vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1395 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:50 »
Παίδες το cotton bacon v2 πως το κόβουμε ? Υπολογίζουμε με το μάτι ή πρέπει να το απλώσουμε να αραιωθει λίγο ? Πάντως το kgd μου φάνηκε ανώτερο από το muji και το cotton bacon στα ίδια επίπεδα με kgd .δεν καταλαβαίνω και πολύ τρελές διαφορές να σας πω την αλήθεια .με όλα τα παραπάνω είμαι ευχάριστημένος

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1396 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:55 »
Με cotton bacon εγώ το τραβάω με το χέρι, το ανοίγω/απλώνω σιγά-σιγά προσπαθώντας να μην κόψω τις ίνες και στη συνέχει το διπλώνω απαλά. Αν δω πως πρέπει να το πιέσω για να χωρέσει αφαιρώ οριζόντιες λωρίδες εως ότου να είναι αφράτο στο πάχος που θέλω.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1397 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:15 »
Το ανοίγεις όλο το κομμάτι ή μόνο αυτό που κόβεις ?

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1398 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:23 »
Όχι κόβω τραβηχτά ένα κομμάτι που νιώθω ότι μου κάνει, δεν το ανοίγω όλο.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1399 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:24 »
Κομπλε και εγώ έτσι το έκανα . Ευχαριστώ :)

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1400 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:30 »
Προσωπικά με έχει βολέψει πιο πολύ από ότι έχω δοκιμάσει το cotton bacon και μου κρατάει τόσο η συσκευασία με τα 2.5€ που και οικονομικά μου βγαίνει τζι-τζι.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1401 στις: Μαρτίου 23, 2016, 16:40 »
Οπτικά μου φαίνεται πιο καλό deal τα 5 pads ko gen doh με 4.50 ευρώ .μου φάνηκε λίγο το cotton bacon .θα δω και με την χρήση πως θα πάει .αν και μόλις φορτώσω το paypal θα πάρω από το ebay τα 80 pads kho gen doh που έχουν 10 ευρώ .πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή και ξεμπερδεύεις από το θέμα βαμβάκι για πολύ καιρό

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1402 στις: Μαρτίου 29, 2016, 02:41 »
παιδιά μετά από δικές μου δοκιμές τελειώνοντας ένα πακετάκι cotton bacon κατέληξα ότι τελικά δεν είναι και τόσο καλό σαν τα γιαπονέζικα cotton pads nakamitsi-kgd. μου θύμισε όταν έστηνα παλιότερα με τα cotoon balls. ήθελε πολύ δουλειά στο να κόψω μια λωρίδα στην ποσότητα που ήθελα και πάντα θα έκοβα λιγότερο ή περισσότερο από όσο θα έπρεπε σε σχέση με τα pads που κόβεις την ποσότητα  που θες με ψαλίδι . έχει καλή απορροφητικότητα φουσκώνει πολύ γρήγορα αλλά και την χάνει την απορροφητικότητα πάρα πολύ γρήγορα και αυτό αντιστοιχεί σε διαρροές σε μερικούς ατμο .  από γεύση δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά. με την συσκευασία τον 2.5 ευρό έβγαλα πάρα πολλά στησίματα. από βαμβάκια θέλω να δοκιμάσω το dragon cotton και το vcc θέλω να μου πείτε εάν αξίζει να τα δοκιμάσω εάν θα πάρω καλύτερο αποτέλεσμα από αυτά. 

Αποσυνδεδεμένος jimmys1980

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1403 στις: Μαρτίου 30, 2016, 22:51 »
Δοκιμασα vcc (vapers choice cotton) και ξετρελαθηκα. 3 μερα στον royal hunter και παραμενει οπως στην αρχη, σιγα σιγα χαλαει η αντισταση αλλα το βαμβακι πεντακαθαρο. The best. Δεν εχω δοκιμασει cotton bacon , αλλα σε σχεση με nacamichi ,fiber freaks 2 blend & απλο, koh ge do  , το vcc κλασης ανωτερο με μονο μειονεκτιμα η τιμη του που ειναι 12 ευρω οι 36 ιντζες απο Ελλαδα ,αν και στην αμερικη οσο πιο πολυ παιρνεις τοσο πεφτει η τιμη. Πιστευω παντως με ενα καλο στησιμο ισως κρατησει και εβδομαδα ,εκει που αλλαζα ανα 2-3 μερες.

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1404 στις: Μαρτίου 31, 2016, 17:44 »
δες στο 5:30

[youtube]Ji0YtArHQ9I[/youtube]
Ένα μάτσο χάλια το βίντεο του τύπου. Ή θα είναι θολό, ή δεν θα φαίνεται. Ευτύχώς που φαίνονται τα μούτρα του...
@kongeo εσύ  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

υ.γ..  2. για αποφυλλωση του βαμβακιου( κ αυτο γινεται με το 60% των καρυδιων σκασμενο! για να ανοιξουν μαλλον ολα ομοιομορφα κ να μην εχουν 1ο-2ο χερι..Ολα για ευκολια, κανεις δεν σκεφτεται το περιβαντολογικο κοστος κ το κοστος σε αυτον που ραντιζει, καταφεραν κ καναν μια απλη καλλιεργεια χημικο οπλοστασιο..)

Την αποφύλλωση την κάνουν διότι αλλοιώς δεν μπαίνει το μηχάνημα στο χωράφι                                  ( Βαμβακοσυλλέκτης ).Το μηχάνημα κάνει την συλλογή μέσω αναρρόφησης και όπως καταλαβαίνεις αν υπήρχαν και πολλά φύλλα ( που λόγω έλλειψης ποτίσματος θα ήταν πλέον ξεραμένα ) θα τα μέζευε κι αυτά μαζί με το βαμβάκι και η παραγωγή θα ήταν πλέον για κλάμματα!
Θυμάμαι ακόμη τις εποχές που τα μάζευαν με τα χέρια ( τι τυράνια κι εκείνη ), μέχρι τα Χριστούγεννα μάζευαν βαμβάκι, πολλές φορές λόγω καιρικών συνθηκών με το κουκούτσι και μετά έκαναν νυχτέρια και το καθάριζαν στο σπίτι. 
Όσο για το ράντισμα, νομίζω πως δεν έχουν και πολλές επιλογές αν θέλουν να πάρουν παραγωγή. Έχω δει δυό χρονιές κατασειρά να καταστρέφεται ολόκληρη η παραγωγή του πατέρα μου, μία από το πράσινο σκουλ'ηκι, και μία από τις πρωτόγνωρες βροχοπτώσεις που έκαναν τις ρίζες να φτάσουν τα δυόμιση με τρία μέτρα και να έχουν ένα ή κανένα κουκούτσι επάνω.
Καταχρεωμένος ο φουκαράς, ξενιτεύτηκε στην Γερμανία για να επιβιώσει...!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 18:12 από Olaf »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1405 στις: Μαρτίου 31, 2016, 22:38 »
Δοκιμασα εκτος του muji που ειναι το βασικο μου,

KGD ..δεν καταλαβα και καμια διαφορα σε σχεση με το muji καλα και τα δυο μου φανηκαν..

FF cotton blend 1....διαφορετικο βαμβακι απο τα παραπανω και καπως πιο (ελαστικο) θα λεγα και να το πατησεις λιγο επανερχεται και δεν στουμπωνει ,ευκολα ..πολυ καλη απορροφητικοτητα δυσκολα να φας καμμενο απο υποτροφοδοσια,ετσι μου φανηκε..

Cotton bacon...πιο λευκο απτα αλλα και πιο μαλακο, λιγο πιο δυσκολο στο να κοψεις σωστη ποσοτητα ,πολυ ωραιο και αυτο,
Ολα καλα μου φαινονται  :))

Για πειτε και εσεις ρε παιδια τι διαφορες βλεπετε σαυτα δεν τα χω δουλεψει κ πολυ ,πλυν του muji,οποτε δεν μπορω να καταλαβω και τρελες διαφορες ,πλυν του FF που μου φανηκε να τροφοδοτειται καλυτερα....
Παντως απο βαμβακια ,θα εχω για κανα χρονο κ βαλε  ;D

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1406 στις: Απριλίου 01, 2016, 18:05 »
Καλησπέρα. Δυο ερωτήσεις: 1) γνωρίζετε τι σύρμα έχουν οι εργοστασιακές αντιστάσεις του kanger;
2) επειδή είμαι νέος στο άθλημα, έχετε κάποια καλή πρόταση για στήσιμο απλής αντίστασης σε toptank για γεύση και χτύπημα;

Ευχαριστώ για όποια απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1407 στις: Απριλίου 08, 2016, 17:11 »
Welcome... O0

1) https://www.fasttech.com/products/4581200 (Το γνωστο VCC)

2) https://www.fasttech.com/products/4574900 (Και new entry - Cotton Candy black)

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1408 στις: Απριλίου 08, 2016, 17:13 »
Tι φαση ρε παιδια ειναι το 2ο? 15 δολλ για τα δεδομενα της φαστεκ ειναι πολλα νομιζω  :hmmm: 
Στην Ελλαδα ποσο θα εχει, κανα 50ρι ευρω :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1409 στις: Απριλίου 08, 2016, 18:37 »
Στα σπεκς γράφει βάρος 7gr.
Εάν δεν είναι τυπογραφικό λάθος, τότε είναι πάμφθηνο.

sent from my Amstrad CPC6128

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 21:08 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix