vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 05, 2018, 17:38 »
Παιδιά ναι παρα πολύ δυνατό κόμπο ! Χίλια ευχαριστώ ,ειδικά στον Ακο που μπήκε στον κοπο για μια to the point ανάλυση . απότι βλέπω είμαστε και απο την ίδια πόλη. 
Αυτό θα επιλεχτεί κατα πάσα πιθανότητα .Κρίμα που έχει δυσκολέψει η αγορά προ'ι'όντων απο Κίνα ... αλλά μου φαίνεται έχουν βελτιωθεί οι τιμές εγχώρια.
Από γεύσεις , το αμαρετο της αλτερ εγκο καλή επιλογή φρονώ οτι είναι για καπνιστρια στριφτού τσιγάρου ολντ χολπορν κίτρινου.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 05, 2018, 20:13 »
pico 75W (το μικρό με την 18650) Ναυτίλο 2 και καθάρισες.
Κλασικό σετάκι για νέους που δεν θέλουν κάτι πολύ ψεύτικο που σε 2 μήνες θα το πετάξουν.
Το έχουν πάρει πολλοί, το πήρε και φίλη και είναι μια χαρά.
Εναλλακτικά, πάρε το σετάκι με το μοντάκι που δίνει η aspire για τον ναυτίλο.
Για υγρά, πάρε από την αρχή ένα shake n vape αν δεν φτιάχνεις μόνος σου. 

Πολύ σημαντικό. Στις κοπέλες παίζει ρόλο το χρώμα. Το pico θα το πάρεις ή φούξια ή μαύρο με ροζ χρυσό ή λευκό με ροζ χρυσό.
Με ανάλογου χρώματος ναυτίλο.
Για το σετάκι της aspire, προτείνω το κατακόκκινο.

Και πάλι όμως, μόνο αν θέλει πραγματικά. Αλλιώς θα βρει δικαιολογία για να μην το χρησιμοποιεί.



Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 05, 2018, 20:36 »
Εγώ θα διαφωνήσω με την Petra από πάνω καθώς δεν θεωρώ τον ναυτίλο 2 καλή επιλογή για νέο ατμιστή λόγω όλων των μικροπροβλημάτων που έχει και το "βάθος" των γνώσεων που χρειάζεται κάποιος για να μην έχει συνεχείς διαρροές. Δεν αμφισβητώ ούτε λεπτό το πόσο καλός είναι και πόσο ωραία και απαλή τζούρα έχει. 

Απλά είναι λίγο δύσκολο σε κάποιον να μάθει τα τερτίπια του. Επίσης σημαντικό ρόλο θεωρώ ότι παίζει και η ανάδραση σε έναν ατμοποιητή. Ας πούμε τυχαίνει να πέσει σε τζούφια αντίσταση, τίποτα από ότι μπορεί κάποιος να πει δεν πρόκειται να την προετοιμάσει έτσι ώστε να διαγνώσει το πρόβλημα μόνη της. Ενώ αντίθετα με τον Doggystyle θα ξέρει ότι άμα κάτι δεν πάει καλά μάλλον είναι user error. 

Αυτό το τελευταίο κομμάτι, δηλαδή η δυνατότητα σύνδεσης συμπτώματος και αιτίας είναι απαραίτητη για την ομαλή εισαγωγή ενός καπνιστή στο άτμισμα. 

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 05, 2018, 20:44 »
Πέραν αυτού ο φίλος ήταν ξεκάθαρος, ζήτησε user friendly επισκευάσιμο. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 05, 2018, 20:52 »
Θέλουμε να την μάθουμε να στήνει ή να κόψει το τσιγάρο?  :confused1:

O doggy είναι ο αγαπημένος μου, αλλά για αρχή χρειάζεται εργοστασιακός ατμοποιητής.

Ο nautilus 2 προβλήματα δεν έχει παρουσιάσει στον άντρα μου (τρεις έχει), που είναι 4 χρόνια ατμιστής αλλά αρνείται

να δεχτεί τον μπελά των επισκευάσιμων, παρόλο που έχω προσφερθεί και τους στήνω εγώ.

Εάν παρουσιάζει προβλήματα η έτοιμη αντίσταση αλλάζουμε αντίσταση. Αν παρουσιάσει η χειροποίητη ξεκινάμε από

την αρχή κι ας θέλουμε εδώ και τώρα μια τζούρα.

Συμφωνώ με την Petra, ένας νέος ατμιστής με nautilus 2 είναι καλυμμένος

και τα καλά έρχονται ...  :)

edit: εάν θελει επισκευάσιμο, kayfun v3 mini ή doggy. Μερικοί doggy όμως παρά το εύκολο στήσιμό τους έχουν 

προβλήματα που ένας νέος ατμιστής δεν μπορεί να τα αντιμετωπίσει.

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 05, 2018, 21:01 »
Εμείς δεν θέλουμε τίποτα,  η κοπέλα θέλει να κόψει το τσιγάρο και ο φίλος της ζήτησε έναν εύκολο επισκευάσιμο με ανάλογη καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 05, 2018, 21:12 »
Σχήμα λόγου Ako, φυσικά δεν αναφερόταν σε εσένα.  :)

Νομίζω διευκρίνισα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 05, 2018, 21:19 »
Τεσπα.... δεν ξέρουν από γυναίκες, ΜΝ μου!!!!
Κι ότι θυμήθηκα τον innokin prism T20S Που έχει μόνο 12 ευρουλάκια, αντιστασούλες θεικές με 2.5 ευρώ και είναι γλύκας. Καλύτερος από τον Ναυτιλο 2.
Παίρνει αντιστάσεις PRISM S (¨οχι τις Τ20) και υπάρχει εδώ http://www.liquidpuff.gr


Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 05, 2018, 21:22 »
Σχήμα λόγου Ako, φυσικά δεν αναφερόταν σε εσένα.  :)

Νομίζω διευκρίνισα.
Δεν παρεξηγούμαι, συζήτηση κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 05, 2018, 21:22 »
Για να βοηθήσω λίγο, το κιτάκι Aspire Zelos δεν έχει τα όποια αναφερθέντα προβλήματα του παλιού Ναυτίλου 2. Έχει και oring σιλικόνης στην εξωτερική πλευρά της βάσης, οπότε η καμπάνα/πανοπλία ξεβιδώνει εύκολα (δεν κολλάει).


Ποιος εύκολος στο γέμισμα και με τις ίδιες αντιστάσεις είναι ο iJoy elf

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 05, 2018, 22:01 »

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 06, 2018, 13:20 »
ευχαριστώ παιδιά για τις απόψεις σας .
'οντως σημαντική παράμετρος η επιλογή του χρώματος ,αυτο δεν το είχα λάβει καν υποψη!
υπάρχει ενα κιτ που δίνει το πικο + μελο 3 με 33 ευρώ και λέω να το τιμήσω παρέα με τον κλώνο doggy . Έτσι θα υπάρχει η επιλογή και της έτοιμης αντίστασης και της επισκευάσιμης.
Κανένα καπνικό υγρό υπάρχει της προκοπής ; επειδή παλιά όταν ατμιζα θυμάμαι ότι ενω οι φρουτένιες κτλ γεύσεις σχεδον πάντα ήταν τουλάχιστον καλούλες , στα καπνικά δύσκολα έβρισκες κάτι καλό

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 06, 2018, 13:25 »
Θα σου πρότεινα το Divino Cigar της  ecig , καπνικό που δεν σε κουράζει για όλη τη μέρα και "καθαρό" (δεν θα θες αλλαγή αντίστασης τόσο συχνά όσο με άλλα...)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 06, 2018, 13:55 »
Εγώ πάλι θα σου πω να την πας σε ένα (και δύο και τρία) μαγαζί να δοκιμάσει υγρά. Όσο καλό και φιλικό προς το χρήστη και να είναι το σετάκι, αν το υγρό δεν αρέσει στην ίδια, κλάφτα Χαράλαμπε...

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 06, 2018, 14:00 »
και προσοχή με τα χρώματα
δεν αρέσουν σε όλες τις γυναίκες τα φραουλί και ροζουλή :yes:
αν η γυναικα είναι και λίγο γλυκατζού καλο είναι και το ry4
εγώ με δαύτο έχω βρει την υγεία μου και δεν με ζαλίζει
το σετάκι που έχω στην σύζυγο είναι pico με doggy απλά τις στήνω 2 φορες την εβδομάδα
και είναι απλά fun του "ατμισματος",
καλο είναι να δοκιμάσει βεβαια
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2018, 14:14 από christz »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12731 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123558 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos