vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 10 χρήστες
blalck, dkostas, pngtszs1976, Lazy Dog, lidbab, webtool, camber, mfk, zamploutos, takoulas

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #240 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 13:31 »
Τι προβλημα να εχεις,κοβεις οσο χρειαζεσαι απ την σωστη πλευρα με το ψαλιδι κ ολα οκ,δεν αλλαζει κατι.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #241 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 14:00 »
Η αφαίρεση πάντως των σκληρών στρώσεων πάνω και κάτω στα kgd, όσο βλακεία και αν μου φαινόταν, μου δίνει πιο ωραίο αποτέλεσμα. Όχι κάτι τρελό, αλλά μια διαφορά την καταλαβαίνω.
Όσοι έχετε 80αδες κάντε μια δοκιμή σε ένα και το πετάτε αν δεν σας αρέσει :)

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #242 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 14:35 »
Το ανοίγω στα δύο και το διπλώνω ανάποδα... έτσι ώστε το εξωτερικό μέρος να γίνει εσωτερικό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #243 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 15:12 »
εγω το 2 εχω , αν και λενε οτι δεν κανει για καυφουν , σε εμενα παιζει μια χαρα και το 2


το 1 νομιζω ειναι οπως το βαμβακι και το 2 σε pad ( οπως αυτο που εχω )

Το No1 είναι περισσότερο για dripper ατμοποιητές, το Νο2 για ατμοποιητές με tank.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #244 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 15:28 »
δε νομιζω οτι παιζει ρολο αν το βαλεις σε τανκ η ντριπερ, εχω βαλει το 2  στο μαγκμα και παιζει μια χαρα . το υλικο κατασκευης ειναι το ιδιο  , απλα το ενα ειναι pad και το αλλα πιο αφρατο , το ενα δουλευετε πιο ευκολα το αλλο οχι ...


 ετσι μου λεει η δικη μου λογικη δλδ , μπορει να ειμαι λαθος 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #245 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 15:37 »
Ο κατασκευαστης λεει,το ενα ειναι σαν κανονικο βαμβακι κ το χρησιμοποιεις σε ολους τους ατμο,το δευτερο ειναι pad κ το χρησιμοποιεις σε ατμο με τυχον διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #246 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 15:41 »
Περισσότερες πληροφορίες για τα Fiber Freaks :
http://www.fiberfreaks.com/products/?lang=en

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #247 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 22:59 »
εχω στα χερια μου και τα δυο βαμβακια  Fiber Freaks και KGD  αλλα και MUJi ... δεν ξερω τι με κρατησε στο KGD  .. και παραμερησα το Fiber Freaks .. ισως οτι μου φερνει υφη ραγιον αλλα και οτι παρολο πηρα γευση αμεσως δεν μολυ κραταγε την γευση για πολυ καιρο και εννοω για 3 μερες που συνηθως αλλαζω βαμβακι ... ειχα πολυ γευση την πρωτη μερα αλλα μετα χανοταν καπου στο βαθος ... με το KGD  στις 3 μερες κραταει τα παντα .. ασχετα αν το αλλαζω μιας και μου αρεσει η διαδικασια στησιματος .. ανετα με πηγαινε και αλλες μερες ... βεβαια ειναι υποκειμενικο αυτο μιας και καποιοι εχουν την αντιθετη γνωμη ..

Το MUJI   αδιαφορο αλλα οχι κακο .. πισω απο Fiber Freaks

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #248 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 08:30 »
Περίμενα το πρωϊνό,για να πάρω τις πρώτες πρωϊνές μου τζούρες και με τους γευστικούς μου κάλυκες
να λειτουργούν για μένα στο φουλ.Επιβεβαιώνω για το KGD σαν προσωπική άποψη ότι είναι αρκετά
σκαλοπάτια πάνω τελικά απο τα υπόλοιπα ΟΕΜ Japanese Pads που κυκλοφορούν εκεί έξω.


Αν κάτσει κάποια στιγμή,θα δοκιμάσω αν και νομίζω πως το KGD θα με κρατήσει για αρκετό καιρό τώρα.


Ευχαριστώ τους συνατμιστές που το πρότειναν. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:07 »
να ρωτήσω;
εχετε βρει κάποιον τρόπο να τα ξεχωρίζετε αν χρειαστεί;
πχ
κρατάω όλα τα pads σε ένα σακουλάκι τροφίμων που κλείνει με zip. Μεσα έχω τα σακουλάκια τα δικά τους. Έχω muji, koh gen do, nakamichi και fiber freaks, εχω κάμποσες συσκευασίες απο όλα, πολλά τα πήρα σαν δώρα .
Όταν στήνω όμως, στο τέλος πετάω μέσα το υπολοιπο χύμα, που και που μόνο....
Χτες ηθελα να βρω τα νακαμίτσι , που τα ξέρω και εξ όψεως καλά, τα έχω παρατηρήσει πωςτολεν;
 Τα έβγαλα όλα έξω. Οκ, αφήνουμε εκτός το ff που διαφέρει μακράν.
Τα άλλα, έχουν ίδιο πάχος, ίδια υφή, ίδιο αριθμό απο φυλλαράκια -αυτά τα μαύρα- , και βασικά, αν δειτε και την φορά των ινών, αυτή ειναι ακριβώς ίδια! Ασχετο  οτι έχουν διάφορα μήκη και πλάτη, μπορείς να κάνεις και παζλ αμα βαρεθεις....
Τώρα;

edit
το "αριθμός απο φυλλαράκια" ατυχές, αναλογία εννοώ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:44 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #250 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:16 »
εγω οσο μπορω να τα ξεχωρισω μονο στο χρωμα ....αλλα ευτυχως εχω μονο muji και  KGD  και τελειωσαν τα νακαμιτσι που καθοτι ακριβα και μισο σκαλοπατι κατω απο τα KGD

το KGD  ειναι πιο ιβορι χρωμα απο το muji  που ειναι πιο ασπρουλιαρικο

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #251 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:17 »
Μην σπας το κεφάλι σου φίλτατε.Πάρε σακουλάκια με ZIP που κλείνουν απο πάνω και έχε μέσα 1-2 Pads
να κάνεις την δουλειά σου και απο έξω γράψε με μαρκαδόρο τι είναι το καθένα.Τις συσκευασίες άστες κάπου
στην άκρη τις μεγάλες.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #252 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:42 »
αστα έχω κολλήσει
το σακουλάκι προτείνεται για την υγρασία έτσι;

10 εκατομμύρια πιξελς στη κάμερα και Lossless compression στο imgur
το πιο νέο, το koh gen do κοντεύει ενός μηνός, τα αλλα ειναι παλαιότερα κανα 15νθήμερο , στα χέρια μου, αν έχει σημασία στους υπολογισμους σας

σορρυ το κάτω δεξιά ειναι koh jen do, απο τα σακουλάκια τους όλα!

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2015, 17:13 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #253 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 18:36 »
ακριβως αυτο που σου λεει ο Χρηστος να κανεις .. αυτο κανω και εγω  γιατι εχτος οτι ετσι δεν χαλαω ολη την συσκευασια αλλα το ενα μονο παντ και με το να εχω ενα τετοιο σακουλακι και πιανω μονο το συγκεκριμενο παντ δεν λερωνω ολα τα αλλα αλλα μονο αυτο..... αν βεβαια τυχει να εχω υγρα στα χερια που δυσκολα ... αλλα με τετοια σακουλακια ειμαι κομπλε και οι μεγαλες συσκευασιες χωρις να ειναι μπερδεμενες..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #254 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 18:54 »
εγώ λέω να τα βάλω και σε μικροσκόπιο μηπως χρειάζεται

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364