vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:10 »
εχεις δοκιμασει και nakamichi κωστα?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:17 »
ναι VAG  και το νακαμιτσι και το μουτζι και καποιο ανωνυμο ακομα ... δεν μου αρεσει το οργανικο σε μπαλες βαμβακι με τιποτα ... δεν ειχα δοκιμασει ομως το koh gen do και επαθα πλακα !!!!! :respect: :yes:

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:25 »
Kατά την άποψη μου το nakamichi είναι ακόμα καλύτερο από το koh gen do. επίσης είναι και αυτό σε pads και όχι σε μπάλες.

http://www.e-smokers.gr/product/organiko-vamvaki-iaponias-nakamichi-cotton/


Fiber freaks επίσης δεν μου άρεσαν, προσωπικά χρειάστηκε να τα στρώσω για καλή γεύση ~0.5μλ.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:35 »
Το τελευταίο μήνα ατμιζω αποκλειστικά με  Nakamichi  και  Koh Gen Do.
Και τα δύο μου φαίνονται το ίδιο καλά, αν και με βλέπω να μένω τελικά στο  Koh gen do  μιας και περιμένω από μέρα σε μέρα από Ιαπωνία το πακέτο με 80 φύλλα. (αγορά από  eBay )
Δυστυχώς η συσκευασία του  Nakamichi  είναι μικρή για τα χρήματα που ζητάει και το κάνει κάπως ασύμφορο.



Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:42 »
Εχω δοκιμασει Nakamichi, ΚGD, καποια pads που εμοιαζαν με fiber, καποια ανωνυμα αργανικα pads και το κλασσικο οργανικο βαμβακι.
Πιστευω το Nakamichi και το KGD ειναι μακραν καλυτερα απο τα υπολοιπα. Αναμεσα σε αυτα τα δυο δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο, ειναι και τα δυο εξισου καλα.
Αν επρεπε να διαλεξω αναγκαστικα ενα απο τα δυο θα ελεγα KGD.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:48 »
Παναγιωτη τα εβαλα διπλα διπλα και ακομα και το χρωμα τους ειναι διαφορετικο .. για μενα το KGD ειναι πιο φυσικο χωρις πολυ λευκανση μαλλον καθολου ενω το νακαμιτσι το βλεπω να εχει ενα ασπρο χρωματακι .. αλλα δεν κολαω εκει κολαω σε ενα σημειο οταν πας να στησεις θα δεις την απορροφητικότητα του ειναι τετοια που νομιζεις οτι το υγρο το πινει και δεν τρεχει στο ντεκ .. αυτο νομιζω ειναι ακομα ενα σημαντικο σημειο που το νακαμιτσι ναι μεν ειναι καταπληκτικο και αυτο δεν αντιλεγω αλλα δεν εχει αυτην την τρελη απορροφητικότητα .. και ενα ακομα σημειο ... λεμε λεμε οτι το νακαμιτσι απο την πρωτη τζουρα παιρνεις καθαρη γευση ... εεε..  δεν το ειδα απο την πρωτη τζουρα αλλα ισως απο καμια 3 με 5 τζουρες καθαριζε .. το KGD  την πηρα αμεσως ... ισως να ειναι και η ιδεα μου!!!!  θα πω περισσοτερα οταν το δοκιμασω ακομα πιο πολυ ισως ειναι και ενθουσιασμος δεν ξερω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:58 »
Σε αυτο με την τζουρα, εμενα μου φανηκε το αντιθετο. Με το Nakamichi παιρνω με την πρωτη γευση, με το KGD με την 5η.
Βεβαια 5 τζουρες ειναι αναξιες λογου σε σχεση με το μισο ml που επρεπε να ατμιζω με το οργανικο για να καθαρισει η γευση.
Σε αυτο για την απορροφητικοτητα, εχεις δικιο. Το KGD ρουφαει στη στιγμη το υγρο οταν σταξεις πανω του, ενω του Nakamichi του παιρνει 2-3 δευτερολεπτα.
Βεβαια στο ατμισμα δεν εχω καταλαβει διαφορα, κανενα απο τα δυο δε μου εδωσε ιχνος καμενου, ασχετως ποσες συνεχομενες τζουρες πηρα.
Απο γευση επισης δεν ειδα διαφορα. Στην αρχη νομιζα πως δινει λιγο καλυτερη το Nakamichi, αλλο οσο περναει ο καιρος δεν μπορω να τα ξεχωρισω.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:18 »
Το τελευταίο μήνα ατμιζω αποκλειστικά με  Nakamichi  και  Koh Gen Do.
Και τα δύο μου φαίνονται το ίδιο καλά, αν και με βλέπω να μένω τελικά στο  Koh gen do  μιας και περιμένω από μέρα σε μέρα από Ιαπωνία το πακέτο με 80 φύλλα. (αγορά από  eBay )
Δυστυχώς η συσκευασία του  Nakamichi  είναι μικρή για τα χρήματα που ζητάει και το κάνει κάπως ασύμφορο.



Sent from my LG-D802

Δωσε λινκ απο ebay αν σου ειναι ευκολο.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:21 »
Γιαννη δες πμ

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:21 »
Αν και είμαι από το κινητό δοκίμασε αν δουλεύει το  link :

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=361138897774&alt=web

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:40 »
Βαζω κι εγω μια παραγγελια (η πρωτη της χρονιας), η τιμη ειναι σουπερ.

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 00:02 »
12 ευρώ 80 φύλλα είναι πάρα πολύ καλή τιμή όταν δίνουμε 3-6 ευρώ τα 3-5 φύλλα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 00:43 »
Μόλις Παρήγγειλα και εγώ. Ασυναγώνιστη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:39 »
Ενα σακούλι παραγγελία έβαλα κι εγώ,επισκευάσιμο μόνο δεν έχω ακόμα  :-\

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:50 »
Κι εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω kgd με nakamichi. Άψογα και τα δυο (για εμένα προσωπικά ΜΟΝΟ αυτά τα δύο).
Φυσικά επέλεξα kgd γιατί με 15€ πριν 1 2 μήνες πήρα την 80αδα και είμαι άρχοντας :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 278 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34501 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556818 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181534 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz