vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 04, 2015, 06:42 »
Εγω παλι αγορασα αυτα


http://www.amazon.com/Cotton-Labo-ORGANIC-Puff-200pc/dp/B000TCD51A?tag=viglink21192-20


και ειναι παρα πολυ καλο βαμβακι, εφάμιλλο του KGD. Διαβαστε λιγο κριτικες στην σελιδα του προιοντος. Παράδοση απο Ιαπωνια καπου στις 20 μερες.


Νομιζω απο βαμβακι εκλεισα για κανενα 2χρονο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος emankov

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 04, 2015, 09:51 »
Παιδια πειτε μου κατι
Σε KGD pad αφαιρουμε το πανο και κατω "πετσι" πριν φτιαξουμε η οχι??
Εχω δει βιντεο που αλλοι αφαιρουν και αλλοι οχι και εχω απορια.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 04, 2015, 09:56 »
Γούστα. Δεν είναι απαραίτητο να αφαιρέσεις κάτι.

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 04, 2015, 10:05 »
Είσαι πρωτάρης για αυτό. Ρώτα και κανένα παντρεμένο  :))
Θα έπρεπε να της πεις Αγάπη μου το πρόσωπό σου αξίζει το καλύτερο, δες τι δώρο σου πήρα. Και μετά όλως τυχαία ανακαλύπτεις ότι κάνουν και για η.τ.

Εγω έτσι το έκανα με τον αρχικό μου ενθουσιασμό όταν μπηκα στο χώρο πριν μάθω για νακαμιτσι και της είχα αγοράσει και καλά μια τεράστια συσκευασία πράσινη με οργανικό βαμβάκι μέσα για αυτήν. Τώρα δυστυχώς δεν πιάνει  >:( >:( αφού οι συσκευασίες παραμένουν φουλαριστές και θα πρέπει να σκαρφιστώ νέα μέθοδο για να φέρω ΤΕΡΑΣΤΙΑ συσκευασία KGD.  :eyesplash: :eyesplash:
Εικονιδιάκι με παντόφλα δεν υπάρχει πουθενά;;;;  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 04, 2015, 13:19 »
Παιδια πειτε μου κατι
Σε KGD pad αφαιρουμε το πανο και κατω "πετσι" πριν φτιαξουμε η οχι??
Εχω δει βιντεο που αλλοι αφαιρουν και αλλοι οχι και εχω απορια.
Ευχαριστω

Στην αρχη αφαιρουσα κι εγω το ενα "πετσι", οπως το λες, κι εστριβα το coil απο την μεσα μερια.
Μια μερα λεω "δε δοκιμαζω χωρις να το αφαιρεσω". Ε, καμια διαφορα. Ιδια γευση, ιδια τροφοδοσια.
Απο τοτε δεν αφαιρω τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 04, 2015, 14:40 »
Κατοχος muji pads εδω και λιγη ωρα..πηρα για δοκιμαστικο.
Να πω πως δεν περιμενα τετοια καθαροτητα σε γευση γενικα ημουν επιφυλακτικος στα γραφομενα.
Πριν επαιζα με οργανικο και η αληθεια ειναι πως με ειχε κουρασει η βαμβακιλα καθε φορα που εστεινα τον ατμοποιητη.

Για να μη μακρηγορω οποιος παιζει με βαμβακι πρεπει να παει να παρει εστω και muji καμια σχεση.
Επισης παρατηρω καλυτερο χτυπημα βασικα την ακουσα με το ιδιο σεταπ στον ιδιο ατμοποιητη αυτο που εκανα ειναι να βγαλω το οργανικο και να βαλω το muji pad μεσα δηλαδη δεν αλλαξε τιποτα και το αποτελεσμα σουπερ σε βαθμο που να θελω να ριξω τη νικοτινη τωρα.


Τελικα το muji κατα ποσο ειναι χειροτερο απο τα kgd? να ξερω ποιο να παραγγειλω απο τα 2 μιας και η τιμη εχει μεγαλη διαφορα..  :)

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 04, 2015, 14:54 »
Tα Muji χρησιμοποιεί η KangerTech στις αντιστάσεις των subtanks.
O Busardo όταν γύρισε από την Κίνα, σε ένα βιντεάκι έδειξε το πακέτο των 140 τεμαχίων που του έδωσαν.
Εν συνεχεία έβαλε δίπλα δίπλα, ένα pad Μuji και ένα pad KGD.
Tου φαίνονταν και οπτικά ίδια, σε βαθμό που ήταν λες και ήταν κομμάτια της ίδιας παρτίδας, από το ίδιο εργοστάσιο.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 04, 2015, 16:22 »
Τα muji εδω που  τα βρίσκουμε; Μονο απο eBay ?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 04, 2015, 16:55 »
Σε ευχαριστω πολυ! Ειμαι στη διαδικασία αναζήτησης βαμβακιού... Εχω δοκιμάσει KGD και απλο οργανικό σε μπάλες...  Το KGD πολυ καλυτερο το ένιωσα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 04, 2015, 17:05 »
κι εγώ απλό οργανικό σε παντς και kgd, η αλήθεια είναι ότι η διαφορά είναι αισθητή ως προς το ότι το δεύτερο δε χρειάζεται στρώσιμο.Αλλά αμφιβάλλω ότι μεταξύ των τοπ που αναφέρονται στο νήμα θα μπορέσω να βρω ιδιαίτερες ή διακριτές διαφορές κι έτσι δεν ψάχνω παραπάνω για τώρα.Κάποια στιγμή θα ήθελα να δοκιμάσω και το ff

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 04, 2015, 18:30 »
Εχοντας δοκιμασει muji και kgd θεωρω οτι ειναι ανουσιο και χασιμο χρονου να προσπαθει να εντοπισει κανεις αξιοσημειωτες διαφορες μεταξυ των γιαπωνεζικων. Το προτερημα τους ειναι η αναλοιωτη και καθαρη γευση απο την πρωτη τζουρα. Μειονεκτουν το ιδιο οπως και το απλο οργανικο στη διαρκεια/αντοχη χρησης που δεν ξεπερνα τα 15-20ml.
Αν ειναι να ψαξω κατι αυτο θα ειναι να βρω υλικο που θα εχει χρονικη διαρκεια και θα διατηρει την αποροφητικοτητα αναλοιωτη και σταθερη.
Το rayon μου φανηκε οτι ειχε χαλια γευση και δεν εστρωνε με τιποτα χωρις να παρατηρησω καμια βελτιωση στην απορροφητικοτητα.
ff δε μου δοθηκε ευκαιρια να δοκιμασω αλλα αν ειναι ιδιο η παραπλησιο με rayon θα φαει Χ κι αυτο.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 04, 2015, 20:08 »
Δεν εχω δοκιμασει rayon και ετσι δεν εχω αποψη για αυτό, αλλά σίγουρα το ff δεν εχει χάλια γεύση και δεν θέλει στρώσιμο..

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 04, 2015, 20:14 »
 Το ff2 παντως εμενα δε μου κανει... Σαν υαλοβαμβακας ειναι ή πλαστικό , δε ξερω. Ετσι ειναι και το ενα; Την ιδια υφη εχει;
Ειχα δοκιμάσει KGD και μου αρεσε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 04, 2015, 20:27 »
Βρηκα αυτο εδω http://www.ebay.com/itm/F-S-MUJI-Unbleached-Cut-Cotton-3-type-102-140-pcs-60-50-90-70-mm-from-Japan-/111611473722?pt=LH_DefaultDomain_2&var=&hash=item19fc8fef3a σαν τιμη ειναι οκ να τα παραγγείλω ή εχουμε καμια καλυτερη προταση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364