vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, antiklitos140, treloneritis, Ηρακλης, tony1976, petr@n, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2235 στις: Μαΐου 08, 2018, 13:34 »
Δεν γνωρίζω απο βαμβάκι, αλλα γνωρίζω πρακτικές. είτε πολυεθνικών, είτε ομίλων εταιριών που με συγχωνεύσεις, πώληση μετοχών, υπο τα πλαίσια ενός fund και μη και άλλα τέτοια έχουμε αποτελέσματα τέρατα
Και κάτι λίγα απο διακρατικές  συμφωνίες, που έχουμε σε πολλούς τομείς, με Τουρκία, με Ρωσία, με αρκετές Βαλκανικές, με Αίγυπτο που φταρνίζεται τώρα, με Ευρώπη, αυτά που όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε.
Δε φτάνουν γιατί το 80% όπως αναφέρει ο Pappas (ο γνωστός και αξιόπιστος) είναι ρεζερβέ απο την Τουρκία ή γιατί ρίξαμε την παραγωγή για κάποιο λόγο;
Φιλολογικό το ερώτημα! το κυριότερο ειναι οτι η χώρα έχει ανάγκη απο οικονομικές διεξόδους και όπως σε όλες τις χώρες, αυτό βρίσκεται στην παραγωγή και το διέξοδο της παραγωγής, στις εξαγωγές και στη μεταποίηση.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2236 στις: Μαΐου 08, 2018, 14:55 »
BOSS DEVICE - COMES FROM FRANCE αναφέρεται επί λέξει στη συσκευασία, δις.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2237 στις: Μαΐου 08, 2018, 14:57 »
. Ξαναλεω οτι δεν υποβαθμίζω την ποιότητα τους. Πιθανον να γίνεται η επεξεργασια στη Γαλλια, ή σε οποιαδηποτε άλλη χώρα που το εισάγει, αλλά το προϊον προερχεται συνηθως απο Κινα Ινδια Βραζιλια, χωρες που παράγουν τεραστιες ποσοτητες.
Ναι, μανα μ`, μα παραπάνω δεν είπα αυτό. Είπα ότι η αναζήτηση βγάζει αποτελέσματα σε κινεζομάγαζα ακριβώς με την ίδια συσκευασία και ονομασία.
Αν ήσουν κακός άνθρωπος, τί θα έπαιζε σαν πιό πιθανό στο μυαλό σου;
1) Οτι το προϊόν είναι original "made in France" που κάνουν οι κινέζοι εισαγωγή από Γαλλία και το πουλάνε στα φαραωνικά ιντερνετοκινεζομάγαζά τους.
2) Οτι το προϊόν είναι εξ ολοκλήρου κινέζικο,από το περιεχόμενο & την συσκευασία  (μέχρι και την σήμανση made in France"), & κατόπιν μπαρκάρει για Γαλλία, ίσως & μέσω ΟΛΠ.
Ξαναματαλέω, αν δεν κατάφερα να γίνω κατανοητός πριν, ότι ΔΕΝ (κατα)κρίνω την ποιότητα του προϊόντος (έτσι κι αλλιώς είμαι του old-school natural organic unbleached cotton). Ομως, σαν καταναλωτής, που πληρώνω €7/10γρ έχω την απαίτηση να γνωρίζω την ακριβή προέλευση του προϊόντος. Το "fine greek coffe, made in greece" δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αλλά αυτός είμαι εγώ, που θέλω να ξέρω τα χαρμάνια του.
BOSS DEVICE - COMES FROM FRANCE αναφέρεται επί λέξει στη συσκευασία, δις.
It sure, does. Οπως και τα MLS come from Greece. Οπως & ο Expromizer comes from Germany. Η ο Letto comes from France.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2018, 15:08 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2238 στις: Μαΐου 08, 2018, 15:00 »
BOSS DEVICE - COMES FROM FRANCE αναφέρεται επί λέξει στη συσκευασία, δις.
Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα :hmmm:
Το θεμα δεν είναι απο που έρχεται αλλα από που φευγει 

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2239 στις: Μαΐου 08, 2018, 15:04 »
BOSS DEVICE - COMES FROM FRANCE αναφέρεται επί λέξει στη συσκευασία, δις.
Ωραία, άρα ο Γάλλος είναι ειλικρινής αυτή τη φορά. Μας λέει ξεκάθαρα ότι δεν είναι γαλλικής παραγωγής. :)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2240 στις: Μαΐου 08, 2018, 15:10 »
Ναι, μανα μ`, μα παραπάνω δεν είπα αυτό. Είπα ότι η αναζήτηση βγάζει αποτελέσματα σε κινεζομάγαζα ακριβώς με την ίδια συσκευασία και ονομασία.
Αν ήσουν κακός άνθρωπος, τί θα έπαιζε σαν πιό πιθανό στο μυαλό σου;
1) Οτι το προϊόν είναι original "made in France" που κάνουν οι κινέζοι εισαγωγή από Γαλλία και το πουλάνε στα φαραωνικά ιντερνετοκινεζομάγαζά τους.
2) Οτι το προϊόν είναι εξ ολοκλήρου κινέζικο,από το περιεχόμενο & την συσκευασία  (μέχρι και την σήμανση made in France"), & κατόπιν μπαρκάρει για Γαλλία, ίσως & μέσω ΟΛΠ.
Ξαναματαλέω, αν δεν κατάφερα να γίνω κατανοητός πριν, ότι ΔΕΝ (κατα)κρίνω την ποιότητα του προϊόντος (έτσι κι αλλιώς είμαι του old-school natural organic unbleached cotton). Ομως, σαν καταναλωτής, που πληρώνω €7/10γρ έχω την απαίτηση να γνωρίζω την ακριβή προέλευση του προϊόντος. Το "fine greek coffe, made in greece" δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αλλά αυτός είμαι εγώ, που θέλω να ξέρω τα χαρμάνια του.It sure, does. Οπως και τα MLS come from Greece. Οπως & ο Expromazer comes from Germany. Η ο Letto comes from France.
Το μνμα μου δεν ήταν αποκλειστικά προς εσένα αγαπητέ. Τη γνώμη κ τις υποτυπώδης γνώσεις μου διατύπωσα, προς όλους τους συνατμιστες. 

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2241 στις: Μαΐου 08, 2018, 15:19 »
Ωραία, άρα ο Γάλλος είναι ειλικρινής αυτή τη φορά. Μας λέει ξεκάθαρα ότι δεν είναι γαλλικής παραγωγής. :)
Γι' αυτό το έγραψα. ΔΕΝ λέει MADE, λέει COMES....

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2242 στις: Μαΐου 08, 2018, 15:45 »
Το μνμα μου δεν ήταν αποκλειστικά προς εσένα αγαπητέ. Τη γνώμη κ τις υποτυπώδης γνώσεις μου διατύπωσα, προς όλους τους συνατμιστες.
Το κατάλαβα πως πας να θολώσεις τα νερά μιλώντας πχιό γενικόλογα για τους νόμους της παγκοσμιοποίησης, γιατίς  σου τα χώνουν οι γάλλοι βαμβακοπαραγωγοί. :respect:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2243 στις: Μαΐου 08, 2018, 16:52 »
 
Πριν λίγες μέρες σε καποιο γκρουπ του FB συζητουσαν για το βαμβάκι που χρησιμοποιεί ο Jai Haze, οτι δεν ειναι drago αλλα κάποιο βαμβάκι οργανικό που αγοράζει χύμα και με το κιλό. Εβαλαν και μια λιστα απο ebay. Δεν προσεξα ποιο ακριβώς γκρουπ για να το παραθεσω, αλλα έκανα μια αναζήτηση σχετική όσο μπορούσα, βρήκα κανα 2 σαν κι αυτο: https://www.ebay.com/itm/Organic-Cotton-Raw-Fiber-Natural-Color/301689103563?hash=item463e1264cb:m:mNx2fkqe0ESYFbq1zLqEfLg
Οργανικό και χωρίς λευκαντικά !!  :_love_heart: Δεν ειναι ειδικό για άτμισμα, αλλα ουτε και τα καλλυντικά βαμβάκια. Οδοντιατρικό δεν ειναι, αλλα γλιτώνουμε τα λευκαντικά ή το οξυζενέ που αλλοι θα πουν πως είναι πολύ λεπτή η μεταχείριση του κι άλλοι πως ειναι θαυματουργό. Μηχανική επεξεργασία δεν υπάρχει, μόνο οτι ίνες απο φυσικού. Για ρετάλια και περισσεύματα δεν μοιάζει
Εγώ πάντως δυσκολεύομαι να το δοκιμάσω, όχι μόνο λόγω των μεταφορικών

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2245 στις: Μαΐου 08, 2018, 17:18 »
Το Red MHN το πάρετε! :p

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2246 στις: Μαΐου 08, 2018, 17:21 »
Γιατί, ξεβάφει; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2247 στις: Μαΐου 08, 2018, 17:38 »
:))
Έχει δικό του άρωμα και ειναι ισχυρότερο και των υγρών ακόμα ;D Κάτι σαν ζουμί ρέγγας παστής με μέλι το θυμαμαι... :laugh1:
Δεν νομίζω δηλαδή να αντέχει κανεις να περιμένει να στρώσει ατμίζοντας ..
Είδα τώρα οτι ειναι πλεον στην version 2, πήρε Upgrade, μπορεί να ειναι σαρδέλα.. :p
Αngel hair και mavatons ήταν και στα δικά μου γουστα θυμαμαι, αλλα κι άλλο ένα νομίζω, κάπου εδώ ειχα γραψει μια πρόχειρη αναφορά.  Aπ όσα έχω δει μεχρι τώρα, θα έπεφτα στο mavaton ή στο angel hair για rda με τα μουτρα, αν δεν ειχα μείνει σε κάτι ημίτρελες τιμές που ειχε παλιά. Τότε και το δείγμα ήταν νομίζω 10 διαφορετικά είδη ,  ίσως παραπάνω , τώρα 6
Απο την άλλη σε rta είμαι απολυτα ικανοποιημένος με το vcc που στον Phenomenon πχ δεν τολμουσα να σηκώσω ουτε στο ελάχιστο την καμπάνα. Σε μεγαλύτερους βολεύεται κανεις και με άλλα
Εμμένω όμως οτι θα έπρεπε να υπάρχει ΕΛ-ληνικό ατμο-βαμβάκι :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2018, 17:49 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2248 στις: Μαΐου 08, 2018, 17:47 »
:))
Έχει δικό του άρωμα και ειναι ισχυρότερο και των υγρών ακόμα ;D Κάτι σαν ζουμί ρέγγας παστής με μέλι το θυμαμαι... :laugh1:
Μόλις αποκάλυψες το νέο άρωμα της Five Pawns από τη σειρά Sarakosti Grand Reserve. Συγχαρητήρια... :shock_sick_02: :lotpot:

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2249 στις: Μαΐου 11, 2018, 17:52 »
Μόλις πήρα κι εγώ το CB Prime και είναι τελείως άλλη φάση.
Απίστευτα απαλό και αφράτο και φουλ γεύση ! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171720 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364