vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, yorgoss, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2055 στις: Μαρτίου 12, 2018, 14:08 »
Τελικά καταλήξαμε ότι το CC φουσκώνει αλλά λίγο, σωστά ;  ::)
Δεν δημιουργεί προβλήματα σε τανκάτους πχ.
Για το prime πάντως προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ τι λέει από γεύση αλλά
το συνάχι των προηγούμενων ημερών δεν βοήθησε.
Γιατί από φούσκωμα και απορροφητικότητα  εγώ δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. :o


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2056 στις: Μαρτίου 12, 2018, 14:13 »
Γιατί από φούσκωμα και απορροφητικότητα  εγώ δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. :o
Αυτό ακριβώς. Φούσκωμα μεν αλλά και απορροφητικότητα που δεν έχω ξανασυναντήσει στα βαμβάκια που δουλεύουμε!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2057 στις: Μαρτίου 13, 2018, 07:24 »
Δεν το εχω παρει το prime, αλλα στα περισσοτερα μαγαζια η περιγραφη του λεει 

Έχει 33% γρηγορότερη απορροφητικότητα και μοναδικά αποτελέσματα στη γεύση.
Είναι ιδανικό για ατμοποιητές που χρησιμοποιούν τη μέθοδο του squonking.


αρα cotton απλο για rta και prime για drippers

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2058 στις: Μαρτίου 13, 2018, 07:55 »
Μια βδομάδα τώρα που χρησιμοποιώ το prime εκτός της καλύτερης του απορροφητικότητας δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά με το κλασσικό στο θέμα γεύσης(και όσοι με γνωρίζουν ξέρουν οτι στήνω αποκλειστικά απο τότε που βγήκε το CΒ μόνο με αυτό).Οντως βολεύει και στο dripping και στο squonking αλλά σε τανκάτο δεν νομίζω να κάνει διαφορά .
Μια παρατήρηση που έκανα είναι οτι με το prime δεν είχα και την κλασσική επιστροφή των υγρών στον skyline.Mια βδομάδα με το ίδιο στήσιμο και κηλίδα δεν είδα :yes:
Αλλά δεν το γράφω στο νήμα τους γιατί δεν θέλω να προκαλέσω τους ψυχαναγκαστικούς εκεί :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2018, 11:16 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2059 στις: Μαρτίου 13, 2018, 11:06 »
Μα γιατί... στερείς κρίσιμες πληροφορίες από ευπαθή ατμιστικη ομάδα..

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2060 στις: Μαρτίου 13, 2018, 11:14 »
Mε ένα στήσιμο δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα στο συγκεκριμένο θέμα.
Έχω στήσει αρκετές φορές με CΒ και δεν είχα κυλίδα,έχω στήσει και άλλες και είχα απο το πρώτο τανκάκι.Εγώ δεν έχω θέμα πάντως με το συγκεκριμένο φαινόμενο οπότε δεν του έδινα και σημασία.Αυτές τις μέρες που το ξανασυζητάτε το ξαναπαρατήρησα

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2061 στις: Μαρτίου 13, 2018, 11:16 »
Το συζητάνε ...ούτε εγώ το είχα ποτέ το φαινόμενο..

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2062 στις: Μαρτίου 13, 2018, 11:24 »
χαχαχα,άστους τότε στα προβλήματά τους :))


Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2063 στις: Μαρτίου 13, 2018, 12:14 »
αγαπημενο το kendo cold edition μονο σε ντριπερ, δεν κανει για τιποτα αλλο.
πλεον και το prime, το εχω βαλει σχεδον σε ολους οσους εχω ντριπερ και το βαμβακι ειναι απλα super, και να φανταστει κανεις οτι με αυτη την εταιρια δεν τα πηγαινα καλα.
Περισσοτερη ποσοτητα υγρου με το φούσκωμα που δινει και γευση μια χαρα.
 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2064 στις: Μαρτίου 13, 2018, 12:28 »
...αρα cotton απλο για rta και prime για drippers...
Έτσι είχα υποθέσει λογικά κι εγώ διαβάζοντας την περιγραφή του στα sites. Το δοκίμασα όμως στον πιο μυστήριο (για μένα μυστήριο...) τανκάτο ατμοποιητή που διαθέτω και εξεπλάγην ευχάριστα. Μπορεί να φουσκώνει πιο πολύ από το v2 (έτσι λένε όλοι - εγώ δεν τολμώ να ισχυριστώ πως βλέπω τίποτα εκεί μέσα...) αλλά το φούσκωμα αυτό το αντισταθμίζει η πολύ καλύτερη απορροφητικότητα του. Έκανα πολλές απανωτές τζούρες και μετά που άνοιγα να δω τι γίνεται, το βαμβάκι ήταν μούσκεμα. Δηλαδή η κόρη μου μου έλεγε ότι ήταν μούσκεμα γιατί...τα είπαμε αυτά - να μην επαναλαμβάνομαι. Παλιά και με διάφορα βαμβάκια (με άλλα λιγότερο, με άλλα περισσότερο) στον unfollow τουλάχιστον και μετά από πολλές απανωτές τζούρες, έπρεπε να κάνω καμιά-δυο τζούφιες ή να ανοίξω λίγο την καμπάνα ή και τα δύο. Τώρα που μιλάμε έχω δύο unfollow στημένους με prime εδώ και πέντε μέρες και δεν μου έδωσαν ποτέ ούτε υποψία υποτροφοδοσίας, ούτε γουργουρητό, ούτε οτιδήποτε άλλο δυσάρεστο. Και δεν πείραξα ποτέ την καμπάνα, ούτε άρχισα τις τζούφιες για να ποτίσει το βαμβάκι, ούτε άρχισα την γκρίνια στο αντίστοιχο νήμα (δουλεύει αυτό το κόλπο καμιά φορά). Και μάλιστα αυτά τα δύο rta τα έστησα πρόχειρα και βιαστικά επίτηδες για να δω αν μπορώ να ξανακάνω την ατμιστική μου εμπειρία απλή και εύκολη όπως πριν 3 χρόνια που άτμιζα με εργοστασιακούς και δεν ξημεροβραδιαζόμουνα στα φόρα για να βρω το ιδανικό στήσιμο (που μάλλον δεν υπάρχει...). Ούτε μοιάζει να χρειάζεται πια να κάνω κομμωτική βάμβακος κάθε φορά που αλλάζω στήσιμο. Επί τέλους θα μπορούμε πια να πάμε και κανένα σινεμά κάποιο βράδυ αντί να στήνουμε ατμοποιητές σαν να μην υπάρχει αύριο! Thumbs up κι από μένα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2065 στις: Μαρτίου 13, 2018, 12:48 »
  με το prime δεν είχα και την κλασσική επιστροφή των υγρών στον skyline.Mια βδομάδα με το ίδιο στήσιμο και κηλίδα δεν είδα :yes: Αλλά δεν το γράφω στο νήμα τους γιατί δεν θέλω να προκαλέσω τους ψυχαναγκαστικούς εκεί :laugh1:

Και νομίζεις ότι δεν θα σε βρούμε εδώ; Ε,ε,ε; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2066 στις: Μαρτίου 14, 2018, 12:28 »
[member=17746]paloukaros[/member]

Σταύρο, και λοιποί κάτοχοι, έλυσε το prime το μέγα πρόβλημα που είχε το V2, που στέγνωνε η αντίσταση και μαζευόταν το υγρό στις κάτω άκρες από τα βαμβάκια?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2067 στις: Μαρτίου 14, 2018, 12:39 »
Aυτό μπορούσε να γίνει και γίνεται με όλα τα βαμβάκια αν ξαφνικά δώσεις πολλά γκάζια και στεγνώσει γρήγορα το Βαμβάκι και δεν προλάβει να ανεβάσει υγρό.Εγώ  στουμπώνω αρκετά το βαμβάκι στον πυρήνα και αφρατεύω πάρα πολύ τις άκρες για τέτοιου είδους φαινόμενα.
Το prime είναι πιο απορροφητικό οπότε  θα στεγνώνει αρκετά πιο δύσκολα.
Έχω κάτι juggernaut kanthal στο συρτάρι,θα στήσω το απόγευμα και θα σου πω σίγουρα .
Αλλά σίγουρα είναι αρκετά πιο δύσκολο να το στεγνώσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2018, 12:45 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2068 στις: Μαρτίου 14, 2018, 13:18 »
Μάλλον δεν έγινα κατανοητός, my bad: Το CBv2, σε κατάσταση ηρεμίας, κατέβαζε το υγρό κάτω και στέγνωνε την αντίσταση.

Αυτό γινόταν αφού είχαν περάσει κάποια ml από το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2069 στις: Μαρτίου 14, 2018, 13:38 »
Ναι κατάλαβα τι θες να πεις τώρα,το κρέμασμα - επιστροφή που λέμε όταν δουλευτεί λίγο .Αυτό γίνεται σε ατμοποιητές σαν τον Dead Rabbit πχ.που κρέμεται αρκετό βαμβάκι .Αυτό λύνεται ενώνοντας τα 2 βαμβάκια λίγο κάτω απο τoυς πόλους του deck αλλά σίγουρα δεν το έχω παρατηρήσει σε δικό μου στήσιμο με CB γιατί πάντα τα ενώνω,ειδικά στο squonking βοηθάει πολύ .
Το CB άμα το αφήσεις για λίγο καιρό μέσα στον ατμοποιητή χωρίς να χρησιμοποιείται χάνει την απορροφητικότητά του κατά πολύ .
Το prime δεν ξέρω ακόμα πως τα πάει σε αυτό το θέμα γιατί όπου το έχω βάλει το δουλεύω συνέχεια και είναι λίγο νωρίς για να παρατηρήσω τέτοια φαινόμενα.
Αν πέσει κάτι στην αντίληψη μου θα ενημερώσω το νήμα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2018, 13:48 από paloukaros »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364