vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1440 στις: Ιουνίου 01, 2016, 19:05 »
Cotton Bacon V2 φοβερο και τρομερο...  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1441 στις: Ιουνίου 01, 2016, 19:06 »
Ναι αυτό το παρατήρησα και εγώ. Το ίδιο συμβαίνει και με το VCC αλλά όχι με τα άλλα βαμβάκια που είναι σε pads ή στο Cotton Bacon και Fiber Freaks.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1442 στις: Ιουνίου 01, 2016, 19:16 »
φφ κι αυτο τα ιδια κανει
και να το ποτισεις ξερενεται
για μενα οτι χειροτερο εχω κανει
ff cotton blend συγγεκριμμενα

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1443 στις: Ιουνίου 01, 2016, 21:23 »
Νομίζω ότι πλέον έχω δοκιμάσει ότι βαμβάκι έχει βγει για άτμισμα. Το Kendo Vape Cotton Gold Edition που δοκίμασα σήμερα είναι το καλύτερο μπορώ να πω. Πιο εύκολο από όλα τα άλλα να το επεξεργαστείς να το περάσεις στην αντίσταση. Πολύ αφράτο. Κρατάει μεγαλύτερη ποσότητα υγρού από όλα τα άλλα. Ανθεκτικό στις θερμοκρασίες (δεν ξέρω εάν είναι καλύτερο σε αυτό τον τομέα από τα άλλα, ίσως να είναι πάνω κάτω τα ίδια). Νομίζω πλέον σε αυτό θα καταλήξω από εδώ και πέρα.

Με έβαλες σε σκέψεις και το δοκίμασα ξανά ;D Έχω έναν kayfun mini 3 εδώ και λίγες μέρες και δεν το είχα δοκιμάσει σε αυτόν. Όπως ακριβώς είπα και πριν, με ταλαιπώρησε μέχρι να ποτίσει όλο μετά την τοποθέτηση αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Αποδίδει πολύ ωραία  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1444 στις: Ιουνίου 02, 2016, 00:02 »
Επίσης να προσθέσω στα θετικά του ότι ακόμα και σχεδόν στεγνό να μείνει δεν παίρνεις καμμένο. Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι μπορώ να αλλάξω γεύση στο dripper, ρίχνοντας 10-15 σταγόνες σκέτης βάσης, με καμιά 10αρια τζούρες έχει σχεδόν στεγνώσει και έχει καθαρίσει τη γεύση του προηγούμενου υγρού, ρίχνω 10-15 σταγόνες από το νέο υγρό και ατμίζω. Αυτό με οποιοδήποτε άλλο βαμβάκι πάντα έμενε μέρος της προηγούμενης γεύσης. Θα το δοκιμάσω και με έντονες γεύσεις μέντας για να δω εάν έχει καλό αποτέλεσμα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Με έβαλες σε σκέψεις και το δοκίμασα ξανά ;D Έχω έναν kayfun mini 3 εδώ και λίγες μέρες και δεν το είχα δοκιμάσει σε αυτόν. Όπως ακριβώς είπα και πριν, με ταλαιπώρησε μέχρι να ποτίσει όλο μετά την τοποθέτηση αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Αποδίδει πολύ ωραία  :thumpup:

Για το αρχικό πότισμα βοηθάει εάν ακουμπάς με το σταγονομετρο πάνω στο βαμβάκι όταν ρίχνεις τις σταγόνες. Επίσης να πατάς λίγο το κουμπί στο μοντάκι για να ζεσταθεί η αντίσταση και να τραβήξει το υγρό μέσα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Κάπως έτσι είναι μετά από 15ml υγρών (4 διαφορετικές γεύσεις).  Διπλές clapton στα 50watt. Έκανα μέχρι να στεγνώσει σχεδόν τελείως.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2016, 13:34 από CyberCr33p »

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1445 στις: Ιουνίου 03, 2016, 02:54 »
Στην αλλαγή υγρού όπως έγραψα πιο πάνω αφού στεγνώσω σχεδόν εντελώς το βαμβάκι Kendo ρίχνω καμιά 15αρια σταγόνες σκέτη VG και το στεγνώνω πάλι για να καθαρίσει τελείως το βαμβάκι. Στις 2-3 πρώτες τζούρες δεν υπάρχει καθόλου γεύση από το προηγούμενο υγρό. Λογικά δεν χρειάζεται καν να το καθαρίζω με VG, απλά στέγνωμα του προηγούμενου υγρού και πάμε στο επόμενο. Τώρα έχω αρχίσει να κάνω υγρό με γεύση διπλής μέντας που είναι πολύ έντονο και θα δοκιμάσω να βάλω μετά VG για να δω εάν χάνεται γρήγορα η γεύση της. Υπόψην με οποιοδήποτε άλλο βαμβάκι όταν ήθελα να αλλάξω γεύση χρειαζόταν να αλλάξω βαμβάκι γιατί η γεύση της μέντας παρέμενε. Αύριο θα ενημερώσω ξανά.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1446 στις: Ιουνίου 03, 2016, 11:07 »
δεν ξερω cyber οντως με fiber αυτο που δειχνεις γινεται σε μενα
ισως μου στεγνωσε και παραπανω,αλλα την γευση που εχω
με ud πχ δεν την περνω,θα  δοκιμασω ενα κοτομπεικον καποια στιγμη
και το koh do ,παντως οντως οσο και να στεγνωσει καμενο δεν μου εβγαλε
ουτε μενα το fiber

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1447 στις: Ιουνίου 05, 2016, 10:10 »
Παρέλαβα τα 30pads ko ken do από FastTech.
Με δυσκόλεψε αρκετά το βαμβάκι γιατί δεν είχα συνηθίσει με pads αλλα με cotton bacon.
Μήπως μπορείτε να βοηθησετε στο πως να το δουλεύω για να βγαίνει αφρατο; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1448 στις: Ιουνίου 05, 2016, 10:21 »
 :confused1: :confused1: :confused1: αφού δούλεψες το Bacon τι το ήθελες το KGD??? 
Δεν θα σε δώσει το αφράτο του bacon, αλλά μαλακά αν το ανοίξεις μπορεί να φουσκώσει λιγάκι!! 

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1449 στις: Ιουνίου 05, 2016, 10:38 »
Ήθελα να το δοκιμασω. Πήρα και δύο συσκευασίες cotton bacon οπότε καλυμμένος είμαι αλλά ήθελα να το δοκιμασω. Θα δώσω και σε φίλους ε καλά είναι.
Θα πέσει δουλειά σήμερα.
Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν μπορώ να το δουλεψω εύκολα και δεν ξέρω αν κάνω εγώ κάτι λάθος

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1450 στις: Ιουνίου 05, 2016, 10:56 »
Δεν θα σε δυσκολεψει ειναι πολυ καλο βαμβακι, καλα εκανες και το πηρες

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1451 στις: Ιουνίου 05, 2016, 12:09 »
Έχω δουλέψει σχεδόν ότι κυκλοφορεί...
Γεύση από το το πρώτο puff = VCC
Το κακό είναι πως (για τα δικά μου χέρια τουλάχιστον  ) δεν είναι τόσο εύκολο-δουλευτο όπως τα άλλα. Η υπομονή όμως που πρέπει να δείξεις σε αποζημιώνει. Έχει και μεγάλη ανοχή στην θερμοκρασία 

Αμέσως μετά για εμένα cottonbacon...
Εξαιρετικό εύκολο δουλευτο όπως όλα τα βαμβακια που ξέρουμε. Πολύ υψηλή απόδοση γεύσης ύστερα από ελάχιστο στρώσιμο 

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1452 στις: Ιουνίου 05, 2016, 12:29 »
Ερώτηση κρίσεως...
Αυτά τα βαμβάκια που είναι σε διάφανο σακκκουλάκι και είναι σε στυλ παντς αλλά δεν έχουν ονοματοδοσία δηλαδή δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ; ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ;
Μου τα πρότεινε το παιδί στην ριπλεις σμοκ αλλά κόλλωσα και πήρα  cotton bacon για μεγαλύτερη αξιοπιστία στο υλικό παρόλο που στην τιμή έχει μεγάλη διαφορά και δεν βόλεψε τελικά και έτσι όπως είναι δεν μπορώ να το δουλεψω ομοιόμορφα χαλαω πολυ για να καταφέρω ένα " πέρασμα" ας πούμε...





Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1453 στις: Ιουνίου 05, 2016, 12:37 »
https://www.fasttech.com/p/1999400

  Είναι silica. Όπως και τα φυτίλια silica, κρατά περισσότερο (σε σχέση με το βαμβάκι). Λεπτό όμως και δεν κάνει για όλους τους ατμοποιητές. 

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1454 στις: Ιουνίου 05, 2016, 15:18 »
παιδια να ρωτησω κατι
ενταξει μην αρχισετε και βαρατε :P
εχει δοκιμασει κανεις κατι τρελλα που λενε οι αμερικανοι?
μαλι για πλεξιμο κλπ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171720 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364