγόμενά μου, για γεύση από την πρώτη τζούρα:
 

 
Υ.Γ. ..υπόψιν, ότι και εγώ ένας απλός ατμιστής είμαι (..δεν έχω πουθενά και σε τίποτα συμφέρον από κανέναν) ..και απλά λέω την προσωπική μου γνώμη, όσο πιό αντικειμενικά μπορώ..

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #504 στις: Μαρτίου 31, 2015, 12:49 »
Μου αρεσει που μετρατε το ποσο καθαρο μενει το βαμβακι οταν εχετε ασφαλεια θερμοκρασιας οτι πρεπει για προπαγανδα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #505 στις: Μαρτίου 31, 2015, 12:59 »
Το συγκεκριμένο πάντως προϊόν λέει ότι "Ξεκινάμε με επιλεγμένες βαμβακερές ίνες των ΗΠΑ, μετά το περνάμε από μια ιδιόκτητη(proprietary) διαδικασία καθαρισμού για να απομακρύνουμε τις ακαθαρσίες, τα φυσικά έλαια και τα ζιζανιοκτόνα."


Απλά το μεταφράζω για να ξέρουνε και οι μη αγγλομαθείς περί τίνος πρόκειται.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #506 στις: Μαρτίου 31, 2015, 13:03 »
Μου αρεσει που μετρατε το ποσο καθαρο μενει το βαμβακι οταν εχετε ασφαλεια θερμοκρασιας οτι πρεπει για προπαγανδα  :eyesplash:
Ελα ομως που τα KGD/nakam μαυρισουν περισσοτερο και νωριτερα...ακομη και σε temp controlled λειτουργια.

Καλο θα ηταν λοιπον να προσεχουμε τους χαρακτηρισμους μας. Φιλικα παντα :)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #507 στις: Μαρτίου 31, 2015, 13:06 »
Μπορεί να φταίει που δεν έχουν περάσει από καθαρισμό για να απομακρυνθούν τα έλαια τους.

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #508 στις: Μαρτίου 31, 2015, 13:12 »
μήπως είναι περισσότερο φυσιολογικό ένα οργανικό προιόν όταν δέχεται θερμοκρασίες να μαυρίζει σταδιακά παρά να μένει πεντακάθαρο. χωρίς τα ίχνη που θα έπρεπε να έχει απο την αντίσταση.δεν μπορώ να καταλάβω τι σόι φυσικό μπαμπάκι είναι αυτό που δεν επηρεάζεται απο την θερμοκρασία.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #509 στις: Μαρτίου 31, 2015, 13:22 »
Αυτο που με νοιαζει ειναι να βγαζω το βαμβακακι μου οσο το δυνατον πιο καθαρο(κολλημα μου; ισως)

Αυτο που επισης με νοιαζει ειναι να παίρνω την καλυτερη γευση, οσο το δυνατον νωριτερα και να διαρκει σε ενταση παλι οσο το δυνατον περισσοτερο(κολλημα μου; ξανα ισως)

Ετυχε(γιατι κατα τυχη πηρα CB2) και το βρηκα στο μπεικονακι.

Παραθεση αποψεων(ελπιζω βασει χρησης) κανουμε. Τωρα το οτι για μενα και μερικους αλλους το "λαδερο" μας καθεται καλυτερα και το λεμε, δεν σημαινει οτι ειναι πανάκεια...

Σε οσους γνωστους παντως εδωσα για δοκιμη, παρηγγειλαν κατευθειαν  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171643 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364