vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, manoslykos, johnath, bloodlessz, Mimhsdr, Tem

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2295 στις: Μαΐου 30, 2018, 14:04 »
Μπορούμε να πουμε και για παπάκια στη τελική, έφόσον περιμένουμε απο τα γνωστά μας  κόμματα
Σοβαρό Θέμαε ιναι πως την επανάσταση κατά του Μουμπάρακ, μέρα με την μέρα κατανοούμε γιατί έγινε, όχι για αυτά που τα μιντια βάζαν επικεφαλίδα πάντως ουτε για την χοντρη του καθένα τους
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2018, 14:44 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2296 στις: Μαΐου 30, 2018, 14:07 »
Μπορούμε να πάμε και σε κανένα φόρουμ που ασχολείται με την παραγωγή αγροτικών προϊόντων, τη νέα τάξη πραγμάτων, τις επιδοτήσεις για καγιέν του 2000 και τα θαλασσοδάνεια...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2297 στις: Μαΐου 30, 2018, 14:37 »
Θα μπορούμε να λέτε για την εφένα ανα πάσα στιγμη και θα απαγορεύεται να μιλάμε για αθλητικά εκτός αν είστε γαύροι, το έχουμε εμπεδώσει
Κακούργε!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2298 στις: Μαΐου 30, 2018, 15:43 »
Εγώ το θέμα που έχω με το ότι δεν μπορώ να προμηθευτώ (μόνο) κλώνους ελλήνων κατασκευαστών από (μόνο) ελληνικά καταστήματα έβγαλα μονάχα. Εστω κι αν ο έλληνας κατασκευαστής, σε κάποιες περιπτώσεις, το μόνο ελληνικό που έχει σε προϊόντα του είναι η καταγωγή του..Αυτός καλά κάνει και υπερασπίζεται τα συμφέροντά του, όμως εγώ είμαι αυτός που θίγεται, σαν καταναλωτής και δεν έχω τις ίδιες απολαβές με δισεκατομμύρια άλλους καταναλωτές καθαρά λόγω συγκεκριμένης εθνικής καταγωγής και τόπου διαμονής.
Θα φταίω εγώ μετά αν μιλήσω για προστατευτισμό ή...σοβιετία;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2299 στις: Μαΐου 30, 2018, 16:13 »
Κάτσε λίγο να επεκταθεί η οικονομική διαμάχη μεταξύ Ευρωπαϊκής Ενώσεως και Κίνας και θα πάψεις να νιώθεις αυτή την διάκριση, αφού θα αφορά όλους τους ευρωπαίους. Πρόμπλεμ σόλβντ!

Πέρα από το σοβαροαστείο, χωρίς να είμαι σίγουρος, η πώληση κλώνων από καταστήματα μπορεί να είναι και ελληνική πρωτοτυπία. Κάποιος που ξέρει από ευρωπαϊκά καταστήματα, θα είναι πιο κατατοπιστικός.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2300 στις: Μαΐου 30, 2018, 16:34 »
Ευκολάκι να λυθεί. Και σε κινεζομάγαζα που σέβονται το όνομά τους αυτό έχει ήδη λυθεί. Αντί να πουλάνε μέχρι και κλωναρισμένη την συσκευασία του αυθεντικού, μέχρι και με την αυθεντική του διεύθυνση/τηλέφωνα επάνω, σου πετάει ένα μπλαμπλαμπλα styled χωρίς τα πράγματι ανήθικα λογότυπα, S/N & αριθμούς αυθεντικότητας.
Δεν γνωρίζω αν νομικά απαγορεύεται η σαφώς δηλωμένη απλή αντιγραφή ενός προϊόντος (πχ αναψυκτικά τύπου Cola) αλλά εάν χρειαστεί, δεν νομίζω να έχουν μεγάλο πρόβλημα οι κλωνοκατασκευαστές να παραλλάξουν επί μέρους στοιχεία.
Αλλωστε ο "κλώνος", ερμηνευτικά, δεν συνεπάγεται ότι είναι "ακριβές αντίγραφο"
Τες πα, το παρατράβηξα. Ας σβηστεί (με την συγγνώμη μου) αν πρέπει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2301 στις: Μαΐου 30, 2018, 16:38 »
Είμαστε λίγο εκτός θέματος, ή μου φαίνεται? <-- Ευγενική προτροπή

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2302 στις: Μαΐου 30, 2018, 21:09 »
Είσαι εκτός θέματος αντμιν. Τέλος 
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2303 στις: Ιουνίου 02, 2018, 21:02 »
Παιδιά συγνώμη δεν είναι το σωστό νήμα εδώ..mesh που μπορώ να βρώ Ελλάδα?
Βρήκα στον Boutique αλλά έχει 325 μόνο διαθέσιμο.Ποια είναι η διαφορά με το 200..έχει μεγαλύτερη απορροφητικότητα?
Θέλει ποιο πολύ κάψιμο για να μη μου βγάλει σιδερίλα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το off..
 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2304 στις: Ιουνίου 02, 2018, 21:13 »
Πάρε τηλέφωνο στο Ατμόραμα και στον esmokeguru, αυτοί όταν έχουν είναι κορυφαίας ποιότητας. Έχω δει και στο activape αλλά δε θα προτιμούσα το κινέζικο.
Η μπουτίκ θα έχει σίγουρα καλό. Ο αριθμός αφορά τις τρύπες του πλέγματος ανά τετραγωνική ίντσα. Χαμηλός αριθμός = μεγαλύτερη απορροφητικότητα, υψηλός αριθμός περισσότερη συγκράτηση υγρού στο καλαμάκι.
Το τι θα χρησιμοποιήσεις εξαρτάται από την αναλογία του υγρού και φυσικά από τον ατμοποιητή για τον οποίο προορίζεται. Σε κάποιους χρειάζεται διπλό mesh.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2305 στις: Ιουνίου 02, 2018, 21:23 »
Στον gsl θέλω να βάλω λιγότερο βαμβάκι και να φρενάρω το υγρό από τις τρύπες με mesh Γιώργο.Αλλά θα ήθελα να στήσω και έναν gt 2 kai ton mirage.Κατά κύριο λόγο για gsl είδα μια τύπισσα που του έβαλε 400άρι.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2306 στις: Ιουνίου 02, 2018, 21:50 »
Μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου εκεί και με 300άρι και με 325, μην προβληματίζεσαι. Δεν έχω gsl αλλά σε narba που είναι rdta και ήθελα το mesh να μου ανεβάζει το υγρό στα βαμβάκια, το 300άρι έκανε άριστη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2307 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:48 »
300αρι βαζω στον GS2 και τροφοδοτει αψογα με lemon tart(70vg),

Ξεκινα με το να κανθεται το πλεγμα πανω στο βαμβακι και για πιο πλουσια τροφοδοσια(αν και παιζει στα ορια το εργαλειο),
σηκωσε ελαφρα τα δυο πλεγματα,δηλαδη να μην εχουν πολυ σφιχτη επαφη με το βαμβακι σου.

Δεν θα εχεις κανενα θεμα.

Για την τιμη του πλεγματος οτι ειπε ο Γιωργος.Αναλογα τη συσταση,οσω αυξανεις vg κατεβαινει και η τιμη του mesh.
Aλλα το 300αρι ειναι μια πολυ καλη μεση λυση,καθως αν πας σε μικροτερη τιμη αυξανεις μηκος.

Μirage δεν εχω αλλα στον Ζephyr 300-400 και 200sf παιζουν ολα αψογα.

Δεν εχω παρει απο εδω πλεγμα μεχρι στιγμης μονο απο τον γερμανο,αλλα guru και boutique,πρεπει να εχει καλης ποιοτητας οπως αναφερει ο ανωθεν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2018, 22:55 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2308 στις: Ιουνίου 02, 2018, 23:22 »
Σε  GSL 300αρι μόνο,του ταιριάζει γάντι.Και  τις κάθετες  στις εισαγωγές  πάλι με 300αρι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2309 στις: Ιουνίου 06, 2018, 00:50 »
Μπορεί να είναι και λάθος χρήστη, βέβαια, γιατί αν δεις το καψάλισμα αντιστοιχεί σε μικρή περιοχή. Τις ξέρεις τις αντιστάσεις σου  :)) Πόσες σπείρες είναι το καψάλισμα; Μία; Μιάμιση; Δεν είναι σε όλη την αντίσταση, αν και είχα βγάλει χοτ σποτ. Μου ξέφυγε τίποτα;  :confused1:


Αν είχε μείνει hotspot θα το είχες καταλάβει στην γεύση 100%.

Παίζει απλά να του έδωσες να κρατήσει πολύ ζεστή τζούρα που δεν αντέχει το βαμβάκι. ?

Στο fiber freaks cotton blend no2 που βάζω συνήθως και το έχω δοκιμάσει στεγνό με αυτές τις αντιστάσεις στους 255C αρχίζει να παίρνει ενα ελαφρύ χρωματάκι.

Αλλά σε dna250 και TC (50W / 55W preheat soft1)

Δοκιμάσω cotton bacon prime αύριο να δω αν αντέχει μεγαλύτερα temps, φαίνεται πιο ανθεκτικό.

Μεταφορά από εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2018, 14:19 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix