vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Tem

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1770 στις: Απριλίου 22, 2017, 22:57 »
Μ'αρέσει που χρησιμοποιείτε ως μονάδα μέτρησης αντοχής του βαμβακιού την ημέρα.

Αφού το ξεκαθαρίζω και στο post μου πως ακόμη και να μην ατμίσω ΚΑΝ μετά από 3 μέρες είναι για πέταμα.

:WhatHeMeans:

Αν δηλαδή αφήσω τον ατμοποιητη μου με το kgd relax 3 μέρες στο ράφι, θα πρέπει να αλλάξω βαμβάκι ?
Για μένα ναι και μάλιστα τη διαφορά από φρέσκο μπαμπάκι την αισθάνομαι πολύ έντονα (μην πω "μέρα με τη νύχτα").
Βασικά, το λέω. Μέρα με τη νύχτα. Δεν ατμίζεται το μπαμπάκι την 4η μέρα. ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΣΠΗ (για KGD μιλάω πάντα).
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2017, 23:06 από FML »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1771 στις: Απριλίου 22, 2017, 23:11 »
Οπως τα λαδια στο μοτορι. Στις 2-3 ημερες ή 15 ml. Οτι ερθει πρωτο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mkll

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1772 στις: Απριλίου 23, 2017, 00:40 »
Εγώ παντός που χρησιμοποιω το Cotton bacon και για ατμοποιητη έχω τον Limitless classic που έχει σχετικα μεγάλη κατανάλωση υγρού και παίζω στα 60-65 watt το συγκεκριμένο βαμβάκι μου αντέχει μια βδομαδα και βάλε χωρίς την παραμικρή αλοιωση στην γεύση και την τροφοδοσία

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1773 στις: Απριλίου 23, 2017, 00:50 »
Εγώ θα πρότεινα να βλέπαμε και καμιά φωτο ταυτόχρονα για να ξέρουμε γιατί μιλάμε.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1774 στις: Απριλίου 23, 2017, 01:08 »
ότι είπε ο mkII στον avocado 24 μου.kgd 2 μέρες στο subtank,έχει τόσο σημασία πόσα μλ θα ατμίσω ή ότι έχει διπλάσια αντοχή;

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1775 στις: Απριλίου 23, 2017, 02:41 »
να με συγχωρείτε αν δεν έχω τόσο ευαίσθητη γεύση αλλά καιρό τώρα που χρησιμοποιώ kgd, αυτό με την ημερήσια μέτρηση δεν το έχω αντιληφθεί.
Ούτε αλλοιώσεις αλλά ούτε και διαρροές....
δεν μένει βέβαιια πάνω απο 6 μέρες για να ξέρω αλλά σε καμιά περίπτωση στην δεύτερη ή τρίτη μέρα αν δεν έχω καταναλώσει αρκετά ml δεν μου έχει τύχει αυτό...
αυτή είναι η εμπειρία μου και αυτήν καταθέτω...

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1776 στις: Απριλίου 23, 2017, 07:14 »
Ενδιαφέρον... Δηλαδή οι εργοστασιακές κεφαλές που χρησιμοποιούν οργανικό βαμβάκι, τι 7-10 μέρες και μπαρμπούτσαλα.  Μου δώσατε αφορμή για δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1777 στις: Απριλίου 23, 2017, 10:31 »
δεν έχω καμία διάθεση να κουρέψω αυγά, αλλα να το ρωτήσω μια και δεν παρακολουθω τόσο συστηματικα, υπάρχουν βαμβάκια ατμιστικά να έχουν κατηγορηθεί γι ανόργανη/ιοντική (κατα την "οργανική")  επεξεργασία;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1778 στις: Απριλίου 23, 2017, 12:06 »
Χρησιμοποιώ 4 επισκεύασιμους ως βασικούς, συνήθως 2 την ημερα, αρκετες φορές τέσσερις, και βαμβάκι αλλάζω κάθε μερα, τις περισσότερες φορές αλλάζω και τα σύρματα, οπότε το περισσότερο που μείνει πάνω ειναι 10ml. Σέ κάθε νεο στήσιμο το ποτίζω και καίω 1ml σκετη βάση και κατόπιν μπαίνει το tank με όποιο υγρό ατμίζω.
Θέλω ενα βαμβάκι να μου δίνει ότι μπορει γρήγορα γιατί το αλλάζω σύντομα ετσι κι αλλιώς. Αυτό με την λάσπη ειναι ενας από τους λογους που δεν θέλω να μένει μεγαλύτερο χρόνο το ιδιο βαμβάκι. Ο άλλος ειναι ότι κάνω μεγάλη ποικιλία από υγρά (πάνω από 15 βασικά, 2-4 καθημερινά), αυτό από μόνο του σημαίνει σύντομες αλλαγές.
Ισως οι παραπάνω λόγοι να μην αφήνουν τα πλεονεκτήματα των ακριβών να φανούν, εγω όμως ετσι ατμίζω και μετά από τόσα στησίματα έχω ενα μοτίβο και ειμαι ευχαριστημένος.
Τωρα για 30 και 50+ watt με διπλές - τριπλές και χαμηλές αντιστάσεις μπορει να χρειάζονται άλλα βαμβάκια, εγω με τα 16-18 watt και το 1 Ωμ δεν μπορω να το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος jother74

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1779 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:34 »
Eδω κ 1 εβδομαδα δοκιμασω το vcc σε φαινομενο,keras nano,και taifun gt3 κ μπορω να πω οτι ειναι μακραν πολυ καλοοο!!
Για τα δικα μου γευστικα κριτηρια χτυπησε κοκκινο.Γευση,γευση κ μονο αυτο!!
Το cotton bacon μπαινει στο συρταρι κ βλεπουμε.Μεγαλη απορροφηση υγρου,καθαρο μετα απο 4 μερες χρησης κ γευση με την πρωτη!!
Δεν θελω να πω οτι το cotton bacon δεν ειναι καλο αλλα το vcc ειναι σε αλλο επιπεδο (παντα με τα δικα μου κριτηρια).

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1780 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:25 »
Το vcc οντως ειναι κορυφη σε θεματας γευσης.Βελουδινο ακουραστο πραγματικα ενα κοσμημα, απο την θηκη του την υφη του την αντοχη μεχρι και την συνολικη του λειτουργια.Αλλα πλεον παιρνω τα ιδια στη μιση τιμη απο το cotton candy που το μονο ελατωμα που εχει ειναι οτι εαν δεν προσεξεις πως θα το δουλεψεις κοβεται ευκολα κατα την εφαρμογη του μεσα στην αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1781 στις: Απριλίου 27, 2017, 23:45 »
Όλα καλά είναι παιδιά, έκαστο στο είδος του. Χαλαρώστε, ατμίστε και μην παραμυθιάζεστε. ;)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1782 στις: Απριλίου 29, 2017, 13:43 »
Έχοντας δοκιμάσει - τεστάρει τα περισσότερα βαμβάκια που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά ..είχα κατασταλάξει για μεγάλο χρονικό διάστημα, στο cotton bacon..

..εδώ και τρείς μήνες, είχα μεταπηδήσει στο native wicks platinum blend (..που θεωρούσα κορυφή).

Πλέον την τελευταία εβδομάδα, έχω μείνει κατάπληκτος ..από ένα νέο βαμβάκι  {..δεν το είχα ακούσει καθόλου  ..αν και από ότι μου ειπώθηκε, δινόταν με λίστα (..ήμαρτον!!!)} ..και πλέον το φέρνει ένα κατάστημα στον Πειραιά  (Dibs λέγεται το κατάστημα)..

..το όνομα αυτού του βαμβακιού .. paronin.

Νομίζω, ότι έχουμε να ακούσουμε και από άλλους για το συγκεκριμένο ..καθώς όσοι γνωστοί μου το έχουν δοκιμάσει, έχουν την ίδια με την δική μου άποψη.
Το πήρα χτες και σαν πρώτη εντύπωση είμαι πολύ ευχαριστημένος.  Είναι σαν ένα πιο μαλακό και αφράτο Cotton Bacon και έχει πιο καλή τροφοδοσία.  Σαν γεύση το ίδιο μου φαίνεται με το CB και δεν βγάζει καθόλου βαμβακίλα (ούτε το CB μου βγάζει βέβαια).
Η ποσότητα που έχει μέσα είναι καλή και η τιμή του είναι στα 9,90€.
Δεν ξέρω αν θα το ξαναπάρω, όχι γιατί δεν μου άρεσε αλλά γιατί στα λίγα watt που ατμίζω (max 15) και με τα σύρματα που χρησιμοποιώ (max 32mm) δεν νομίζω ότι εκμεταλλεύομαι την πολύ καλή τροφοδοσία του.  Νιώθω ότι θέλει πολλά watt και χοντρά σύρματα για να λάμψει :).  Το CB με υπερκαλύπτει προς το παρόν αλλά θα δούμε, μπορεί να αλλάξω γνώμη μέχρι να τελειώσω το πακέτο  :))

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1783 στις: Μαΐου 04, 2017, 18:19 »
το βαμβακι το αγωραζετε και απο φαρμακιο?Μπορω να φτιαξω αντισταση απο συρμα kathal 0,20 η nickel 0,20?Eχω παρει το serpent και ανηπομονω να τον στησω.

Αποσυνδεδεμένος teomin

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1784 στις: Μαΐου 04, 2017, 18:25 »
Το πήρα χτες και σαν πρώτη εντύπωση είμαι πολύ ευχαριστημένος.  Είναι σαν ένα πιο μαλακό και αφράτο Cotton Bacon και έχει πιο καλή τροφοδοσία.  Σαν γεύση το ίδιο μου φαίνεται με το CB και δεν βγάζει καθόλου βαμβακίλα (ούτε το CB μου βγάζει βέβαια).
Η ποσότητα που έχει μέσα είναι καλή και η τιμή του είναι στα 9,90€.
Δεν ξέρω αν θα το ξαναπάρω, όχι γιατί δεν μου άρεσε αλλά γιατί στα λίγα watt που ατμίζω (max 15) και με τα σύρματα που χρησιμοποιώ (max 32mm) δεν νομίζω ότι εκμεταλλεύομαι την πολύ καλή τροφοδοσία του.  Νιώθω ότι θέλει πολλά watt και χοντρά σύρματα για να λάμψει :).  Το CB με υπερκαλύπτει προς το παρόν αλλά θα δούμε, μπορεί να αλλάξω γνώμη μέχρι να τελειώσω το πακέτο  :))

Απο το που πηρες αν επιτρεπεται;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364