vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, nightdream, stsoulos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1710 στις: Μαρτίου 28, 2017, 17:46 »
Ξεκίνησα με μια συσκευασία Koh Gen Do που αγόρασα τον 3/15 και μετα από 1,5 χρόνο αποκλειστικής χρήσης έχω ακόμα το 80%.
Δοκίμασα το native wicks platinum blend, κάποιο Flash wick, ένα από την UD, και το Cotton bacon V2. 
To Koh Gen Do και το UD τα προτιμώ και με βολεύουν σε τσιγαρίσιους. Το wicks platinum blend και το Cotton bacon V2 σε μεγάλα coil, ειναι όμοια για εμένα αυτά. Το Flash wick το πρόβαρα δύο φορές και δεν μου έκατσε καλά, μάλλον δεν φταίει αυτο αλλά το στήσιμο, το αφησα στην ησυχία του.
Περιμένω τώρα μια πεντάδα Cotton bacon V2 ακόμα από Κίνα και από βαμβάκι θα εχω μεχρι τα βαθια γεράματα.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1711 στις: Μαρτίου 28, 2017, 19:00 »
Εμενα φιλε mimis, το κινεζικο KGD δεν βγηκε καθολου καλο. Οσο εχω θελω να το κανω προσαναμμα. Τωρα που το σκεφτομαι, ισως ειναι καλο να σκουπιζω τα δακρυα και τον πισινο του σκυλου μου.. Αλλα παλι σκληρο μου φαινεται, κριμα ειναι το ζωντανο. Δοκιμασα 2 διαφορετικες μεγαλες συσκευασιες, μηπως εφταιγε ο πωλητης, το πακετο κλπ. Τελικα ομως, αχρηστη η πολυσυσκευασια, ειναι λιγο καλυτερο απο αχυρο το βαμβακι. To KGD ομως που ειχα παρει απο γνωστο καταστημα στην Πανορμου, δεν ειχε καμια σχεση κι ας ηταν εξωφρενικη η τιμη του. Ηταν ποιοτικοτατο. Αρα για μενα, η γνωστη πολυσυσκευασια δεν ειναι καθαρο ΚGD, κατι δεν παει καλα...

Περα απο τις παραπανω κατηγοριες KGD, εχω δοκιμασει Fiber Freaks και Cotton Bacon V2. Το KGD πολυσυσκευασιας δεν κανει σωστο wick και το καταλαβα οταν ανεβηκα watt. Ειναι ξερο οσο fluffing και να το κανω, δεν ειναι τοσο βαμβακι. Το KGD του καταστηματος δεν το πολυθυμαμαι διοτι περασε καιρος που μου τελειωσε, αλλα δεν ειχε ποτε προβλημα wicking και ηταν πιο μαλακο/αφρατο και απαλο βαμβακι. Γενικα πολυ καλο. Το CB2 ειναι επισης σωστο ομορφο βαμβακι. Επιτελους νιωθω πως μπορω να κανω wicking πανευκολα χωρις να πρεπει να προσεχω την παραμικρη λεπτομερεια για να εχει τροφοδοσια, οπως με το αχυρο. Πεταω μεσα βαμβακι και ειναι ετοιμο. Θα προμηθευτω αρκετο απ'εξω τωρα που το βρηκα. Μου εχει αναστησει ατμοποιητες που δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω γιατι δεν ειχα καλο βαμβακι. Το FF παλι δεν μου εκανε καποια ιδιαιτερη εντυπωση. Παλαιοτερα εγραψα προς δεν ειχε το break-in του KGD. Γευση ισως ειναι τα ιδια στο συνολο. Εχει το απιστευτο θετικο πως διαρκει πολυ παραπανω απο βαμβακια. Wicking εχει λιγο χειροτερο απο το CB2 και γενικα ειναι περιεργο σε αυτον τον τομεα για εμενα.

Εχω καταληξει Cotton Bacon V2 και ησυχασα, πραγματικα μου φαινονται πολυ ενοχλητικες οι αλλες 2 επιλογες μου τωρα. Δεν βλεπω να τις ξανακουμπαω συντομα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1712 στις: Μαρτίου 28, 2017, 21:14 »
Ειχες δικιο φιλε μου για την Κινα !!!!

Πώς επιβεβαιώθηκε ότι είχα δίκιο δηλαδή? Εγώ πάντως δεν είμαι σίγουρος για τίποτα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1713 στις: Μαρτίου 31, 2017, 20:01 »
Παίδες το cotton bacon απο fasttech ειναι γνησιο; το εχει δοκιμασει κανεις? Γιατι αν ειναι και σε αυτο εδω μας τον ψιλοπιανουν τον ποπο....για πειτε γνωμες να χτυπησω μια δεκαδα :))

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1714 στις: Μαρτίου 31, 2017, 21:14 »
δεν εχω δοκιμασει "ελληνικο" αλλα δεν βρηκα κατι παραξενο ουτε σε γευση ουτε σε κατι αλλο
νομιζω ειναι οκ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1715 στις: Μαρτίου 31, 2017, 21:56 »
Συμφωνώ! Αν είναι "κλώνος" το cotton bacon της Fasttech, τότε μια χαρά με καλύπτει ο "κλώνος"! Έχω δοκιμάσει cotton bacon αγορασμένο από Vapeland (νομίζω...) και πιο πρόσφατα από την FT και δεν μπορώ να πω ότι είδα καμία διαφορά. Να χτυπήσεις τις δεκάδες σου άφοβα!  :yes:


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2017, 22:03 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1716 στις: Μαρτίου 31, 2017, 22:00 »
Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορούν και κλωνοποιημένα βαμβάκια ?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1717 στις: Μαρτίου 31, 2017, 22:03 »
Κλώνος που λέει ο λόγος. Μπορεί να είναι άλλο το βαμβάκι μέσα στην συσκευασία που γράφει cotton bacon. Και έτσι να είναι όμως, μια χαρά βαμβάκι είναι.  :yes:

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1718 στις: Μαρτίου 31, 2017, 22:10 »
Εγώ έχω πάρει τα παρακάτω:
https://www.fasttech.com/p/3417201  Το πιο VFM βαμβάκι για μένα.Στις πρώτες 2-3 τζούρες βγάζει λίγο βαμβακίλα και μετά είναι ΟΚ
https://www.fasttech.com/p/4651100  Δεν είδα κάποια διαφορά σε σχέση με το παραπάνω (LTQ). Επίσης VFM
https://www.fasttech.com/p/3864100  Ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είναι πολύ μικρή η ποσότητα βαμβακιού σε σχέση με τα παραπάνω.
https://www.fasttech.com/p/3890500  Ανώτερης ποιότητας απο τα υπόλοιπα. Δεν βγάζει καν την αρχική βαμβακίλα. Είναι λίγο πιο ακριβό οπότε ο καθένας αποφασίζει.   

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1719 στις: Μαρτίου 31, 2017, 23:00 »
Πιο οικονομικό από αυτό δεν νομίζω να υπάρχει. 
Έχει και πολύ καλές κριτικές 

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1720 στις: Απριλίου 01, 2017, 11:17 »
Έφυγε παραγγελία για 5 πακετάκια και βλέπουμε ;) .Χτύπησα ένα native wicks platinum blend εχτές και έστησα τον κλάουντ. Πάρα πολύ καλή τροφοδοσία(2 στροφές καμπάνα και είμαι στα όρια υπερτροφοδοσίας ενώ με KGD θέλω 3 και με CB 2,5 για το ίδιο αποτέλεσμα), άμεση γεύση από την πρώτη τζούρα, ευκολοδούλευτο και καλοστεκούμενο εκεί που πρέπει. Να δω και πόσα τανκάκια κλωνοκάστρο θα βγάλει. Το KGD μετά από 2 θέλει άλλαγμα και το CB v2 μετά από 3.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1721 στις: Απριλίου 01, 2017, 15:16 »
Έπεσε στα χεράκια μου λίγο από αυτό. Πραγματικά έπαθα πλάκα με το πόσο καλή τροφοδοσία έχει και με το πόσο καθαρό μένει. Μιλάμε για πολλά ml Mr Malts Flurrys σε Griffin 25 Plus και 80-90W και μάκα 0. 

Μη με ρωτάτε από που το πήρα, φίλος το έφερε και μου έδωσε λίγο για δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1722 στις: Απριλίου 01, 2017, 15:25 »
Το ειδα εχθες στο esmokers Θεσσαλονικη το cotton candy. Αλλα πηρα το native wicks. Θα δοκιμαστει και αυτο αφου το παινευει ο γκουρμεδογνωστης της παρεας  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1723 στις: Απριλίου 01, 2017, 15:31 »
Για το native wicks platinum blend θα πω και εγω τα καλυτερα, πολυ ευχαριστημενος οπου και αν το εβαλα
(Phenomenon, eviva T/D, kl+)
Ακομα και στον eviva ειτε dripper ειτε τανκ που δε τολμουσα να βαλω τιποτα αλλο περα απο KGD πηρα φοβερα αποτελεσματα.
10/10 και απο εμενα για το συγκεκριμενο βαμβακι.

Και στον αντιποδα τωρα το χειροτερο που εχω δοκιμασει ειναι το vcc, παντα επερνα μια μουντη μια θαμπη μια περιεργη γευση δε ξερω πως να το περιγραψω.
Δεν τα βρηκα με τιποτα με αυτο το βαμβακι.
Ηταν και ακριβο πολυ.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1724 στις: Απριλίου 01, 2017, 20:54 »
 Το ίδιο με το φίλο Tortugas και εγώ για το KGD.Μόνο που τα δικά μου βαμβάκια είναι  αγορασμένα από εδώ όλα.Και είναι το μόνο που χρησιμοποιώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364