vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, dkostas, camber, zamploutos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #255 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 20:23 »
αστα έχω κολλήσει
το σακουλάκι προτείνεται για την υγρασία έτσι;

10 εκατομμύρια πιξελς στη κάμερα και Lossless compression στο imgur
το πιο νέο, το koh gen do κοντεύει ενός μηνός, τα αλλα ειναι παλαιότερα κανα 15νθήμερο , στα χέρια μου, αν έχει σημασία στους υπολογισμους σας

σορρυ το κάτω δεξιά ειναι koh jen do, απο τα σακουλάκια τους όλα!








Φίλε μου άλλοι τα κάνουν μαλλιά κουβάρια κι εσύ μαλλιά βαμβάκια. :)
Χωρίς πλάκα τώρα θα σου έλεγα να κοιτάξεις την τομή από τo padd. Έτσι ξεχωρίζω τα δικά μου τα kgd.  Το ένα είναι λίγο πιο χοντρό από το άλλο και έχει μια μικρη διαφορά στην υφή τους.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #256 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 20:34 »
Fiber freaks είναι το νούμερο ένα έχω δοκιμάσει όλα άντε το koh ge do κάτι πάει να κάνει αλλά δεν το φτάνει έχει την καλύτερη απόδοση γεύση και χρήση ούτε φθείρεται εύκολα.. Μόνο άμα βάλω υγρό με μάκα που δεν αντέχει πάνω από 2 μέρες..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 20:49 »
αυτά ειδικά που εκανες παράθεση δεν είναι μαλλιά κουβάρια, πασιφανώς
 όλα έχουν 5 υποστρώματα και όλα είναι απο την ίδια μηχανή. Φαίνεται αν ανοίξεις την εικόνα στο Imgur σε φουλ ζουμ. Μετράς τα δικά σου ποσα υποστρώματα έχουν  και μας λες. Να πάρω και καμια φωτο προφιλ;
Υγρασίες, πατημένες συσκευασίες, τριβή κλπ ειναι άλλο θέμα
Τώρα αν ο αλλος μου πούλησε τα νακαμίτσι ή τα κο τζεν ντο για μουτζι κακό του κεφαλιου του, ε; Αλλα δεν νομίζω  ;)

να βάλω και τα Muji δώρα της modmakers αν θελει κάποιος στο "συγκριτικο" ή και άλλα, αυτο εννοουσα δώρα, μη νομίζει κανεις πως μου κάνουν δώρα παντς όπως τα 50λεπτα στα φανάρια πχ, πληρώνω, δεν πληρώνομαι

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

εχει ήδη δημιουργηθεί πρόβλημα μαζί μου κάπου αλλού με ενα κατάστημα  για τα βαμβάκια, δεν ξέρω αν θεώρησε πως τον έχω ανάγκη, ή το ανάποδο.
Το δικό του πρόβλημα σίγουρα ήταν πως είχε ένα μόνο βαμβάκι, που "θεώρησε" πως άσκησα κριτική , οργανικά ειναι όλα όμως τα γιαπωνέζικα και μερικά ακόμη που δεν ειναι καν σε παντς. Αποσαφηνίσθηκε και κατέληξε τότε ευτυχώς να πω το ζήτημα αφου ειπα πως το δικό του δεν το έχω απλά καν δοκιμάσει.
Το δικό μου πρόβλημα ειναι πως υπάρχουν παρα πολλά και δοκιμασμένα βαμβάκια κι εμεις ανακυκλωνόμαστε σε αυτήν εδώ την ανοησία και γιατί τα πήρε και ο Μάκης ο Τάκης και η Σούλα απο το ebay
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2015, 22:01 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 22:07 »

Ολα ειναι KGD αγορασμενα απο διαφορετικα μαγαζια.
Αριστερά ειναι απο το πακετο των 80 απο ιαπωνία, πιο απαλό στην υφή του και πιο μαλακό από το δεξί.
Το μεσαίο ελληνικό μαγαζι το ίδιο με της ιαπωνιας.
Δεξιά ελλ. μαγαζι είναι πιο σκληρο σε σχεση με τα αλλα και πιο τραχύ.

Διαφορα στη γευση δεν εχω καταλαβει παντως. ολα ιδια ειναι.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 22:52 »
kgd,nakamichi,muji,kumo,FF,drago ολα εχουν πολυ καλη αποδοση και ποιοτητα. Οι διαφορες τους ειναι ελαχιστες μεταξυ τους αλλα μεγαλες σε σχεση με το απλο βαμβακι/οργανικο βαμβακι που χρησιμοποιουσαμε* παλαιοτερα.
Εμεις τωρα απλα βγαζουμε απο την μυγα ξινγκι ψαχνωντας διαφορες  ;)


*ΧρησιμοποιουσαΝΕ βασικα, γιατι εχω με τα απλα βαμβακια ενιωθα τριχες στο στομα και το λαιμο απο την πρωτη τζουρα οποτε ημουν με σιλικα μεχρι να βγουνε τα pads  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 23:05 »
ναι σε σχεση με το οργανικο βαμβακι καμια σχεση μια καμια .... και το διαπιστωσα χωρις καν να ειμαι προκατελημενος καθολου ... ισα ισα το εβλεπα πολυ θετικα ... και με κλειστα ματια το καταλαβαινεις οτι δεν ειναι οργανικα pads  αλλα απλο οργανικο βαμβακι μονο απο την γευση ... τουλαχιστον σε μενα

σαν να ατμιζα καλτσα ή κατι τετοιο .. αν ψαξετε θα βρειτε την απαντηση μου μετα την δοκιμη ... ειχα μια απορια σαν να ειχα κανει κατι εγω λαθος

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:34 »
Φίλτατοι συνατμιστές.Δεύτερη μέρα χρήσης του KGD.Πήρα 80άδα απο eBay και μπορώ να πω τα 10€
όχι απλά άξιζαν,αλλά πλέον μου έχουν φύγει και οι υπόνοιες για βαμβακίλες και βλακίες.


Όσο περνάν οι μέρες βέβαια,θα σχηματίσω ακόμα πιο ολοκληρωμένη άποψη.


Υ.Γ. marbass Θοδωρή τα παρέλαβες εσύ; Σου ήρθαν;

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 02:51 »
Εμένα μου τα έστειλαν 31/1 (Σάββατο;) πάντως και παρέλαβα 9/2. Ταχύτατοι οι Ιάπωνες. Τόσο που δεν έχω προλάβει να πάρω σύρματα ακόμα. :) Ο επισκευάσιμος έρχεται από Κίνα, αλλά λέω να πάρω κανέναν Subtank mini να παίζω στο ενδιάμεσο...  8)

Πολύ μαλακό το KGD. Επίσης τα βίντεο ξεγελάνε και τα pads μου φαίνονται μικρότερα στην πραγματικότητα. Αν είναι να το κόψω και μισό πόντο πάχος άντε να δω τι θα μείνει για να μπει στον ατμοποιητή (αστειεύομαι)...

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:55 »
Ενδιαφέρουσα παρουσίαση:



( μάλλον πρέπει να ανοίξει ένα καινούργιο νήμα γιά τα Fiber Freaks  :) )

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 00:42 »
Ποσταρισα ένα μικρο βιντεο γενικα για τα οργανικα pads  και την χρησιμοτητα τους εδω :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:09 »
εχω στα χερια μου και τα δυο βαμβακια  Fiber Freaks και KGD  αλλα και MUJi ... δεν ξερω τι με κρατησε στο KGD  .. και παραμερησα το Fiber Freaks .. ισως οτι μου φερνει υφη ραγιον αλλα και οτι παρολο πηρα γευση αμεσως δεν μολυ κραταγε την γευση για πολυ καιρο και εννοω για 3 μερες που συνηθως αλλαζω βαμβακι ... ειχα πολυ γευση την πρωτη μερα αλλα μετα χανοταν καπου στο βαθος ... με το KGD  στις 3 μερες κραταει τα παντα .. ασχετα αν το αλλαζω μιας και μου αρεσει η διαδικασια στησιματος .. ανετα με πηγαινε και αλλες μερες ... βεβαια ειναι υποκειμενικο αυτο μιας και καποιοι εχουν την αντιθετη γνωμη ..

Το MUJI   αδιαφορο αλλα οχι κακο .. πισω απο Fiber Freaks
Να επιβεβαιωσω και γω τα λεγομενα του Κωστα για την διαρκεια της γευσης του fiber freaks ενω στην αρχη ειναι πολυ καλη η γευση ,τις τρεις μερες δεν τις βγαζει αλλα και παλι ακομα και στην υποτονικη γευση  που δινει εννοειται οτι ειναι καλυτερο απο το απλο οργανικο . το KGD ειναι απλα ενας ερωτας!

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 12:42 »
Ρε παιδιά, το πόσες μέρες βγάζει δεν είναι θέμα του βαμβακιού αλλά της αντίστασης.


Αν πας και ατμίζεις σοκολάτα premium atmoslab (όπως εγώ τώρα), κάθε 2 μέρες θες καινούρια/καθαρισμένη αντίσταση και έχεις πάλι γεύση. Αν βάλεις πάλι cherry atmoslab (η δευτερή μου αυτή την περίοδο), μπορείς να κάνεις 150ml πριν χρειαστείς να αλλάξεις/καθαρίσεις την αντίσταση.


Το βαμβάκι δεν παίζει ρόλο στο πόσο κρατάει, εκτός και αν δεν το στήσεις σωστά. Απλά το πετάς γιατί έτσι πρέπει. Το μόνο που αλλάζει ανάμεσα σε βαμβάκια είναι ρυθμός παροχής και το αν θα πάρεις βαμβακίλα στην αρχή.


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 13:15 »
Μάλλον όμως, κάνουν την σύγκριση με το ιδιο υγρο...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 15:01 »
Δεν μίλησα την σχέση υγρού και αντιστασης αλλα υγρου βαμβακι και γευση... στα ιδια υγρα και στις 2 περιπτωσεις με KGD και Fiber Freaks
..η γευση παραμενει μετα και απο 3 μέρες με  KGD ενω την χανω με fiber freaks στις 3 μερες

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 15:38 »
Μάλλον όμως, κάνουν την σύγκριση με το ιδιο υγρο...

Και άρα, όπως είπα....


εκτός και αν δεν το στήσεις σωστά


Πιθανότατα δεν το στήνεις σωστά με το fiber freaks Κώστα ή τουλάχιστον δεν το στήνεις αντίστοιχα καλά όσο με το KGD.


Και για να πω την αλήθεια μου, όλα αυτα τα χύμα υλικά, από οργανικό βαμβάκι μέχρι rayon και fiberfreaks δεν πιστεύω ότι θα καταφέρουν να ισοφαρίσουν το pad ποτέ. Αν κάνουν fiberfreak pad, τότε ίσως είναι δυνατή η σύγκριση στα ίσα.


Για να μη παρεξηγηθώ, δεν είμαι κανένας μάστορας του στησίματος/βαμβακιού κτλ ούτε τα λέω με σκοπό να προσβάλω κανέναν και τις ικανότητες του να στήνει φιτιλαντιστάσεις. Μιλάω καθαρά για συμπεριφορά υλικών.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364