vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, dkostas, gfilip, Sergios, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1635 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 19:14 »
Έχει τόσο πράμα μέσα η συσκευασία που θα βαρεθείς να το δουλεύεις. Το ίδιο είχα πει και για το Drago στο θέμα τιμής αλλά μόλις είδα τη συσκευασία, έπαθα πλάκα με την ποσότητα...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1636 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 19:26 »
Οκ με επεισες   :))

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1637 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 14:04 »
Καμία ενημέρωση για το που βρίσκουμε drago; από τα παραπάνω links δυστυχώς δεν βρήκα τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1638 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 20:45 »
δυστυχως ειναι δυσευρετο.δεν χανεις τπτ να ριξεις κανα τηλεφωνακι βεβαια

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1639 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 20:14 »
Ρε παιδιά, το VCC το έχει το θεματάκι του με την τροφοδοσία, ε?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1640 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 22:23 »
Το 'χει, το 'χει :laugh1:  Αρχικά πρέπει να αποσπάσεις σωστά το κομμάτι που επιθυμείς για φυτίλι, τραβηχτό κατά μήκος των ινών (όχι ψαλίδι) και στη συνέχεια να ποτιστεί πολύ καλά χωρίς βιασύνες. Στους περισσότερους τανκάτους έχει τα θεματάκια της η τροφοδοσία και σε πολύ λίγους θα είναι απροβλημάτιστη, π.χ. skyline. Πάντως αποδίδει καλή γεύση άμεσα και είναι ανθεκτικότατο, για ντρίπερς είναι σούπερ!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1641 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 22:36 »
Τελικά αυτό το βαμβάκι με εχει κατα εντυπωσιάσει σε όλους τους τομείς και όταν λέω σε όλους εννοώ σε όλους :respect:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1642 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 00:47 »
savo τι παχος εχει?
αφου κοψεις λουριδα την ξεφλουδιζεις ή το παχος που εχει ειναι σχεδον οκ για πυρινα 3mm?

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1643 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 00:52 »
Το 'χει, το 'χει :laugh1:  Αρχικά πρέπει να αποσπάσεις σωστά το κομμάτι που επιθυμείς για φυτίλι, τραβηχτό κατά μήκος των ινών (όχι ψαλίδι) και στη συνέχεια να ποτιστεί πολύ καλά χωρίς βιασύνες. Στους περισσότερους τανκάτους έχει τα θεματάκια της η τροφοδοσία και σε πολύ λίγους θα είναι απροβλημάτιστη, π.χ. skyline. Πάντως αποδίδει καλή γεύση άμεσα και είναι ανθεκτικότατο, για ντρίπερς είναι σούπερ!
Πράγματι, Ribot. Δεν δείχνει καθόλου κακό σαν υλικό, αλλά θέλει σωστό χειρισμό. Το πάχος της πλεξούδας του νομίζω είναι ιδανικό για coils διαμέτρου 2.5mm, δηλαδή των αγαπημένων μου, και αυτό είναι μεγάλη ευκολία για εμένα. Το δοκιμάζω από το πρωί σε Doggy ( με microcoil και υγρό 70% PG ) και τείνω να καταλήξω στο ότι με σωστό κούρεμα και με μόλις το απαραίτητο υλικό μέσα στα λούκια, μπορεί να αντικαταστήσει ( ή και να ξεπεράσει ) το cotton bacon και την συγχωρητικότητά του. Με άλλα λόγια πρέπει να φροντίζεις για την άνετη τροφοδοσία του, χωρίς πνιξίματα και στριμώγματα.

Για την αντοχή του στην χρήση, δεν έχω ακόμη συμπεράσματα. Αλλά για να το λες...

Αύριο, να 'μαστε καλά, θα μπει και σε Cloud. Άμα τα κέφια κρατήσουν, μπορεί να βγάλω από το συρτάρι και τον Hurricane. Έτσι, για την σφαιρικότητα της άποψης.

Επίσης, θα συμφωνήσω πως σε drippers πρέπει να παίζει ταμάμ. Τους έχω εγκαταλείψει, όμως, από καιρό.

 Σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1644 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 01:11 »
savo τι παχος εχει?
αφου κοψεις λουριδα την ξεφλουδιζεις ή το παχος που εχει ειναι σχεδον οκ για πυρινα 3mm?
Eξ αρχής είναι αρκετά λεπτό.
Πρώτα ξεφλουδίζω ολόκληρες και τις δύο πλευρές του pad  \,πολύ προσεκτικά όμως γιατί μπορεί να μην μείνει τίποτα στο τέλος, και μετά με το μάτι υπολογίζω την λουρίδα που όμως όταν την κόβω συγκλίνω στο τέλος για να γίνει σαν βέλος η μια άκρη. Πόσο πλάτος να έχει τώρα αυτό για 3mm πυρήνα :hmmm:  2cm να πω ? Εμπειρικά το κάνω.  Θα προσπαθήσω για φώτο αύριο και θα σου πω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1645 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 14:00 »
Το VCC το έχω δουλέψει αποκλειστικά σε τανκάτους, namely KF4, KF3.1ES, Phenomenon Zest. Αν του φερθείς καλά, θα σε αποζημιώσει σε σημείο να το θεωρώ το Νο.2 υλικό μετά το Drago. Το κοτομπέικο, ακολουθεί πολύ κοντά.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1646 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 14:55 »
το vcc μοιάζει με το f5;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1647 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 15:29 »
Γευστικά δεν ξέρω. Οπτικά, το vcc δείχνει πιο λευκό, πιο γυαλιστερό και πιο smooth

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1648 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 21:35 »
εγω παντως εχω παθει την πλακα μου με το drago.απιστευτα καλο βαμβακι με αριστη αποδοση γευσης και καλη αντοχη(αντεχει καμποσα μλ εννοω).δυστυχως δεν ενδεικνηται για αρχαριους(οχι οτι εγω ειμαι εμπειρος αλλα λεμε τωρα)και μου φενεται οτι δεν θα δουλευει εξισου καλα σε αερατους-dripper ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1649 στις: Ιανουαρίου 28, 2017, 22:08 »
Αφου ειδα και απόειδα και drago δεν βρηκα πηρα για δοκιμή το παρακατω king of cotton. Μπορω να πω πως σε τανκ κ dripper  ειναι σε αποδοση σχεδον εφάμιλλο του cotton bacon απλα θελει στο βρεξιμο του λιγα fire να ξυπνήσει. Υπαρχει φιλος που να το εχει δοκιμασει?

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364